menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 23:04
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Wywiad z Wałęsą w radiowej trójce

Cytat:
Napisał POLA
Trójce "oprawiał" dzisiaj LW.
To było straszne; lepiej niech logo Polski zamilknie, bo się coraz bardziej pogrąża i plącze, zupełnie niepotrzebnie.


http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

Warto przeczytać...i smutne i straszne..
  #42  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 12:53
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 147
Domyślnie

Nigdy nie byłam fanką L.W. wręcz odwrotnie, już sam jego widok mnie wkurzał...ale nie można mu odebrać tego ile jego osoba znaczy dla nas i naszej historii. Książka jest typowym aktem oskarżenia, ale opartym tylko na poszlakach, nie przedstawiono żadnych dokumentów potwierdzających fakt, że był "Bolkiem", osaczono go z każdej strony, a już najbardziej bracia K., na których to poznał się wcześniej wywalając ich z ekipy rządzącej. Jest to typowa zemsta ludzi maluczkich...my tera mamy władzę to ci pokażemy... Dlaczego nie ujawnili tego wcześniej, skoro taką wiedzę posiadali...tłumaczenie...bo bali się że wypadną z ekipy.... Ale jak ktoś mądry kiedyś powiedział "małemu to się serce w gównie tapla...."
Przecież L.W. nie ukrywał, że po grudniu 1970 r. był nagabywany przez SB, które miało macki wszędzie...może i coś podpisał, może coś im obiecał....ale reasumując plusy i minusy, należy przyznać, że dla Polski zrobił bardzo wiele....pewnie, że nie sam, ale z odpowiednimi ludżmi...
A tak wracając do wcześniejszych kart naszej historii, to przecież Kościuszkę oskarżano o lojalkę wobec rosyjskiego cara, Piłsudskiemu akcje terrorystyczne i współpracę z austriackim wywiadem, a nasz ukochany Kmicic....przecież też był posądzany o zdradę....
To co się teraz dzieje to mi się nie podoba i napawa coraz większym obrzydzeniem co do niektórych....

Ufff...ale się rozpisałam....aż mi się adrenalina podniosła...
  #43  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 13:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mali ludzie walczą takimi metodami jakie znają .Dla mnie cała ta sprawa jest obrzydliwa ,bo obrzydliwe są pobudki ,.Interpretacja natomiast ...hmmm PRL!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #44  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 13:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

Warto przeczytać...i smutne i straszne..
Elizko co tu jest strasznego ..smutne ,że na takim poziomie ....i nie mam na mysli LW!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #45  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 13:40
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Tu się zgadzam zwlaszcza do reporterów!
__________________
  #46  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 18:06
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Może jednak zdzislaw.bedrylo trochę siły spokoju.
Przeczytaj artykuł pod linkiem http://polskatimes.pl/opinie/12944,w...id,t.html.html
Roger Boyes - korespondent "The Times" w Polsce w latach 1980-1987. W 1994 t. opublikował krytyczną biografię Lecha Wałęsy pt. "Nagi prezydent".
Cytat:
Problem współpracy Wałęsy z SB sygnalizował Pan już w roku 1994. Nie dziwi Pana zatem, że powraca się do tego dopiero teraz?

Jestem zdziwiony, dlaczego dzieje się to teraz. Ale jeszcze bardziej dziwi mnie, że problem został tak bardzo ograniczony przez panów historyków. Na Zachodzie historycy, opisując Martina Luthera Kinga, pisali o jego związkach z FBI czy uwikłaniu w seksafery. Oczywiście King jest nadal bohaterem, ale historycy od wielu już lat prowadzą zaciekłą dyskusję na jego temat.
A dotychczasowe książki o Wałęsie są pochwalnymi hymnami na jego cześć. Wydaje mi się, że w Polsce wciąż blokowane są swobodne badania historyczne, dyskusje na temat biografii osób takich jak Lech Wałęsa.
Może ludzie boją się pisania na nowo podręczników historii? Nie bardzo to wszystko rozumiem. Przecież historii, choćby nawet nie tak odległej, trzeba stawiać pytania.
  #47  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 19:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Po głębokim namyśle jestem za ,a nawet przeciw..
Przeciw gnębieniu Wałęsy....za...poznaniem naszej najnowszej historii..Bo umrę z ciekawości.
Jednocześnie nie mogę się doczekać na wynik badania szczątków gen.Sikorskiego.Tyle się naczytałam o tym w młodości,że nie wierzę w wypadek.A jeżeli nie wypadek ,to straszliwie się znowu zawiedziemy..
Bo nie Sowieci to niestety..niestety..
Jak się to mówi ? Chroń mnie panie od przyjaciół ,bo z wrogami sobie poradzę..Święta prawda.
  #48  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 22:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Swieta jak swieta ale zawsze prawda ,pytanie tylko czyja,pisana czy mowiona przez swiadkow i to zyjacych do czasu jej opublikowania.
  #49  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 22:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Swieta jak swieta ale zawsze prawda ,pytanie tylko czyja,pisana czy mowiona przez swiadkow i to zyjacych do czasu jej opublikowania.

Senior,a wyraźniej nie da się ?
Co masz na myśli ?
  #50  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 22:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jak o tej porze to zawsze mam mysli lubiezne i nawet o polityce zapominam.
  #51  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 22:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

O Jezu,Senior..Myśli lubieżne na wątku o Wałęsie ?
Nasze godło jest dzielne,aczkolwiek chyba nie seksowne ?
Choć awantura się szykuje jeszcze lepsza niż teraz,bo w drugiej części będzie o panienkach..

A co ,tylko Was stać na Clintona ? Czy Kennedy'ego ? Nasz prezydent w tej materii -ponoć - ich przeskoczy,bo skacze świetnie.
  #52  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 22:28
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Roznie to bywa tak z prezydentami jak i z dziecmi.
Legende Solidarnosci chce sie dzisiaj w Polsce podwazyc ,szuka sie "bolkow i lolkow" tylko dlaczego po tylu latach. Pamietacie teczke S.Tyminskiego ?
Wtedy trzeba bylo te i inne teczki otworzyc i odpowiednio zaglosowac,wybierajac prezydenta z emigracji a nie z plotu.
Dzisiaj chyba Polska bylaby polska.
A tak trzeba teraz ksiazki pisac,po sadach sie szarpac,nerwy nadwyrezac,swiety spokoj dawac i co ,pewno jeszcze KGB wzywac ?
  #53  
Nieprzeczytane 29-06-2008, 23:24
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dla zainteresowanych, szukających prawdy

Recenzja książki o LW A. Paczkowskiego: http://www.dziennik.pl/opinie/articl..._rzetelna.html

A tutaj Jacek Kurski - "Nienawiść" w GW :http://wyborcza.pl/1,76498,5404890,Nienawisc.html
Od jutra do piątku(?) GW będzie zamieszczać art. poświęcone LW.
  #54  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 09:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Pola ...powiem ponuro ,że przeczytałam..wrrr..

Senior ,co Ty pleciesz ? Tymiński naszym prezydentem miał być ,a jego Peruwianka pierwszą damą ?Choc historia zatoczyła koło i mamy premiera - Peruwiańczyka z nadania.

ps.nie dziwię się Liszce ,że zrezygnowała z funkcji rzecznika Rządu.Ja nie chciałabym reprezentować premiera,który przywdział sobie na łeb tę idiotyczną czapeczkę z uszami jamnika..
  #55  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 10:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

"Może w lipcu popada i zmyje to wszystko. I nie chodzi o to byśmy zobaczyli Polskę czyściutką, ale byśmy na jej historię patrzyli się z uwzględnieniem właściwych miar i proporcji, bo naprawdę nie jest aż tak zdeformowana, jak ją niektórzy malują. " Magdalena Środa.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,95834,ti...,felieton.html
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #56  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 11:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Lipiec (kazdy) jest spokojny w Polsce za to w USA prezydentom puszczaja nerwy i kaza sie calowac w du.. !
  #57  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 11:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Lipiec (kazdy) jest spokojny w Polsce za to w USA prezydentom puszczaja nerwy i kaza sie calowac w du.. !

No co ? A wy słuchacie?
  #58  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 11:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie tylko sluchamy ale nawet patrzymy. Oczywiscie to co nam puszczaja ,pisza,mowia i pokazuja.
Taki na przyklad buziaczek (oczywiscie w policzek) Baraka dla Hilary to nic goraszacego,w dodatku obiecana pomoc w splaceniu dlugow wyborczych -jaki to mily gest,co nie ?
  #59  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 12:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Eeeee tam.Cmoknął tylko w powietrzu,coby pudru nie zlizać..
  #60  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 12:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zazwyczaj kobietom podobaja sie mlodsi mezczyzni - prawda ?
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.