menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 13:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

a odnosnie tych babci to ja je sama namawiam do chodzenia do przychodni ,bo nieraz jest to jedyna dla nich rrozrywka.a one naprawde duzo pieniedzy nie kosztuja i nieraz dokladalam do ich lekow albo gwalcilam firme farm. o bezplatne leki dla nich.wiecie jekie sa wtedy zadowolone i wazne- i o to chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 13:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

malgosiu ale gdybys byla w stanie zagrozenia zycia to koszty Twojego leczenia pokrywa miasto o ile oczywiscie nie masz zadnych dochodow.A dlaczego nie placisz tego minimum?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 13:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

dlatego mnie denerwuje mieszanie sie politykow do spraw sluzby zdrowia-to do Ciebie Malgosiu.Ja skoncentrowalam sie na NFoz-ach.i wcale nie uwazam ze sprawa sluzby zdrowia jest sprawa nie podlegajaca dyskusji, tylko na Boga dobijajmy sie o pieniadze tam gdzie one sa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 13:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

szkoda bo dopiero wroce o 20-tej.pa,moje kochane.babciela.acha i ja tez chcialabym zaczac normalnie zyc ,bo zeby utrzymac jaki taki standard pracuje po 8-10 godzin dziuennie apowinnam byczyc sie za swoja nedzna emeryture na Majorce.pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 15:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Najgorsze,ze nic z tego naszego gadania nie wyniknie,bo i tak ktoś "mądry"zrobi kolejną reformę po swojemu,a my będziemy się martwić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 17:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał nowa
dlatego mnie denerwuje mieszanie sie politykow do spraw sluzby zdrowia-to do Ciebie Malgosiu.Ja skoncentrowalam sie na NFoz-ach.i wcale nie uważam ze sprawa sluzby zdrowia jest sprawa nie podlegająca dyskusji, tylko na Boga dobijajmy sie o pieniądze tam gdzie one sa
czyli dyskutujemy o niczym -bo w sumie chodzi nam o to samo....babcielu ja też uważam ,że powinnaś leżeć teraz na Majorce i zbierać owoce swojej ciężkiej pracy ,a nie gnać gdzieś "za chlebem" i o to chyba w tym strajku lekarzy chodzi ,nie?!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 20:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

kiedy ja uwazam ze wszystkich emerytow powinno stac na takie wakacje.podczas mojego pobytu w Hiszpanii caly hotel byl zajety przez emerytow angielskich i holenderskich-luty pogoda 24 st morze,sportowe zabawy i wcale nie najwyzszego lotu intelektualnego i zawodowego szczesliwi ludzie.ha.BABCIELA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 21:00
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Połowę polskich emerytek też byłoby stać gdyby zmieniły podejście -jestem pewna
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 21:33
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Byłam we wrześniu w Hiszpanii dobre parę lat temu/jeszcze nie na emeryturze/.Połowa hotelu była zajęta przez emerytów z zachodniejEuropy.Potrafili bawić sie do białego rana.Ale pewnego dnia przyjechała wycieczka z Czechosłowacji.Zupełnie inni ludzie,inne zachowanie.Porównanie było bardzo na niekorzyść tych ostatnich.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 21:35
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Połowę polskich emerytek też byłoby stać gdyby zmieniły podejście -jestem pewna
Być może,ale kosztem ilu wyrzeczeń?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 22:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A moze my,z krajow bylego demoludu ,jestesmy tacy smetni-co mozna by wytlumaczyc zniewoleniom,ciezkim zyciem.Nie wiem.A moze juz tacy jestesmy?Ja pamietam jak zaginal mi bagaz we Wloszech.Upal jak cholera a ja w dzinsach swetrze polbuciorach.W -podrecznym bagazu prawie nic.Ja spocona zdenerwowana a oni spokojnie -dziewczyno po co te nerwy,jutro sie znajdzie. iI tak bylo przez 2 tygodnie-spokojnie.No to uspokoilam sie -bagaz do dzisiaj sie nie znalazl,kolezanka na szczescie byla moich gabarytow.A spokoj byl wskazany bo dostalam zwrot pieniedzy i bezplatny przelot.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 23:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

My? smętni? to był najweselszy "barak" w demoludach, a że Polak lubi pomarudzić i ponarzekać nawet wtedy, gdy nie ma do tego specjalnego powodu - to inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 03:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Być może,ale kosztem ilu wyrzeczeń?
Nie, nie kosztem wyrzeczeń tylko kosztem powiedzenia sobie- ja MAM prawo wydać swoje ciężko przez siebie wypracowane pieniądze tylko na siebie! od czasu do czasu.Nie twierdze ,że wszystkich emerytów na to stać -nie czarujmy sie,jakie są realia -każdy widzi,ale myślę ,że sporą część tych, co myślą ,że ich nie stać -owszem.Oczywiście nie dla każdego taki wyjazd jest szczytem marzeń -ale mnie chodzi o podejscie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 07:59
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Myślę,że Małgorzata ma rację.Polscy emeryci wciąż mają zakodowane,ze trzeba nieustannie wspierac dorosle dzieci,wnuki zamiast odciąć wreszcie pępowine i pozwolic im na samodzielność,a zająć się własnym zdrowiem i przyjemnościami,bo mają do tego prawo...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 08:47
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Myślę,że Małgorzata ma rację.Polscy emeryci wciąż mają zakodowane,ze trzeba nieustannie wspierac dorosle dzieci,wnuki zamiast odciąć wreszcie pępowine i pozwolic im na samodzielność,a zająć się własnym zdrowiem i przyjemnościami,bo mają do tego prawo...
Chyba nie wszyscy,ale jak ktoś postepuje inaczej,nie żyje życiem dzieci,często przez najbliższych uważany jest za nieczułego potwora.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 17:52
Powiot's Avatar
Powiot Powiot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: małe miasteczko w woj.świętokrzyskim
Posty: 3
Domyślnie

Niekoniecznie! U nich (na zachodzie!) nie ma złodzieja ZUS-u, który teraz z taką łaską wpłaca na nasze konta nędzne emerytury! Kolejne II i III filary, już też przestały złote góry obiecywać....Gdybyśmy przez cale zawodowe zycie odkładaly na konto to, co zabiera pazerny ZUS, nie Majorka, a Hawaje i Bermudy byłyby w zasięgu marzeń.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 18:05
Powiot's Avatar
Powiot Powiot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: małe miasteczko w woj.świętokrzyskim
Posty: 3
Domyślnie

Przepraszam, ja tutaj raczkuję zaledwie....Mój komentarz dotyczył środka dyskusji, nie wiem jak się znalazł na końcu (
Upraszam się cierpliwości....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-07-2007, 21:54
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

A nie przyszło Wam do głowy,że polskim emerytom po prostu sprawia przyjemność pomaganie dzieciom i nie mają zwyczajnie ochoty na odcinanie pępowiny?
Żyją tak jak chcą żyć..i jak żyć lubią. A pomaganie.... wcale nie wyklucza zajmowania się swoim zdrowiem i przyjemnościami....
Pozdrawiam.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 07-07-2007, 07:39
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Alu, słusznie, każdy powinien żyć jak mu się podoba i co mu sprawia największą przyjemność. Zacytuję motto Dreamki: " Nie mów mi jak mam żyć, bo za mnie nie umrzesz" -przepraszam,może słowa nie w tej kolejności, ale sens pozostał.Pozdrawiam Cię, Alu, serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 07-07-2007, 07:43
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Dziękuję za pozdrowienia...i też cieplutko pozdrawiam..bo za oknem w Warszwie jesień..
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02
Bezterminowy strajk lekarzy - komentarze Basia. Ogólny 45 03-07-2007 15:24
Strajki lekarzy podzieliły Polaków - komentarze Basia. Ogólny 1 19-06-2007 16:25
Wyższe pensje dla lekarzy popierane - komentarze Ala-ma-50 Ogólny 47 16-06-2007 11:40
Jutro strajk lekarzy. wielebny Choroby, badania, terapie 3 20-05-2007 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.