menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 14:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Nie ,nie nie z plotek ale odpowiednich informacji,ze dziennikarstwo w Polsce sie sypie...
Senior, przez delikatność nie powiem, co Tobie się sypie...
Cytat:
Naplywowi slabo opanowuja jezyk polski,miejscowy narybek jest malo dyspozycyjny i rozleniwiony...
No, językoznawca się znalazł, z Florydy, purysta prawie... Napływowi to skąd? Z Florydy zapewne
Cytat:
... nie ma ludzi bez wad...
Ach, co za skromność... o sobie nie wspomniał...że wyjątek ...jakich mało
Cytat:
Wracam do Chin.
Na stałe?
  #42  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 16:28
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A to sorry..

Tamtego już sobie odpuszczam..
Nie rób tego,...o...boska,
bo popełnię wymyślne sepuku, przez.....
wysuszenie się na wiór.
  #43  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 23:08
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie nie na temat Chin, ale na temat dyskusji

Cytat:
Napisał senior A.P.
Alsko !
Czytaj ze zrozumieniem i nie spiesz sie z ocenami [...] Umiejetosc i sposob prowadzenia dyskusji jest tez sztuka,o ktorej moze nie wiesz.
Alsko, uważaj... Senior A.P. już wie co to jest erystyka. Może teorię na czyn przekuje? Przeczyta ze zrozumieniem cudze pisanie, odpowie logicznie i grzecznie, na pytania udzieli odpowiedzi, "przepraszam" powie, straszyć RŚ przestanie?
Pomarzyłam trochę w sobotni wieczór... choć - nie tracę nadziei... mam prawo ją mieć, po przeczytaniu zacytowanych postów (powyżej i poniżej).
Cytat:
Napisał senior A.P.
Sztuka prowadzenia sporu - po co sie w tym specjalizowac i dochodzic do mistrzostwa ?
Miłego wieczoru, Seniorku A.P. Uśmiechnij się!
__________________
  #44  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 23:17
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Eee...
ostatek, swoje lata masz i taka naiwna.
Dopisane.
Senior jest tu od dwu godzin i sra w pory zamiast odpisać.
  #45  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 11:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Odpowiem najpierw Kazikowi.
Tak ,otwarcie IO bylo "jak nigdy" ,masz prawo do zachwytu i wyrazenia swojego rozumowania ,przeciez ludzie od tysiecy lat potrzebuja chleba i igrzysk !
Masz tez prawo wyrazic swoj sprzeciw do ocen innych dyskutantow nawet z nutka ironii .Jedna mam tylko prosbe :
Nie zachwycaj sie chinskim towarem i uwazaj w jakich butach chodzisz,zas toksyczne farby,lyzeczki czy nawet inne zabawki zostaw redakcjom i redaktorom ,ktorzy o tym pisza - dziennikarstwo to nie moja profesja.
Jezeli juz chcesz byc zwolennikiem "chinszczyzny" to masz jej pod dostatkiem w calym swiecie ,w Polsce zapewne tez jej nie brakuje ale chinskiej sprzataczki (pamietaj ) nie wynajmiesz,Chinki potrafia sie szanowac .
Zycze Ci dalszych zachwytow Chinami !
Teraz moj opiekunie "ostatku" - tobie bardzo krotko:
Analizy rob na swoim podworku i dalej "uczenie" ruszaj glowa,masz przeciez ku temu odpowiednie pochodzenie i wyksztalzenie ale z zolnierzem musisz postepowac inaczej - jeszcze raz ci przypomne,ze wojsko to twarda szkola - nie uniwersytet,przydaje sie do konca zycia ,szczegolnie w czasie trwania wojen (wszelkich) !
Pijaczynie jeszcze krocej - zajmij sie kuflem i wlasnymi spodniami ,za mocno cuchna !
  #46  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 13:38
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Jestem zachwycony piosenką śpiewaną na otwarciu olimpiady, You and Me,szukałem słów i melodii, znalazłem, między innymi, te słowa i melodię na you tube. Video i wykonanie urzekło mnie i pragnę się nimi z wami podzielić . Zmieszczam dwa teksty, ale ponieważ są bardzo podobne połączyłem w moim polskim werbalnym tłumaczeniu w jeden. Treść można zmieniać dowoli,ale najważniejsze,aby sens podstawowy był taki sam: Ty i Ja, Jesteśmy z tego samego świata,Jesteśmy jedną rodziną.

you and me
from one world
heart to heart
we are one family
for dreams
we travel thousands of miles
we meet in Beijing
come together
the joy we share
you and me
from one world forever
we are one family


You and me
From one world
We are family
Travel dream
A thousand miles
Meeting in Beijing
Come together
Put your hand in mine
You and me
From one world
We are family


Ty i ja,
Z jednego świata,
Jesteśmy rodziną
Podróż marzenie,
Tysiąc mil,
Spotkajmy się w Pekinie,
Weżmy się za ręce,
Podzielmy się radością.

Ty i ja,
z jednego świata,
Jesteśmy rodziną, na zawsze



http://www.youtube.com/watch?v=zpzhZZYl8yM
  #47  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 14:08
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jezeli juz chcesz byc zwolennikiem "chinszczyzny" to masz jej pod dostatkiem w calym swiecie [...] Zycze Ci dalszych zachwytow Chinami !
Czy Senior A.P. mógłby odróżniać "sacrum od profanum"?
Podziwiam optymizm Kazimierza, przekonywać Seniora A.P. i jemu podobnych, że wszyscy ludzie są jedną rodziną? Lepiej z wiatrakami walczyć, wtedy jest cień szansy na spotkanie epigona Cervantesa... A tu? Język do żołądka sobie tylko ugadasz...
__________________
  #48  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 15:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ja nie jestem jedną rodziną ...z Chińczykami,na pewno..
Nie lubię patrzeć na rozrywki stadionowe ,w postaci rozstrzeliwania skazańców..
Zbyt dużo nas dzieli.....
Wszyscy ludzie są jedną rodziną ? A od kiedy ?
  #49  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 17:26
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wszyscy ludzie są jedną rodziną ? A od kiedy ?
Od Adama i Ewy albo, jak wolisz, homo erectusa...
Ktoś strzela do kogoś... a winni są wszyscy? strzelający i rozstrzelani? Może spróbujmy oddzielić naród i kulturę od systemu.
Musowo, trza Seniora A.P. o pomoc i ujawnienie prawdy poprosić... tym bardziej, że gdzieś o uszy mi się obiło (za rzetelność informacji nie ręczę), że w Chinach jest mniej wydanych i wykonanych wyroków śmierci niż w USA... w to nie wierzę, choć sprawdzić nie zdążyłam... Nie dosłuchałam, czy mówiono również o łamaniu praw człowieka. Myślę jednak, że nikt by się nie odważyć tak "fastrygować" w TV. Początek informacji już był "bzdetem", ale jak ktoś chce - niech wierzy...
__________________
  #50  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 17:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Wstyd,Lilu,że nie wiesz od kiedy jesteśmy jedną rodziną. Od zarania dziejów ludzkości, gatunku ludzkiego,od stworzenia świata,genów. Jeśli chcesz dowodu na to,że jesteś spokrewniona z Chińczykami,zrób test DNA.
Poza tym, nie wierzę,abyś dosłownie brała to pokrewieństwo.
Przecież poeta,Chińczyk, użył przenośni,która jest powszechnie znana.
A znasz, Lilu, to powiedzenie: nikt sobie nie wybiera rodziny. Ciesz się,że nie urodziłaś Chinką,w jakiejś biednej chińskiej rodzinie.
Ciesz się również,że nie musiałaś oglądać rozstrzeliwania któregoś z członków najbliższej rodziny.
A mogłabyś być świadkiem, gdybyś była starsza.
Piszesz,że zbyt dużo nas dzieli. A co masz na myśli:kolor skóry,język,odległość,kultura ? Bo geny napewno nie.Na szczęście, dzieli nas odległość, ale już w czasach Dżigis Chana dla Chińczyków,pardon,Mongołów nie było z tym problemu. Mongołowie podbili przecież Chiny,a Kubilaj,Mongoł, był jednym z najwspanialszych cesarzy Państwa Środka.
Zauważ jednak, że ta piosenka skomponowana jest i napisana w konwecji europejskiej i śpiewają ją Chińczyk i Europejka,czy Amerykanka. Nie będę wchodził w szczegóły.


Cytat:
Napisał Lila
Ja nie jestem jedną rodziną ...z Chińczykami,na pewno..
Nie lubię patrzeć na rozrywki stadionowe ,w postaci rozstrzeliwania skazańców..
Zbyt dużo nas dzieli.....
Wszyscy ludzie są jedną rodziną ? A od kiedy ?
  #51  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 18:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Sorry Kazimierz,ale to Ty zrób sobie test DNA i dowiesz się jeszcze więcej o swoich przodkach..



''Wszystko wskazuje na to, że prawo do życia i prawo do wolności zostaną przyznane małpom naczelnym. Będzie to pierwszy przypadek w historii ludzkości, kiedy fundamentalne prawa człowieka zostaną przyznane również nie-ludziom. Na razie w Hiszpanii.
Parlamentarna komisja ds. środowiska naturalnego już zaaprobowała odpowiednią rezolucję, którą wkrótce przegłosuje parlament. Hiszpania będzie więc prawdopodobnie pierwszym krajem na świecie, gdzie wejdą w życie postulaty Grat Ape Project.
''


Mimo wspólnych elementów DNA ,przy najbliższej olimpiadzie człekokształtnych,nie przyznam się do krewnych..choć człowiek sobie rodziny nie wybiera i mogłam urodzić się małpą ,której kazaliby występować w cyrku...
Nie jestem rodziną z Chińczykiem i koniec .I nie mam na myśli żółtego koloru,tylko mentalność.Mogli wymyślić proch ,jedwab i porcelanę.
Moje gratulacje.I to wszystko.
  #52  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 19:50
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Post

Uwaga! Chińskie łyżki i łopatki z czarnego nylonu zawierają kancerogenne aminy. Ich dawka przekracza dopuszczalne normy 10 tysięcy razy.Nikt tego nie sprawdza, bo badania są kosztowne, a nie ma obowiązku ich przeprowadzania. Robią to tylko niektórzy importerzy.W/w aminy uwalniają się bardzo długo,nawet około roku.Niedawno informowano o trujących talerzach z melaminy, bodajże. Czy Chińczycy przygotowują sobie przestrzeń życiową w Europie?
  #53  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 21:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
''Wszystko wskazuje na to, że prawo do życia i prawo do wolności zostaną przyznane małpom naczelnym. Będzie to pierwszy przypadek w historii ludzkości, kiedy fundamentalne prawa człowieka zostaną przyznane również nie-ludziom. Na razie w Hiszpanii.
Parlamentarna komisja ds. środowiska naturalnego już zaaprobowała odpowiednią rezolucję, którą wkrótce przegłosuje parlament. Hiszpania będzie więc prawdopodobnie pierwszym krajem na świecie, gdzie wejdą w życie postulaty Grat Ape Project.
''


Mimo wspólnych elementów DNA ,przy najbliższej olimpiadzie człekokształtnych,nie przyznam się do krewnych..choć człowiek sobie rodziny nie wybiera i mogłam urodzić się małpą ,której kazaliby występować w cyrku...
Nie jestem rodziną z Chińczykiem i koniec .I nie mam na myśli żółtego koloru,tylko mentalność.Mogli wymyślić proch ,jedwab i porcelanę.
Moje gratulacje.I to wszystko.

Moim zdaniem, nasze drogi małp i człowieka rozeszły się już dawno i to,że mamy podobne DNA nie świadczy,że możemy się teraz krzyżować z małpami, nawet człekokształtnymi.
Gdyby tak było,już dawno wykorzystalibyśmy takie krzyżówki do naszych niecnych celów np.używalibyśmy ich do przeszczepu organów.
Oficjalne przynanie prawa do życia małpom człekokształtnym, to całkiem inna sprawa. Ja przyznałbym takie prawo wszystkim zwierzętom. Tylko, co byśmy wtedy żarli ? Tylko rośliny. Taka idea już żyje wśród nas. Vide-vegetarianie, czy veganie. Ale to przecież też żywe istoty.Czyżby więc w kolejce do ułaskawienia czekały roślinki ?
Proces familizaji ludzkości, to proces na wieki. Musi wymrzeć jeszcze wiele pokoleń, przetrwać, być może, kolejną wojnę światową, aby zrozumieć bezsens wszelkich wojen.
Widać nie dojrzeliśmy do człowieczeństwa ?
Mentalność mówisz nas różni. A jesteś przekonana,że twoja mentalność jest lepsza od chińskiej ?
Musimy lepiej poznać mentalność Chińczyków, aby im dorównać pod każdym względem i nie dać im przegonić, ani w sporcie, ani w innych dziedzinach.
Ale, to zadanie nie dla takich jak my seniorów, tylko juniorów.
  #54  
Nieprzeczytane 10-08-2008, 22:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Kazimierz ,nie damy się ..W każdym razie we wzroście powyżej 1,50 cm.
A co do sportu...nie oglądam igrzysk i nie wiem jak Chińczycy na nich wypadają.Wiem tylko,że swoich sportowców zamknęli w jakimś obozie i tam trenowali .Ponoć nie całkiem czysto..Powtarzam za tefałenem.

ps.sądząc po tych łyżkach,to wszystkiego się można spodziewać.
I jeszcze pytanie.Czy innej produkcji też są karcerogenne ? Może ktoś wie ?
  #55  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 10:24
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 030
Domyślnie Tak dla Kazimierza

Cytat:
Napisał Kazimierz
Moim zdaniem, nasze drogi małp i człowieka rozeszły się już dawno i to,że mamy podobne DNA nie świadczy,że możemy się teraz krzyżować z małpami, nawet człekokształtnymi.
Gdyby tak było,już dawno wykorzystalibyśmy takie krzyżówki do naszych niecnych celów np.używalibyśmy ich do przeszczepu organów.
Oficjalne przynanie prawa do życia małpom człekokształtnym, to całkiem inna sprawa. Ja przyznałbym takie prawo wszystkim zwierzętom. Tylko, co byśmy wtedy żarli ? Tylko rośliny. Taka idea już żyje wśród nas. Vide-vegetarianie, czy veganie. Ale to przecież też żywe istoty.Czyżby więc w kolejce do ułaskawienia czekały roślinki ?
Proces familizaji ludzkości, to proces na wieki. Musi wymrzeć jeszcze wiele pokoleń, przetrwać, być może, kolejną wojnę światową, aby zrozumieć bezsens wszelkich wojen.
Widać nie dojrzeliśmy do człowieczeństwa ?
.
Małpy człekokształtne są w rozwoju intelektualnym porównywane do rocznego dziecka. Można na nie polować i zabijać, kaleczyć...
Peter Singer zaproponował inne spojrzenie na problem bioetyki; Czy przez analogię można również zabijać, kaleczyć itd dzieci do pierwszego roku życia?
Szokujące? I o to chodzi!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #56  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 11:34
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Kazimierz ,nie damy się ..W każdym razie we wzroście powyżej 1,50 cm.
A co do sportu...nie oglądam igrzysk i nie wiem jak Chińczycy na nich wypadają.Wiem tylko,że swoich sportowców zamknęli w jakimś obozie i tam trenowali .Ponoć nie całkiem czysto..Powtarzam za tefałenem.

ps.sądząc po tych łyżkach,to wszystkiego się można spodziewać.
I jeszcze pytanie.Czy innej produkcji też są karcerogenne ? Może ktoś wie ?
Lilu, nie będę już drążyć tematu takich samych genów wszystkich ludzi. Nauka tylko potwierdza to co mówi Biblia:Bóg stworzył tylko jednego człowieka. Póżniej dodał mu do towarzystwa kobietę (zresztą niepotrzebnie,bo wywołał tym wszystkie dalsze kłopoty ludzkości). Chyba z tym się zgodzisz,chociaż znając twoje usposobienie nie dasz się.
Jeśli nie wykryją u chińskich sportowców jakiegoś zakazanego doppingu (substancji), to będzie tylko jeszcze jeden dowód, że chińskie metody doppingowe są lepsze od stosowanych na tzw. cywilizowanym świecie, metod wykrywczych.Słyszałem, że Chińczycy zamknęli swoich sportowców w jakimś klasztorze (słyszałem o Szao-Lin), naszpricowali ich myślami Mao, poddali zbiorowej kontemplacji, praniu mózgów, wmówili im że są najlepsi, poddali chińskiej chipnozie i innym nieznanym jeszcze metodom. A pamiętaj jeszcze o tradycyjnej chińskiej medycynie: sproszkowanemu tygrysowi, antylopie, prawdziwym żeń-szeniu. A te ich potrawy tradycyjne: pieczone chow-chow ( czy hau-hau), jaskółcze gniazda, szczury itp,itd.
Amerykanie na nowo podniosą kwestię chińskiego doppingu na nowo, jak tylko stracą pierwsze miejsce w liczbie złotych medali. Zresztą tą kwestię będną podnosić wszyscy nieudacznicy.
Takie tematy ciszą się wysoką oglądalnością i słuchalnością w mediach. Nie tylko tvn. A radio, a prasa. Przecież oni z tego żyją. Byzes is byznes,jak głosi spolszczona wersja tego powiedzonka.
  #57  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 11:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli jestesmy lub mamy byc "jedna rodzina " to pytanie :
Dlaczego tak "swiatly narod " jakim sa Zydzi uwazaja siebie za narod wybrany ?
Dziekuje za taka rodzine w ktorej najwazniejsi z pozycji sily i posiadania uciskaja slabszych i mniej posiadajacyh,jeszcze sobie przypisujac,ze tak chcial Bog !
Co na to ateisci,bo wierzacym mozna wszystko wmowic.
  #58  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 11:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Krotko o sportowcach .
Swiat dzisiaj osiagnal wszystko,takze w sporcie .Medale na olimpiadzie zdobywaja dzisiaj wytrenowani ludzie do granic wytrzymalosci fizycznej czlowieka ze wsparciem chemii i nieludzkich trenerow za kase.
Po latach sportowcy sa juz wrakami czlowieka,bywa,ze za mlodego juz zycia zostaja kalekami fizycznymi lub psychicznymi.
To sa dopiero olimpijskie osiagniecia w wyniku,ktorych pasa sie rekiny !!!
Ty zas olimpijczyku ciesz sie metalem na tasiemce zawieszonym na twej szyji przez minuty koncowego sukcesu,potem o tobie zapomna ! Dzis usmiechasz sie na podium dumnie ,niezadlugo bedziesz lezal w trumnie - zycie jest tak krotkie.
Chleba i igrzysk - jak stare to zawolanie.
  #59  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 11:58
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Babciu Gratko !

Ochrona życia, ochrona życia małp człekokształtnych ( innych zresztą też), ochrona życia poczętego, to całkiem inny odrębny temat, wart odrębnego wątku.

Tu się dyskutuje o Chinach i problemach związanych z bieżącymi problemami na olimpiadzie w Pekinie.
Dyskusja schodzi niepotrzebnie na inne tematy.
Ponieważ, w pewnym sensie wywołałem ten wątek i czuję się jego moderatorem, proszę wszystkich do powrotu, ad rem.
  #60  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 12:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Babka Gratka jest moderatorem z "urzedu" i moze wlasnie o to jej chodzi aby dyskusja (ta niewygodna) rozplynela sie we mgle ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy myślicie czasem? baburka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 425 28-04-2018 14:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.