menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 17:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Watykan na pewno miał informację od Opus Dei.
  #42  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 16:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

http://video.google.pl/videoplay?doc...15665791&hl=pl
Polecam ten film na google inne spojrzenie na FED ciekawe nie tylko dla globalistów.,polecam oglądnięcie do końca.
  #43  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 17:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

http://ww6.tvp.pl/7426,20081222850062.strona
Grzegorz Kołodko kontra młodzież spotkanie w TVP Kraków.Sprawa kryzysu co zrobić.
  #44  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 11:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kolodko i kryzys ?
A ile on na spotkaniach i wykladach zarabia ?
Ekonomiczna woda sie leje az bryzga !
  #45  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 12:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Seniorze AP myślę że dużo,jeżeli go zapraszają to na pewno ma coś ciekawego do powiedzenia.Co do znajomości ekonomi to jest profesorem ekonomi i w tym temacie powinien być zorientowany,
Natomiast w poście 7117 czytam
W Banku of America Watykan ma największe udziały
Ja też.
Kryzys nam nie grozi. Ekonomiczna woda się leje aż bryzga!
  #46  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 13:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cos ty ? Z Watykanu ???
Uwazaj ,bo swietym nie zostaniesz.
Co innego ja ,mam znajomosci w Watykanie.A z Bankiem Of America to wcale nie zartowalem ,to jedyny jeszcze bank na ktorym mozna polegac ,depozyty maja pokrycie w zlocie i..... , ale nie dokoncze, bo to tajemnica bankowa.
  #47  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 18:01
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Skala obecnego kryzysu

Wznawiam dyskusję ntt, bo kryzys trochę jeszcze, moim zdaniem, potrwa , może nawet do końca dekady ?

Ciekawy materiał na temat obecnego kryzysu znalazłem na str. http://proteologia.wordpress.com/
"Skala obecnego kryzysu
29/01/2009 przez mateuszw
Obecny kryzys finansowy jest dla większości osób pierwszym tej skali kryzysem doświadczanym w życiu. Zakładamy jednak, że próby jego zażegnania sa właściwym i skutecznym narzędziem aby sytuację opanować.
Polecam poniższy filmik, który pokazuje Z CZYM mamy do czynienia. Przedstawia on skalę pomocy (dofinansowywania) przez Urząd Rezerw Federalnych (FED) gospodarki amerykańskiej we wszystkich trudnych sytuacjach w historii od jego powstania aż do współczesności. Zachęcam do obejrzenia:
http://pl.youtube.com/watch?v=aeb247Vc1eY
Od dziesięcioleci banki centalne USA stosowały politykę finansową opartą na nieracjonalnej wierze w ekspansję kredytów. Niemożność FED`u zatrzymania obecnego kryzysu poprzez awaryjne pożyczki bankom świadczy, że Polityka FED jest błędna. Film pokazuje skalę obecnego kryzysu."

Film po angielsku, ale gadaniny niewiele, więc można go łatwo zrozumieć. Obraz ilustruje historię wszystkich światowych kryzysów od 1919-2009 r.
Skala obecnego przewyższa wszystkie dotychczasowe razem wzięte i w zasadzie nie wiadomo,czy zastosowane przez FED środki mu zaradzą.
Zachęcam do przeczytania całego w/w artykułu "Skala obecnego kryzysu".
( Mateusz Wichary (ur. 1976), pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Toruniu, absolwent Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu, Highland Theological Institute w Elgin (Szkocja) i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Wykładowca Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie, redaktor naczelny Wydawnictwa Słowo Prawdy, przewodniczący Toruńskiego Przymierza Protestanckiego. Żonaty, dwójka dzieci.)
Poboba mi się artykuł i ten pastor, poznany przypadkowo.
Kryzys mnie nie przeraża, przynajmniej nie dał mi się jeszcze we znaki.
  #48  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 09:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kryzs krotko potrwa Kazimierzu ,on zawsze konczyl sie wojna swiatowa, na ktorej jedni traca a drudzy sie bogaca.
  #49  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 11:14
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Kryzs krotko potrwa Kazimierzu ,on zawsze konczyl sie wojna swiatowa, na ktorej jedni traca a drudzy sie bogaca.

Welcome, Augi! Umówy się,ze o kryzysie pogadamy tak dlugo,az skonczy sie u was (tzn.1$=2€),bo w Polsce niby jest,ale wskazniki makro ani mikro go nie pokazuja. Po prostu, mowia,ale sie go zbytnio nie czuje. Gdyby ceny gwaltownie rosly,roslo bezrobocie,zalewali by nas Chinczycy (osobiscie i swymi taniochami) to rozumiem, byloby zle. Jedynie tylko zloty doluje w stosunku do euro,$ i franka. Ale to wina spekulantow gieldowych, przypuszczam ?
Augi ! Mam nadzieje,ze nie dasz sie szybko zbanowac i o kryzysie jeszcze dlugo podyskutujemy, mysle,ze do konca dekady jednak ? Mamy wiec czas. Cheers !
  #50  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 13:29
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Odczujesz Kazimierzu, odczujesz, kiedy zmniejszą nam emerytury. A póki co, to uważasz, że te zakłady pracy, które padają to tylko chwyt dziennikarski?
A to, że rząd zrezygnował z wielu zaplanowanych wcześniej inwestycji, to odczujemy osobiście na drogach, łamiąc sobie dalej resory jak dotychczas. Szkoda tylko, że wtedy, kiedy kryzys już się rozpoczął, nasi politycy tłumaczyli, że nasze banki prowadzą inną politykę i nie są zależne od polityki światowej, a jeszcze nie tak dawno były premier Kaczyński powiedział, że to co było w zeszłym roku to było tzw, spowolnienie gospodarki, a nie realny kryzys. Oszukujmy się tak dalej.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
  #51  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 14:20
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Osobiscie nie wierze w zaden kryzys,szczegolnie u rzadzacych- tak w Polsce jak i w USA,tak samo jak i w to ,ze najbogatsi sa teraz w innym miejscu niz USA. Kazda walute mozna dodrukowac/wybic ,a nawet nazwac ja inaczej i swiat sie bedzie krecil.
Europa napewno zbiednieje ,bo ogarnia ja lenistwo i chec latwego zarobku.
W USA inaczej sie pracuje (na wszystko).
Martwi mnie to,ze przepasc dzieli bogatych od biednych i brak zrozumienia i taka sytuacja dlugo sie nie utrzyma.
Badzmy jednak dobrej mysli, ze dobro zwyciezy ,podobnie jak i prawda.
  #52  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 14:54
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Odczujesz Kazimierzu, odczujesz, kiedy zmniejszą nam emerytury. A póki co, to uważasz, że te zakłady pracy, które padają to tylko chwyt dziennikarski?
A to, że rząd zrezygnował z wielu zaplanowanych wcześniej inwestycji, to odczujemy osobiście na drogach, łamiąc sobie dalej resory jak dotychczas. Szkoda tylko, że wtedy, kiedy kryzys już się rozpoczął, nasi politycy tłumaczyli, że nasze banki prowadzą inną politykę i nie są zależne od polityki światowej, a jeszcze nie tak dawno były premier Kaczyński powiedział, że to co było w zeszłym roku to było tzw, spowolnienie gospodarki, a nie realny kryzys. Oszukujmy się tak dalej.
Grammy ! Narazie emerytur nam nie zmniejszają, choc ich zdolnosc nabycza zmalała, ale to jeszcze nie sytuacja kryzysowa, przynajmniej u mnie. Emeryci narazie, moim zdaniem, nie mogą narzekać na rząd i jego politykę w tym światowym kryzysie. Spowolnienie gospodarki, wstrzymanie niektórych inwesycji, to jeszcze nie taki kryzys o jakim myśle. Nasze banki spisują się, moim zdaniem,całkiem nieźle, a zadaniem Premiera jest "nie dolewać oliwy do ognia".
Kaczory moim zdaniem zaczynają coraz mądrzej gadać, choć nie jestem ich sympatykiem.
Kryzys to dla mnie 5 % inflacja,15% bezrobocie, wzrost cen 30%, i to w ciągu roku. Bez zmian w emeryturach.
Narazie, ja też wstrzymałem "inwestycje" domowe, ograniczyłem zakupy (co przyczynia sie do powiększenia kryzysu gospodarki krajowej), ograniczam spożycie , co mi tylko na zdrowie wychodzi. Na drogach mi nie zależy, bo z nich dawno nie korzystam, ale sie martwie ,że bedzie mniej autostrad na Euro2012. Kiedyś myślałem,że będzie to "koło zamachowe naszej gospodarki". Teraz jestem za naszymi Zielonymi, naturalnymi źródłami energii,zdrową żywnością dla wszystkich itp.
  #53  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 15:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Calkiem to dobrze napisales z punktu widzenia emeryta z przelewem bankowym lub przekazem pocztowym dostarczonym do domu przez listonosza - wypracowanej emerytury takiej jaka wypracowales.
Co jednak powiedza ludzie w wieku produkcyjnym,ktorzy utracili prace i innej nie moga znalezc ???
Malo tego pracodawca zalega im z wyplata i Polak nie ma za co oplacic rachunkow nawet za gaz czy elektryke w cene rosnaca !
Przeciez jeszcze pamietasz wiersz: "Mnie tu kadza,rzekl szczur siedzac na oltarzu podczas nabozenstwa....."
  #54  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 15:13
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Osobiscie nie wierze w zaden kryzys,szczegolnie u rzadzacych- tak w Polsce jak i w USA,tak samo jak i w to ,ze najbogatsi sa teraz w innym miejscu niz USA. Kazda walute mozna dodrukowac/wybic ,a nawet nazwac ja inaczej i swiat sie bedzie krecil.
Europa napewno zbiednieje ,bo ogarnia ja lenistwo i chec latwego zarobku.
W USA inaczej sie pracuje (na wszystko).
Martwi mnie to,ze przepasc dzieli bogatych od biednych i brak zrozumienia i taka sytuacja dlugo sie nie utrzyma.
Badzmy jednak dobrej mysli, ze dobro zwyciezy ,podobnie jak i prawda.
Augi ! Pogadajmy też o przyszlości, i o tym co kryzysy wywoluje. Przecztaj moje posty na wątku "godzina dla Ziemi"
i Project Venus. Kiedyś pisałeś, ze to nie temat na tym forum. My możemy uważam o tym pogadać. Mam bogaty materiał na tt, w języku angielskim, dlatego zamieszczam tłumaczenia, ale z Tobą mogę podawać linki do oryginałów.
Możemy dyskusje ntt przeniesc tutaj, bo na watku "godzina dla Ziemi " zmarnieje, moim zdaniem, ze względu na waski zakres.
  #55  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 15:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze nie tyle waski zakres,co brak zainteresowania , przeciez to temat "ciezki".
Postaram sie i tam zagladnac i napisac wlasne zdania ale po dokladnym przeczytaniu .
Obecnie sledze niezalezne strony amerykanskie ,ktore pisza o osaczaniu B.Obamy i jego poczynaniach.
Woda na mlyn ruszyla,Polska ma inne problemy i co ciekawe zwrot oczu na Rosje.
  #56  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 15:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

SeniorAP-dodrukować pieniędzy? Mieliśmy to za komuny, a w tych czasach taki pomysł miał Lepper z partii Samoobrona, ale ich wymiotło z Sejmu. Teraz te "wyrzutki" starają się do Brukseli.

Tak Kazimierzu cichcem wszystko drożeje i to jeszcze było przed kryzysem, teraz rząd będzie miał wygodne wytłumaczenie na dalsze podwyżki. Już bez woalki. A jak w pierwszym czy drugim tygodniu, gdy ujawniono kryzys w USA, Prezydent zwołał Radę Gabinetową to ministrowie PO się śmiali. Mówili że wyślą najwyżej zastępców bo ministrowie nie zajmą się bzdetami. Nas kryzys w żaden sposób nie dotknie twierdzono-oto "dalekowzroczność" tego rządu.

Wysoko ustawiasz poprzeczkę kiedy będzie można mówić "kryzys". A może to L.K. go "ściągnął" zwołując tą radę? Tak PO twierdziło na początku.
Przypomniały mi się wtedy czasy PRL-o czym się nie pisze to tego nie ma. Nie było prostytucji, narkomani i bezdomnych. Urban nawet wysyłał koce bezdomnym w N.Y.
  #57  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 17:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Grammy ! Narazie emerytur nam nie zmniejszają, choc ich zdolnosc nabycza zmalała, ale to jeszcze nie sytuacja kryzysowa, przynajmniej u mnie. .

No wlasnie.. Wczoraj dowiedzialam sie z e w Warszawie w komunalnych mieszkaniach czynsz zostal podwojony.. Zamiast 320 zl za mieszkanie ok 40m spoldzielnia chce 600zl.. Tam zyja biedni ludzie. Blok jest dosc nedzny .. Niektorzy zyja z rent o 600zl miesiecznie.. Jak to moze byc zeby tyle placic za utrzymanie budynku?? Przeciez to sa mieszkania komunalne nadane tym ktorzy nie mieli pieniedzy aby kupic wlasnosciowe.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #58  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 17:11
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie Czas rozliczen...

Facet miał mieć kontrolę skarbową, a jak każdy trochę kręcił przy zeznaniach. Nie wiedział jak się ubrać na tą okazję, poszedł więc po radę do znajomego doradcy podatkowego. Ten bez namysłu kazał mu się ubrać jak ostatni kloszard, żeby inspektor wiedział, że faktycznie ma do czynienia z nędzarzem. Facet nie uwierzył za bardzo i poszedł jeszcze do znajomego adwokata. Ten kazał mu się ubrać jak najlepiej, żeby inpsektor traktował go poważnie. Strapiony, z mętlikiem w głowie poszedł po radę do rabina. Ten wysłuchał go spokojnie i mówi:
- Tak jak mówisz, przypomina mi się pewna historia kobiety, która nie wiedziała jak się ubrać na noc poślubną. Matka kazała jej włożyć długą, grubą koszulę nocną, a koleżanka super seksowny komplecik...
- A co to ma wspólnego ze mną?! - pyta sie facet.
- Nieważne jak się ubierzesz. I tak cię wyp....olą.
__________________
  #59  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 17:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Moze nie tyle waski zakres,co brak zainteresowania , przeciez to temat "ciezki".
Postaram sie i tam zagladnac i napisac wlasne zdania ale po dokladnym przeczytaniu .
Obecnie sledze niezalezne strony amerykanskie ,ktore pisza o osaczaniu B.Obamy i jego poczynaniach.
Woda na mlyn ruszyla,Polska ma inne problemy i co ciekawe zwrot oczu na Rosje.
Augi ! Ciesze sie,ze zapoznasz sie z tematem. No, i o Obamie podyskutujemy. Zmian w stosunkach z Rosją,UE i światem islamskim spodziewałem się.Mniej hegemonii, a więcej partnerstwa.
  #60  
Nieprzeczytane 10-02-2009, 17:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
SeniorAP-dodrukować pieniędzy? Mieliśmy to za komuny, a w tych czasach taki pomysł miał Lepper z partii Samoobrona, ale ich wymiotło z Sejmu. Teraz te "wyrzutki" starają się do Brukseli.

Tak Kazimierzu cichcem wszystko drożeje i to jeszcze było przed kryzysem, teraz rząd będzie miał wygodne wytłumaczenie na dalsze podwyżki. Już bez woalki. A jak w pierwszym czy drugim tygodniu, gdy ujawniono kryzys w USA, Prezydent zwołał Radę Gabinetową to ministrowie PO się śmiali. Mówili że wyślą najwyżej zastępców bo ministrowie nie zajmą się bzdetami. Nas kryzys w żaden sposób nie dotknie twierdzono-oto "dalekowzroczność" tego rządu.

Wysoko ustawiasz poprzeczkę kiedy będzie można mówić "kryzys". A może to L.K. go "ściągnął" zwołując tą radę? Tak PO twierdziło na początku.
Przypomniały mi się wtedy czasy PRL-o czym się nie pisze to tego nie ma. Nie było prostytucji, narkomani i bezdomnych. Urban nawet wysyłał koce bezdomnym w N.Y.

Mordo ty moja,moj immienniku ! Pełzająca, inflacja to normalka na wolnym rynku. Towar jest tyle wart, za ile go chcesz kupić. No , i musisz być naprawdę w potrzebie, na musiku.
Jeśli chodzi o RG to,Prezydent ubiegł konkurencję do 1.Fotela, aby pierwszy pokazać, jak to On bardzo troszczy sie o biedny naród (hobby PIS`u).
Poprzeczka normalki to, wg. mnie: inflacja 1%, bezrobocie <10%, wzrost cen <5%rocznie.
Widziałem już w tv większe jaja, jak te Urbana !
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy kryzys w USA dotrze i do nas? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 176 17-03-2009 07:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.