menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 20:56
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie Uwaga !!! Mrrróz!!!


Apel:


W ZWIĄZKU Z PROGNOZAMI METEO ZAPOWIADAJĄCYMI NA KONIEC TYGODNIE WIELKIE MROZY OK -30 stopni CELSJUSZA
ZWRACAMY SIĘ DO WSZYSTKICH O PISANIE MAILI DO KIEROWNICTW SCHRONISK O NALEŻYTE ZABEZPIECZENIE PSÓW PRZEZ ŚMIERCIĄ Z ZAMARZNIĘCIA!!
Słoma. wysoko energetyczna karma w zwiększonych racjach i ciepła woda do picia ( najlepiej z dodatkiem oleju)
PROSIMY TEŻ WŁAŚCICIELI, ABY ZABDALI O SWOEJ E PSY W NADCHODZĄCE, TRUDNE DO PRZETRZYMANIA DLA ZWIERZĄT , DNI!!

Każde zwierzę, które przez ludzkie niedbalstwo zginie od mrozu - to hańba !!!

To apel EMIRa, ja też się podpisuję czterema łapami, kto jeszcze ???
Podaj dalej !!!!! tyle możesz zawsze !!!!
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 21:45
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Podpisuję się pod tym apelem...bądźmy ludźmi nie dajmy ginąć zwierzętom! Zabezpieczmy budy przed mrozem, dajmy jeść zwierzętom. One też cierpią z zimna i głodu, dajmy jeść ptakom to im pozwoli przetrwać najgorsze mrozy.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 21:45
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

cenna wiadomość brawo.

podałam dalej w świat.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 22:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj.

Kochająca zwierzęta podpisuje się wszystkimi łapkami.
Kochajmy zwierzaki,a one nam dają coś więcej.
OAZE SPOKOJU!!!!.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 22:15
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Ja również podpisuję się pod tą akcją. Trzymać psa przy budzie na łańcuchu to okrucieństwo,powinno sie zabierać psy na noc do pomieszczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 23:06
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Trzymanie psa na lancuchu w budzie przy kilkunastostopniowym mrozie,to znecanie sie nad zwierzeciem.
Jesli wlasciciel psa nie rozumie tego,to niech zalozy sobie lodowaty lancuch na wlasne jaja i wejdzie na golasa do budy ,a psa wysle do pani - do cieplej sypialni.
W kraju,w ktorym mieszkam nie widzialem nigdzie budy,ani psa w niej.
Wszystkie spia smacznie w ciepelku,na dywanikach,fotelach,bywa,ze i w lozkach tez.Szczegolnie te male,puszyste.
Gorzej z wyprowadzaniem ich o wczesnej porze.Mlodziez spi zmeczona po disco,a dziadki musza sie zrywac ze snu.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 23:27
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Karol X a dlaczego ma sobie założyć łańcuch na jaja?

już sama propozycja Twoja rozbawiła mnie do łez i co ma zrobić kobieta właściciel..doprecyzuj.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 23:28
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
W kraju,w ktorym mieszkam nie widzialem nigdzie budy,ani psa w niej.
Wszystkie spia smacznie w ciepelku,na dywanikach,fotelach,bywa,ze i w lozkach tez.Szczegolnie te male,puszyste.
Gorzej z wyprowadzaniem ich o wczesnej porze.Mlodziez spi zmeczona po disco,a dziadki musza sie zrywac ze snu.

Wlasnie, tu u nas tez nie widzialam zadnych lancuchow i psich bud, male zwierzeta mieszkaja w domu.
Ale podpisuje sie pod w/w apelem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 00:11
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Karol X a dlaczego ma sobie założyć łańcuch na jaja?

już sama propozycja Twoja rozbawiła mnie do łez i co ma zrobić kobieta właściciel..doprecyzuj.

Bo...mozna sie zerwac z lancucha,a na szyi juz nie.

Co ma zrobic kobieta?
Wykapac pieseczka,bo przeciez brudny,nakarmic,popiescic sie z pieskiem -tarmoszac mu siersc,pyszczek...
Otworzyc okno i spytac mezulka jak mu tam w budzie,zyczac dobrej nocy...no i spac.To wszystko.

Dobranoc
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 06:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z tym pieseczkiem to też nie tak. Co prawda mój nie jest na dworze ale dla niego mroźna pogoda to dopiero raj. Mam Atosa haskiego i to są psy przystosowane przez naturę do niskich temperatur.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 08:32
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Podpisuję sie pod tym apelem bardzo szkoda mi tych piesków przywiazanych do bud
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:27
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Mnie też jest szkoda,ale nim na wsi zaistnieje jakakolwiek tego świadomość,to jerszcze upłynie w rzekach dużo wody.
Uważam ,że nasz naród jest okrutny i nieodpowiedzialny.
U mojego sąsiada jest może jedyny w Polsce jamnik ,na łańcuchu.Ale to ludzie z miasta mu go oddali,pewnie jak się znudził,lub psocił.Jak zawsze piękne wytłumaczenie "dziecko ma alergię".Ludzie na wsi są niestety przyzwyczajeni ,że pies owszem ,ale nigdy w domu,no może poza nielicznymi wyjątkami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:38
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
U mojego sąsiada jest może jedyny w Polsce jamnik ,na łańcuchu.Ale to ludzie z miasta mu go oddali,pewnie jak się znudził,lub psocił.Jak zawsze piękne wytłumaczenie "dziecko ma alergię".Ludzie na wsi są niestety przyzwyczajeni ,że pies owszem ,ale nigdy w domu,no może poza nielicznymi wyjątkami.

i co? jeszcze nie zgłosiłaś tego?
Ludzie..jak nie będziecie reagować to jesteście współwinni cierpieniu zwierząt..popieracie swym milczeniem krzywdziciela.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 02:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Najpierw czeka aż wypalę papierosa, a jak wyjdę to zajada słonecznik. Sikorki jedzą kaszę. Słonecznik [łuskany] za duży? To się chyba nazywa kos. Szpaki są w ciepłych krajach. Są dwa kosy, większy drugiego odpędza, ale razem się trzymają na drzewach. Starszy i młodszy brat? A siemię lniane nie jedzone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 10:40
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

U mnie sikorki jedzą słonecznik i łuskany i niełuskany. Z tym drugim świetnie sobie radzą. Kaszy, ani ziarna nie jedzą, to chętnie jedzą wróble, którym podobno grozi wyginięcie.
Sikorkom wieszam też na czereśni przed domem kawałki słoninki
Zachęcam wszystkich do dokarmiania ptaków i zwierząt, niech nie giną z zimna i głodu!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 19:46
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
i co? jeszcze nie zgłosiłaś tego?
Ludzie..jak nie będziecie reagować to jesteście współwinni cierpieniu zwierząt..popieracie swym milczeniem krzywdziciela.
Artfilko w jakim świecie Ty żyjesz?Widzę że w mieście,całe swoje życie też mieszkałam i widziałam bezpańskie psy,no może nie calkiem,ale bez opieki i wówczas nie wiadomo.Przejedż się na głębszą wieś to naocznie się przekonasz.Po przygarnięciu już dwóch,zadzwonilam do gminy,że rotwailer biega/mieszkam b.blisko lasu/,pewnie też wyrzucony.Odp.że nie mają schroniska,"zajmą się tym".Nikt do mnie nie trafił,mimo że wiedzieli kto dzwonił.Czyli wnoszę z tego ,że pies trafił może gdzieś dalej.Dziewczyno w malym środowisku i tak jestem obca,a ludzie wszyscy się znają,również z tymi z gminy.Musiałabym pól wsi zgłosić,no ale póki co nie stać mnie na ochroniarza.
Jeszcze raz mówię,że ludzie na wsi żle postępują z domowymi zwierzętami/no może nie licząc zwierząt inwentarzowych/.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 20:06
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Zły, wściekły

Cytat:
Napisał bachakuj
Jeszcze raz mówię,że ludzie na wsi żle postępują z domowymi zwierzętami/no może nie licząc zwierząt inwentarzowych/.
Dzisiaj okazało się, że i te inwentarzowe są traktowane jak niepotrzebne przedmioty. W godzinach dopołudniowych w TVP-Info słyszałam i widziałam informację z jakiejś wioski w Świętokrzyskiem o stadku krów i cieląt przebywających w szczerym polu od początku zimy. Widok był wstrząsający i wiedzieli o tym wszyscy nie wyłączając służb weterynaryjnych, gminnych, a nawet wojewódzkich. W tej sytuacji przemilczę winę właściciela, czy przez tak długi okres czasu naprawdę nie było można ulżyć cierpieniu tych zwierząt? Och, mizerny ten homo sapiens!
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 20:26
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Musiałabym pól wsi zgłosić,no ale póki co nie stać mnie na ochroniarza.

acha to tak? obawa o siebie? to niech zgłosi ktoś z Twoich znajomych który bywa u Ciebie do związku kynologicznego fakt i niech zrobią nalot..z biadolenia nic nie wyjdzie...czynu trzeba.
Jak Cię coś rusza reaguj..znajdź sposób..nie pozwól a tak to co? możesz patrzeć na to?..najprościej odwrócić głowę i co? tego nie ma?
Możesz napisać do związku kynologicznego co w takiej sytuacji zrobić powiedzieć o swych obawach o siebie to możesz zrobić czy też nie?
i powtórzę za mą koleżanką " Propozycja jest taka - niech każdy robi tyle ile może dla naszych Braci mniejszych. "
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 24-01-2010 o 20:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 21:22
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Artfilko ZK nie ingeruje w takie sprawy. Nie mają uprawnień do ingerencji. Tu tylko policja może pomóc. Nie ma u nas śłużb, które mogłyby natychmiast działać. Ja w radio słyszałam o psach zostawionych bez wody i jedzenia na mrozie. Nawet nie było tam najgorsze budy. Ludzie wezwali działaczy jakiejś organizacji ratującej zwierzęta, ci policję, a ta dopiero rozpoczęła ustalanie adresu właścicieli psów. Kiedy ich odnajdą nie wiem, ale w tym czasie psy mogą liczyć tylko na rzucane przez siatkę jedzenie od sąsiadów. Takie prawo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 21:26
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał bronczyk
Kiedy ich odnajdą nie wiem, ale w tym czasie psy mogą liczyć tylko na rzucane przez siatkę jedzenie od sąsiadów. Takie prawo.

Strasznie okrutne i bezduszne jest takie prawo,bo przecież zwierzęta same nie umią się obronić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uwaga...!!! Bogda501 eSenior 12 11-04-2010 13:23
Uwaga... zdzislaw.bedrylo eSenior 2 17-07-2008 18:37
Uwaga - Ostrzezenie!!!!!!!! BUNIA Społeczeństwo - wątki archiwalne 145 30-06-2008 11:05
Uwaga ! senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 55 18-04-2008 14:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.