menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:41
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie I znów dadzą biednym mniej, a bogatym więcej...


Tak niby się zapowiada:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,..._emerytur.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 21:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

To nie socjalizm tylko kapitalizm.Dobrze że się rewaloryzuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 22:32
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Dla mnie to s...stwo, inaczej: niesprawiedliwość.
Ale faktem jest i to, że nikt nie powiedział, iz będzie sprawiedliwie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 08:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Dla mnie to s...stwo, inaczej: niesprawiedliwość.
Ale faktem jest i to, że nikt nie powiedział, iz będzie sprawiedliwie
A gdybyś miał większą, wypracowaną emeryturę, też byś powiedział, że tos...stwo? czy wtedy było by ok?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 08:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie ma sprawiedliwego podziału waloryzacji. Kwotowa też jest niesprawiedliwa, procentowa też. Może pośrednia pół na pół?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 08:54
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

jip, dla mnie niesprawiedliwym s..stwem jest powiekszanie podziału między biedą a zamożnością.

A co do wypracowania sobie emerytury - jak to rozumieć?
Ktoś pół zycia harował za marne grosze (np. jako nauczyciel) i tylko dlatego wypracował marna emeryturę, ze mu panstwo marnie płaciło, a ktoś inny miał synekurę, gdzie się nie narobił, ale - jak to ująłeś - emeryturę sobie wypracował zajmowanym stanowiskiem... I nie ma na emeryturze biedy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 09:10
ankaka52's Avatar
ankaka52 ankaka52 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Rzeszów
Posty: 90
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Ktoś pół zycia harował za marne grosze (np. jako nauczyciel) i tylko dlatego wypracował marna emeryturę, ze mu panstwo marnie płaciło
no właśnie.... doświadczam tego obecnie.
No ale przecież nikt mi nie kazał produkować sie przez 30 lat dla obcych dzieci, prawda? Mogłam se buraki sprzedawać, wyhodować je pod szkłem etc etc..... tylko gdyby wiekszość nauczycieli tak myslała to bylibysmy dziś w epoce kamienia łupanego....
__________________
c'est la vie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 10:03
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie ma sprawiedliwego podziału waloryzacji. Kwotowa też jest niesprawiedliwa, procentowa też. Może pośrednia pół na pół?

Juz dawno przestałam wierzyć w sprawiedliwość i to nie tylko w dziedzinie emerytalno-rentowej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 10:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Może podejdźmy do tego bez emocji.Inflacja to spadek wartości pieniądza dotyka tak biednych jak i bogatych.Patrząc po stratach z tytułu inflacji ten co otrzymuje wyższą emeryturę straci najwięcej.Zgodnie z nowym systemem ten co jest ubezpieczony w I,II III filarze otrzymywać ma wynagrodzenie z trzech źródeł a wysokość zależy od wkładów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 10:38
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Wacek, jaja sobie robisz? Patrząc po stratach... Dobre!
Chciałbym być tym, który najwiecej straci na tej inflacji majac wysoka emeryturę...

Pokaz mi takiego wśród seniorów, co jest w I i II i w III filarze...

To, co piszesz, to teoria. Ja piszę o realu. No i skąd miałem wąchać, zaczynając onegdaj pracę, ze kiedyś wprowadza taka reformę? Ja jestem tylko w Zakładzie Utylizacji Starców... I moze Twoim zdaniem zdaniem mam mieć pretensje o to tylko do siebie, ze zostałem tak wykolegowany przez ukochane panstwo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:04
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

No cóz Konris masz rację pretensje możesz mieć tylko do siebie ze nie zabezpieczyłeś sobie starości.Ponadto wez pod uwagę jakie wydatki mają Ci z dużą emeryturą mnie starczy piwo tyskie a jak wypada pić whisky to cena jest istotnie rózna. A i w tym zakładzie jak mówisz utylizacji starców nie bądz za długo wykaz się patriotyzmem albo nie smędz, czasy takich samych zołądków już dawno minęły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:12
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Ja sobie zabezpieczyłem to i owo, ale chodzi mi o niezgodę na to, co jest w imieniu pokrzywdzonych przez panstwo.
Nie ja smędzę, ale Wacek wciskając teorie o inflacjach i Ty o dowcipnym patriotyzmie.

A co do żołądków - araad, byłes kiedykolwiek głodny? tak naprawdę głodny, by schowac godność w kieszeń i iść po prośbie do znajomych lub, nie daj Boze, szukac żebraczo?

Zanim zaczniesz tak być dowcipnym - najpierw przeżyj 3 dni nic nie jedząc... I nie jako oczyszczajaca głodówka po przejedzeniu. A potem pogadamy.

I jeszcze jedno - wyrządzone zło wraca. Nie kpij z biednych i pokrzywdzonych przez panstwo, bo nie wiesz, co jeszcze Tobie pisane...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:14
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
No cóz Konris masz rację pretensje możesz mieć tylko do siebie ze nie zabezpieczyłeś sobie starości.Ponadto wez pod uwagę jakie wydatki mają Ci z dużą emeryturą mnie starczy piwo tyskie a jak wypada pić whisky to cena jest istotnie rózna. A i w tym zakładzie jak mówisz utylizacji starców nie bądz za długo wykaz się patriotyzmem albo nie smędz, czasy takich samych zołądków już dawno minęły.
Ja ograniczyłem nawet piwo do jednego dziennie, ale za to dębowe mocne, z tym , że ja zakładałem wcześniej, że tylko jedno dębowe dziennie będę pił, no i dlatego nie mam teraz prawa narzekać, tak zakładałem, że będę miał i tak mam.... i jest jeszcze takie powiedzenie- jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i bez smędzenia.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:15
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Nie kpię z biednych Kolego. Ale tez nie rozumię co ma z tym wspólnego państwo to Twoja sprawa i tylko Twoja . Nie rozumię dlaczego uwazasz ze coś Ci się nalezy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:24
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Nie rozumiesz? Nie rozumiesz tego, ze państwo daje emeryturę i dodaje więcej tym, co maja wyższą emeryturę, a mniej daje tym, co mają niższą?

Dla Ciebie to normalka i sprawiedliwe?
Uważasz, że skoro Ty masz dość, inni są nieważni?
Uważasz, ze bieda innych to zawsze tylko ich sprawa, a nawet ich wybór?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 11:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tak jak pisałem wcześniej nie ma pewnie nie będzie sprawiedliwej waloryzacji emerytur i sposobu ich obliczania. Gdy pracowałem miałem dochód 300-400% średniej krajowej pracując po 30-35 dniówek w miesiącu, tyle był nadgodzin, że nie szło się od nich odgonić. Po przejściu na ten garnuszek średnią odcięli do 250% bo więcej nie może być. Owszem wtedy miałem mimo wszystko wysoka rentę, teraz po tych waloryzacjach mam niespełna 70% obecnej średniej. Nie narzekam bo mam i tak dość dużo, pokazuję problem.Ktoś w tym samym czasie patrzał by tylko dzień jako tako przeleciał, głowa i ręce miały spokój teraz pewnie tez chce dużej emerytury bo mu się należy. Zarobki w poszczególnych branżach są zmienne i trudno przewidzieć ile będzie się zarabiać zaczynając prace jako młody człowiek. Powiedzmy jako przykład, kiedyś w bankach zarobki były mizerne obecnie tylko im-bankowcom- tylko zazdrościć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 13:01
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

To znalazłem przed chwilą - przytaczam bez komentarza i bez jakichś specjalnych intencji czy porównań. Po prostu - do poczytania:

http://wiadomosci.onet.pl/1593066,26... kioskart.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 13:44
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Konrisie ! Nie spodziwałem się, że duch "urawniłowki" kiedykolwiek powróci, a jednak .
Jesteś widzę zwolennikiem zasady: "Czy się leżało, czy ciężko fedrowało, taka sama emerytura wszystkim się należy."
Moim zdaniem, całe szczęscie, że takiej głupiej zasady nikt nigdy nie akceptował.
Poza tym, Konrisie , wszyscy dostaniemy takie same podwyżki, proporcjonalnie do sprawiedliwie wypracowanej emerytury- 3,8%, w czym więc widzisz problem ? W tym, że dla jednego to będzie 100zł, a dla innego 500zł.
Zawsze byli,są i będą pracowici, zdolniejsi i mądrzejsi i "urawniłowki" , w Twoim rozumieniu, nigdy nie będzie.
Naprawdę biedni mogą liczyć na różne instytucje charytatywne, których u nas nie brak. Ale, naprawdę biedni, nie ze swojej winy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 14:04
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Proszę, nie przypisuj mi zadnej urawniłowki ani niczego podobnego. Nie takie są moje intencje.
I nie jestem zwolennikiem przypisanej mi przez Ciebie zasady. Nie bedę też w tym duchu odbijał piłeczki, bo nie o to chodzi.
Piszę o pogłębianiu przepaści między biednymi a bogatymi.

Problem jest tu: proporcjonalnie do sprawiedliwie wypracowanej emerytury- 3,8%. Właśnie w tym rzecz, że za komuny wiele zawodów niesprawiedliwie wynagradzano (podany wcześniej przykład nauczycieli jest tylko symbolem mych intencji) i nikt wtedy nie wiedział, że nadejdzie taka a nie inna reforma, a do tego Polska przejdzie z socjalizmu w kapitalizm. Nie o idelogiczne spory tu chodzi, ale o poziom emerytury uczciwie zapracowanej, ale nieuczciwie ustalonej a teraz waloryzowanej.

Twoje słowa bolą, i oby nie wróciły do Ciebie: obys nie stał się naprawdę biedny oraz nie musiał sam prosić o pomoc i liczyć na różne instytucje charytatywne, których u nas nie brak...

Czy kiedykolwiek załatwiałeś tam jakąś pomoc dla siebie lub kogoś, czy przeżyłeś to upokorzenie? Czy mając za sobą uczciwie przepracowaną dorosłą część życia i dostając taką emeryturę, ze nie daje się - juz nie wygodnie i dostatnio - ale tylko godnie żyć (czyli bez żebrania i proszenia o pomoc na najpotrzebniejsze wydatki, tj. opłaty stałe, żywność, leki), nie miałbyś poczucia krzywdy?
Nie wciskaj mi więc zadnej urawniłowki. Widocznie jesteś codziennie syty. Spróbuj przeżyć tydzień bez grosza. Albo miesiąc za kilkaset złotych - opłac wszystko, nakarm się i nie wydawaj na leki.
W tym właśnie widzę problem - teraz rozumiesz?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 15:12
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Konris z tą emeryturą nauczycielską to jest tak: jest faktycznie mała, ale, zależy też od tego, kiedy kto przechodził na emeryturę, był okres, że ci, którzy przepracowali 30 lat natychmiast uciekali na emeryturę, jeśli do tego pracowali na gołym etacie i nigdzie nie dorabiali, to faktycznie dziś cienko przędą. Ci zaś, którzy pracowali dłużej, jak 30 lat i do tego brali jakieś nadgodziny, dodatkowe różne inne zajęcia, to dziś maja się trochę lepiej. Tak, czy inaczej, emerytury nauczycielskie są niskie, bo wynagrodzenia też całe lata były bardzo niskie, dziś zresztą jest tylko trochę w tym zakresie lepiej.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
75-letni miliarder odda biednym większość swojego majątku - komentarze Aneczka20116 Ogólny 53 29-05-2009 10:09
Mniej kalorii - mniej kilogramów - komentarze alcia Ogólny 5 28-02-2009 20:52
2035: dłuższe życie, więcej emerytów, mniej dzieci - komentarze krystynacz46 Ogólny 0 31-07-2008 12:17
Karel Gott znów będzie tatą - komentarze Lila Ogólny 30 15-01-2008 21:49
Farrah Fawcett znów walczy z rakiem - komentarze Basia. Ogólny 24 27-06-2007 23:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.