menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 09:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie startuję

imagespomidory.jpgodnalazłam zagubioną moc i wracam na dietę plaż południowych.Witajcie jarzynki,rybki,chude mięso,jaja,orzeszki i sok pomidorowy.ogórki i rzodkiewka.jpgpozazdrościłam Honorce.Po południu jadę na plac po zaopatrzenie.Znowu będzie pichcenie na parze i w prodizu,ale mam łatwiej,bo przepisy już znam-a praktyka czyni mistrza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 10:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cieszę sie ,ze Honorce sie udało,ze Ty Niko zaczynasz dietke.A ja co ,cały czs jem jarzynki ,wszystko gotuje na parze,jem duzo ryb,coraz mniej słodyczy/chociarz sie zdarza/ i efektow nie widac.Mam nadzieje,ze jakj sie tarczyca unormuje to jakos sie to poukłada.Na poczatku września mam wizyte u p,doktor od tarczycy,jutro zrobie wyniki.Zobaczymy,ale tak szybko efektow pewnie nie bedzie.Troszke trzeba poczekac,aja cos niecierpliwa sie zrobilam.Powodzenia .Name:  avatar_hello.png
Views: 38
Size:  19.4 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 12:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie re Anielka

linia róz.gifnie martw się ,Anielciu.Na pewno wkrótce będą efekty.Niestety, u osób mających kłopoty z tarczycą,pojawiają się trudności.Bądź cierpliwa,no i te słodycze /połaczenie węglowodanów z cukrem i tłuszczem jest dla pulchniaczków szczególnie niebezpieczne-lepiej zjedz suszony oeoc lub parę rodzynek jak Cię przyprze chcica na słodkości/.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:01
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

albo deserek typu -jogurt orzeszki i odrobina miodu
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nika kiedy zaczynasz podopinguj teraz ty mnie bo musze zrzucic ze 4 kg i nie bardzo mi sie chce zebrac .Bo niby bie jem slodyczy ,chleba itd ale trafialy mi się odstepstwa ostatnio i za duzo ziedze tui z wami!!! Jednak cwiczenia fizyczne przy pomocy machania mopem dobrze mi robily -chyba sie dla poprawuy kondycji gdzies zatrudnię -żadna z Was nie potzrebuje sprzataczki????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie No nie!

Przychodzi tu taka jedna - nie będę się wyrażała! I bredzi o nadwadze 4-kilogramowej! To powinno być zakazane na tym forum!!! To jest niepoprawne... koleżeńsko czy jakoś tam. I wpędza mnie w kompleksy!!!
Po jakie licho ja tę nadczynność tarczycy leczyłam Byłabym teraz jako ta syflida...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Alsko -ja mialam nadwage ok 30 kg to teraz się trzęsę i mam obsesję
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ja mam nadwagę, no to co, że mniej, bo 20?!!
I mam się nie denerwować? I nie mieć obsesji?
A tam, spróbuję, bo mnie jeszcze szlag trafi i do tego naczynia na prochy się nie zmieszczę :-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Alsko kochana -jak mialam nadwage to nie mialam obsesji -dostalam jak sie jej pozbylam ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nie strasz mnie!!!
Idę na wegetariański własnego chowu obiadek...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 13:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Już ! ja dopiero zjadlam sniadanko niedawno -leniwa baba!!!! Smacznego!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 16:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Bo masz kota, co długo lubi pospać.

Moje potrzebują portiera najpózniej o 6 rano, sadysty jedne.
A nie mam z czego strzelać. Pantofla się nie boją, bo zwinne takie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 17:05
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Jak to dobrze , ze ktos jeszcze przechodzi na dietke.Ta dieta wcale nie jest taka zla, nie chodze glodna. A jak przekalkulowalam to wczale nie jest taka droga.Nie sadzilam ,ze to poskutkuje. Przerabialam juz rozne diety, ale skutkowaly na krotko. Teraz wiem , ze musze zmienic sposob zywienia na zawsze i sadze , ze wage bede trzymac.Najlepsze jest to , ze moj malzonek dolaczyl do mnie,dlatego tez o jeden tydzien przedluzylam pierwszy etap.Juz zrobilam rospiske na II etap .No coz , zycze powodzenia, trzymam kciuki i bez zadnych grzeszkow.

__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 17:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie ano czas nadszedł

aby grzeszne obżarstwo zakończyć.Dziś jeszcze dzień mieszany,rozruch,bo nie mialam stosownych zakupów-jednak zaopatrzenie lodoweczki musiałam zmienić.Zważyłam swe tłustości,pomierzyłam,zapisałam,jeszcze raz przeczytałam zasady i bloga z kwitniowo-majowych zmagań.Jestem gotowa.
-good bye pierożki,knedelki,naleśniczki,chlebku i ziemniaczki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 18:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uwaga Ja Ciebie oduczę lenistwa .............

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Już ! ja dopiero zjadlam sniadanko niedawno -leniwa baba!!!! Smacznego!!!!
do ZUS-u koleżanko kto miał iść?!!!!!!!!! W przyszłym tygodniu osobiście się z Tobą wybiorę jeżeli sama wczesniej tego nie uczynisz leniucho jedna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 07:50
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Kto wie i mnie oświeci?

Wlazłyśmy wczoraj na tę "plażową dietę". Czytam ci ja strony internetowe, na forum wchodzę, przepisy studiuję, ale jeszcze tyle nie wiem! Małgoś! Honorko! Anielko - pomóżcie, co? Bo na przykład.
- Wszędzie piszą, że nie ogranicza się ilości jedzenia. Ja zjadłam wczoraj dokładnie: jajecznicę (bez tłuszczu) z dwóch jaj i pomidora z cebulką, później pięć cienkich plasterków polędwicy z odrobiną odtłuszczonego serka, papryką i ogóreczkiem (takie kanapeczki); kotlet z polędwicy wieprzowej pieczony na grillu (8 dag) z surówką z kapusty, ogórka, rzodkiewek i papryki. Czy to jest dużo czy mało, bo nie potrafię ocenić? Anka zjadła jeszcze kolację (wystawną - czyli po troszku wszystkiego: wędliny, serka, warzyw), mnie dokuczały bebechy ostro, bałam się już ruszyć cokolwiek...
- różnie na różnych stronach piszą, więc: czy mogę w pierwszym etapie jeść fasolę na przykład i groch. Myślę o gotowanych "na sucho" i jedzonych jako dodatek do mięsa - zamiast ziemniaków.
- czy gulasz z piersi kurczaka albo indyka jest dopuszczalny? Niby skład mi się zgadza: mięso, cebula, odrobina oleju, ale nikt nigdzie takiego dania nie podaje... A jak podsmażę cebulkę z mięsem (bez mąki!), a potem podleję trochę wody i podduszę z przyprawami - robi się pychota gulaszyk i miałabym sos do polania kalafiora, brokuł, czy fasolki szparagowej. Więc jak? Mogę?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 07:57
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam Cię bardzo serdecznie i mówie szczerze,ja robie jedzonko zgodnie z podanymi przepisami.Podejrzewam,ze mnie jest łatwiej takie jedzonko jeść bo ja generalnie chlebka,ziemiaczków i makaronów noge nie jeść.Jem z rozsądku.Miśko jeżeli jem to tylko pieczone na grilu,w folii lub gotowane na parze,czasami ale bardzo rzadko robie taki gulaszyk o jakim piszesz z brązowym ryżem.Ewitko jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do jadania dużych ilości surowych warzyw to łykaj espumisan nie będzie tak rozsadzało.Mnie w tej diecie tylko owocow brakuje.Pozdrawiam serdecznie i powodzenia życzę.Name:  7.gif
Views: 40
Size:  10.7 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 08:06
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie re Ewita

Możesz jeść gulasz typu- kawałki mięska,cebula-duszone na oliwie.ja zagęszczałam pieczarkami, papryką lub fasolką szparagową.Jeśli chcesz samo mięsko to zagęść kalarepką startą ,jak sie rozgotuje to zagęści.Jemy do woli-ale bez przesady-po prostu do zaspokojenia glodu, a nie do wybuczenia żołądka.Ja jestem zupiara ,więc robiłam zupki z dozwolonych warzyw na szyjce indyczej.Mięso raczej chude-dró[b] bez skóery, indyk, królik,chuda wolowina.W książce autor dopuszcza groch i fasolę, bo mają niski indeks, ale bez przesady i nie codziennie.
Załączone Grafiki
File Type: jpg mozarella.jpg (23.0 KB, 10 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 08:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Anielko, w I etapie ryż nawet brązowy jest zakazany!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 08:07
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Dzięki!

Widzisz, Anielko - ja również od lat nie jadam ziemniaków, kasz, makaronu... Rzadko ciemny ryż, a jeśli już dwa razy do roku makaron - to też ciemny, z nieoczyszczanej mąki. Espumisan biorę regularnie i na ogół pomaga, ale wczoraj nie mogłam sobie dać rady! Przytoczyłam jadłospis, żebyście oceniły, czy był zgodny z założeniami diety...
No i co z tą ilością?

Po 9 wyłączą mi znowu prąd - męczymy się tak już od zeszłego czwartku i jeszcze do soboty, bo wymieniają na całej ulicy słupy energetyczne. Więc pewnie dopiero wieczorkiem będę mogła zajrzeć do klubu...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wsparcie dla Pączusia Nika Dieta 504 09-08-2007 14:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.