menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-09-2007, 14:07
lula2907 lula2907 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 2
Post Egzema - komentarze


Komentarz do artykułu: Egzema
--------------------
Egzema- to straszne. Cierpię na nią od 10 lat. Teraz mam palce u rąk, popękane,napuchnięte i bardzo nieestetyczne.Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Wstydzę się swoich rączek.A ból jest nie do zniesienia.A swędzi!!! Szkoda gadać...Może ktoś miły poradzi mi, maść lub krem,który mógłby choć w najmniejszym stopniu załagodzić objawy tej strasznej przypadłości? (
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-09-2007, 19:37
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Nie wiem czy to stosowałaś, ale podobno dobrze jest moczyć ręce w krochmalu...a nie byłaś z tym u lekarza???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 10:19
lula2907 lula2907 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 2
Post

Byłam z tym u wielu lekarzy,ale najczęsciej słyszałam,że to choroba gospodyń domowych (HAHAHA) i przepisywali mi leki,które nic nie pomagały.Nawet jeśli stosuję jakieś leki i maści,to objawy łagodnieją,ale nie znikają całkiem i stale swędzi mnie skóra.Krochmalu nie próbowałam,ale dzięki, spróbuję. Każdy sposób dobry,byle zadziałał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 11:56
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Nie wiem, jak z egzemą, ale moja koleżanka z b.dobrym wynikiem leczy swoją łuszczycę metodą BSM.
Jest taka książeczka + płyta CD, gdzie można wszystko dokładnie poczytać na temat tej metody i zobaczyć w jaki sposób się ją stosuje. Kosztuje 14 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 12:12
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja też kilka lat temu długo walczyłam ale z alergią na rękach,nie do końca ją wyleczyłam ,ale mam spokuj narazie.Wszystkie "brudne" prace staram się wykonywać w rękawiczkach.Dużo pomógł mi polecany przez Bogdę krochmal i maście z grupy Lorinden,jhest ich kilka ,lekarz powinien odpowiednio dopasować,no i jednocześnie brałam leki alergiczne.Teraz okresowo jeszcze czasem mam problemy,ale najczęściej tylko swędą ręce.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-09-2007, 14:08
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

to działa jak ognisko - ile razy włożysz rączki(dotkniesz) czynnika wywołującego, tyle razy zaostrzysz objawy. Nie ma cudownego lekarstwa - tylko unikanie alergenu daje stopniową poprawę +leczenie u dermatologa. Do 60 rż robi się testy alergiczne, ale czy to wiele da wiedzieć, że jest się uczulonym na popularne alergeny? masz je w monetach, klamkach, proszkach, płynach, farbach itp. większości nie unikniesz.
Zawsze trzeba mieć pod ręką maść od lekarza, ale na cuda nie można liczyć - to przewlekła choroba i trzeba ją "oswoić"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-12-2007, 19:52
becia84 becia84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1
Post

Egzemy nabawiłam się podczas pracy za granicą i teraz od czasu do czasu mam z tym problem. Obecnie stosuje tabletki antyalergiczne plus maść. Przyznam,że o krochmalu pierwsze słyszę,ale spróbuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-01-2008, 14:49
klaudia69 klaudia69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Post

jestem klaudia i mam tą samą chorobę co wy ja mam 11 lat i mam egzeme od 4 roku życia mam to na palcach u nóg stosuje rózne kremy lecz żadne mi niepomagają jesli ktoś zna świetny krem bardzo prosze o nazwe albo o jakiś inny skuteczny krem =[
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 13:46
Niebieska Niebieska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 1
Post

To co mi dokucza to egzema..Właściwie to wybieram się z tym kolejny raz do lekarza, ale spróbuje krochmalu może pomoże.Moi bliscy też uważają,że to choroba Pań domu. Ja myślę,Klaudiu,że tego sie nie da wyleczyć..Ilość alergenów jest zbyt wielka.Spróbujcie czegoś z zawartością miodu- łagodzi obijawy..Działa krem uniwersalny potocznie zwany "miodkiem" /Oriflame/- mi pomaga i im miej kontaktu z wodą tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-01-2008, 19:56
klaudia69 klaudia69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Post

dzięki niebieska ale mi pani powiedziała bo ja mam 11 lat że moze mi przejsc w wieku dojrzewania więc niewiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-02-2008, 19:35
Marlena Marlena jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

Czesc ! mam egzeme od ok. roku staram sie ograniczac kontakt z woda ale obowiazki higiena smaruje
dlonie kremami tlustymi i wazelina Mam nadzieje ze cos mi polecicie na to wstretne chorobsko !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-02-2008, 18:49
ssalssa ssalssa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

Marlenko nie wiem czy Ci pomogę, ale :
Wszystkich z tym problemem zapraszam do przeczytania owgo artykułu: http://www.przychodnia.pl/alergia/index20.ph p3?t=20#a natomiast tych, którzy mają zaczerwieniania, plamki, pęcherze itp po uczuleniu zapraszam do przeczytania recenzji i komentarzy o pewnej maści, dzięki której (podobno) owe skutki alergii znikją. Piszę "podobno" bo dopiero dzisiaj ją kupiłam i dopiero zamierzam ją wypróbować http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode =view&id=5382
Ps. Pozdrawiam wszystkich uczulonych i cieszcie się, że nie jesteście uczuleni na pierzę, kurz, pyłki letnie i zimowe, zboże, sierśći, na niektóre produkty spożywcze itp Szaleństwo! Lekarz powiedział mi, że niedługo moje uczulnie przejdzie mi na monety więc muszę nosić same grube pieniądze:-)
Znalazłam wczoraj firmę, która produkuje rzeczy bez niklu, z antyalergicznego materiału. Znajdziecie tam paski do spodni, zegarki, biżuterię itp. I z góry zaznaczam, że też dopiero wczoraj zamówiłam pasek do spodni ze sprzączką bez niklu więc dopiero zobaczę czy to zdaje jakiś egzamin.
www.ringstore.pl Buźka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-02-2008, 20:02
klaudia69 klaudia69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Post

a ja mam na nogach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 08:51
katarzynka6991 katarzynka6991 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

Egzema to straszna choroba, mam w rodzinie a właściwie miałam szwagierkę chorą na egzemę bo ona juz uporała sie z tym problemem,a wyleczyła się w bardzo prosty sposób: smarowała chore miejsca MIODEM RZEPAKOWYM i zawijała bandażem,po dwóch tygodniach jak ręką odjął ręce ma gładki ,czyste jak u niemowlaka,a przed leczeniem rany zaczęły krwawić całe dłonie były zaatakowane przez tę chorobe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-02-2008, 13:46
klaudia69 klaudia69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Post

katarzynka6991 czy ona wyleczyła miodem ? jeśli tak to napewno spróbuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 10:52
olinek47 olinek47 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

ja mam to samo i nie moge obierac zadnych warzyw bo jak tylko dotkne to az rozdrapuje rece do krwi mam 26 lat i wogole mi nie przechodzi nasililo mi sie po urodzeniu 1 dziecka nawet mam uczulenie na kosmetyki dla dzieci jedyne wyjscie to smarowac elocomem mi pomaga jeszcze oblewanie rak ciepla woda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-03-2008, 16:45
Inia17 Inia17 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Post

mam dla was bardzo wazna wiadomośc...mnie egzema męczyla od jakis 5 lat a od kiedy sie urodzilam jestem alergikiem a i ssalssa do twojej listy uczulen moge dodac jeszcze bardzo duzo rzeczy m.in nikiel i kobalt... Wiec chodzilam po roznych lekarzach i wydałam na to mnostwo kasy... jest taka masc protopic ktora kosztuje ok 70 zlotych, za 10 gram oczywiscie i tylko to mnie ratowalo przy zyciu a wlsciwie moje rece... a teraz najwazniejsze... W styczniu 2008 dostalam namiary na lekarza a wlasciwie to zielarza z zapewnieniem ze mi pomoze... troche sceptyczeni do tego podeszlam no ale pojechala... obecnie jestem po 3 mieszance ziolowej i palce mam CZYSTE.. nic mnie nie swedzi i naprawde jest super... dodatkowo dostalam jeszcze taka masc wychladzajaca krew bez zadnych sterydów i mam raczki jak niemowlak... wizyta u tego pana kosztuje 70 zlotych, ale jak sami wiecie to sie niest drogo w porownaniu z tymi masciami... przyjmuje on w takiej wiosce Nakło pod Opolem i nazywa sie pan Janicki imienia niestety nie pamietam... a i wiem jeszcze ze jest to ul. polna... wiem polecam wszystkim bardzo sedrecznie a jesli macie jakiesa pytatnia to podaje moj mail inia17@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 12:57
Mateusz Mateusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: pl
Posty: 2
Post

Witam. Widac ze jestem chyba tu jedynym chopcem. Tez posiadam te chorobe nazywana egzema. Mam ja na rekach. Na poczatku mialem tylko na dwoch palcach potem sie przeniosla na cale rece. Bylem u dermatologa i nic nie pomaga zadne masci. Ta chorobe mozna wyleczyc na wlasnej obserwacji tzn. mam na mysli np. odzywianie przynajminej mi to pomaga a mianowicie ograniczyc nabiał tzn. sery, mleko. twarog zupy na smietanie itp. cholerstwa popsrotu tego nie jesc. da sie zyc Fakt nie zejdzie to w jeden czy dwa dni. Ta choroba szybciej sie pojawia niz znika. Przynajmniej na moj organizm działa mysle ze innym tez pomoze. Pamietam ze mecze sie z ta choroba od 2 klasy gimnazjum az do dnia dziesiejszego fakt mialem okres kiedy udalo mi sie zaleczyc ta chorobe ale wystraczy ze sie przesadzi z tym nabialem i powraca. Pamietam jak kiedys bylem u lekarza to powiedzial ze to moze byc spowodowane np. ostrymi portawami badz owocami cytrusowymi tak to powiedzial. Nie wiem czy akurat one pomagaja ale wiem jedno ze nabial to napewno sie do tego przyczynia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 15:57
Jolanta928 Jolanta928 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 1
Post

Witam. Ja też cierpię na to paskudztwo. Wszystkie prace domowe wykonuję w rękawiczkach. Dokucza mi to już ponad 2 lata, leczę się u dermatologa, lecz poprawy nie widać.Zażywałam leki alergiczne, maści sterydowe.
Mycie rąk pogarsza stan choroby. Zaczęłam stosować emulsję do ciała "unibasis". Łagodzi objawy. Wypróbuję sposób z krochmalem i miodem rzepakowym. Dziękuje za rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 14:11
witkacy26 witkacy26 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 1
Post

Witam
Wszedłem właśnie na Waszą stronę zobaczyć co to takiego jest egzema. Czytam, czytam i widzę, że być może specyfik który właśnie kupiłem pomoże niektórym z was - postanowiłem więc napisać. Specyfik nieco nietypowy, ale podobno bardzo dobry. Wróciłem właśnie z wycieczki do Maroka (czerwiec 2008). Szwędając się tam po bazarze natrafiłem na sprzedawcę, pokazał mi małą maść mówiąc że jest ona na egzemę. Nie wiedziałem nawet co to takiego egzema, przeszliśmy więc do innych rzeczy (ten gość miał bardzo zróżnicowany asortyment). Po jakimś czasie przypomniałem sobie, że mam na stopie jakąś taką dziwną plamkę, stwierdziłem więc, że to kupię i spróbuję. Pomogło natychmiastowo (znaczy w cztery dni) i uznałem tą maść za skutecznie działającą. Po powrocie do domu stwierdziłem że zobaczę, co to takiego egzema. Z tego co widzę ja miałem coś innego, ale być może i wam ta maść by pomogła. Buteleczka na oko jakieś 20-30 gram - kosztowała mnie 8 euro, ale prawdopodobnie strasznie przepłaciłem (kto tam był wie o co chodzi ). Na opakowaniu pisze (po arabsku), że maść oparta jest na wyciągach z przeróżnych ziół (nie zawiera składników zwierzęcych). Że należy smarować zaatakowane miejsce dwa razy dziennie (nie więcej), po uprzednim umyciu go wodą z mydłem. Piszę tak szczegółowo, ponieważ opis na maści jest po arabsku. Załączam zdjęcia.
Można to kupić na każdym marokańskim bazarze i w większości marokańskich sklepów. Prawdopodobnie dałoby się to również znaleźć w innych krajach północnej Afryki (Egipt, Tunezja - popularne kierunki wakacyjne). Zdjęcia maści znajdziecie tutaj: http://ww.i15.eu/a/egzema/ Jeżeli pomoże to komukolwiek, będę się bardzo cieszył. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam - Witek

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.