menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 23:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cicho szepcze bo już gadalam o tym razy 100 -Soth Beach Diet!!! Spytaj Niki i Honorki ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 09:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Basiu,wiele w Twej wypowiedzi racji-każdy ma inny metabolizm i najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem,ale moze specjalistą a nie rodzinnym ,bo nie każdy dostateczną wiedzę w zakresie dietetyki posiada.Mnie mówią zazwyczaj -zrezygnować ze słodyczy--a ja za nimi przecież nie przepadam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 09:26
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nieśmiało dopowiem, że wśród specjalistów są lepsi i lepsiejsi. Długo szukałam... I znowu mi się zgubił, gdzieś go wcięło...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 09:34
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Aż się zastanawiałam...

...czy napisać... Bo ja odwiedziłam już kilkunastu dietetyków. Zaczynają z wielkim zapałem, każdy ma pomysły lepsze od innych... A po jakimś czasie stwierdzają: "trudny przypadek, opiera się zasadom dietetyki"...
No i co? Zaburzony metabolizm, reakcja polekowa - słyszę często, ale nijak mi to nie chce pomóc w zrzuceniu tłuszczyku!
Teraz też - ot, przykład: przerażona tym, że stosując swoje 1000 Kcal przyzwyczajam organizm do tego, że to stałe i do odkładania na zaś - zmieniłam rytm. Ale nie na luz! Nie, nie! Zmieniłam dietę. Myślałam, że namieszam tym moim komórkom tłuszczowym, a one... Ech! Dwa kilo w górę... No i co mam robić?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 09:43
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ewitko,

a endokrynolog też się wypowiadał w sprawie Twego organizmu? Bo takie sztuki, jakie Ty opisujesz, to hormony lubią wyczyniać. A endokrynologów d o b r y c h jest bardzo mało...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 09:51
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Jestem cały czas pod opieką endokrynologa

bo co jakiś czas odzywa się u mnie nadczynność tarczycy, która - leczona - przechodzi w niedoczynność. Czy dobry? Moim zdaniem nie najgorszy. Jest konsultantem trudnych przypadków w klinice endokrynologicznej... Tak się składa, że prowadzi mnie kardiologicznie od kilkunastu lat (ma dwie specjalizacje) i zna mój organizm na wylot. On twierdzi, że sukcesem będzie, jeśli ustabilizuję wagę i nie będę tyła, ale o to najtrudniej... Podobno przy nadczynności się chudnie, prawda? Otóż ja... tyję! Badanie hormonów wykazuje silną nadczynność, a mnie waga rośnie...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 09:59
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Zgłupiałam tak, jak Twoje biedne komórki!

To musi być wina leków, i już!
Ja mam radę - nie przejmuj się, może organizm nie lubi nerwowania się? Może za szybko mu zmieniasz diety? Nie głodz się!!!
Życzę powodzenia

Ja się załamuję, bo pomoc mogę dostać li tylko prywatnie. W państwowej leczyli moją nadczynność doprowadzając do niedoczynności. Szczęściem przedawkowali, o mało nie wylądowałam w kostnicy - więc się wymiksowałam. A tu forsa potrzebna...
Echchchch...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:14
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Kunegundo
to mnie trochę pocieszyłaś z tymi płatkami. Wiem że to nie tylko to ale Twoja waga to dla mnie marzenie. Przy wzroście 164 ważę 110 kg. Obłęd ale jaka radocha dla"przyjaciółek". Oczkami strzelają ,że aż strach a jakie zadowolone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 18:48
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Odchudzanie to prces bardziej złożony samo przestrzeganie diety nawet najbardziej racjonalnej nie wystarczy niezależnie od wieku,zasady które podała Basia... tak i tylko a może aż należy włączyć jakąś aktywność fizyczną,najlepiej codziennie około 30 minut,powodzenia,efekt murowany
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 23:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

anilap -one nie sa wcale szczesliwe jesli to naprawdę twoje przyjaciolki bo to DUUUUUZO za duzo i wcale nie ze wzgledow estetycznych tylko zdrowotnych .Moj rada jest taka zacznij od jutra -zmien sposób zywienia na poczatek wyrzuc i platki i chlebek i slodycze ,tluszcze tylko zdrowe i w niewielkich ilosciach .Jedz tyle zebyś nie byla glodna .Jarzyny skolko ugodno ,grillowane ,gotowane ,pieczone miesko RYBY chude sery ,jajka -na razie nie za duzo owocow -ale jak cie scisnie jabluszko możesz zjesc .# duze posilki dziennie plus 2 -3 przekaski w postaci kawalka sera ,salatki ,orzechów itd lub kombinacji po 2 tyg nie bedziesz miala chęci na słodycze mąkę i tłuściochy .I waga zacznie powoli ale systematycznie spadać .przy tej wadze ruch też musisz dozować stopniowo i nie popadajac w zmeczenie .Trzymam za ciebie kciuki
Kundziu -JESTEM POD WRAŻENIEM!!!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 28-10-2007, 14:19
henia sos henia sos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2
Domyślnie

czy masz jakieś przepisy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 28-10-2007, 14:20
henia sos henia sos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2
Domyślnie

odpisz melissa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 28-10-2007, 17:06
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

bardzo dobra strona internetowa www.diabeticgourmet.com przedstawia setki przepisów,które zawierają informacje o składnikach odżywczych i zawartość kaloryczną,potrawy te przygotowuje się b.szybko i łatwo.Generalnie w diecie można jeść większość produktów ,ale z umiarem,najważniejsze aby poziom cukru we krwi nie podnosił się wysoko,lub nie spadał zbyt nisko.Ważne jest zwrócenie uwagi na ilość spożywanych węglowodanów /ograniczeniu podlegają produkty zawierające cukier/ jak również produkty z dużą ilością tłuszczów,na korzyść bogatych w białko zarówno roślinne i zwierzęce.Punktem wyjściowym musi być zalecenie lekarskie co do kcal,B,T,W a następnie wyliczenie racji pokarmowej,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 22:06
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Domyślnie

Jestem zaawansowanym diabetykiem, by cos poradzic, trzeba wiedziec, jaka to cukrzyca, czy bierzesz insuline, i jaką, ile razy dziennie.Proszę pamietac , ze ta choroba nie boli, tylko powikłania są straszne.Nie nalezy,lekcewazyc tej choroby. Podaje swoj meil jaga.sk@op.pl,chetnie poradze, w wielu sprawach,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 13:59
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie enia60

Podałaś stronę dla diabetyków tylko szkoda,że jest ona po angielsku-a może ja nie potrafię jej po polsku otworzyć?nie znam angielskiego.
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 21:51
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Przepraszam za wprowadzenie w błąd odnosnie diety cukrzycowej podaję inne strony:" Diabetica "tam głównie są wskazówki dla dzieci,ale wiele można sie dowiedzieć,oraz w"portalu famaceutyczno-medycznym" w spisie chorób m.in.jest cukrzyca bardzo obszerne wiadomości i dużo przepisów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 23:14
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie dieta optymalna,dla diabetyków i inne...

Czy ktoś stosował może diete optymalną?
Słyszałam od wielu osób same dobre opinie na jej temat. Mnie osobiście jakoś ona nie trafia do przekonania z uwagi na mięso i tłuszcz, ale może ktoś stosował ją i podzieli się z innymi na ten temat.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 00:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Dieta optymalna czyli Kwasniewskiego chyba ?
Mój brat ją stosował,ale niestety nie podzieli się opinią,bo zmarł na zawał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 09:27
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 828
Domyślnie

Ja stosowałam i niestety nie mam dobrego zdania. Co prawda trochę schudłam ale w ramach skutków ubocznych pojawiły sie bóle mięśni a potam nasiliła się choroba reumatyczna. Może tylko ja nie nadawałam sie do stosowania tej diety. Kwaśniewski w swojej książce pisał że nie wszyscy mogą tę dietę stosować. Cholesterol już wcześniej miałam w granicach 240 i nie zmienił się.
__________________
Jadka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 17:37
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

Czytałam wiele na jej temat,mam nawet książkę kucharską ale sama boję się ją stosować-mam cukrzycę.Moja bratowa ją stosowała i sobie chwaliła.
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sport - biernie,piłka, Kubica, siatka i inne kufa86 Hobby, pasje 35 10-07-2019 12:03
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 13:30
Bajki, piosenki i inne interesujące strony dla dzieci Melissa Jestem babcią, jestem dziadkiem 23 19-12-2012 15:12
RZS i inne baburka Choroby, badania, terapie 6 18-03-2008 12:10
Cmok-nonsens i inne nonsensy Sunshine Humor, zabawa - wątki archiwalne 71 05-11-2007 12:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.