menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 16:19
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
OK

W związku z tym pytaniem nasunęła mi się do głowy taka odpowiedż : " Kochaj bliżniego swego jak siebie samego"!
Tak, lubię siebie i akceptuję, choć nieraz chciałabym być inna, to znaczy...lepsza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 19:49
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
miłość,kochanie... to dla mnie uczucia nie sprecyzowane, a że ponoć wielkie - nie staram się sięgać. Natomiast lubić... lubię i ponieważ w moim pojęciu do lubienia wszystkich ludzi jestem ostatnia w kolejce - muszę lubić i siebie żeby zamknąć ten krąg...Niestety - rzadko, ale trafiają się ludzie, którzy nie pozwalają się lubić i o to mam do nich żal, że przerywają mi łańcuch lubianych i trudno mi sięgnąć do siebie...
Jolu, bardzo ładnie to napisałaś ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 20:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jolu pięknie sprecyzowałaqś swoje uczucia...z jednym tylko nie do końca się zgadzam....ja lubię ludzi generalnie, a jeśli zdarzają się tacy niesympatyczni, patrzę na nich pod innym kątem i widzę bardzo biednych ludzi, upośledzonych w uczucia dzieciństwa, którzy nie potrafią jako dorośli poradzić sobie z tym czego nie dostali jak była pora.... biedni....to troche zawodowe skrzytwienie, ale tychg zgryżliwych, złosliwych, aroganckich,zamkniętych,krzykliwych,..żal mi...A siebie ogólnie lubię, ale czasem dałabym sobie w pysk duszy..ot życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 20:31
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Gdy rano idę do łazienki i patrzę na faceta po drugiej stronie lustra, to zazwyczaj widzę uśmiechnietego Jacka. Czasem mnie ten facet strasznie denerwuje, bo strasznie uparty jest i trudno mi z nim wytrzymać Mówię Wam, że są chwile, że najchętniej skopał bym czasem tyłek, za ten upór, za to że jest taki, jaki jest. Ale wolę już takiego jakim jest i gdybym miał zobaczyć w tym moim lustrze "kogoś innego", to wolę się już na niego czasem wkurzyć. Niech sobie będzie taki jaki jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 21:42
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Emil Cioran — Pokusa istnienia (Wściekłości i rezygnacje):

"Miłość własna jest wygodna: wywodzi się z instynktu samozachowawczego i zwierzęta poznałyby ją, gdyby były choć trochę zdeprawowane. Nienawiść do samego siebie jest trudniejsza - celuje w tym wyłącznie człowiek."
**********************
Oczywiście, że kochamy samych siebie.

Miłość do siebie samego jest podstawą przetrwania gatunku. (bardzo to mądrze brzmi, nieprawdaż?)
Człowiek musi zaakceptować siebie samego, dlatego jesteśmy egoistami, w każdym razie większość z nas. Pozwalamy sobie na różne niegodziwości i wybaczamy je sobie we własnym sumieniu. Chcemy żyć, dobrze zjeść i dobrze się ubrać. Dbamy o swoje zdrowie, wygody, spełnienie swoich marzeń i przeraża nas myśl o własnej śmierci.
Czy to nie są oznaki miłości do siebie?

To tak trochę w uproszczeniu bo skrótowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 23:36
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Teraz lubię sie bardzo i myślę,że się w sobie zakochuję.I cieszę sie z tego .Nie jestem doskonała,ale gdyby ludzie byli doskonali to na swiecie byliby sami Bogowie.Nawet w bibli jest powiedziane"Kochaj blizniego swego JAK SIEBIE SAMEGO"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 23:58
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jak mozna kochac ludzi nie kochająć siebie?Nie ma takiej mozliwosci.Kocham siebie i akceptuje taką jaką jestem ze wszystkim wadami.I mam tak jak Jacek.Codzienie przechodzę koło lustra i widze na ogól usmiechniętą Anielke,której mówie dzień dobry i zyczę "jej" miłego dnia.Czsami patrzę na "nią" i bardzo mi się nie podoba,ale usmiecham sie do "niej" i mowię ,nie martw sie dizeń sie dopiero zaczyna ,bedzie dobrze.I taką tez kocham.Człowiek jest tylko człowiekiem,ma lepsze i gorsze chwile,ale jak nie będzie siebie kochał to nikogo nie pokocha.Pozdrawiam cieplutko i spokojnej nocy oraz kolorowych snów zyczę.10buzka.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 12:31
grazyna1955's Avatar
grazyna1955 grazyna1955 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 8
Domyślnie

Mam zastrzeżenia do siebie,iż zauważyłam,że jestem zmienna i mam bardzo słaby charakter.Łatwowierna,a zarazem bardzo bojażliwa,ludzie mnie nieraz okłamali,oszukali.Nie umiem kłamać,wylewna jestem,aż do bólu.Ktoś krzyczy,najlepiej schowałabym głowę w piasek.Może dlatego,że jestem RAKIEM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 13:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

pewnie tez i dlatego, bo raki mimo, ze najbardziej opiekuńcze znaki z całego Zodiaku,działając robią jeden krok do przrodu...a dwa do tyłu.....zastanów się....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 13:58
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Malwinko bardzo podobała mi się Twoja wypowiedz, ale przybliż nam Twoje dawanie w pysk duszy, bo nie łapię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 15:08
grazyna1955's Avatar
grazyna1955 grazyna1955 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 8
OK A czy Ty kochasz siebie takim,jakim jesteś?

Cytat:
Napisał malwina
pewnie tez i dlatego, bo raki mimo, ze najbardziej opiekuńcze znaki z całego Zodiaku,działając robią jeden krok do przrodu...a dwa do tyłu.....zastanów się....
Zgadzam się z Tobą Malwinko.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ja nie mam co na siebie włożyć tar-ninka Moda i styl 105 31-07-2019 11:46
W jakim my swiecie zyjemy ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 52 22-05-2008 07:15
Sprawdź czy jesteś zagrożony otyłością Ola Dudzisz Zaproszenia 0 08-05-2008 14:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.