menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-04-2013, 16:16
gosc1234 gosc1234 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Łódź, Polska
Posty: 4
Domyślnie areo - ma ktoś?


Czy korzysta ktoś z Areo ?
Czy działa?

Pozdrawiam,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 12:00
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosc1234
Czy korzysta ktoś z Areo ?
Czy działa?Pozdrawiam,
Gościu .
Zainteresowałem się tym internetem. Głównie dlatego, że to internet mobilny.
Nie jest całkowicie bezpłatny, bo koszt (całkowity) to tylko 31zł. Dostajesz kartę SIM za te pieniądze. Ważne na 2 lata.
Z firmą Areo2 zawierasz umowę. Mailowo. Tylko w W-wie jest biuro gdzie możesz osobiście. Firmę znajdź w Google.
Dla mnie ważniejsze, że jest mobilny. Bo wiosną/latem przebywam dużo "na wsi", a tam jest krucho z internetem. Lecz zaraz słusznie ktoś zauważy, że on zależy od zasięgu i jego technologii jaka tam jest dostępna.
W Areo2 technologia (transmisja) to HSDPA. I prędkość jest raczej mała - poniżej 10 Mbit/s (w dużym mieście więcej). Z oglądaniem filmów może być kiepsko, lecz do prostych zastosowań pewnie wystarczy (ja miałem kiedyś w stacjonarnym, kablowym 6 Mb/s i było całkiem całkiem.

Masz tutaj filmik video na ten interesujący temat: http://www.youtube.com/watch?v=McZwW1lKymU .
Babka przez blisko 12 min objaśnia bardzo szczegółowo jak to działa i jak się załatwia.
Zrozumiałem, że do tego trzeba by dokupić modem, a to znów jakieś 200 zł (lepszej f-my więcej).
Wsadzasz go do gniazda USB laptopa, na przedłużaczu wystawiasz na parapet okna (dla poprawienia zasięgu).

Napisz tutaj więcej n.t.t. gdy już się zdecydujesz, i o swoich doświadczeniach w tym temacie.
Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-04-2013, 18:25
pokomp.pl's Avatar
pokomp.pl pokomp.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

ktoś ma

areo2 (bo taka jego dokładna nazwa) sprawdza się moim zdaniem świetnie, jego największą zaletą jest cena (a właściwie jej brak) i zasięg korzystający z infrastruktury sieci plus gsm.

pomimo "okrojonej" prędkości do 512kb/sek, w praktyce czasem działa szybciej, niż np. płatny mobilny orange czy play, których zasięg czasem woła o pomstę do nieba. Sam korzystam z internetu stacjonarnego ale areo2 sprawdza się idealnie "w terenie" chociaż awaryjnie zdarza mi się skorzystać z niego w domu i również działa aż miło :-)

więcej na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aero2

montaż i instalacja wcale nie taki trudny jak go malują! :-)

jedyna wada to rozłączanie 1x/godzinę (ograniczenie przeciwko komercyjnemu wykorzystaniu). po rozłączeniu możliwe jest natychmiastowe ponowne połączenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy ktoś wie gdzie jest ten pomnik ? kuzyn.marek Fotografia 1 29-01-2014 13:48
czy ktoś pamięta.... ? alja9 Książka, literatura, poezja 22 16-02-2013 18:47
Czy ktoś uprawia czosnek? Beata55 Dom, wnętrza, ogród 21 16-02-2010 23:26
Czy ktoś ma...? ewa_bd Ogólny 0 31-01-2009 17:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.