menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 00:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Wszelkie wpisy są wybitnie indywidualne. Jak to się mówi, jeden woli róże a drugi piwo duże. Jeden woli przykładowo ikonkę "Knajpy w Krakowie" inny "Muzea w Krakowie". Rzecz gustu i zainteresowań. Wypróbuj ikonkę "Mapa zdjęciowa" - szybko nie odejdziesz od kompa
Próbowałem. Zmieniłem na Kraków i "chodziłem" po Rynku Głównym. Nawet na sąsiedniej ulicy byłem w piwiarni do której chodzę. Oczywiście część zewnętrzna pod parasolami. To 4 km od R.G.
Do samego bloku gdzie mieszkam jeszcze 100 m muszę dojść. Ale tylko na róg ulicy-to pokazują niebieskie kropki. "Moja" uliczka nie była fotografowana [bez kropek.] Jak widać to "ślepa uliczka" i to dobre, bo nie mam ruchu i spalin. Teraz kombinuję jak zapisać. Ale zrzut ekranu też wystarczy.
Miniaturka do powiększania. Klik-i na normalny rozmiar.


Gdzie mieszkam to zaznaczone na mapce [Pużaka] A na foto to piwiarnia na Czerwińskiego. Gdzie to miejsce to człowieczek na mapce pokazuje. Niedaleko obok jest szkoła i tam punkt wyborczy. Oczywiście-te tłumaczenia nie są do Ciebie wifi pisane, lecz do tych co zechcą swoją okolicę zobaczyć.
A masz link -gdzie program pobrać, bo bym synowi zainstalował.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 07:56
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nawet na sąsiedniej ulicy byłem w piwiarni do której chodzę. Do samego bloku gdzie mieszkam jeszcze 100 m muszę dojść.
Coś okropnego, aż 100 m od Twojego domu piwiarnię postawić i narażać Cię na taką fatygę
A piwiarnia nazywa się chyba "U Taty" czy jakoś podobnie.
Cytat:
Teraz kombinuję jak zapisać. Ale zrzut ekranu też wystarczy.
Pstryknij najpierw w mały bordowy kwadracik widoczny w prawym górnym rogu zdjęcia. Wtedy zdjęcie będzie na cały ekran, potem zrzut i już.
Cytat:
Oczywiście-te tłumaczenia nie są do Ciebie wifi pisane, lecz do tych co zechcą swoją okolicę zobaczyć.
Te okolice akurat doskonale znam i jak chcę ją zobaczyć to nie wyświetlam zdjęcia tylko wychodzę z domu
Cytat:
A masz link -gdzie program pobrać, bo bym synowi zainstalował.
Linki do wszystkich elementów z "mojej" tabelki są widoczne na dolnym Pasku stanu po najechaniu kursorem myszy na odpowiedni element.
Na wszelki wypadek podaję:
www.norc.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 12:24
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Wstawiam nazwy i linki trochę prościej: Na otwartej w Wordzie stronie wpisuję nazwę
np.Le Monde, klikam w hiperłącze wpisując w miejsce na adres, uprzednio spisany adres tej gazety, OK i potem mogę zmieniać litery, kolory.
Pisałem o tym już w pierwszym poście #4 dotyczącym strony, dopiero później rozwinąłem temat na bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Jednym słowem, jak komu pasuje
Cytat:
Dodanie pozycji to wpisanie sobie dowolnego tekstu w jedną komórkę, potem zaznaczenie go i pstryknięcie w ikonę Hyperlink (taki niebieski globus ze spinaczem). Otworzy się okienko w którym wpisujemy link do wstawianej pozycji. Na koniec zmieniamy sobie wg upodobania kolor tekstu, tła, wielkość i kształt liter.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 12:50
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wifi, oczywiście, że skorzystałem z Twoich wcześniejszych wyjaśnień. Nie jestem jeszcze na poziomie wymyślania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 15:57
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie z kasety na płytkę

Aby komputer nie służył tylko do zabawy, instalowania i usuwania kolejnych programików, itp. itd. przedstawiam przepis na coś bardziej użytecznego. Wielu na pewno ma w domu kasety magnetofonowe z których dźwięk chciałaby przenieść "na płytkę". Do takich jest adresowany ten opis. W zależności od zainteresowania zostanie to przedstawione bardziej szczegółowo.

Zgrywanie dźwięku z kaset magnetofonowych przy pomocy prg Audacity
Najpierw trzeba sobie ściągnąć i zainstalować darmowy program do obróbki dźwięku pstrykając w to:
http://www.dobreprogramy.pl/Audacity...ows,11826.html
(w dalszej części opowiadania będę go nazywał Au.

Co musimy mieć:
- magnetofon (lub odtwarzacz kaset) dowolny, byle miał wyjście na słuchawki
- kabelek do połączenia magnet. z komputerem (jest na zdjęciu)
- pliczek (bibliotekę) do Au co by tworzone były mp3 (standardowo nie dołączają tego, chyba ze względów licencyjnych)

Przygotowania:
- pliczek "lame_enc.dll" kopiujemy do katalogu gdzie zainstalowało się Au (\Program files\Audacity )
Link do pliku lame_enc.dll podam w późniejszym terminie
- 2x pstrykamy w głośniczek umieszczony w Zasobniku systemowym (tray'u), w otwartym oknie znajdujemy pozycję "Wejście liniowe" i sprawdzamy czy nie jest wyłączone i ma odpowiednią głośność (suwak na połowie wysokości). Okienko przy napisie "Wycisz" ma być niezaznaczone.
- otwieramy Au i w okienku po prawej wybieramy "Mieszane wyjścia wave"

Próba:
- włączamy magnetofon aby emitował jakikolwiek dźwięk
- łączymy jego wyjście słuchawkowe z gniazdkiem "Line IN" w komputerze (z tyłu, zaraz obok gniazdka z wyjściem dźwięku na słuchawki lub głośniki)
- w głośnikach, lub słuchawkach podłączonych do komputera powinien być słyszalny dźwięk
- otwieramy Au i sprawdzamy czy po pstryknięciu w ikonę Nagrywaj (różowe kółeczko) zaczynają pulsować wskaźniki głośności i czy nagrywa się dźwięk (niebieska sinusoida)

Uwagi do nagrywania:
- nie starajmy się na magnetofonie znaleźć dokładnie początku utworu i końca, niech będzie nagrane w nadmiarze. Nagranie łatwo "przytniemy" sobie w Au (zaznaczmy i Delete)
- gdy chcemy zapisać wybieramy z menu Plik poz. "Exportuj jako mp3"
- wygodnie stosować taką technikę: nagrywamy całą kasetę, odcinamy z niej wszystko oprócz pierwszego utworu, eksportujemy jako mp3, w Au wybieramy "Edycja - Cofnij" i znowu mamy widok całej nagranej kasety, wybieramy drugi utwór itd.
Reszta to wprawa i duużo cierpliwości

Widok kabelka do połączenia magnetofonu z komputerem (wtyczki 3.5 mm), wskazany dłuższy:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 16:01
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

A to jest moja "radosna twórczość". Zegarek po lewej ma być, przynajmniej nie bije po oczach uciekający czas. Pozdrawiam.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 16:09
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynas53
A to jest moja "radosna twórczość". Zegarek po lewej ma być, przynajmniej nie bije po oczach uciekający czas.

Z tym zegarem odmierzającym czas to racja, nic radosnego

A strona b. ładna i umiejętnie przerobiona! Widzę, że już nie jestem potrzebny Duża to satysfakcja dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 16:25
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Z tym zegarem odmierzającym czas to racja, nic radosnego

A strona b. ładna i umiejętnie przerobiona! Widzę, że już nie jestem potrzebny Duża to satysfakcja dla mnie.

Wifi, bez Ciebie nic bym nie wydumała. Wszystko to Twoja zasługa. Będę nadal śledzić ten wątek, bo jestem pewna że wielu rzeczy się jeszcze nauczę. Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 16:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Coś okropnego, aż 100 m od Twojego domu piwiarnię postawić i narażać Cię na taką fatygę
A piwiarnia nazywa się chyba "U Taty" czy jakoś podobnie.

Pstryknij najpierw w mały bordowy kwadracik widoczny w prawym górnym rogu zdjęcia. Wtedy zdjęcie będzie na cały ekran, potem zrzut i już.

Te okolice akurat doskonale znam i jak chcę ją zobaczyć to nie wyświetlam zdjęcia tylko wychodzę z domu

Linki do wszystkich elementów z "mojej" tabelki są widoczne na dolnym Pasku stanu po najechaniu kursorem myszy na odpowiedni element.
Na wszelki wypadek podaję:
www.norc.pl
Piwiarnia "U Taty", to mieszkasz gdzieś blisko? Może siedzieliśmy przy jednym stoliku? Sprawdzimy to na spotkaniu. Zwykle "U Zalipianek" na Szewskiej. Jak przyjdzie wiosna. No to by było nas trzech i dużo seniorek. Józek "Fezój" i my to już będzie trójka.

Jeszcze nie próbowałem tego co napisałeś. A na razie podam link jakby ktoś chciał podreptać po Krakowie. Zacznie od mojej okolicy, ale z prawej przesunie mapkę i klik. Nie zawsze wybiera dokładnie wybrane miejsce, ale jak na sąsiedniej ulicy-to trzeba dojść. Kropki niebieskie to trasa która jest możliwa.

Mogę podać czasem link do innych miast, ale tylko czasem, jak by było dużo chętnych to nie wszystkim przerobię.
http://www.norc.pl/street-view/ moja okolica.
Ta pani wychodzi z ul. Pużaka. "Mój" blok jest następny za tym z rusztowaniem. Ocieplali go chyba w lipcu-fotka świeża. To chyba jedna kamera na dachu auta, ale coś obrotowego jak kręcący się radar? To przypuszczenie tylko. Czytałem na ten temat, ale w sklepie, więc za długo nie mogłem. Czasem kupuję komputerowe pisma jak ocenię że warto. Z emerytury za wiele nie mogę.

Sprawdziłem-na profilu nie podajesz imienia. Bo myślałem czy może jesteś wśród znajomych z piwiarni z którymi jestem "na ty".

ps. To Twój setny post. Jeszcze 400 i "stały bywalec". Gratuluję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 08:55
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie problem dużych zrzutów krystynas53

Dłuższy czas usiłowałem rozszyfrować jak to jest z obrazkami krystynas53. Teraz rezultaty:
Jak to jest robione obecnie:
obrazek jest wklejany do Painta a tam w celu jego zmniejszenia jest wybierane polecenie "Rozciągnij (pochyl)" i ustawiana wartość 50%
polecenie to działa w Paincie błędnie tzn. zmniejsza wczytany obrazek, ale pozostawia białe tło w wymiarze początkowym
konsekwencją jest, że cały obrazek (razem z białym tłem) nie ulega zmniejszeniu, pomniejsza się tylko wkopiowany zrzut pulpitu. Każdy inny znany mi prg graficzny zmniejsza CAŁY obrazek, razem z tłem
obrazek jak miał początkową rozdz. 1599x1066 tak ma nadal
zagadką dla mnie jest skąd taka rozdzielczość? Prawdopodobnym jest, że krystynas53 ma duży monitor i ustawioną na nim rozdzielczość 1600x1100. Monitor jest panoramiczny przez co księżyc na Pulpicie jest nie okrągły tylko jajowaty.

Jak powinna robić krystynas53
wszystko tak jak dotychczas, tylko NIE ZMNIEJSZAĆ obrazu w Paincie tylko go zapisać jak jest
dopiero przy wczytywaniu obrazka do Tinyic ustawić tam rozdzielczość na 800x600
Wtedy wszystko będzie ok.

Jeśli pomyliłem się w swoim "śledztwie" to proszę mnie poprawić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 11:51
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie Paint

Witam

Jednak w „Paint” - nie zależnie od opcji „Rozciągnij/Pochyl” jest jeszcze opcja: Widok > Powiększenia i dalej: Rozmiar normalny > Duży rozmiar > Niestandardowy, gdzie można sobie „manipulować” - rozmiarami obrazka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 12:21
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
Witam

Jednak w „Paint” - nie zależnie od opcji „Rozciągnij/Pochyl” jest jeszcze opcja: Widok > Powiększenia i dalej: Rozmiar normalny > Duży rozmiar > Niestandardowy, gdzie można sobie „manipulować” - rozmiarami obrazka.
Nie można manipulować przy pomocy tej opcji rozmiarami obrazka tylko jego widokiem, a to są dwie różne sprawy.
To tak jakbyś patrzył przez szkło powiększające na obrazek, widzisz go większym ale to nie znaczy, że przez to zmieniłeś jego rozmiar.
Te dwie rzeczy trzeba rozróżniać bo jak nie to prowadzi to do nieporozumień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 15:22
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie skrót do wątku

Takie malutkie udogodnienie:
Na pewno zapisujecie sobie skróty do wątków gdzieś u siebie na komputerze.
Skrót do obecnej strony (3) tego wątku wygląda następująco:
Kod HTML:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-troche-juz-poznany-page3-6527.html
ale po kilku dodanych postach będzie to strona nr.4 i posługując się poprzednim skrótem zawsze będziemy lądowali na 3 stronie. Pozostanie zmienić skrót aby w jego treści było "page4".
Okazuje się można iść dalej tzn. od razu zmienić sobie skrót np. na taki:
Kod HTML:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-troche-juz-poznany-page30-6527.html
posługując się nim dopóki nie nadejdzie strona 31 my zawsze wylądujemy na ostaniej stronie wątku. "Odkryłem" to przez przypadek.
Skrót zmieniamy pstrykając w niego ppm i wybierając Właściwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 17:07
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Na pewno zapisujecie sobie skróty do wątków gdzieś u siebie na komputerze.
Czy to nie jest "przesadyzm"?
Jest spis treści KSC, szybkie menu, zakładki i paski narzędzi w przeglądarce, jest wreszcie możliwość subskrybowania wątków...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 17:18
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
ale po kilku dodanych postach będzie to strona nr.4 i posługując się poprzednim skrótem zawsze będziemy lądowali na 3 stronie.
Coś mi tu nie pasuje. Ten #53 zostanie na str. 3 jak dopiszemy posty. Otworzą się tylko następne strony. Mógłby jedynie spaść wstecz [na str. 2] gdyby poprzedzające posty wykasowano. Numeracja też by się mu zmniejszyła. Dlatego dziś w nocy napisałem aby nie kasować postów na wątkach pomocowych.

Ja zapisuję w Worda i jak jest np. pytanie jak dać "haczyki" aby uruchomić priv, to z tego Worda robię kopiuj i jest link do właściwej strony z podanym numerem postu. A tam jest zrzut ekranu z opisem i wtedy nie muszę już tłumaczyć tego znowu. To działa dopóki ktoś nie wykasuje jakiegoś poprzedniego postu. Tak jest do wszystkich innych problemów, ale też sprawdzam czy otwiera się właściwa strona-czy ktoś mi właśnie nie zmienił.

Robię porządek w tym Wordzie. Jak skończę to podeślę Stefanowi i Tobie. Wtedy po wymianie takich Wordów będę mógł odesłać kogoś do zrobionego ze zrzutami tłumaczenia problemu przez Stefana, a on lub Ty do mojego. No i wszystko jedno kto zauważy wtedy pytanie pierwszy. A zakres już opracowanych odpowiedzi się bardzo poszerzy. Przy okazji zapisuję też wątki i strony innych poza naszą trójką. Bo Gerd i tak dalej. Chociaż my głównie piszemy, to inne dobre podpowiedzi też trzeba wyłapać i zapisać.

Proponuję aby każdy opracował wątek który zakładał. Oczywiście wszystkie jego części. Bo np. "Pomogę każdemu" ma już część czwartą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 17:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
Czy to nie jest "przesadyzm"?
Jest spis treści KSC, szybkie menu, zakładki i paski narzędzi w przeglądarce, jest wreszcie możliwość subskrybowania wątków...
Chyba wyjaśniłem to właśnie w poście poprzednim. Jak ktoś nowy ma znaleźć samemu odpowiedź? Jak wątków jest już 200 i chociaż tylko kilka "żyje" to nowi o tym nie wiedzą. Jak ma znaleźć coś na "Pomogę...." jak to nie jest opisane nawet w aktualnej czwartej części a np. w pierwszej? Wiemy że każda część ma ok. 500 postów. Sam bym swojego opracowania nie odszukał gdyby nie zapis w Worda. Inaczej własne bym szukał pół dnia.
A nowi seniorzy by się nam "zestarzeli" zanim by znaleźli sami odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 17:49
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
A nowi seniorzy by się nam "zestarzeli" zanim by znaleźli sami odpowiedź.
Tyż prawda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 17:56
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Zrobiłam tak jak pisaliście. Mam laptopa, ekran 15,6".

Teraz biorę się za naukę przegrywania kaset.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 18:18
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
Czy to nie jest "przesadyzm"?
Jest spis treści KSC, szybkie menu, zakładki i paski narzędzi w przeglądarce, jest wreszcie możliwość subskrybowania wątków...
Właśnie o te zakładki i i inne etykiety chodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 18:26
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Chyba wyjaśniłem to właśnie w poście poprzednim. Jak ktoś nowy ma znaleźć samemu odpowiedź? Jak wątków jest już 200 i chociaż tylko kilka "żyje" to nowi o tym nie wiedzą. Jak ma znaleźć coś na "Pomogę...." jak to nie jest opisane nawet w aktualnej czwartej części a np. w pierwszej? Wiemy że każda część ma ok. 500 postów. Sam bym swojego opracowania nie odszukał gdyby nie zapis w Worda. Inaczej własne bym szukał pół dnia.
A nowi seniorzy by się nam "zestarzeli" zanim by znaleźli sami odpowiedź.
Czy przewidujesz uroczyste wręczanie każdemu nowemu dokumentu Worda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
trochę pracy na drutach dla dzieci Cela warmińsko-mazurskie 3 24-05-2008 23:12
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.