menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 01:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
25 kg mniej, teraz BMI 27,2, ale już bez kłopotu radzę sobie z paznokciami, z butami, z żoną(swoją), nie chrapię, tak mówi żona(moja), ale codziennie 5km z kijami NW i MŻ. Pozdrawiam

Jipie a jak dlugo zajmuje ci ten marsz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 22:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja w zasadzie lubię ludzi tylko nie znoszę natrętnych ludzi i to wręcz chorobliwie. Takich co to o cholernym chlebku piszą wszędzie się tylko da. Boję się że w WC też będę o nim czytał.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 09:21
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Na kolację zamiast wędliny rzodkieweczki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 14:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jipie a jak dlugo zajmuje ci ten marsz?
Chodzimy z pieskiem rano zajmuje nam to ponad godzinę, jak częściej pies sika to dłużej, ale minimum godzinę, i po południu latem też około pół godziny do godziny zimą około 20-30 minut. Tylko to nie bieg, normalnie sobie idziemy.
a z tym chlebem to prawda? poprawia widzenie ludzi? może wprowadzić do sejmu a i na forum tez by się przydało!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 01:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Nie znam się-czy ten pomysł nie wystarczy?

http://img122.imageshack.us/img122/6...dzanie1sj2.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 01:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sadowska Dominika
Jedz Chleb typu KR-IRL, a poprawi Ci się widzenie ludzi. Mózg przecież odżywia się glukozą, a tym chlebie jest ona
w najlepszym gatunku. Sam sobie to wytłumaczysz, ale glukozę dostarcz biologicznie czystą. Już widzę że mnie lubisz, a to ważne !!.
S. D. W-wa
No to może lepiej jeść winogrona. Cukier gronowy-glukoza to najprostszy cukier i dlatego najszybciej przyswajalny. Dlatego jest składnikiem "kroplówki" w szpitalu. Sprawdziłem ten chleb w Google, ale jedynie co znalazłem to forum na ten temat, plus mniej ważne strony z wypowiedziami również forumowiczów. Czyli każdy wie lepiej od drugiego. Czy to skrót nasz, czy angielski? Gdybym znał całość [nie skrót] to z ciekawości bym coś sobie poszukał.
Dominika-jakie widzenie masz na myśli? Wzrok się poprawia, czy zaraz kogoś polubię?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 20:02
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie odchudzanie

Nie ma diety cud
zdrowy zestaw posiłków, lepiej nie dojeść niż się przejeść ,odchodzić od stołu z małym niedosytem, jeść kiedy dokucza głód , a nie że jest na stole no i oczywiście ruch, ruch i jeszcze raz ruch.Sukces zapewniony w 100%.Wszystkim , którzy zastosują ten przepis życzę powodzenia
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 20:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Nie ma diety cud
zdrowy zestaw posiłków, lepiej nie dojeść niż się przejeść ,odchodzić od stołu z małym niedosytem, jeść kiedy dokucza głód , a nie że jest na stole no i oczywiście ruch, ruch i jeszcze raz ruch.Sukces zapewniony w 100%.Wszystkim , którzy zastosują ten przepis życzę powodzenia

Mowia ze trzeba wstac od stolu najedzonym w 80%..
Szkoda ze nic nie mowia o podzeraniu przy czytaniu czy telewizjii..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 22:22
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Mowia ze trzeba wstac od stolu najedzonym w 80%..
Szkoda ze nic nie mowia o podzeraniu przy czytaniu czy telewizjii..
Mam doświadczenie - nie mogłem schudnąć dopóki byłem upierdliwy dla otoczenia,(teraz 25kg mniej) od kiedy zmieniłem nastawienie do świata, jakoś organizm zaczął mnie słuchać, ale podobno znowu trzeba pamiętać, żeby zbytnio szczupłym nie być bo znowu człowiek robi się upierdliwy a z wiekiem to trudno zapanować nad upierdliwością.Pozdrawiam jip
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 07-12-2008, 22:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Ooooo to tylko patrzeć ,jak ci odezwie efekt jojo.Wejdź na wagę po każdym pobycie na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 08:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ooooo to tylko patrzeć ,jak ci odezwie efekt jojo.Wejdź na wagę po każdym pobycie na forum.
Myślę, że już mi to nie grozi bo to już kilka ładnych lat waga się tzyma, ale musze uważać, bo boję się być upierdliwy- za chudy - upierdliwy, za s.... też
Dzięki, masz jednak poczucie humoru, chciałbym u Ciebie się uczyć, pozwolisz, że chociaż tutaj na forum będę się uczył? Z góry dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 11:44
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Dieta ale nie cud....

Upierdliwość nie przeszkadza mi w podżeraniu. Od IX.08 KONIEC!!!. Jeśli kogoś interesuje menu dla chętnego pozbycia się nadmiaru kilogramów, przy dolegliwościach trawiennych to proszę bardzo : przed śniadaniem : 1)2 łyżki oleju lnianego / wypić na czczo/.
2) Herbatka z melisy + 3 plasterki korzenia imbiru- parzyć 5 min.
3)Śniadanie : 2 łyżki płatków owsianych gotowanych 15 min na
wodzie z dod. soli,kurkumy,imbiru,cynamonu./i tak codziennie/
4)Obiad: zupy tylko na jarzynach oprócz ogórkowej,żurku,szcza-
wiowej. Bez śmietany bez zaklepywania mąką.Ziemniaki
gotowane 1x w tygodniu, ziemniaki w mundurku 1x w tyg.
kasza gryczana, ryż brązowy, jarzyny w tym cukinia duszona,mięso duszone wołowina 1x w tyg.wieprzowina 1 x
w tyg. ryby 2x w tyg.mięso z indyka 1x w tyg. kurczaki 0.
5) kolacja 2 jajka na miękko, lub jajecznika wolna z w 2-ch jajek.Pieczywa 0, mąki 0, nabiału 0,cukru 0 / ma być miód/.
Po miesiącu należy wprowadzić 2-gie śniadanie :
Na sałacie plasterek sera Brie + plasterek pomidora suszonego w oleju / 3 porcje w tym 50 g sera/ lub galaretka z kurzych łapek z dodatkiem wołowiny, lub ryba wędzona /makrela/ z dod. natki pietruszki +sok z cytrynu, lub omlet z 2ch jajek bez mąki z marmoladą własnej roboty bez cukru. SMACZNEGO!!
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Babciu Iwo bardzo fajna ta dieta i z głową( troche tylko mi wadzi serek brie i omlet bez mąki to będzie jajecznica..więc jak?) dodałabym jeszcze dużo wody niegazowanej w ciagu dnia i ruch, ruch , ruch...bo żadna dieta nie będzie skuteczna "na siedząco-leżąco)wg mnie najwazniejsze w tej diecie 0 pieczywa i zero cukru....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:33
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A ja z kolei czytałam, że chleb należy jeść (ciemny) ze względu na witaminy z grupy B, łatwo przyswajalne. Wodą za bardzo opijać się nie trzeba. Do wszystkich potraw gotowanych, duszonych itp. - dodawać przyprawy. Surowizny unikać. Kwasów wszelkich i potraw zimnych - unikać.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
Babciu Iwo bardzo fajna ta dieta i z głową( troche tylko mi wadzi serek brie i omlet bez mąki to będzie jajecznica..więc jak?) dodałabym jeszcze dużo wody niegazowanej w ciagu dnia i ruch, ruch , ruch...bo żadna dieta nie będzie skuteczna "na siedząco-leżąco)wg mnie najwazniejsze w tej diecie 0 pieczywa i zero cukru....
No właśnie - ruch, ruch ruch i MŻ (mniej żreć) i jeszcze ruch najmniej godzina dziennie spaceru, ale nie jak pada to sobie posiedzę z pilotem i podjem ciasteczka, bo mam doła, wtedy potrzebny jest ruch i jeszcze ruch.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:51
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

i w trakcie tego ruchu nalezy sie zmęczyć i spocić- to już byłoby super, ale nie straszmy sie -szybki spacer też to załatwia....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 13:57
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
i w trakcie tego ruchu nalezy sie zmęczyć i spocić- to już byłoby super, ale nie straszmy sie -szybki spacer też to załatwia....
Nieprawda, nigdy nic na siłę, i wcale nie trzeba, a nawet nie wskazane męczyć się i pocić, np biegi zamiast pomagać szkodzą. Idzie o spacer, podczas spaceru (a gdyby jeszcze z kijkami NW to już super) ruszają się nasze mięśnie, stawy, spalamy nadmiar tego co to nam przybyło,serce ma trening.... życzę przyjemności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 14:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No właśnie - ruch, ruch ruch i MŻ (mniej żreć) i jeszcze ruch najmniej godzina dziennie spaceru, ale nie jak pada to sobie posiedzę z pilotem i podjem ciasteczka, bo mam doła, wtedy potrzebny jest ruch i jeszcze ruch.

Tak ale jezeli juz to sie przydarzy (ze masz tego dola i zresz ciasteczka bez spaceru)... to nie wpadac jeszcze w gorszego dola z powodu poczucia winy. tylko na drugi dzien nie zrec juz ciasteczek i pojsc na szybszy marsz.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 16:14
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jip - nieprawda.Ja nie mówię o czymś na siłę.Można spacerowac 2km romantycznie i nie ma to wpływu na nasze spalanie, a mozna energicznie iść 1km a to juz czyni dużo dobrego-wtedy sie lekko pocimy i wracamy pozytywnie zmęczeni i o to chodzi.Proszę o dokładne czytanie , ale i jeszcze rozumienie.miłego dnia Tobie i Twojemu psiakowi (słodki)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 16:16
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Słowiku masz problem z dołem , czy z ciasteczkami?czy jedno i drugie?.Nie dopuszczaj do dołów, to i ciasteczka pójdą precz...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.