menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 13:36
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie Latarnik cyfrowej Polski.


Zapraszam seniorów do działań w ogólnopolskim projekcie "Polska Cyfrowa Równych Szans" gdzie osoby z doświadczeniem życiowym są podmiotami w rozwiązywaniu problemów w przeciwdziałaniu zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym.Szczegółowe informacje www.latarnik.mwi.pl
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 10:33
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie Przeciw wykluczeniu cyfrowemu

Mam zaszczyt poinformować i zaprosić uczestników portalu do współpracy w projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS), który został zwycięzcą międzynarodowego konkursu odbywającego się podczas Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego w Genewie -
Latarnik Polski Cyfrowej Henryk Tokarski
www.latarnik.mwi.pl
Więcej... http://wyborcza.pl/1,91446,11722795,...#ixzz1v1tNebwr
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-05-2012, 08:36
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Dziękuje za zaproszenie,już tam jestem
__________________


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-06-2012, 10:21
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

Dzięki. To jest - moim zdaniem -dobra inicjatywa . Jestem latarnikiem i polecam wszystkim seniorom, ktorzy dysponują czasem i chcą go poświęcić dla innych w swoim środowisku.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-06-2012, 15:19
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

Też jestem, a tu Anna Dymna pomaga latarnikom http://www.youtube.com/watch?v=esZFb...feature=relmfu
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-06-2012, 19:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Czy z was ktoś już był na szkoleniu latarników?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-07-2012, 13:52
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie szkolenia

Byłem, ukończyłem, uzyskałem certyfikat. Polecam, sprawa warta zaangażowania.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-07-2012, 13:55
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie Wykluczenie cyfrowe.

Wykluczenie cyfrowe Polaków - fakty

Fakt, że na niespełna 13 mln Polaków po 50 roku życia, prawie 10 mln nie korzysta z sieci, nie byłby aż tak społecznie ważną sprawą, gdyby nie to, że bycie internautą mocno przekłada się na jakość życia i pracy. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii wywołuje marginalizację, a w konsekwencji cyfrowe wykluczenie.

Problemem polskich "wykluczonych" nie jest brak dostępu do sieci, a brak kompetencji. Internet jest dostępny nie tylko w takich miejscach jak biblioteki, ośrodki kultury, ale też w domach osób niekorzystających z sieci. 70,5 proc. Polaków w wieku powyżej 16 roku życia i 73 proc. wszystkich Polaków ma w domu dostęp do Internetu. Jednak korzysta z niego tylko 60 proc. Nie chodzi zatem tylko o "bycie internautą", ale o posiadanie umiejętności korzystania z sieci, które poprawiają jakość życia i pracy. Bez działań na rzecz ich rozwijania osoby pozbawione e-kompetencji będą wykluczone z możliwości dostępu do wielu dóbr i usług. Obecnie zaledwie 9,2 proc. Polaków w wieku 16+ posiada umiejętności obsługi podstawowych programów biurowych oraz korzystania z Internetu!

http://www.klub.senior.pl/moje/green/blog/
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-07-2012, 14:08
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie Polska Cyfrowa Równych Szans

Dużo ciekawych zmian zaistniało w rozwoju projektu PCRS, Latarników certyfikowanych w Polsce jest na dzień dzisiejszy ponad 2500, jest to naprawdę bardzo dynamicznie tworzony program przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu (społecznemu).


http://www.facebook.com/polskacyfrowa
http://www.klub.senior.pl/moje/green/blog/
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-07-2012, 14:27
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Cytat:
Napisał green
Wykluczenie cyfrowe Polaków - fakty

Fakt, że na niespełna 13 mln Polaków po 50 roku życia, prawie 10 mln nie korzysta z sieci, nie byłby aż tak społecznie ważną sprawą, gdyby nie to, że bycie internautą mocno przekłada się na jakość życia i pracy. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii wywołuje marginalizację, a w konsekwencji cyfrowe wykluczenie.

Problemem polskich "wykluczonych" nie jest brak dostępu do sieci, a brak kompetencji. Internet jest dostępny nie tylko w takich miejscach jak biblioteki, ośrodki kultury, ale też w domach osób niekorzystających z sieci. 70,5 proc. Polaków w wieku powyżej 16 roku życia i 73 proc. wszystkich Polaków ma w domu dostęp do Internetu. Jednak korzysta z niego tylko 60 proc. Nie chodzi zatem tylko o "bycie internautą", ale o posiadanie umiejętności korzystania z sieci, które poprawiają jakość życia i pracy. Bez działań na rzecz ich rozwijania osoby pozbawione e-kompetencji będą wykluczone z możliwości dostępu do wielu dóbr i usług. Obecnie zaledwie 9,2 proc. Polaków w wieku 16+ posiada umiejętności obsługi podstawowych programów biurowych oraz korzystania z Internetu!

http://www.klub.senior.pl/moje/green/blog/

Zaledwie 9,2% Polaków powyżej 16 roku życia posiada umiejętności obsługi podstawowych programów biurowych oraz korzystania z Internetu ?
Można wiedzieć skąd zasięgnąłeś te dane ? Gdyby dotyczyły roku 2002 też bym zapytała o źródło informacji.
A może to ''czeski'' błąd i chodziło o ''powyżej 61 roku życia'' - choć też mocno wątpliwe.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-07-2012, 14:35
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

tematy połączone - bardzo proszę o niepowielanie treści w wielu tematach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-08-2012, 13:12
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

Ja też posiadam certyfikat latarnika . Niestety nie mam dostępu do sprzętu na tyle ogolnodostępnego, aby można go wykorzystać do szkoleń. Trwają rozmowy z biblioteką , tam jest czytelnia orange.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Latarnik Polski cyfrowej. green Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 1 08-05-2012 14:03
Jak widzisz przyszłość...Polski ? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 249 03-08-2010 22:25
CZARNY ROZBIÓR POLSKI cz. II Matrix Społeczeństwo - wątki archiwalne 515 04-03-2010 19:18
karnawał polski i nie tylko... Nika Różności - wątki archiwalne 24 30-01-2008 17:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.