menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 17:08
establa establa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 6
Domyślnie Kolejki do specjalistów


Witam. Mam ogromną prośbę, jeżeli ktoś z Was lub Waszej rodziny znajomych musiał długo czekać na wizytę u specjalisty, na badanie, zabieg itd to napiszcie o tym do mnie, możecie to zrobić anonimowo. Będę wdzięczna za każdą informację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 18:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał establa
Witam. Mam ogromną prośbę, jeżeli ktoś z Was lub Waszej rodziny znajomych musiał długo czekać na wizytę u specjalisty, na badanie, zabieg itd to napiszcie o tym do mnie, możecie to zrobić anonimowo. Będę wdzięczna za każdą informację.
Po pierwsze w jakim celu zbierasz te wiadomości. Po drugie jak pisać anonimowo skoro brak opcji priv a to i tak nie jest anonimowo. Po trzecie książkę piszesz??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 20:22
establa establa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 6
Domyślnie

Witam. Już ustawiłam tak, że można przesyłać prywatne wiadomości. Zbieram informacje dla fundacji korektor zdrowia, wszystkie informacje na temat fundacji znajdziecie na stronie [url]www.korektorzdrowia.pl Co do prywatności, to nie są potrzebne dane typu: imię, nazwisko, adres itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 21:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał establa
Witam. Już ustawiłam tak, że można przesyłać prywatne wiadomości. Zbieram informacje dla fundacji korektor zdrowia, wszystkie informacje na temat fundacji znajdziecie na stronie [url]www.korektorzdrowia.pl Co do prywatności, to nie są potrzebne dane typu: imię, nazwisko, adres itd.
Tak czy siak jestem sceptykiem. Chcąc zbierać takie wiadomości powinnaś nie być anonimowa. Podałaś stronę fundacji co każdy "geniuś" może uczynić zresztą nieudolnie jak na jakiegokolwiek specjalistę spacje to pies zjadł
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 22:32
establa establa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 6
Domyślnie

Po pierwsze nikt Pana nie zmusza do podania informacji, to była prośba. Po drugie adres jest podany dobrze i żadnej spacji w nim nie ma być, wiec proszę najpierw sprawdzać zanim zacznie Pan kogoś obrażać. Po trzecie mój login to pierwsza litera mojego imienia i moje nazwisko czyli jestem mniej anonimowa od Pana. Po czwarte zawsze można zadzwonić do fundacji i zapytać. Po piąte skoro Pan jest sceptyczny to proszę już na ten wątek nie odpisywać a zostawić miejsce dla ''mniej sceptycznych''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 22:43
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/12511
Nie wiem czy to cos zmieni..
Ja mam wizyte u kardiologa wyznaczoną na 14 stycznia 2011
a do okulisty na pażdziernik.Tego roku na szczęscie
Prywatnie...mozna sie dostac natychmiast...

Prosty wniosek trzeba przewidziec ze sie zachoruje za pól roku i wczesnie rejestrowac .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 23:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

przecież z początkiem roku można się zapisać do specjalistów i przebadać się choćby profilaktycznie.
Po co czekać aż się coś odezwie.
Mam układ z lekarzami specjalistami jak się coś dzieje zgłaszam i jestem przyjęta a na zapisaną wizytę idę choć mam odległy termin.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 06:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

establa
Cytat:
Po piąte skoro Pan jest sceptyczny to proszę już na ten wątek nie odpisywać a zostawić miejsce dla ''mniej sceptycznych''
.
To nie prywatny folwark i w ramach regulaminu mam zamiar pisać co chcę. Nie widzę bym kogoś obraził! Miłego dnia
ps. tak jest łatwiej
http://www.korektorzdrowia.pl/
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac

Ostatnio edytowane przez tadeusz50 : 28-06-2010 o 09:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 09:59
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
przecież z początkiem roku można się zapisać do specjalistów i przebadać się choćby profilaktycznie.
Po co czekać aż się coś odezwie.
Mam układ z lekarzami specjalistami jak się coś dzieje zgłaszam i jestem przyjęta a na zapisaną wizytę idę choć mam odległy termin.
Niby mozna,tylko jedna mała sprawa,trzeba mieć skierowanie od lekarza 1-go kontaktu.Pozdrawiam i zdrowia zyczę.
No i nie jestes w stanie pwenych spraw przewidzieć,20 maja cos mi sie porobiło z kolanem.Lekarz 1-go kontaktu dal mi skierowanie do ortopedy ,zostałam zarejestrowana na 13 lipca.Prawda,ze mam szczęście.??
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 10:49
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Nie Anielko !

Pewnie, że masz szczęscie !...ale tylko do terminu, bo co do tej pory się stanie z Twoim kolanem...?
Ja mam termin do specjalisty od tarczycy na październik, a wyznaczony był w ub.roku...wczesną wiosną.
Tu już nawet nie aktualne powiedzenie "czekaj tatka latka" !
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 11:15
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
przecież z początkiem roku można się zapisać do specjalistów i przebadać się choćby profilaktycznie.
Po co czekać aż się coś odezwie.
Mam układ z lekarzami specjalistami jak się coś dzieje zgłaszam i jestem przyjęta a na zapisaną wizytę idę choć mam odległy termin.
No własnie dzieki tym badaniom profilaktycznym i układom ze specjalistami ,
ci ktorych dopadnie z nienacka choroba i potrzebuja pomocy musza placic prywatnie albo czekac ..
Juz na temat tych rejestracji z poczatku roku do kilku specjalistów "na wszelki wypadek " była audycja w tv.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 11:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

O terminach i odległych czekaniach szkoda klawiatury, czy języka. Podam przykład paradoksu. Wnuczka w grudniu ub roku kończyła osiemnaście lat w połowie roku dostała skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu na badanie (nie pamiętam nazwy bo to nie ważne) Udała się do podanego gabinetu i tam powiedziano jej, że w grudniu zapisują na następny rok dzieci (była jeszcze nieletnia) ale w następnym roku będzie pełnoletnia to i w grudniu jej nie zapiszą bo ma iść dla dorosłych. Poszła dla dorosłych i tu nawet zapisywali (kończył się limit) ale ponieważ nie ma 18 lat nie mogą zapisać.Ma przyjść po nowym roku i dowiedzieć się o terminie zapisów. Powiem krótko kretynizm idiotyzm itd. Nie kijem to pałą, jak się nie obrócisz to i tak z tyłu doooopa.

Kiedyś usłyszałem kawał (ale to prawda) dziecko urodziło się bez głowy i zastanawiają się czy będzie żyło. A plecy (znajomości) ma? Ma to będzie żyło. Makabryczne ale prawdziwe.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 12:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Nie rozumiem co ma dać ta informacja że są kolejki do specjalistów ,wystarczy spytać sekretarkę specjalisty do którego chce się zapisać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 20:53
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja już parenascie razy tłumaczyłam o tych kolejkach i terminach. Ale mam inny news- mianowicie - prosze się zorientowac , która apteka w Waszym miescie jest w jedną z najtanszych- one nalezą do jakiegos większego zgromadzenia aptek. Nie podam Wam dokładntch wiadomosci, bo kazde miasto ma inne zgromadzenie tych aptek.Otóż w tej aptece pobieracie druk na kartę seniora. wyrabiacie tę kartę i przy kazdym zakupie leków 25% znizki.W C zestochowie apteka na rogu Nowowiejskiego i Waszyngtona.Moi pacjenci już wyrabiają te legitymację.Proszę pytzc w aptakach, bo wiadomosci dokładne dotyczą Czestochowy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 20:59
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

U mnie tez jest taka sieć aptek,tylko seniorów to uważają po ukonczeniu 75 lat, i o ile sie nie mylę w sumie w ciagu roku mogą dostac upustu 500,-zł.Moi Rodzice korzystają.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 21:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elu nie pobierałem żadnej karty. Za pewien lek kiedyś płaciłem za trzy opakowania po 30 szt ponad sto zł. Dowiedziałem się, ze ten sam lek jest pakowany w opakowaniu 90 szt i po zaznaczeniu przez lekarza literki "P" płaciłem 9.60 ostatnio zapłaciłem jeden grosz tak jeden grosz. Zdziwienie moje było ogromne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 21:22
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Babcielu...

Cytat:
Każdy, kto ma powyżej 75 lat, może zarejestrować sie w Programie Senior. Dzięki imiennej karcie, którą otrzyma po rejestracji, uzyska 25% rabatu na leki wydawane na receptę w aptekach biorących udział w akcji.

Maksymalna kwota dofinansowania to 500zł, karta ważna jest do końca roku.
Nie sądzę, że doczekam...
Mam dzisiaj wypisane recepty na kwotę co najmniej 400 zł...a może więcej
Namówiłam męża, żeby lekarz I kontaktu na jeden lek dopisał na recepcie literkę P...ale nic z tego nie wyszło.
Na 1 chorobę przysługuje, a na 2 nie...Kto by się na tym wyznał ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 22:53
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Ja mam zapytanie jeśli chodzi o zakup lekarstw.
U nas Berodual kosztuje 84,66 polskich złotych na recepte,bez refundacji.Czyli Pacjent pokrywa 100% płatnosci za 1 opakowanie.
W czechach ten sam Lek."Berodual"kosztuje na polską recepte,lub na papierku wypisane słowa Berodual tylko 261,6o koron a to w przeliczniku kantorowym wynosi41,85 złotego.

Brakuje mnie słów i dolicz xczłowieku do tego;insulinę 5o,Siofor,Theowent 3oo,Simwacard 2o,Flixotide,Serevent,Lorista H----Renta Inwalidzka,na kartofle których nie można jeśc starczy....................
Reszta brak komentarza.Ja też biore Lekarstwa i CO !!!!!!!!!!

tylko zdechnąć pozostaje chorym.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 07:00
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja już parenascie razy tłumaczyłam o tych kolejkach i terminach. Ale mam inny news- mianowicie - prosze się zorientowac , która apteka w Waszym miescie jest w jedną z najtanszych- one nalezą do jakiegos większego zgromadzenia aptek. Nie podam Wam dokładntch wiadomosci, bo kazde miasto ma inne zgromadzenie tych aptek.Otóż w tej aptece pobieracie druk na kartę seniora. wyrabiacie tę kartę i przy kazdym zakupie leków 25% znizki.W C zestochowie apteka na rogu Nowowiejskiego i Waszyngtona.Moi pacjenci już wyrabiają te legitymację.Proszę pytzc w aptakach, bo wiadomosci dokładne dotyczą Czestochowy...
Tez mi rewelacja ,oto link do tej rewelacji http://www.programsenior.pl/ ,pozdrawiam i życzę zdrowia i osiągnięcia tego wieku.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 18:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Anielko, my nie jestesmy informowani o tego typu rewelacjach- wiec chcialam was zawiadomic- zlosliwisci zostaw na potem.Desti, przy zakupie tak drogich leków - osoba tak schorowana powinna mie stopien niepełnosprawnisci- wtedy sumę mozesz odpisac od podatku.
Literkę pisze się tylko przy niektórych lekach- te wiadomosci posiadamy od jej laskawosci minister. Natomiast wypisanie literki P przy lekach nie mających refundacji powoduje - paradoksalnie , że lek jest drozszy.Generalnie leki są b. drogie , i tylko niewiele ma refundację, np nadcisnienie nie zostalo uznane za chorobe przewlekła- a pokazcie mi wyleczonego nadcisnieniowca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Długie kolejki oczekujących na miejsca w sanatoriach - komentarze lahatiel Ogólny 49 13-11-2016 12:51
Jak zmniejszyć kolejki do specjalistów? - komentarze Mavronka Freydis Ogólny 2 06-09-2009 08:28
Baza najlepszych specjalistów medycznych synaptis Kupię, sprzedam, zamienię 0 16-06-2009 10:23
Zdrowa skóra- skorzystaj z porady specjalistów. - komentarze 1kalarepka Ogólny 0 27-06-2008 14:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.