menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 07-07-2007, 13:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
A nie przyszło Wam do głowy,że polskim emerytom po prostu sprawia przyjemność pomaganie dzieciom i nie mają zwyczajnie ochoty na odcinanie pępowiny?
Żyją tak jak chcą żyć..i jak żyć lubią. A pomaganie.... wcale nie wyklucza zajmowania się swoim zdrowiem i przyjemnościami....
Pozdrawiam.
A nie przyszło ci do głowy ile szkody robi sie dziecino nie odcinający pępowiny -co jest tematem na inny watek
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 07-07-2007, 13:20
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Według mnie jest różnica między sporadycznym pomaganiem, a życiem dla potomstwa bez umiaru.Często słyszę skargi,że rodzice wciąż pomagają dorosłym dzieciom,a one tego nie doceniają..po prostu traktują to jak coś normalnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 07-07-2007, 13:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

o to mi chodzi oczywiście, nie o sporadyczne pomaganie i serdeczne kontakty
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 08-07-2007, 19:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale odbieglyscie od tematu.Uwazam,ze ta dyskusja nie jest wcale taka jalowa.Zastanowcie sie zebranie 200 000 podpisow pod petycja do sejmu zmusza odpowiednia komisje do zajecia sie nasza sprawa-chodzi o te 19 % podatku odciaganego od naszej emerytury.Przeciez to jest do wykonania.Ja nie pojde do partii emerytow bo jest to organizacja lewicowa a jam skrajna prawica.Pisalam w tej sprawie do rzecznika praw obywatelskich dostalam odpowiedz ,ze istotnie jest to duza nieprawidlowosc,ale o to musza powalczyc sami emeryci.Ha.nie mam konceptu jak.Okazuje sie tez ze sa grupy w Polsce uprzywilejowane ktore tego podatku nie placa.Prosze o podpowiedz to zaczne dzialac.bom babciela bojowa.Ziec po przeczytaniu mojego postu jak wyobrazam sobie naprawe sluzby zdrowia ,radzil mi ja szybko wykreslic,bo ocenil ja jako swietna i"uwazaj mamo ,przeczyta ja ktos z rzadu,i jeszcze nagrode dostanie za pomysl"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 08-07-2007, 23:01
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

odbiegłyśmy -przepraszamy.Myślę ,ze jesteś bardzo energiczną i skuteczną babcielą .Może zacząć od ankiety internetowej.Puścić petycje na to forum i inne gdzie dyskutują ludzie w wieku emerytalnym lub bliskim emerytalnemu- poprosić tych ,którzy chcą ja podpisać o wydrukowanie,złożenie podpisu ewentualnie puszczenie wśród krewnych i znajomych.I wysłanie pod wskazany adres -tylko nie wiem jaki-twój ,kancelarii Sejmu ?????? O może do Kancelarii Sejmu.Jak myślisz?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 10:29
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał nowa
Mysle ze lekarzy ze wschodu nie bedzie z bardzo prozaicznej przyczyny-w Polsce lekarze najmniej zarabiaja w Europie.Wschodni lekarze zarabiaja wiecej od nas-niestety.Ja wcale nie jestem zwolenniczka tego co sie dzieje-sluzba zdrowia dala sie wmanipulpwac w sprawe polityczna-a to nie wrozy nic dobrego.Widze czarno.Poza tym strajk dotknal tez moja rodzine mimo zem lekarz-krewny z podejrzeniem Ca nosogardzieli nie zostal przyjety do oddzialu.Ja tez strajkowalam swojego czasu ale nie bylo pacjentow bez pomocy.Babciela

i co wystrajkowałaś? NIC ! szkoda było energii bez efektu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 10:33
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał nowa
Basiu w Polsce nie ma ludzi nieubezpieczonych

nie wiesz o czym piszesz ! - całe hordy nieubezpieczonych i niefrasobliwych pcha sie do przychodni - a nuż nie zauważą? po co płacić składki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 11:20
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał nowa
kochane wszyscy emeryci,bezrobotni zerejesreowani sa ubezpieczeni popatrzcie na swoje paski z zus-u.Wszystkie poeracje bi uslugi sa bezplatne chyba ze masz specjalne wymagania.Takie systemy funkcjonuja wszedzie i nikt nie kona na ulicy.Jest jeszcze jedna sprawa z ktorej nie zdajecie sobie sprawy.panstwo sciaga z was podatki,czyli juz opadatkowane pieniadze(bo przez caly okres pracy sciagano z was podatki i to niemale-)sa po raz drugi opodatkowane.przepraszam ze tak brzydko pisze ale jak zwykle jestem juz spozniona.babciela

nikt nie kona na ulicy bo lekarze w Polsce maja ogromne serca - Judymowe po prostu -przyjmuja biednych bezdomnych i nieubezpieczonych jednoczesnie rujnujac budżet szpitali i przychodni kosztem świadczen dla ludzi UBEZPIECZONUCH. kobieto na jakim świecie żyjesz, że takie rzeczy wypisujesz ! Nie wiesz jakie hordy młodych i nie tylko - ludzi olewa Urząd Pracy i pracuje na czarno bez ubezpieczenia? Bo ja coś o tym wiem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:15
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

kochana pracujacy na czarno maja ubezpieczenia nie maja zus-u.mylimy pojecia.pracujacy na czarno maja skladki odprowadzane przez urzad pracy.za nieubezpiecsonych placi miasto,ja dosyc mocno stoje na ziemii.pa .babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

dyzurowalam na najgorszym o oddzialow-neurologii.nie placacych skladek bylo minimum.teraz w przychodni tez jest biich niewielu.babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Dziewczyny,chyba obie jesteście służba zdrowia.
Pomijając te nieszczęsne skladki i ZUS ,który lada moment się rozsypie,ogarnia przerażenie..
Powoli stajemy się Ameryką Łacińską.W gronie bogatych państw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

hord nieplacacych skladek w przychodni wlasciwie nie ma.przeciez aby przepisac leki ja musze miec potwierdzenie z nfoz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Ela,chylę czoła przed Tobą...
5 lat temu byłam na neurologii na Ligocie.Horror,kurczę.Ale wyszłam z tego,a lekarzy tam pracujących uważam za bohaterów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Buniu nas to nie dotyczy my mamy to co mamy.w gorszej sytuacji sa nasze dzieci.wnuki juz nie.Zus tak szybko sie nie rozsypie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

przepraszam,Lilu , nie Buniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 09-07-2007, 13:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

do Arczi ,jezeli jestes zwiazana ze sluzba zdrowia to zdajesz sobie sprawe ze wcale nie bezdomni i judymowie rujnuja budzet szpitala.Mechanizm jest zupelnie inny
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02
Bezterminowy strajk lekarzy - komentarze Basia. Ogólny 45 03-07-2007 15:24
Strajki lekarzy podzieliły Polaków - komentarze Basia. Ogólny 1 19-06-2007 16:25
Wyższe pensje dla lekarzy popierane - komentarze Ala-ma-50 Ogólny 47 16-06-2007 11:40
Jutro strajk lekarzy. wielebny Choroby, badania, terapie 3 20-05-2007 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.