menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 15:26
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Basiu, ja nie mieszkam na wsi, a moje sąsiadki pukają się w czoło, że na psa wziętego ze schroniska wydaję pieniądze, jeżdżąc z nim kilka razy w miesiącu do kliniki.
__________________
  #42  
Nieprzeczytane 25-04-2007, 15:37
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Cytat:
Napisał iwo1111
Basiu, ja nie mieszkam na wsi, a moje sąsiadki pukają się w czoło, że na psa wziętego ze schroniska wydaję pieniądze, jeżdżąc z nim kilka razy w miesiącu do kliniki.
Samo życie Iwo, eeech! Jak moja Figa zachorowała i musiałam ją operować a potem jeszcze leczyć moja sąsiadka stwierdziła, że za te pieniądze wydane na leczenie mogłabym sobie kupić nowego yorka.
  #43  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 00:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie Basiu miła

...mam z Tobą coś wspólnego,mianowicie : miłość do zwierząt,to samo zdanie na temat traktowania naszych mniejszych braci przez mieszkańców wsi oraz sukę o imieniu Figa..
Moja - tradycyjnie- podrzutek do lasu ,w wieku 2 miesięcy i zimą!!!

Pozdrawiam serdecznie..
  #44  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 07:11
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

do Basii Lili,jesteście wielkie.
Mnie też radzono,żebym uśpiła moją 16-letnią jamniczkę.Bardzo chorowała, często musiałam ją nosić na rękach i wspomagać przy chodzeniu, jednak miała wielką wolę życia i to zadecydowało,że leczyłam ją do końca.
Ludzie nie kochający zwierząt nigdy nie zrozumieją nas, a tych pierwszych jest , niestety, dużo.
  #45  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 08:31
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Niestety zbliża się lato i sezon wyjazdów ,przybywa bezpańskich psów na osiedlu.
  #46  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 12:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Lili

Liluniu, ja się boję wychodzić z domu bo zawsze trafię na jakąś "biedę" i nie jestem w stanie zostawić jej bez pomocy. W mojej przychodni dla zwierząt znają mnie od tej strony /są to lekarze wielkiego formatu/ i jak ratujemy kolejnego zwierzaka liczą tylko za leki, gdyby było inaczej chyba poszłabym z torbami. W mojej dzielnicy na szczęście nie spotyka się bezpańskich psów natomiast jest mnóstwo wyrzuconych kotów, ponieważ naprzeciwko okien mam ogrody działkowe widzę co się dzieje, koty są przerzucane przez swoich właścicieli przez ogrodzenie. Później się rozmnażają i wiadomo jak to wygląda, ja mam na swoim wyłącznym utrzymaniu 10 kotów, wpłynęłam na mieszkanców bloku żeby wyrazili zgodę na udostępnienie jednej suszarni i "moje" zwierzaki są pod kontrolą. Zostały wysterylizowane i wykastrowane, są syte i zdrowe. Kiedy koty działkowe są dokarmiane przez panie, które się nimi opiekują wychodzę z Axałem i jesteśmy dla tych pań "ochroną", nikt nie ma odwagi do nich zastartować z łopatą albo czymś innym /takie sytuacje wcześniej miały miejsce/. Wyleczyłam dużo działkowych kociaków i znalazłam im dobre domy, teraz powstało dla tych bezdomnych kociaków nowe zagrożenie są wyłapywane na karmę dla węży. To wszystko jest okropne, żyjemy w bardzo ciekawych i jednocześnie bardzo "okrutnych" czasach.
  #47  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 13:09
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Naprzeciwko mnie u sąsiadów jest staruszek pies,ma chyba ze dwadzieścia lat/tyle tu mieszkam a on już tu był/.Ostatnio zaczęli na noc przywiązywać go na polu bo w domu podobno brudził.Pies całą noc niesamowicie szczekał i wył,tak że całe sąsiedztwo nie mogło spać.Nie pomagały uwagi od sąsiadów.Podobnie i w dzień ,ich nie ma cały dzień w domu a pies uwiązany u budy wył i szczekał.Mieli zepsuty zamek w bramce,to w ciągu dnia dawaliśmy psu przynajmniej wodę ale jak naprawili to i tego żaden z sąsiadów nnie mógł zrobić,czasem spuszczaliśmy go z łańcucha,jak biegał po ogrodzie to był spokojny.Ostatnio jednak tak już nam się dało w kość,że zaczęliśmy wzywać w nocy straż miejską,wzywaliśmy także w dzień.Nie wiemy co zrobili, ale teraz pies zabierany jest na noc do domu,a w dzień biega luzem po ogrodzie,a my sąsiedzi mamy spokój,a i łatwiej podrzucić mu coś do jedzenia,bo ciągle głodny.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #48  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 13:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 149
Domyślnie

Kiedyś oglądałam taki program chyba na animal planet, tylko nie pamiętam w jakim państwie, ale jest normalna policja zwierząt. Wystarczy tylko dać im sygnał że ktoś znęca się nad zwierzętami, obojętne jakimi, konie, psy, koty, kozy, krowy itp., to zaraz się tam zjawiają, wzywają właściciela i zobowiązują go do dbania o zwierzęta, albo zabierają zwierzęta do schroniska lub znajdują im innych właścicieli. Ale na tym się nie kończy bo ten co się znęcał lub nie dbał o zwierzęta jest karany wysoką karą grzywny a nawet karą pozbawienia wolności. U nas też by się taka policja przydała, może wtedy mniej byłoby takich okrucieństw.
  #49  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 13:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja też oglądam ten program-nawet wczoraj-znakomita instytucja.Zawsze mam łzy w oczach jak widzę to okrutne,bezmyslne traktowanie zwierząt.chciałabym być sędzią w ichniejszym sądzie....
  #50  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 16:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Bogda,ten program to Ameryka..
Piękne działanie tej policji.Nie wiem czy wiesz,ale i w Cżęstochowie ma powstać coś takiego.Jest grupa młodych ludzi,która zaczyna działać.Ma się to nazywać Straż dla Zwierząt.

Nawiasem mówiąc ,Ameryka nie bardzo mi się podoba,bo nawet w ochronie zwierząt jest przegięcie..
Twórcy programu dyskretnie przemilczają dalsze losy uratowanych zwierząt,eksponując tylko spektakularne sukcesy.Nikt nie powie,że zwierzak ma prawo żyć w schronisku tylko do czasu.Jest to 2 tygodnie czy miesiąc najwyżej.Po tym okresie jest usypiany,czyli poddany eutanazji..

Nasze schroniska,o ile są dobre,pozwalając żyć zwierzakom do późnej starości.A wiemy to już wszyscy,że życie,nawet dość liche,jest dla każdego wartością nadrzędną.
Samo życie.Nawet dla nędznego kota czy psa.
  #51  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 18:20
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

moja sasiadka to dopiero zgaga ostatnio gdy podlewalam kwiaty wieczorkiem krzyczala ze sie chyba kapie. mam imieniny mowie ze bedzie glosniej dzwoni jednak po policje nie mowiac o sylwestrze dobrze ze to juz tuz tuz i sie wyprowadzam
  #52  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 19:59
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 149
Domyślnie

Lila.... nie jestem pewna, ale tak słyszałam, że w naszym schronisku też usypiają zwierzęta....bo by ich nie pomieścili..

Małgoś ...od takich sąsiadów to jak najdalej..dobrze że masz lepsze perspektywy
  #53  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 21:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Mój sąsiad niedawno przygarnął kociaka, który miał być wyrzucony przez swojego właściciela. Na początku wszystko było ok ale niedawno stwierdził, że wyniesie kociaka na działki. Objechałam dziada okrutnie, kociak został u niego na stałe /zabezpieczył balkon siatką/, u nas też jest mnóstwo wspaniałych ludzi. Istnieje największe w Polsce forum poświęcone bezdomnym psom, udzielam się na nim i poznałam tam mnóstwo wspaniałych ludzi pomagających zwierzakom: http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=28 kiedy na nie wchodzę /nie mogę nie wchodzić/ wychodzę z niego chora.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 26-05-2007 o 21:40.
  #54  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 21:27
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

jejku lezki mi polecialy
  #55  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 10:41
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Takie nieprzyjemne zeczy zdazaly sie . ale teraz mieszkam w bardzo milym otoczeniu. Mam sasiada ktöry ma 95 tat, jest b, milym starszym panem. mieszkaja takze mlodzi i b, mlodzi ktörzy sa zawsze chetni jezeli potrzeba pomocy.
Oni wiedza ze i z mojej strony otrzymaja ja w kazdej chwili.
Najleprza rada niewidziec albo niedomyslac sie co robi i co mysli ta druga osoba.Chcesz zyc ,daj zyc innym,. takie jest
stare powiedzenie.
  #56  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 14:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
To nawyki przywiane wiatrem zachodnim. Tam podobno to normalka, że sąsiad pilnuje sąsiada, w związku z czym nie mieli problemu z lustracją, a my się lub nas się męczy...
A propos lustracji: pan prezydent dziś oświadczył, że Trybunał może sobie wyrokować co chce, a jego obowiązuje Konstytucja (oczywiście we własnej interpretacji...) W życiu jak w filmie: "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"
Przepraszam za dygresję nie na temat, ale zakipiało we mnie...
Jolito skad ty masz takie wiadomosci ???? Jest roznica miedzy donoszeniem czy reagowaniem jesli zle się w sąsiedztwie dzieje -np ewidentnie krzywdzi się dziecko ,bije zone oraz okrada sasiadow ,a donosicielstwem pt sąsiad dorabia jakies grosze do emerytury czy marnej pensji .Moja kolezanka zaplacila kiedys sumę przekraczajaca jej wszelkie mozliwosci finansowe i popadla w ruine na skutejk donosu zawistnych sasiadow -albowiem udzielala korkow (zreszt byl to pw jakimś momencie jej sposob na utrzymanie sie przy zyciu) to jest po prostu OBRZYDLIWE i typowe dla postawy "ja nie mam to ta baba obok tez nie bedzie miala"
A jesli chodzi o dygresję -mnie tez to napawa daleko idacym obrzydzeniem i potwierdza moja teże ,że mali faceci maja dyktatorskie sklonnosci...ale narod wybral to ma....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #57  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 16:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Małgosiu,
naród wybrał, a jasię męczę!
  #58  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 17:09
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Kurczę, który naród?

Bo co z kim rozmawiam, to wszyscy myślą podobnie . No to kto ich wybrał, na litość Bozi, a na nasze utrapienie?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #59  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 17:42
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Ci z którymi nie rozmawiasz! To jasne
  #60  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 19:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Strzał w dziesiątkę!

Cytat:
Napisał an_inna
Ci z którymi nie rozmawiasz! To jasne
Nic dodać nic ująć.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 07:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.