menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 19:08
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

skąd mogłam wiedzieć . Ja jestem wychowana na Czerwonym Kapturku, a z ptakow tylko było Brzydkie Kaczątko (brr. - znowu!)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #42  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 19:21
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

hahahah wiem że to nie to miejsce ale za Twoje poczucie humoru to dla Ciebie http://voila.pl/2k8ja/ a tak na marginesie co ten biedny mały łabądek tym ludziom zawinił że tak okrutnie go nazwali hihihihi pozdrawiam Grażyna
  #43  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 18:24
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Czy to do pomyślenia

Jest powód do zadumy, nad doniesieniem prasowym o tym, że parlament w Portugalii, zmienił ustawę tzw. aborcyjną, która, podobnie jak nasza, była niezwykle surowa, w tym zakresie. Portugalskie kobiety dostały prawo decydowania, o tym czy chcą urodzić czy usunąć ciążę. Mają , na zastanawianie się 10 tygodni.
Portugalia była jednym z trzech krajów w Europie, obok Irlandii i Polski, z takim ustawodawstwem. Jest jeszcze Hiszpania ale tam trwają prace legislacyjne i wszystko wskazuje na to, że też dopuszczą aborcję. Nad taką informacją nie można przejść obojętnie ponieważ dzieje się to w krajach, podobnie jak my, katolickich i to ze zdecydowaną większością, wierzących i praktykujących.
W tych okolicznościach nasuwa się pytanie – jaką motywację znajduje, nasz minister RG,
domagając się w oficjalnym wystąpieniu, na forum europejskim, wprowadzenie zapisów skrajnie przeciwnych?
Coraz szerzej nabieram przekonania, że oddalamy się nie tylko od wspólnoty europejskiej ale również od zdrowego rozsądku, na rzecz ideałów, które zamiast służyć ludziom, działają na ich szkodę.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #44  
Nieprzeczytane 14-03-2007, 20:48
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Zgadzam się z Tobą Feliksie...też zastanawiam się ...na rzecz czyich ideałów mają się poświęcić polskie kobiety...przecież nie na rzecz ideałów chrześcijańskich...bo co ...jak ktoś nie wierzy?
A jak wierzy..to w wierze chrześcijańskiej nie ma odpowiedzialności zbiorowej...każdy sam odpowiadać będzie za swoje grzechy...i w razie czego,to on będzie się tłumaczył przed boskim trybunałem...a nie Giertych ..czy Kaczyński...gdzie tu logika i gdzie rozum?
W Kaczogrodzie-ciemnogrodzie rozum i logika śpią...może trzeba im kubła zimnej wody?
  #45  
Nieprzeczytane 14-03-2007, 23:20
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248....html?skad=rss

Polecam ten rzeczowy komentarz n.t.Lustracji
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #46  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 06:30
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Przeczytałam Jolitko...i pozostawię bez komentarza...ale mam cichą nadzieję, że elity rządzące też przeczytają.... czy wezmą to do siebie???...w to niestety wątpię...a dobrze by było...może by wreszcie ktoś na oczy przejrzał...i zlitował sie nad narodem.
Gorąco pozdrawiam
  #47  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 16:38
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

O lustracji ciąg dalszy http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248....html?skad=rss
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #48  
Nieprzeczytane 18-03-2007, 14:28
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Z prasy

Czytam prasę, sporadycznie a to dlatego, że mało, tam, spraw poważnych. Kto kogo i w jakim stylu, obrzuci błotem, kto na kogo i za co się obraził, gdzie i ilu, tajnych agentów jest jeszcze „na urzędach” itd. itp. – jednym słowem – ani dobrze ani źle ale na pewno wesoło. Doczekałem czasów w których nie jestem w stanie zaufać żadnemu politykowi a nawet więcej, bowiem, ci ważni oficjele, biznesmeni, tzw. przedstawiciele środowisk /różnych/ a nawet duchowni, kręcą, kluczą i dość często, mówią nieprawdę. Wolę wieści ze świata bo tam poważniej podchodzi się do problemów a szczególnie do przyszłości.
Pewne wydarzenie zwróciło moją uwagę i myślę, że warto nad nim porozmyślać a może nawet podyskutować.
Władze Unii Europejskiej, rozpoczęły prace nad prawnym systemem, dalszego użytkowania żarówek, wynalezionych przez T.Edisona. Tematem zasadniczym nie są tu jednak żarówki a jest nim ekologia.
Badania, prowadzone w Europie, Japonii i USA wykazały, że zastąpienie tradycyjnych żarówek, nowymi, energooszczędnymi, przyniesie olbrzymie zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, której wytwarzanie bardzo niszczy, środowisko. Sprawę traktuje się bardzo poważnie bowiem, już na tym etapie, włączono do opracowań, największych producentów żarówek, na świecie.
Cała sprawa nie miałaby takiego wydźwięku gdyby nie pewien szczegół. Opracowania prawne przewidują obowiązkową wymianę, starych żarówek na nowe i absolutny zakaz używania starych. Jest to dość rewolucyjne podejście ponieważ nikt nie będzie mógł powiedzieć –mnie stać na opłacenie wyższych rachunków za prąd to będę używał starych żarówek. Ten przymus to troska o wspólne dobro – środowisko – które, zniszczone, dotknie, jednakowo, tych biednych i tych bogatych.
Puszczając wodze fantazji, można sobie wyobrazić, dalsze działania, w tym kierunku. Wszyscy wiemy, że największym trucicielem środowiska są samochody ze swoimi spalinami. Rezygnacja z dogodności, jaką daje własny samochód, spotka się z dużym oporem ale jeśli przywódcy i w ogóle ludzie, nie zaczną myśleć o ekologii, tak jak w przypadku żarówek to perspektywa jest niewesoła
Znane przysłowie mówi: jedna jaskółka wiosny nie czyni – to jednak gdy się pojawi, napawa optymizmem.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #49  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 10:06
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Poczytaj, pomyśl, podziel się refleksjami

Name:  blog7.gif
Views: 37
Size:  4.3 KB

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248....html?skad=rss


Name:  blog7.gif
Views: 37
Size:  4.3 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #50  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 10:11
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A ja naprawdę myślałam, że to zegary zwariowały...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #51  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 10:46
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Artykul uswiadomil mnie - dlaczego moje >siatki> /dziesiatki/ od pewnego czasu galopuja do .... a ja wcale tego nie chce .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #52  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 10:55
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Powiem Wam, że niewiele z tego zrozumiałam... jakieś dziwne naukowe podejście, ale fakt faktem... czas płynie szybciej i też nie jestem z tego zadowolona.
  #53  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 22:48
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Kazimierz Bem, Vrije Universiteit Amsterdam, Holandia2007-03-25, ostatnia aktualizacja 2007-03-25 13:37
Listy czytelników: Obecna ustawa ma tyle wspólnego z chrześcijańskim dążeniem do prawdy, co Izba Lordów z izbą wytrzezwień. Mam nadzieję, że kiedyś nie nadejdą czasy, gdy bedę zmuszony złożyć oświadczenia, że nie uległem "manii prześladowczej braci Kaczyńskich" i lustrowałem jak szalony
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #54  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 22:54
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Prof. dr hab. Jerzy Jarzębski, prodziekan Wydziału Polonistyki UJ2007-03-25, ostatnia aktualizacja 2007-03-25 21:25
Prof. Jerzy Jarzębski, UJ: Filozofia lustracji prezentowana od czasu "listy Wildsteina", którą można streścić znanym zdaniem: "zabijcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich!", jest zdecydowanie sprzeczna ze wszystkim, czego uczono mnie w kwestiach etyki
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #55  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 23:28
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie A ja uważam, że lustracja to dobry pomysł.

Nigdy poza Solidarnością nie należałam "do niczego", nie mam idoli wśród polityków, nie faworyzuję żadnej partii, nie jestem i nigdy nie byłam za ochroną życia poczętego, nie trawię ojca Rydzyka chociaż w telewizji Trwam oglądam nieraz "rozmowy niedokończone". Nie wiem czy słyszeliście o pułkowniku Władysławie Kochan? Jest to teść mojego kolegi biurowego, poznałam tego pana w latach 80-tych. Przystojny, sympatyczny mężczyzna o dobrej sylwetce, robił korzystne wrażenie. Pomagał swojej córce i jej mężowi /mojemu koledze/, miał piękne, ogromne mieszkanie, dom na Mokotowie w W-wie, wysoką emeryturę,intrantną posadkę w jakiejś centrali handlu zagranicznego /mógł dorabiać do emerytury/. Chyba w ubiegłym roku odebrano mu emeryturę wojskową, ten pan był asystentem Zarachowskiego słynnego prokuratora wojskowego, sam ma na sumieniu życie wartościowych ludzi, swoich kolegów którzy stali po przeciwnej niż on stronie . Przez lata całe był nie do ruszenia on i jemu podobni, żyli sobie godnie i wygodnie do teraz. Bardzo się cieszę, że sprawiedliwość dosięgnie tych którzy przyczynili się do tragedii wielu uczciwych, przyzwoitych ludzi. Nie widzę niczego upokarzającego w lustracji, ten kto ma czyste sumienie nie będzie odczuwał z tego powodu upokorzenia. Lustracja powinna się odbyć 17 lat temu i mielibyśmy święty spokój.
  #56  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 00:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Basiu,

Cytat:
Napisał Basia
Nigdy poza Solidarnością nie należałam "do niczego", nie mam idoli wśród polityków, nie faworyzuję żadnej partii, nie jestem i nigdy nie byłam za ochroną życia poczętego, nie trawię ojca Rydzyka chociaż w telewizji Trwam oglądam nieraz "rozmowy niedokończone". Nie wiem czy słyszeliście o pułkowniku Władysławie Kochan? Jest to teść mojego kolegi biurowego, poznałam tego pana w latach 80-tych. Przystojny, sympatyczny mężczyzna o dobrej sylwetce, robił korzystne wrażenie. Pomagał swojej córce i jej mężowi /mojemu koledze/, miał piękne, ogromne mieszkanie, dom na Mokotowie w W-wie, wysoką emeryturę,intrantną posadkę w jakiejś centrali handlu zagranicznego /mógł dorabiać do emerytury/. Chyba w ubiegłym roku odebrano mu emeryturę wojskową, ten pan był asystentem Zarachowskiego słynnego prokuratora wojskowego, sam ma na sumieniu życie wartościowych ludzi, swoich kolegów którzy stali po przeciwnej niż on stronie . Przez lata całe był nie do ruszenia on i jemu podobni, żyli sobie godnie i wygodnie do teraz. Bardzo się cieszę, że sprawiedliwość dosięgnie tych którzy przyczynili się do tragedii wielu uczciwych, przyzwoitych ludzi. Nie widzę niczego upokarzającego w lustracji, ten kto ma czyste sumienie nie będzie odczuwał z tego powodu upokorzenia. Lustracja powinna się odbyć 17 lat temu i mielibyśmy święty spokój.

zupełnie się z Tobą zgadzam. Mam świadomość tego, że ustawa lustracyjna nie jest najlepsza pod względem legislacyjnym, ale zupełnie nie mogę pojąć tak frontalnego ataku na lustrację w ogóle. Tak sobie czasem myślę, że opór stawiają ci, których sumienie nie jest do końca czyste. Nie jestem za jakimiś szczególnymi karami dla "winowajców", ale dobrze jest wiedzieć, jaką kto ma przeszłość i jak sobie zapaskudził swoje "czyste" sumienie. Wystarczającą karą będzie ujawnienie tej niechlubnej przeszłości, reszty nie chcę, ale taka kara powinna ich dotknąć. Ponadto myślę sobie, że jeśli ktoś raz duszę diabłu sprzedał, istnieje niebezpieczeństwo, że ten grzech popełni po raz drugi. Warto wiedzieć, bo takim egzemplarzom należy się bacznie przyglądać. Dlatego jestem za otwarciem archiwów i ujawnieniem prawdy. Parę (oj, chyba jednak dużo) pomnikowych postaci rozsypie się w proch, ale oczyścić to trzeba. Też słucham, w radiu, "Rozmów niedokończonych" i często przeraża mnie krwiożerczość zarówno zwykłych słuchaczy jak i księży.
  #57  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 07:44
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Mam dokładnie takie same poglądy i brawo,że na tym forum są bratnie dusze.Jako chrześcijanka wybaczam niektórym, którym "zamącono" w głowach/takie były, niestety, czasy/, ale jestem za ujawnieniem wszystkich nazwisk.
  #58  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 08:48
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Też się czuję "bratnią duszą" chociaż uczucia
mam mieszane. Tak - dla wszystkich Kochanów - oficjalnych (chociaż nie dla nas), biorących pensje, na etach, których głównym celem było niszczenie wszystkich niewygodnych, bez względu na środki. Jeszcze się paru takich "wygrzewa" w chwale.
Ale TW to temat trudny. To poleganie na źródłach pisanych przez ubecję, a więc samych w sobie mało wiarygodnych. I skąd szary człowiek ma wiedzieć, w którą stronę kłamali? Raz tak, raz zupełnie inaczej, jak było im wygodniej Znając naturę ludzką trudno uwierzyć żeby ta właśnie grupa przestrzegała skrupulatnie ósmego przykazania.
  #59  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 10:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Lustracja

Ja też mam mieszane uczucia i uważam, że nie należy wkładać wszystkich do jednego worka. Jednak trzeba zrobić porządek, to będzie bardzo bolało ale nie ma innej rady. Wystarczającą karą będzie wykluczenie z życia politycznego czy zawodowego tych wszystkich "karierowiczów" i cwaniaczków robiących przekręty gdzie się da i za wszelką cenę. Wrzeszczą najgłośniej ci, co mają niezbyt czyste sumienie.
  #60  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 10:12
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Racja, tylko co zrobić jak oni właśnie lustrują?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.III jolita Polityka - wątki archiwalne 500 10-03-2008 18:53
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.