menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 15:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post BBC pokaże umieranie chorego na Alzheimera - komentarze


Komentarz do artykułu: BBC pokaże umieranie chorego na Alzheimera
--------------------
A niech ich wszyscy diabli ............ dla kasy, "sławy" są gotowi na wszystko!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 15:21
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No, to już jest przegięcie!

Naprawdę! Nawet jeśli ten człowiek wyraził na to zgodę - pewnie nie wiedział, czym jest umieranie... Nie tak dawno byłam do końca przy moim mężu. Chciał zakończyć życie w domu, wśród bliskich, w miłości i trosce... Ale te ostatnie godziny... Nie, nie - i jeszcze raz nie! To nie jest do pokazywania! Najbardziej intymne, najstraszniejsze godziny życia... Czuję niesmak po przeczytaniu tego artykułu!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 15:29
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wszystko na sprzedaż...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 15:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie I komu tu wierzyć?

Ewito, czytałam o tym filmie wcześniej w jakimś portalu i podobno momentu śmierci na filmie nie ma, operator nie był przy niej obecny, nie wiem w końcu, co jest prawdą.
A prawda jest też i taka, że różnymi sposobami różni ludzie innych ludzi usiłują oswoić z majestatem śmierci, której większość (?) się panicznie boi i chętnie znika w chwili, gdy ktoś odchodzi nawet wtedy, kiedy odchodzący jest bliską istotą choćby z racji pokrewieństwa.
Oczywiście nie twierdzę, że poprzez tego typu "produkcje" uda się - wierząc w szczere intencje realizatorów - osiągnąć zakładany cel, moim zdaniem raczej nie tędy droga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 16:56
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Umieranie

Umiaranie , ludzka naturalna rzecz - ale sam moment odejscia nie do zapomnienia .
Jest to dramat.tragedia zarowno dla odchodzacego /o ile jest swiadomy/ jak i dla zegnajacego./znam to z autopsji/
Juz wczesniej organizm sygnalizuje poprzez "wylaczenie " funkcji poszczegolnych organow ze zbliza sie nieuchronnie kres zycia.....
Jak mozna z tragedii robic show???
Załączone Grafiki
File Type: jpg 1929_DSCN9085x.jpg (4.5 KB, 11 wyświetleń)
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 19:55
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Post

Dla mnie to tylko niesmaczny spektakl. Nawet słowa żony brzmią w takiej chwili, jak przygotowana i wystudiowana na pokaz sentencja. Śmierć odarta z prawdziwego bólu i intymności jest dla mnie farsą.
Wszystko na sprzedaż? Zezwierzęcenie? To byłaby obraza dla zierząt. Może więc głupota, albo...chęć zysku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 20:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

UUwazam ze smierc jest sprawa tak intymna,ze pokazywanie jej na ekranie jest delikatnie mowiac niesmaczne.Kto to wymyslil?Bodajze pierwszy sfilmowal swoja samobojcza smierc Kosinski-ale to przeciez zdecydowany psychopata-sorry nie mam prawa go osadzac ,bo juz zostal osadzony przez Najwyzszego.Uczestniczylam -znowu zle okreslenie- ale nie potrafie inaczej w wielu odejsciach ale nawet nie osmielilabym sie tego opisac.Odejscie czlowieka do lepszego ze swiatow powinno odbywac sie w ogromnym skupieniu,koncentracji.Pomysl straszny i mysle ze sciagnie przed ekrany wielu glupkow
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-08-2007, 22:24
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Ja powiem to jest draństwo godne potępienia,a nie oglądania
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-08-2007, 14:46
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

Oj przykre to bardzo, nawet nie mam siły się oburzać, ręce opadają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-08-2007, 18:42
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Post

Uwazam ze, Umieranie jest zegnanie sie z najblizszymi ,a nie dla tych ktörych to niedotyczy..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-08-2007, 18:44
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Mysle ze to bardzo osobiste. Sama bylam przy smierci mojej Mamy, potem mego Ojca. Jestem zdania ze to dotyczy nejblizszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-08-2007, 20:37
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Oswoić się z istotą śmierci.

Cytat:
Napisał POLA
Ewito, czytałam o tym filmie wcześniej w jakimś portalu i podobno momentu śmierci na filmie nie ma, operator nie był przy niej obecny, nie wiem w końcu, co jest prawdą.
A prawda jest też i taka, że różnymi sposobami różni ludzie innych ludzi usiłują oswoić z majestatem śmierci, której większość (?) się panicznie boi i chętnie znika w chwili, gdy ktoś odchodzi nawet wtedy, kiedy odchodzący jest bliską istotą choćby z racji pokrewieństwa.
Oczywiście nie twierdzę, że poprzez tego typu "produkcje" uda się - wierząc w szczere intencje realizatorów - osiągnąć zakładany cel, moim zdaniem raczej nie tędy droga
Myślę, że jest to bardzo trudne. Problemem powinni zająć się wybitni znawcy ludzi, głównie ich psychiki.Przede wszystkim psychologowie, teolodzy, etycy, filozofowie. Oswajać się ze śmiercią należałoby zacząć już w dzieciństwie. Myślę, że cel jest słuszny, jego zrealizowanie ułatwiłoby wielu ludziom przeżywanie tej niesamowitej, często niezrozumiałej tragedii, jaką jest odchodzenie najbliższych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 22:34
~gość: lele's Avatar
~gość: lele
 
Posty: n/a
Post

JEŻELI BYŁA TAKA WOLA CHOREGO ,TYLKO ZE MUSIAŁ WYRAZIĆ ZGODE ŁADNYCH PARE LAT WSTECZ
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Choroba Alzheimera a demencja - komentarze schalex11 Ogólny 7 19-06-2016 10:39
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 10:21
pomóżmy spełnić marzenie chorego chłopca Anilah Zaproszenia 1 13-07-2008 19:17
Pierwszy w Polsce szpital dla chorych na Alzheimera - komentarze Alicja60 Ogólny 0 20-10-2007 12:05
21. września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera - komentarze gabi174 Ogólny 4 22-09-2007 12:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.