menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 11:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Gratuluje Ci drogi jaka obralas do Boga. Nie wiem jaka ona ma "nawierzchnie" (zwirowa,gruntowa,asfaltowa,betonowa lub inna) ale na tej drodze nie zahaczaj o "znaki drogowe" bo np. mozesz sobie uszkodzic ".lusterko".
Lustra zas maja to do siebie (z wyj.krzywych zwierciadel),ze nie klamia. Ja w swym przeciez juz niekrotkim zyciu w "lustrach religijnych" widzialem wiele zlych "odbic" twarzy przewodnikow religijnych. Nawet ich gloszone nauki nie licowaly z ich czynami. Patrzac na to przez pryzmat slabosci ludzkich warto zauwazyc ,ze korzysci plynace z wszelkich religii sa na czasie ,w Tybecie tez !
  #22  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 12:09
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
OK Filozofia Buddyzmu...

....ćwiczy w cnocie cierpliwości. Szczególnie wtedy gdy nasz rozmówca prezentuje wyjątkowo pokrętną logikę i "niedalekie" horyzonty myślowe!
Bo filozofia buddyzmu to odebranie i dawanie:
odebranie od kogoś - nienawiści, złości, podejrzliwości, strachu
i dawanie komuś - współczucia, przebaczenia, stanu spokoju

Do "ostatka": cierpliwości!
powtórzę słowa Dalajlamy
"Nie dbam o to co mówią inni ludzie, ważna jest moja motywacja, obserwowanie własnego zachowania, moja własna szczerość i uczciwość, i życie z pożytkiem dla innych"
(Piękna ta stupa)

Ostatnio edytowane przez Alunia : 14-07-2008 o 14:37.
  #23  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 12:10
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Żarówka Polecam...

Jutro, czyli - 15 lipca 2008 zapraszam na film w TV:
Ale Kino! godz. 8:00 "Tragedia Tybetu"
Segarra zbudował swój film z materiałów archiwalnych, fantastycznie zmontowanych i mających w wielu wypadkach unikalny charakter. Dokument otwierają ujęcia, należące do pierwszych, jakie kiedykolwiek nakręcono w Tybecie – materiały filmowe zrealizowane w 1938 roku przez słynną ekspedycję Ernsta Schaeffera.
Tytuł dobrze oddaje temat filmu; dokument Ludovika Segarry, to krótka, ale wstrząsająca historia tragedii Tybetu, kraju, w którym przetrwała unikalna i starożytna buddyjska kultura. Od ponad pół wieku ta kultura jest systematycznie niszczona przez komunistyczne Chiny, które w 1950 roku najechały Tybet i okupują go do dziś.
  #24  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 14:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ktoz moze znac sie lepiej na ludziach,ich kulturze,wiedzy,religii i zwyczajach niz dany narod.
Chinczycy malego wzrostu narod ale pracowity,kto im zaszczepil komunizm ?
Teraz w oparciu o "religie komunizmu" buduja nowy swiat przescigujac swych nauczycieli i mistrzow !
Jest inny narod ,ktory podsuwa im kolejna "nowosc",poniewaz Chinczyk zorientowal sie co jest "grane" w swiecie,co mnie osobiscie cieszy,poniewaz Chinczyk tylko raz sie myli i daje sie oszukac,nawet w handlu ( u niego do jednego razu sztuka).
Bardzo dobrze ten narod sie rozradza i stanowi w masie sile,zdazyl sie takze dozbroic.
  #25  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 15:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Nie "Bajki dla potłuczonych"

Senior AP - ja przecież dopiero ćwiczę cierpliwość, dopiero ćwiczę!!! Nie wystawiaj jej na tak trudną próbę!!

Proponuję abyś założył osobny wątek, do wyboru np.:
"Nieomylnym chińczykom -cześć!"
"Mali, pracowici komuniści rozradzajcie się"
"Dozbrojona chińska masa rośnie nam w siłę, o le!!"


Zostaw już ten wątek, proszę........
My tu sobie dalej, ........spokojnie......... poklikamy o Tybecie, ok?

(A "Bajki dla potłuczonych" przedstawiał kabaret "Potem" z Zielonej Góry, świetnie im to wychodziło!)
  #26  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 15:18
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Aluniu,

ja proponuję jeszcze jeden wątek: "O wyższości łamania praw człowieka nad demokracją, wolnością i niepodległością narodów"
  #27  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 17:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tybet ci zostawie ale Polski nie .
  #28  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 18:44
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Dziękujemy Ci Seniorze, inżynierze drogowy... Niderlandy też nam ofiarujesz?
Lubisz wyczesane autostrady? Nie będę Ci w tym przeszkadzać, ale szanuj również moją drogę i nie mów o niej lekceważąco. Nie potrzebuję luster, wystarczy kij pielgrzymi i sandały. Nawierzchnia nie ma znaczenia, bo idę wolno... mam czas na słuchanie ludzkich opowieści, rozmów ptaków w gałęziach lip, zachwycenie się wschodem słońca i mnóstwo innych rzeczy, których nie zauważają ludzie pędzący beemkami... która droga lepsza? nie nam to oceniać.
Oj, Seniorze, uczyć mnie chciałeś... i czego mnie uczysz? arogancji, lekceważenia innych, mędrkowania, wyślizgiwania się z dyskusji? Chociaż w innym wątku mnie tego ucz, bo Dalaj Lama i buddyzm pasują do takiego nauczania jak pięść do nosa...
Zwrócenie Twojej uwagi na "religię komunizmu" - zabieg żywcem wzięty z Clausewitza. Że też jeszcze pamiętasz...
Pozostańmy przy Tybecie i z Tybetem...
Aluniu, pięknie podsumowałaś filozofię buddyzmu. Dodam jeszcze jedno zdanie Dalaj Lamy: należy szanować ludzi nam nieprzychylnych, bo uczą nas cierpliwości i wybaczania... i jeszcze - sutra serca... Seniorze A.P. uśmiechnij się...
__________________
  #29  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 22:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To jeszcze tego nie zauwazylas/zauwazyles,ze ja sie do wszystkich usmiecham ?
Nauczyla mnie tego Ameryka i jestem jej za to wdzieczny ale do Buddyzmu (z calym szacunkiem dla niego i jego wiernych) mnie nie przekonasz.
Trzeba pamietac o jednym kanonie : w jakiej wierze sie urodziles w takiej umieraj,wcale nie musisz oddawac za nia zycie.
Najwazniejsza jest w zyciu dobroc ,ludzie dobrzy zawsze sie usmiechaja i nie czynia innym krzywd.
  #30  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 22:13
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Do Ostatek...(Jaki z ciebie ostatek?)

Cieszę się, że tu jesteś

A 20 lipca będę oglądać film "Wyśniona Lhasa" w programie Ale Kino! o godz. 17:15
„Wyśniona Lhasa” to opowieść o współczesnych Tybetańczykach na uchodźstwie, ludziach, którzy być może nigdy już nie zobaczą swojej ojczyzny, i o tych, którzy nigdy jej nie widzieli. To rzecz o poszukiwaniu utraconej tożsamości, jeden z nielicznych filmów, w których Tybetańczycy opowiadają sami o sobie.
  #31  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 22:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zycie kazdego czlowieka jest bardzo ciekawym filmem fabularnym - warto ogladac te filmy .
Natomiast filmy dokumentalne bardzo czesto robione sa pod sytuacje a nawet ustroj polityczny.
  #32  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 22:25
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Prosili cię ażebyś opuścił ten temat i....nic.
Senior - wróć do czyszczenia lufy wyciorem...i dbaj o ten wycior, bo cię niedopieszczona lufa opuści.
Masz 66, niedługo zostanie ci 69.
  #33  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 22:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

I widzisz,nie wytrzymales !
Jezeli juz wyczysciles swe kieszenie i pucha w nich ,to zajmij sie kapciami abys je nie pogubil !
  #34  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 22:51
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Żarówka

Q-rcze, Senior A.P. Ty jesteś jak życie: nigdy nie wiem czy się uśmiechasz czy chcesz ugryźć? Amerykański uśmiech podobnie jak polskie narzekanie - nic nie znaczy. Ale przyjmuję go za dobrą monetę, bo moja szklanka jest zawsze do połowy pełna. Co do kanonów - tylko krowa nie zmienia poglądów... a ja powtarzam, aczkolwiek już mnie to nudzi: nie chcę Cię nawracać ani przekonywać. Myślisz, że jestem buddystką? Kombinuj dalej, bo ja Ci nie odpowiem na to pytanie.
Co gorsze, wolę filmy dokumentalne. W dodatku film, o którym pisze Alunia, nie powstał na zamówienie którejkolwiek ze stron (Chiny - Tybet). Z gruntu zakładasz, że nie jest obiektywny... hm... Pamiętasz co mówił ks. Tischner? Na wszelki wypadek przypomnę: "prawda jest jak d..., każdy ma swoją". Pozwól obejrzeć nam ten film... zdążymy go skrytykować/pochwalić i wybrać swoją prawdę... samodzielnie...
__________________
  #35  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 23:08
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
I widzisz,nie wytrzymales !
Jezeli juz wyczysciles swe kieszenie i pucha w nich ,to zajmij sie kapciami abys je nie pogubil !
No faktycznie nie wytrzymałem.
To tak jakby spróbować wytrzymać sraczkę.
Co do czyszczenia kieszeni - pracuję dorywczo i często trafia mi się dniówka większa od twojej emerytury.
I poważnie....ile kosztuje taka posiadłość na Florydzie?
Chętnie bym kupił i zamiast wystrzyżonych trawników hodował pokrzywy.
PS ile kosztuje u ciebie aligator?
  #36  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 23:38
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

hm... pokrzywa dobrej gleby potrzebuje, nie urośnie tam gdzie byle trawsko, aby należycie podlewane.
I po kiego Ci aligator? Myślisz, że wytresujesz stworzenie i będzie ranną porą Seniorka kłapaniem paszczy straszyło? Szkoda majora, jeszcze jąkać się zacznie...
I znów bijemy pianę... nowa jestem, oświećcie mnie - czy takie obyczaje tutaj panują?
__________________
  #37  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 23:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ostatku miły...
Nasze wątki maendrują niesamowicie ,we wszystkich kierunkach..Tak się przyjęło..
Bardzo ciekawie piszecie.Temat mi bliski,lecz cóż...nigdy tam nie byłam.A niewiele brakowało.
  #38  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 23:46
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
hm... pokrzywa dobrej gleby potrzebuje, nie urośnie tam gdzie byle trawsko, aby należycie podlewane.
I po kiego Ci aligator? Myślisz, że wytresujesz stworzenie i będzie ranną porą Seniorka kłapaniem paszczy straszyło? Szkoda majora, jeszcze jąkać się zacznie...
I znów bijemy pianę... nowa jestem, oświećcie mnie - czy takie obyczaje tutaj panują?
Ostatek, jesteś boska.
Aligator mi potrzebny jako otwieracz puszek piwa.
  #39  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 00:08
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Super

Chylę czoła. O takim zastosowaniu aligatora nie słyszałam i małżowi nie powiem, bo od razu chciałby kolejne zwierzątko, jeszcze by tłumaczył, że użyteczne ono bardzo...
Fajnie, że wątki meandrują, bo nadmiar powagi mi szkodzi - śmieszka jestem...
A poważnie - właśnie kot zrzucił książkę z półki: "Ogień pod sniegiem" Palden Gjaco. Posłuchajcie dedykacji:
"Temu, który uosabia i ucieleśnia wszystkich buddów,
Temu, który jest emanacją opiekuńczego bóstwa ludu Krainy Śniegów,
Jedynemu schronieniu i jedynej pociesze ludzkości cierpiącej w wieku Kaljugi -
Moje serce przepełnia wdzięczność za Twą dobroć i błogosławieństwo."
[...]
"I do was, mieszkańcy swiata, którzy wierzą w prawdę, sprawiedliwość i zwykłą przyzwoitość,
Stańcie za nami murem, niech wasz potężny głos
Popłynie drogą prawdy, sprawiedliwości i uczciwości.
Pomóżcie nam odzyskać wolność i niepodległość.
Pomóżcie nam robić to, co wybierzemy - w naszym własnym kraju."
__________________
  #40  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 00:13
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Chylę czoła. O takim zastosowaniu aligatora nie słyszałam i małżowi nie powiem, bo od razu chciałby kolejne zwierzątko, jeszcze by tłumaczył, że użyteczne ono błogosławieństwo."
O dżisis, jakie tu małże hodujesz?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 90 31-03-2008 11:12
TYBET . Co z olimpiadą w Pekinie ? Lila Polityka - wątki archiwalne 78 30-03-2008 18:40
Polityka społeczna w expose premiera - Donald Tusk o seniorach - komentarze Basia. Ogólny 10 24-11-2007 10:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.