menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 19:13
nusia nusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 2
Domyślnie prośba


Mój ojciec(67l) otrzymał wynik badania histopatologicznego guza pęcherza moczowego - zabieg TURT
1.Infiltrationes carcinomatosae.
2. Carcinoma urotheliale (GIII) cum infiltratione profunda.
3. Inflammatio chronica exacerbata concomitans.
4.Fragmenta prostatae.
Wiem, że nie jest to rozpoznanie dobrze rokujące dla pacjenta. Będę wdzięczna jeśli ktoś przetłumaczyłby mi je dokładnie.
Czekam na informacje i dziękuję za wszystkie komentarze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 20:29
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Nusiu pozdrawiam Cię serdecznie, niestety nie potrafię pomóc.
próbowałaś może w internecie ? tam jest wszystko, albo prawie wszystko...... a co mówi lekarz prowadzący?
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 20:33
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

próbowałam na priv , ale nie odbierasz....tu pomoze Babciela jak zobaczy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 20:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochane moje , oczywiscie, ze przetłumaczyłam , ale nie mogę tego podac, bo niestety , to jest net, a mnie obowiązuje tajemnica lekarska. Niestety , nie mogę, przykro mi. Myslę, ze lekarz prowadzacy poda dgn. Przepraszam Nusię, ale naprawdę nie moge.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 20:58
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Nusiu, zaglądaj na forum ...jest tu trochę miłych ludzi, mniej oschłych ode mnie
dla Ciebie
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 16:20
nusia nusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 2
Domyślnie Dzięki

Jak wcześniej pisałam, lekarz prowadzący ogólnikowo poinformował nas, że rozpoznanie z histopatu jest złe. Teraz czekamy na wyniki TC i dopiero wtedy ojciec będzie miał ustalane dalsze postępowanie.
Dziękuję za zainteresowanie i gorąco pozdrawiam.
Nusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 19:37
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Lekarz prowadzący ma obowiązek dokładnie przetłumaczyc Tacie,lub za ZGODA taty- Tobie rozpoznanie hist- pat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-05-2010, 13:06
eos's Avatar
eos eos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie Słownik łaciński w necie

Niusia, łacinę /i każdy inny język/ zawsze możesz przetłumaczyć (każde słówko z osobna) w necie przy użyciu słownika (również polsko-łaciński).
Wiem, że czasem ciężko lekarza pytać (zachowawczo człek wolałby wielu rzeczy nie wiedzieć), a niespodzianki własnych reakcji czasem są krępujące. Tym bardziej, gdy domyślna diagnoza może być niepomyślna. Przychylam się zatem tylko częściowo do postawy babcieli /choć wynikała ona pewnie z opisowej diagnozy trudnej do przekazania by net/ niż do tajemnicy lekarskiej - w necie przecież w necie wiele jest w końcu incognito../, a ludzie szukają tu każdej pomocy, choćby w formie informacji...Co do konieczności pytania przede wszystkim lekarza, choć zwykle w stresie nie wie się o co pytać, pytania przychodzą do głowy zwykle po opuszczeniu gabinetu. Mam metodę spisywania pytań do lekarza przed wizytą, wtedy przynajmniej nic z głowy nie uleci w niebyt. Symptomy choroby też warto spisywać /gdy jest na to czas oczywiście/, gdyż łatwiejszy jest wtedy przekaz pacjent/lekarz/pacjent.

Tu: lekarze zawsze pomogą przetłumaczyć diagnozy:
http://commed.pl/prosze-o-pomoc-w-wynikach-vt34834.html

a Tu: pacjenci dzielą się informacjami:
http://commed.pl/tlumaczenie-z-laciny-vf41.htm

poza tym możesz po zalogowaniu się na portalu pisać do lekarza który na bieżąco może konsultować diagnozy i leczenie np. do: dimedicus
http://commed.pl/member21487.html
co prawda trochę się zarzeka ale często pomaga

Trzymaj się dzielnie niusia, daj znać jak przebiega leczenie Taty i jak radzi sobie z kwestią o której wspominałaś w wynikach badań.

Pozdrawiam,
eos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 23:46
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

Pragnę poinformować,że dimedicus,nie udziela już porad na commed a na forum
http://mediweb.pl/forums/
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 08:23
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie witaj

Witaj dimedicus na seniorku,miałam przyjemność polemizować z tobą na commed,jeśli wyrazisz taką wolę ,to będziemy prosili cię o to i owo .Czuj się u nas swobodnie i miło ,że tu się znalazłeś pozdrawiam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 09:31
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

Witam!
Proszę wybaczyć,że nie pamiętam(przy takiej ilości porad jakie udzielam,nie jestem wstanie spamiętać osoby,raczej przypadek zdrowotny)Zawsze jeśli jestem w stanie chętnie pomogę.Pozdrawiam
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 09:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Nasza koleżanka otrzymała pomoc w tłumaczeniu podziękować należy EOS,a ty NUSIA trzymaj się wszystko będzie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 22:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Eos-przykro mi , ale nie wolno mi nigdzie , nikomu , bez zgody chorego podawac rozpoznania-oczywiscie mozecie panstwo korzystac ze słowników łacinsko- polskich, ale ja nie moge tego przetłumaczyc- od tego sa lekarze leczący. To nie ma znaczenia , czy to jest net, czy nie....Chetnie pomoge w kazdej innej sprawie- tak jak to bylo dotychczas....A przetlumaczenie dgn jest b. proste.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-07-2010, 10:14
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

babciela
Nie bardzo rozumiem Twoje opory przed wyjaśnieniem opisów po łacinie.Równie dobrze ktoś może napisać w imieniu czyimś,że dostałam/dostałem wynik proszę o przetłumaczenie itd.Ale to tak na marginesie,pierwszy raz spotykam się,że ktoś nie chce przetłumaczyć(oczywiście o ile potrafi).Na wszystkich forach,które znam(a znam dużo)nie ma takich oporów.Dla przykładu forum chirurgia(gdzie też czasem udzielam porad,stali odpowiadający są lekarzami,łącznie z właścicielem forum)fora medyczne gdzie też porad lekarskich udzielają tylko lekarze nie mamy takich oporów i co ciekawe podpisujemy się z nazwiska i imienia(taki jest wymóg)Ja osobiście nie tłumaczę tylko jak ktoś nie jest pełnoletni(często się pytam o wiek).Oczywiście jest to Twoja wola i nikt nikogo nie zmusza.Zawsze się starałem i staram(mimo,ze jestem już emerytem)pacjentowi wyjaśnić w czym jest problem,czasem wystarcza półprawdy za całą prawdę.Często pacjent po otrzymaniu wyniku jest przerażony orzeczeniem po łacinie a przecież nieraz niema tam nic strasznego,a wiadomo jak jest w gabinecie,często pacjent z wrażenia nie jest w stanie zapytać a lekarz nie ma czasu na wyjaśnienia.I po to są fora,fora nie leczą a tylko pomagają.
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-07-2010, 10:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, widzisz , rózne są formy podejscia do netu, ja mam takie...Ale dziekuje, że mogłeś pomóc. Ja jestem na forum bardzo profesjonalnym i tam oczywiscie padaja dgn. i po łacinie i po polsku.Pomagam oczywiscie na priv i e- mailowo- ale na forum publicum- nie- takie jest moje podejscie do tej sprawy.Pozdrawiam Cie serdecznie, cieszę , ze spotka lam kolege po fachu- chociaz nam daleko- ja od mózgu i calej reszty UN.Wiesz ze z tłunaczeniem to w naszym wieku już nie ma problemu- po tylu latach...nawet koncówki- które były przeklenstwem na studiach- nie sprawiaja klopotu. Jedno, co mnie zastanawia, to kompletny brak zaufania pacjentów do swoich lekarzy- to jest przykre. Dziękuje jeszcze raz , pozdrawiam.E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-07-2010, 10:49
Dzanina-1's Avatar
Dzanina-1 Dzanina-1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 3 638
Domyślnie

Niusia ja sobie przetłumaczyłam diagnozę mojego brata w kompie. Nie pamiętam gdzie , ale chyba w Googlach wpisałam. Spróbuj może się uda. Życzę wszystkiego dobrego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pilna prośba Olgunia21 Muzyka - wątki archiwalne 3 09-04-2010 00:06
prośba Olgunia21 Muzyka - wątki archiwalne 38 14-12-2009 15:19
Prośba Olgunia21 Muzyka - wątki archiwalne 5 04-11-2008 03:23
prośba irkoski Muzyka - wątki archiwalne 9 14-12-2007 05:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.