menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 21:33
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

A później się wszyscy zdziwią, jak wylecą na drogę i kogoś pogryzą albo zagryzą.
Ech...ludzie gorsi są od zwierząt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 21:38
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Artfilko ZK nie ingeruje w takie sprawy. Nie mają uprawnień do ingerencji. Tu tylko policja może pomóc. Nie ma u nas śłużb, które mogłyby natychmiast działać. Ja w radio słyszałam o psach zostawionych bez wody i jedzenia na mrozie. Nawet nie było tam najgorsze budy. Ludzie wezwali działaczy jakiejś organizacji ratującej zwierzęta, ci policję, a ta dopiero rozpoczęła ustalanie adresu właścicieli psów. Kiedy ich odnajdą nie wiem, ale w tym czasie psy mogą liczyć tylko na rzucane przez siatkę jedzenie od sąsiadów. Takie prawo.

Jak to nie ma służb... macie ludzie kompy i poza seniora nie wychodzicie?
Oto link przykładowy ----->http://empatia.pl/str.php?dz=39&id=107


"Jeśli zauważycie przypadek znęcania się nad zwierzętami to zastanówcie się, co możecie zrobić. Czy interweniować samemu? A może poprosić o pomoc inne osoby lub odpowiednie instytucje, np. zgłosić sprawę do:

- lokalnej organizacji ochrony zwierząt, np. Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (patrz: Inspektorat TOZ), Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, Stowarzyszenia Empatia;
- Policji;
- Straży Miejskiej;
- Inspekcji Weterynaryjnej."

to urywek z linku który jest powyżej kto chce może działać.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 01:00
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Artfilko
nie mieszkasz na wsi i nie znasz mentalności ludzi.Z czym mam się zgłosić do jakichkolwiek władz?Pies jeść dostaje?tak ,budę ma?tak,a ze jest na łańcuchu?właściciel powie ,że boi się aby nie pogryzł.Odpowiedz mi ,czy ktokolwiek przyjedzie na interwencję?
Generalnie mówię,że zwierzęta domowe na wsi mają ciężki los i to u ludzi,którzy są "dobrymi katolikami",ale tej dobroci i wrażliwości żaden kościól nie nauczy.Może Tobie wydaje się to takie proste,ze wystarczy zainterweniować,a to niestety wcale tak nie jest.A suczki którym topi się szczenięta?Nie widzialam ,ale mogę się domyślać,ponieważ widzialam szczenną sukę,natomiast nie widzę szczeniąt.Tak homo sapiens jest okrutny.W szkołach wiejskich i nie tylko powinien być jakiś przedmiot uwrażliwiający na krzywdę braci młodszych.Niestety nie ma tego w szkole a i ksiądz woli nie podejmować drażliwych tematów.Sąsiad poszedł do głowy po rozum i dziś psy zostały na noc spuszczone z łańcucha.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 21:55
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Bachakuj tak jest jak piszesz. Niestety nikt z tych służb wymienionych przez Artfilkę nie zrobi nic w sprawie zwierząt trzymanych w złych warunkach. Zwierze jest według naszego prawa przedmiotem, a nie podmiotem. A naród wyuczony, że pies lub kot duszy nie ma to i nie grzech go zatłuc. Działają ludzie i napotykają opory ze strony owych władz. Wiem, ponieważ nie raz próbowaliśmy dzwonić po pomoc. A to nie było samochodu, a to kogoś tam od decyzji, a to niebezpieczeństwa nie ma dla ludzi itd... A dodam, że prawie wszystkie moje psy mimo ich rodowodów żyją, ponieważ ja i moja rodzina daliśmy im dom. Ja tylko nie mam złudzeń co do tych akurat ratowników zwierząt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 12:54
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Halinko,Artfilka zareagowała tak,jak może powinna.Łatwiej jest napisać i zwrócić uwagę ,że posiadamy kompy i nic nie robimy,ale do mojej odpowiedzi już się nie ustosunkowała.
Artfilko to co napisałam,to cala prawda.Ale mimo wszystko stwierdzam,że na wsi jest mniej psów chodzących samopas,na ogól są w obejściu.Zle napisałam,że na wsi trzeba edukować,niestety wielu ludzi z miasta wywozi tego do niedawna swojego ulubieńca do lasu,lub wypuszcza gdziekolwiek indziej,byle daleko od domu.Moze ci ludzie są mniej wrażliwi na krzywdę zwierząt domowych,ale i tak wielu z nich przyjmuje takiego podrzutka pod swój dach.Tylko chipy obowiązkowe może załatwiłyby w jakimś stopniu cierpienie zwierząt.A poza tym wyższe kary,a nie jak dotychczas symboliczne.Gdyby karano również za posiadanie psów bez chipów,może wówczas ludzie zastanowiliby się nad niekontrolowanym rozmnażaniem?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 12:45
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

To jeszcze dorzucę i inną informację. Są schroniska gdzie psy i suki trzymane są razem. Z braku pieniędzy zwierzęta nie są sterylizowane. To i szczeniaków pojawia się dużo. Nie usypia się ślepych miotów, giną maleństwa z powodu chorób i niedożywienia a te co przeżyją ten horror są oddawane chętnym. Te szczenięta poprawiają kasę schroniska. Jak wyglądają te nasze ośrodki dla bezdomnych zwierząt to wiedzą ci co pracują tam z potrzeby serca. A rzeczywiście w internecie są strony, na których każdy nie praktykujący wśród zwierząt humor sobie poprawi. Trzeba wejść jeszcze na inne portale, gdzie jest pokazana rzeczywistość. A psy ratuje nie straż miejska( ci chętnie wlepiają mandaty za brak smyczy), nie policja, nie jakaś inspekcja weterynaryjna tylko przeciętni ludzie. Sporo weterynarzy potem leczy za darmo takie przygarnięte stworzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 09-02-2010, 23:06
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Nie wiem czy ktoś oglądal dziś "Ekspres reporterów"?
Jak się ma "dobro" zwierząt można było tam obejrzeć.A teraz może zadam pytanie,choćby Artfilce,powiedz gdzie są slużby weterynryjne,ochrona zwierząt czy inne.A poza tym jakie mają uprawnienia,praktycznie żadnych,jeżeli trzeba natychmiastowej pomocy.Musi być zezwolenie prokuratora.Prawo w Polsce jest lekko mówiąc do bani.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-02-2010, 23:21
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Nie wiem czy ktoś oglądal dziś "Ekspres reporterów"?
Jak się ma "dobro" zwierząt można było tam obejrzeć.A teraz może zadam pytanie,choćby Artfilce,powiedz gdzie są slużby weterynryjne,ochrona zwierząt czy inne.A poza tym jakie mają uprawnienia,praktycznie żadnych,jeżeli trzeba natychmiastowej pomocy.Musi być zezwolenie prokuratora.Prawo w Polsce jest lekko mówiąc do bani.

Prawo dotyczące zwierząt znajdziecie m.in. na stronach Głównego Inspektoratu Weterynarii : http://www.wetgiw.gov.pl/

Prawo jest, procedury też a zatem? jak ludzie nie dopilnują przestrzegania prawa to kto ma to zrobić ?

pierdutkować o wydarzeniach można tylko czy to coś wnosi? Taaaa działanie trudniejsze jest od gadania to prawda.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 00:18
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Prawo dotyczące zwierząt znajdziecie m.in. na stronach Głównego Inspektoratu Weterynarii : http://www.wetgiw.gov.pl/

Prawo jest, procedury też a zatem? jak ludzie nie dopilnują przestrzegania prawa to kto ma to zrobić ?

pierdutkować o wydarzeniach można tylko czy to coś wnosi? Taaaa działanie trudniejsze jest od gadania to prawda.
Nie wydaje Ci się ,że więcej czasami "pierdutkujesz"i pouczasz?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 00:31
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Nie wydaje Ci się ,że więcej czasami "pierdutkujesz"i pouczasz?

ano nie wydaje mi się ale jak czytam niektóre wpisy to czasem ręce mi opadają i zastanawiające jest czy piszące to wie co pisze czy pisze co wie...a czy wie? w ogóle.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 00:35
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
ano nie wydaje mi się ale jak czytam niektóre wpisy to czasem ręce mi opadają i zastanawiające jest czy piszące to wie co pisze czy pisze co wie...a czy wie? w ogóle.
Wyobraż sobie/moze za trudne/,ze wie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 00:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Wyobraż sobie/moze za trudne/,ze wie.

no pomimo zapewnienia nadal jednak mam wątpliwości.
wyobrazić sobie tego nie mogę (bo wyobrazić sobie, że ktoś wie się nie da)..a założyć raczej.. no można by.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 12-02-2010, 20:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Artfilko pozostań przy swoim zdaniu o cudownym prawie dla zwierząt. Nie obrażaj jednak osób, które nie czytają paragrafów tylko realnie pomagają zwierzętom. Dzisiaj dwie godziny rozmawiałam z panią o zdrowiu jej suczki. Weterynarz powiedział jej, że dla dobra zwierzęcia powinna zdecydować się na szczeniaki. Dobrze, że mam wiedzę i mogłam przedstawić tej osobie prawdziwe, zweryfikowane przez naukę poglądy. Suczka będzie wysterylizowana. Gdybyśmy się nie spotkały to na świecie pojawiłoby się z sześć nikomu niepotrzebnych piesków. Dzień w dzień prowadzę rozmowy na temat psów, działam, a ty mi paragrafy wskazujesz z uwagami, że nie wiem o czym piszę. Bachakuj też zna los tych naszych braci mniejszych i zaręczam ci, że jej wypowiedzi wskazują na znajomość tematu i wielka wrażliwość na cierpienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 12-02-2010, 20:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Weterynarz powiedział jej, że dla dobra zwierzęcia powinna zdecydować się na szczeniaki

Jest to najgłupsze przekonanie jakie może być, niestety pokutujące powszechnie.

ps.moje 5 psów ( a miewałam więcej) było wyrzuconych jak śmieci. Na pewną śmierć.
Tylko że sił coraz mniej. Szczególnie na ich odchodzenie.
Co dalej?
Udawać, że się nie widzi następnych nieszczęśników?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 12-02-2010, 21:38
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Sporo weterynarzy tak mówi. Mnie czasem bierze cholera jak takie coś słyszę. Jestem tak radykalna, że nawet tym z rodowodem nie pozwoliłabym się rozmnażać w tej ilości. Sama mam takiego z pochodzeniem arystokratycznym jak jaki Radziwiłł, a kupiliśmy go, ponieważ inaczej byłby uśpiony. Zdrowy szczeniak do piachu, ponieważ nie było chętnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 13-02-2010, 01:24
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Dopóki nie stałam się przypadkową wlaścicielką psa,mialam dwie suczki/jedna,też z przypadku/,nie sterylizowałam ich,bo uważalam,że mogę po prostu upilnować.Obecnie jedna już jest po sterylizacji,drugą czeka to w połowie marca.Ale p.Sumińska -wet.prowadzący audycję w radiowej jedynce zaleca sterylizację,także korzystną dla póżniejszego stanu zdrowia.Kocice,też były sterylizowane /były 2,jedna zginęla/,ladnie bym wyglądala z tym przychówkiem przynajmniej 2 razy do roku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uwaga...!!! Bogda501 eSenior 12 11-04-2010 13:23
Uwaga... zdzislaw.bedrylo eSenior 2 17-07-2008 18:37
Uwaga - Ostrzezenie!!!!!!!! BUNIA Społeczeństwo - wątki archiwalne 145 30-06-2008 11:05
Uwaga ! senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 55 18-04-2008 14:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.