menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 20:14
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A może warto na forum bardziej wyluzować? może warto luźniej dyskutować? bo, czy jesteśmy w stanie zmienić świat? A może na starość traktujmy powagę mniej poważnie? Ja już nic nie muszę - tak mi powiedziano i też nie muszę traktować ani siebie ani dyskusji zbyt poważnie, a i wcale nie zamierzam traktować forum bardzo poważnie... lubię gadać, jak nie mam z kim to gadam z psem, a jak psa nie ma to jest kot, a jak jeszcze tego brak to zostaję sam i gadam wtedy z kimś mądrym, ale też nie do końca poważnie.
Ja też się z Tobą zgadzam,brawo.
Ja też z psami ,z kotem ,no i oczywiście z "najmadrzejszą osobą".
__________________
  #42  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 21:29
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Prefekt napisał/ła cyt.:"Grafomania w stylu: "nie mam nic ciekawego do powiedzenia".
Krytykując czyjąś wypowiedź, określając ją mianem grafomania, jest delikatnie mówiąc nadużyciem. Dyskusja polega bowiem na atakowaniu problemu a nie dyskutanta i ocenianiu jego wypowiedzi. Cieszyłbym się, gdyby prefekt wjaśnił/ła co rozumie w tej wypowiedzi jako grafomanię(przy okazji odsyłam do słownika, jeśli trzeba podam odpowiednie strony).
Idąc dalej , powiem, że jeśli Prefekt uważa, że mimo braku wiedzy w danym temacie, należy się wypowiadać, to myślę, że takie podejście jest sprzeczne z wszelkimi zasadami retoryki, i nie trzeba tu być nawet maturzystą, aby zrozumieć, że wypowiadamy się tylko wtedy, kiedy mamy coś do powiedzenia.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #43  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 21:41
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Prefekt napisał/ła cyt.:"Grafomania w stylu: "nie mam nic ciekawego do powiedzenia".
Krytykując czyjąś wypowiedź, określając ją mianem grafomania, jest delikatnie mówiąc nadużyciem. Dyskusja polega bowiem na atakowaniu problemu a nie dyskutanta i ocenianiu jego wypowiedzi. Cieszyłbym się, gdyby prefekt wjaśnił/ła co rozumie w tej wypowiedzi jako grafomanię(przy okazji odsyłam do słownika, jeśli trzeba podam odpowiednie strony).
Idąc dalej , powiem, że jeśli Prefekt uważa, że mimo braku wiedzy w danym temacie, należy się wypowiadać, to myślę, że takie podejście jest sprzeczne z wszelkimi zasadami retoryki, i nie trzeba tu być nawet maturzystą, aby zrozumieć, że wypowiadamy się tylko wtedy, kiedy mamy coś do powiedzenia.
Zdaje się że mieliśmy sobie nie dokładać?A czy Ty z kolei uważasz,że do tych wszystkich wątków potrzebna jest wiedza?Czy prowadzimy dyskusje akademickie,czy czasami piszemy co czujemy? Napewno ludzie chcący zabierać głos tylko jak wiedzą coś na temat,szukają innych forów.Tutaj są dyskusje o wszystkim i kazdy może pisać,co czuje na ten temat.Jesteśmy emerytami i nie każdy ma wykształcenie akademickie.
__________________
  #44  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:20
antek2's Avatar
antek2 antek2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Milanówek, mazowieckie, Polska
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kiedyś o to dramatycznie pytał się Kufa ..

Jak spojrzy się na ''plon dnia''to szalenie mało jest wpisów od panów.
Dlaczego ? Nudno, czy czują się zdominowani w jakiś sposób ?


Sądzę, że aby udzielić odpowiedzi na te pytania należałoby pokusić się najpierw o charakterystykę tego forum. W mojej ocenie wypowiadają się tu ludzie w sposób "nie na temat", używając chaotycznych i skrótowych wypowiedzi (a niech czytajacy domyśli się) oraz mało kompetentny (piszą aby pokazać, że istnieją), a także dla kpin i wszczęcia awanturki. Skoro tak jest to nie ma co dziwić się, że tylko amatorki i amatorzy czczej gadaniny są tu przyciągani i zapewne to oni "robią" tę statystykę. Zastanawiam się jak ocenić osobę, która napisała np: 8000 postów na wszyskich wątkach? To jest masa listów na wszystkie tematy i trzeba posiadać ogromną wiedzę aby tak licznie wypowiadać się, a o tym ile to czasu zajmuje już nie wspominam.
Poza tym sądzę, że faceci mimo wszystko wykonują konkretne prace przez co mają mniej czasu niż kobiety na tę "zabawę w pogaduszki internetowe", z których pożytek jest śladowy - chyba tylko dla zabicia czasu.
Jestem przekonany, że to nie jedyne przyczyny niechęci facetów do bywania i wypowiadania się tu na łamach Senior.pl.
  #45  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:27
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Rany.
Nie wiedziałam, że mam tu na tym forum mam jakąś misję do wypełnienia.
A, no i dla pożytku.
Zachodzę w głowę, czyj to pożytek.
Swoją drogą, mam pytanie.
Skoro tak nisko oceniasz to forum, to co tu robisz?
  #46  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Droga bachakuj, nie trzeba być absolwentem żadnej uczelni, można być nawet, a może aż człowiekiem upośledzonym umysłowo, aby powiedzieć co myślimy o szczęściu, o religii, o filmie itp.
Każdy ma swoje zdanie, na wiele tematów i wystarczy je tylko wyartykułować, ale chodzi o to aby powiedzieć swoje zdanie, a nie cytować zdania krytyków z tv, internetu itd
Zastanawia mnie wypowiedź 1endriu, który twierdzi, ze 8000 postów, to bzdury (przepraszam użyłem skrótu myślowego) i pewnie trochę w tym racji, tym bardziej, tak twierdzę, że nigdy dogłębnie nie analizowałem treści wszystkich postów.
Poza tym ów autor zarzuca mizerny efekt z pogaduszek internetowych. Zastanawiam się więc, co autor tu robi i po co te pogaduszki uskutecznia, skoro one nic nie warte.
Myślę jednak,że rozmowa każda jest warta wiele i trzeba rozmawiać, choćby po to, aby zmienić swój wizerunek otaczającego nas świata.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #47  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:43
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Brawo Martunia
__________________
  #48  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Endrju...

Cytat:
To jest masa listów na wszystkie tematy i trzeba posiadać ogromną wiedzę aby tak licznie wypowiadać się, a o tym ile to czasu zajmuje już nie wspominam.

Weź chłopie i przeleć tematy.
Góra 5 tematów ,z jakich trzeba mieć wiedzę na poziomie liceum.
A reszta to rozrywka .I to chyba dobrze.
A post liczy się jak odpowiesz 'tak' lub 'nie '.Przez 2 lata można natrzaskać takich postów tysiące ,bez wysiłku.

Pozdrawiam.

ps.nikt tu wiedzy nie szuka chyba.
Tak myślę.
  #49  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mam wrażenie,że nasi panowie mają zdecydowanie sprecyzowane zainteresowania i pokazują się jedynie na wybranych wątkach...wcale się temu nie dziwię..jeśli rycerz zechce to każda twierdzę zdobędzie..uprzejmością,delikatnością i czarem osobistym, jeśli nie..szczeka,warczy..a niech tam ,jego wybór!
  #50  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:50
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Drogi Wuere"le,nie uważam w dalszym ciągu,ze należy mieć wiedzę na wszystkie tematy,można też przekazywać swojeodczucia.
__________________
  #51  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:54
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Wypowiedzieli się Panowie, którzy piszą, a "niemoty" dalej nie, chyba się nie dowiemy czemu tak mało panów tu pisze . Pewnie trzeba zrobić założenie, że mało pisze, bo niewielu ich jest.
Jako 'niemota" zgadzam się Maju ze stwierdzeniem że jest nas niezbyt dużo.

A skoro znacznie przeważają kobiety, więc i wątków kobiecych jest trochę, gdzie chłopy nie mają za bardzo co szukać (Babskie pogaduchy, szydełkowanie, melinka itp.).

Po drugie primo, babeczki mają silniej rozwiniętą potrzebę werbalizacji swoich myśli (widzicie jaki grzeczny eufemizm, wszystko aby nie być zadziobanym).

Po trzecie wreszcie panowie mają często mniej czasu, ktoś przecież musi iść po zakupy, zrobić obiad, posprzątać mieszkanie.
  #52  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:58
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Dzięki, Czarku.
Obśmiałam się, mogę pójść spać.
Listę zakupów, zostawię przy drzwiach.
  #53  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Czarku, na Babskich pogaduchach nie ma facetów-z racji przepisów p.pożarowych!
  #54  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Dzięki, Czarku.
Obśmiałam się, mogę pójść spać.
Listę zakupów, zostawię przy drzwiach.
I ja też i ja też, brawo Czarku
  #55  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:10
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar


Po trzecie wreszcie panowie mają często mniej czasu, ktoś przecież musi iść po zakupy, zrobić obiad, posprzątać mieszkanie.



.....skoro ich żony lub narzeczone każdą wolną chwile poświęcają seniorkowi....
...ktoś to zrobić musi....a, że padło akurat na naszych panów....widać tak musi być ...
I właśnie, za to że oni to zrobią ...my możemy posiedzieć przed komputerem...
Ale czy dużo jest takich panów jak Ty ....Czarku ?
  #56  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:11
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Drogi Wuere"le,nie uważam w dalszym ciągu,ze należy mieć wiedzę na wszystkie tematy,można też przekazywać swojeodczucia.

A o czym ja pisze???
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #57  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 06:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
.....skoro ich żony lub narzeczone każdą wolną chwile poświęcają seniorkowi....
...ktoś to zrobić musi....a, że padło akurat na naszych panów....widać tak musi być ...
I właśnie, za to że oni to zrobią ...my możemy posiedzieć przed komputerem...
Ale czy dużo jest takich panów jak Ty ....Czarku ?
Chcieć to móc, można iść po zakupy, ugotować, posprzątać, z wnuczkami się zająć itd, itp i być w seniorku. Trzeba mieć tylko cholernie twardą skórę na d.. i nie dać się zadziobać. Zwrócenie uwagi, krytyka, wyrażenie swojego zdania jest prawie niedopuszczalne przez pewne grono pań. Zaraz pokazują pazurki. Sam to przeżyłem i w dalszym ciągu przezywam to też wiem o czym piszę. Pozdrawiam miłe panie.
ps. można też nie mieć tych pań wymienionych przez Czarka.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #58  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 06:47
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, forum to forum. Jestem tu nowa ale jak czasami czytam , tocza sie tu ''bitwy'' jakby ich w zyciu bylo za malo, no i coz taki zwykly czlowieczek moze na to? nic poczyta i pojdzie dalej......milego dnia zycze
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
  #59  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 06:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1endriu
Sądzę, że aby udzielić odpowiedzi na te pytania należałoby pokusić się najpierw o charakterystykę tego forum. W mojej ocenie wypowiadają się tu ludzie w sposób "nie na temat", używając chaotycznych i skrótowych wypowiedzi (a niech czytajacy domyśli się) oraz mało kompetentny (piszą aby pokazać, że istnieją), a także dla kpin i wszczęcia awanturki. Skoro tak jest to nie ma co dziwić się, że tylko amatorki i amatorzy czczej gadaniny są tu przyciągani i zapewne to oni "robią" tę statystykę. Zastanawiam się jak ocenić osobę, która napisała np: 8000 postów na wszyskich wątkach? To jest masa listów na wszystkie tematy i trzeba posiadać ogromną wiedzę aby tak licznie wypowiadać się, a o tym ile to czasu zajmuje już nie wspominam.
Poza tym sądzę, że faceci mimo wszystko wykonują konkretne prace przez co mają mniej czasu niż kobiety na tę "zabawę w pogaduszki internetowe", z których pożytek jest śladowy - chyba tylko dla zabicia czasu.
Jestem przekonany, że to nie jedyne przyczyny niechęci facetów do bywania i wypowiadania się tu na łamach Senior.pl.
Ja się z kolei zastanawiam czy istniałoby forum gdzie ktoś pisze post 1 (słownie jeden) przez cztery dni. Pewnie myśli nad każdym słowem godzinę albo i dwie. Dla jednych dla zabicia czasu dla innych by z kimś nawiązać kontakt.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #60  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 09:07
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1endriu
Sądzę, że aby udzielić odpowiedzi na te pytania należałoby pokusić się najpierw o charakterystykę tego forum. W mojej ocenie wypowiadają się tu ludzie w sposób "nie na temat", używając chaotycznych i skrótowych wypowiedzi (a niech czytajacy domyśli się) oraz mało kompetentny (piszą aby pokazać, że istnieją), a także dla kpin i wszczęcia awanturki. Skoro tak jest to nie ma co dziwić się, że tylko amatorki i amatorzy czczej gadaniny są tu przyciągani i zapewne to oni "robią" tę statystykę. Zastanawiam się jak ocenić osobę, która napisała np: 8000 postów na wszyskich wątkach? To jest masa listów na wszystkie tematy i trzeba posiadać ogromną wiedzę aby tak licznie wypowiadać się, a o tym ile to czasu zajmuje już nie wspominam.
Poza tym sądzę, że faceci mimo wszystko wykonują konkretne prace przez co mają mniej czasu niż kobiety na tę "zabawę w pogaduszki internetowe", z których pożytek jest śladowy - chyba tylko dla zabicia czasu.
Jestem przekonany, że to nie jedyne przyczyny niechęci facetów do bywania i wypowiadania się tu na łamach Senior.pl.
A może, żeby tu pisać wystarczy chcieć wyrazić swoje zdanie swój pogląd, swoją myśl na dany temat i myślę, że do tego wiedza nie jest zbyt wielka potrzebna, to forum nie jest miejscem akademickiej dyskusji, czy naukowej wymiany zdań. Do naukowej polemiki są pisma naukowa, sympozja naukowe czy coś tam jeszcze ale też naukowe.. myślę, ale ja tak myślę, że to forum jest to forum, które ma nam trochę uprzyjemnić bycie starszym, uprzyjemnić życie i myślę również, że każdy mniej nadęty znajdzie tu miejsce.
A czczą gadaninę jak uważasz, ale to chyba Ty tak uważasz, znajdziesz jej w innych miejscach bardziej wyszukanych, a nawet wyszukanych naukowo, także tam gdzie ludziom się wydaje, że szkoda im czasu np. na dyskusję tutaj..., bo chcą pokazać, że istnieją gdzieś tam, może też poprzez czczą gadaninę. Pozdrawiam
A do Heleny, która pisze:"Jestem tu nowa ale jak czasami czytam , tocza sie tu ''bitwy'' jakby ich w zyciu bylo za malo, no i coz taki zwykly czlowieczek moze na to? nic poczyta i pojdzie dalej......milego dnia zycze'
to nie są bitwy to często przyjacielskie potyczki, zobacz jak tylko kogoś z tych niby wrogów na jakiś czas braknie, jak go wszyscy szukają i wszystkim go brak, bitwy to przyprawy tego forum, to jego sól, nie są one złośliwe ....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
USA- bylam ,widzialam....pisze o tym. Alisia Ameryka 59 05-05-2011 22:24
czemu tak mało komedii o starszych? Anonymous Film, teatr 19 24-03-2009 21:23
Internet wciąż mało atrakcyjny dla dojrzałych? - komentarze KRYSIA60 Ogólny 11 29-09-2008 18:29
Dlaczego tak mało panów tutaj pisze? kufa86 Różności - wątki archiwalne 402 21-04-2008 02:12
Pisze artykuł-szukam blogujących seniorów dziennikarka Zaproszenia 7 03-08-2007 18:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.