menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 13:57
Aleksandra xs Aleksandra xs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: polska
Posty: 5
Domyślnie Aleksandra xs

Przykro mi, że Państwo są nieco uszczypliwi. Napisałam prośbę o opinie, poradę a spotykam się z podejrzliwością i kpiną. Czy rzeczywiście przyjaźń to brzmi tak podejrzanie? Czy pomoc w zakupach albo wyjazd do teatru to chęć naciągania emeryta? Jestem samotna tak w życiu bywa nie zawsze los zależy od nas. Zawsze dobrze się rozumiałam ze starszą ciocią, dziadkami ale ich zabrakło i może stąd ten sentyment do seniorów. W ciągu kilku lat odeszło wielu moich bliskich dlatego zastanawiam się nad tym etapem w życiu. Mój dom nie ma być miejscem komercyjnym a luksusowym, no cóż trudno ciągnąć do teatru, kina kogoś kto liczy każdą złotówkę. Moja oferta nie jest ani żadną reklamą ani tym bardziej oszustwem. Wynajmując takie mieszkanie ryzykują obie strony ale wynajem to nie cyrograf na dożywocie.
Jeśli ktoś z Państwa zechce porozmawiać osobiście podam mój telefon - aleksandraxs@onet.pl
Ps. Ceny nie podawałam ale myślę o 2 tys za wynajem trzypokojowego luksusowego mieszkania z tarasem i ogrodem w dwurodzinnym domu+koszty utrzymania a te każdy poniesie sam według własnych potrzeb.
Ciepło pozdrawiam Aleksandra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 10:09
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Pani Andziu,
myślimy identycznie jak Pani, ale realizować podobny plan zamierzamy gdzieś za rok dopiero. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na Muszynę - rzeczywiście robi wrażenie. My mamy na oku jeszcze dwa inne porównywalne miejsca; jeśli Pani zechce podamy namiary. Na razie będziemy Pani kibicować i prosimy o dzielenie się wrażeniami od czasu do czasu. Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 05:25
orkisz orkisz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 7
Domyślnie Andziu

A po co Ci aż pięć posiłków. Toż to dom seniora ponoć a nie tuczarnia gęsi. Jesteś w stanie tyle zjeść? Bo ja nie. No ale ja ważę 57 kg odkąd pamietam. A Ty? Ja jem tylko dwa posilki dziennie i to mi wystarcza. No chyba, ze jogurt nazywasz posiłkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 10:23
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał orkisz
A po co Ci aż pięć posiłków. Toż to dom seniora ponoć a nie tuczarnia gęsi. Jesteś w stanie tyle zjeść? Bo ja nie. No ale ja ważę 57 kg odkąd pamietam. A Ty? Ja jem tylko dwa posilki dziennie i to mi wystarcza. No chyba, ze jogurt nazywasz posiłkiem.
Większość DS-ów podaje w swoich materiałach reklamowych pięć posiłków dziennie, a ponadto zazwyczaj także nieograniczoną dostępność napojów i drobnych przekąsek przez cały dzień. Wydaje mi się, że może chcą dać tym do zrozumienia, że nie zamierzają oszczędzać na pensjonariuszach, przynajmniej w zakresie wyżywienia. Jakoś mnie to nie irytuje, bo przecież nie ma obowiązku zjadania wszystkiego! Wpisy Andzi bardzo mnie zainteresowały (w ogóle interesuję się DS-ami) i zajrzałem na stronę tego domu w Muszynie. Też to zrób, bo warto zobaczyć choćby to, jak wygląda restauracja, w której te "5 posiłków dziennie" zamierzają serwować. Chcemy się tam wybrać wiosną z żoną, aby to zobaczyć w realu. Pozdrawiam - M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-04-2012, 21:05
zamarciniak zamarciniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 6
Domyślnie Tuczarnia

Cytat:
Napisał orkisz
A po co Ci aż pięć posiłków. Toż to dom seniora ponoć a nie tuczarnia gęsi. Jesteś w stanie tyle zjeść? Bo ja nie. No ale ja ważę 57 kg odkąd pamietam. A Ty? Ja jem tylko dwa posilki dziennie i to mi wystarcza. No chyba, ze jogurt nazywasz posiłkiem.
5 posiłków dają, a windy nie zrobią ... Bardzo często domy seniora są przerabiane ze starych budynków, schody wąskie, a kolana bolą na stare lata
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 16-04-2012, 21:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aleksandra xs
Przykro mi, że Państwo są nieco uszczypliwi. Napisałam prośbę o opinie, poradę a spotykam się z podejrzliwością i kpiną. Czy rzeczywiście przyjaźń to brzmi tak podejrzanie? Czy pomoc w zakupach albo wyjazd do teatru to chęć naciągania emeryta? Jestem samotna tak w życiu bywa nie zawsze los zależy od nas. Zawsze dobrze się rozumiałam ze starszą ciocią, dziadkami ale ich zabrakło i może stąd ten sentyment do seniorów. W ciągu kilku lat odeszło wielu moich bliskich dlatego zastanawiam się nad tym etapem w życiu. Mój dom nie ma być miejscem komercyjnym a luksusowym, no cóż trudno ciągnąć do teatru, kina kogoś kto liczy każdą złotówkę. Moja oferta nie jest ani żadną reklamą ani tym bardziej oszustwem. Wynajmując takie mieszkanie ryzykują obie strony ale wynajem to nie cyrograf na dożywocie.
Jeśli ktoś z Państwa zechce porozmawiać osobiście podam mój telefon - aleksandraxs@onet.pl
Ps. Ceny nie podawałam ale myślę o 2 tys za wynajem trzypokojowego luksusowego mieszkania z tarasem i ogrodem w dwurodzinnym domu+koszty utrzymania a te każdy poniesie sam według własnych potrzeb.
Ciepło pozdrawiam Aleksandra



1. Przyjaźń nie jest na pstryk
2. Samotność każdy sobie wypracował.
3. Luksus przez każdego jest rozumiany różnie.
4. Różniste upodobania ma każdy i różne przypadłości.
5. Kto ma pieniądze to w swoim miejscu zamieszkania może zorganizować sobie luksusowe warunki z zaopiekowaniem, wyjazdami łącznie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 23:33
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Cytat:
Napisał zamarciniak
5 posiłków dają, a windy nie zrobią ... Bardzo często domy seniora są przerabiane ze starych budynków, schody wąskie, a kolana bolą na stare lata

Dokładnie winda to podstawa
__________________
Odzież 4 care dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 13:38
sara13 sara13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 3
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim,
wiecie poprzez wasze sugestie wybrałam się do Domu Seniora w Muszynie. Jestem ZACHWYCONA wyglądem:piękny dom (zrobiony nie ze starych budynków tylko z Hotelu***) właściciele ludzie ok 40 bardzo mili i życzliwie nastawieni do ludzi. Duży ogród z altaną, pokoje pachną świeżością, restauracja aż dech w piersiach zapiera... I jest winda (jak co nie którzy na forum mieli obawy) Dom Seniora dopiero się rozwija na razie trwają zapisy na pobyty tak mi powiedzieli właściciele. Wzięłam namiar mam się odezwać w lipcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 13:42
sara13 sara13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 3
OK do Pana martok

Drogi Panie zaręczam z moich obserwacji że warto skorzystać z tego domu. Oczywiście wszyscy by chcieli żeby od razu było dużo ludzi ale jak coś dopiero powstaje to musi się zacząć choćby od 1 osoby jak się Pan zdecyduje proszę dać znać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 11-05-2012, 08:51
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał sara13
jak się Pan zdecyduje proszę dać znać

Dzięki za informacje. Chcemy się tam wybrać z żoną na rekonesans i ewentualnie - jeśli to będzie możliwe - zatrzymać się na dzień lub dwa (pod koniec maja lub w czerwcu). Zdjęcia na stronie internetowej tego domu zrobiły na nas duże wrażenie i chcemy zobaczyć jak się to ma do rzeczywistości. Pozdrawiam - M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 11:18
sara13 sara13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 3
Domyślnie Panie martok

Czekam z niecierpliwością na Pana odczucia pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 19-04-2024, 21:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Upłynęło trochę czasu. Ciekawi mnie, czy ten dom w Muszynie jeszcze istnieje i czy standard nie uległ zmianie na gorsze.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy myślicie czasem? baburka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 425 28-04-2018 14:08
OWOCE WARZYWA co o tym MYŚLICIE? Damian17 Dieta 72 12-06-2014 11:27
Chiny- co myślicie o nich ? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 93 25-09-2008 20:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.