menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 13:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dlaczego Alsko, nie ma co liczyć??????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 13:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Bo posprzątane będzie i szlus, Małgosiu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 13:27
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Na pewno nie można liczyć, że każdy wątek, w każdym miejscu KSC stanie się miejscem do snucia swobodnych, często kompletnie niezwiązanych z tematem dygresji, często zrozumiałych wyłącznie dla wąskiej grupy użytkowników. Co nie znaczy że takie wątki są ogólnie "zakazane" Ale bardzo proszę o unikanie takich dyskusji w wątkach zakładanych przez początkujących użytkowników, który nie mają obowiązku orientować się w niuansach klubowego poczucia humoru, a już na pewno potrzebują czasu by sie z nim "oswoić".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 14:03
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ma4
Hej,



jesli jestescie w stanie poradzic mi co jest dla Was wazne, co was denerwuje w mailu, co jest trudne co jest pomocne w koncu czy lubicie to forme komunikacji do czego wykorzystyjecie mail a do czego uwazacie ze sie nie nadaje bede bardzo wdzieczna


Dziekuje bardzo

Marta


Droga Ma4.. mnie najbardziej w wysylaniu maili denerwuje to ze nie wiem czy w momencie gdy go wysylam , ktos na pewno siedzi pod kompem i go czyta..
Czesto tez zdarza sie ze majac dwa albo 3 komputery, jeden mail dochodzi do jednego tylko komputera.. a do drugich nie.
Jak chce sie szybko z kims porozumiec bez placenia za telefon..to wole Skypa albo inne komunikatory.
Maile jednak lepsze sa w przypadku jakis oficjalnych listow czy ofert.. jako ze mozna je wydrukowac na papierze.
Kartka papieru dla mnie jakos jednak wizualnie bardziej mnie przekonuje.Mozna ja dotknac...... pomniac w zlosci i wyrzucic do smietnika.. Mozna sie z nia ewentualnie przeprosic , wyprostowac, wygladzic zrobic jej trzy dziurki i wstawic do grubego czerwonego skoroszytu z innymi podobnymi egzemplarzami..
Uzbierac duzo takich skoroszytow, poustawiac na polkach i zajrzec do nich po 20 latach..
Podziwowac sie jakie to inne zycie kiedys bylo.. i jakim sie bylo glupkiem , zamknac skoroszyt i oczy.......
Wziasc telefon i zadzwonic do kilku klientow ( jeszcze zywych w biznesie) ucieszyc sie ze sa....
Czy emaile maja urok??? Wiekszy od pisanych listow?? Wiekszy od telefonow gdzie slychac oddech drugiej osoby? Wiekszy chocby od skypa gdzie twoj wnuczek sie do ciebie usmiecha??
Sama sobie odpowiedz.
Zycze ci powodzenia w twojej szkockiej szkole..
I w ankiecie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 18:23
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Do ma4

Pytasz o maile.Do czego nam służą. Krótka odpowiedż , to - do wszystkiego. Doraźne rozmowy można prowadzić na wszystkich komunikatorach, ze skype włącznie, gdzie się rozmówcę słuszy, a nawet niekiedy widzi. Można skorzystać z nich, by przesłać określony link, czy jeden lub kilka niewielkich plików. Ale korzystanie z elektronicznej poczty też czasem staje się nieodzowne. Większe pliki, prezentacje, wiadomości, które warto wydrukować i zachować na dłużej. Przy komunikatorach niezbędna jest jedność w czasie rozmówców. Przy wysyłaniu maili już nie. Mailami wysyłamy przeróżne ważne informacje lub rzeczy zabawne, takie do poprawienia humoru i nastroju. Większe pliki lub pliki w większej ilości wygodniej jest przesłać mailem, a nawet spakować, by odbiorca mógł sprawnie i szybko przenieść we właściwe miejsce. Mailowo prowadzi się rozmowy urzędowe, a nawet niekiedy negocjacje. W ramach Internetowego Stowarzyszenia Seniorów prowadzimy w tej formie Walne Zebrania, przesyłamy dokumenty itp. Dla celów związanych z możliwością kontroli dodatkowo zmieniamy je na formę papierową. Piszę i otrzymuję maile od różnych ludzi. Dzieciaków, czyli własnych wnuków, osób dorosłych ale jeszcze młodych i od seniorów.I tu muszę Cię chyba rozczarować, żadnej różnicy nie widzę w formie , czy jakości maili. Wiek nie odgrywa w tej sprawie żadnej roli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 18:35
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Do swoich przedmówców

Przepraszam Was za to, że pozwoliłam sobie zwrócić uwagę na odbiegnięcie od tematu wątku. Sama prosiłam Adminkę, by dała mi e-senora do moderacji. Chcę, by ten wątek był dla początkujących jasny i przejrzysty, by osoby początkujace mogły bez trudu skorzystać z porad bardziej sprawnych użytkowników.
Wiem doskonale, że uwielbiamy dygresje,ale bardzo proszę, róbmy je gdzie indziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 18:41
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Marto,
tu na forum seniora piszą ludzie w różnym wieku i o różnym, jak widzisz temperamencie.
krzyk.jpg

Część z nas nauczyła się obsługi komputera jeszcze w pracy i chyba nie ma większych problemów z obsługą poczty elektronicznej.
Natomiast osoby, które zaczynały samodzielnie od zera, muszą pokonywać ciągle kolejne schody. Na pewno potrzebne są różne kursy i szkolenia dla seniorów.
Cytat:
Wczesniejsze badania prowadzone przez miedzy innymi Dana Hawthorna, Anne Dickinson czy tez Johna Arrnota wychodzily z zalozenia, ze starsi ludzie potrzebuja bardzo prostego interfejsu i ze nie maja pojecia o wysylaniu maili
Uproszczony interfejs (międzymordzie ) na pewno ułatwiłby i przybliżył starszym osobom kontakty. Myślę, że więcej ludzi starszych mogłoby korzystać z aktywnego internetu.

Ja, na Święta wysłałem życzenia tylko drogą elektroniczną.

E-mail jest bardzo wygodnym i pożytecznym narzędziem gdyż można poprawiać błędy, skreślenia, itp. Nie trzeba znać kaligrafii. . Można wysłać list w dowolnej chwili, bez wychodzenia z domu. Można posłać aktualne zdjęcia rodzinne lub z podróży.
Korespondujemy ze znajomymi z całego świata. Codziennie sprawdzam moje 2 skrzynki mailowe.
Myślę, że same superlatywy wynikają z tej formy komunikacji.
Życzę powodzenia i przy okazji spokojnych, pogodnych Świąt.

Ostatnio edytowane przez Janczar : 10-04-2009 o 20:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 18:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Barhanko, ja tam wcale się nie gniewam bo i nie ma o co. Wdając się w dyskusję zdawałem sobie sprawę gdzie wyląduję. Wiedziałem, że to będzie kosz. Pozdrawiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 19:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

He ja też ,ale trochę mnie to porządnictwo przyznam irytuje bo kurcze już żartować nie można?????? Czy należy opatrywać każde odbiegnięcie klauzulą "żart" co go zabije skutecznie .m 4 mam nadzieję ,ze się nie pogniewałaś.Najgorzej ze nie każdy żart jest tynfa wart.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 11:59
ma4 ma4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 5
Domyślnie

Pieknie dziekuje za odpowiedz. Przepraszalam bo nie chcialam nikogo urazic.

Pogniewac sie nie pogniewalam. Zrobilo mi sie troche smutno- przyznaje ale do gniewania jeszcze kawalek.

Jedyna kwestia teraz prosze o pomoc. Moje badanie dotyczy tematyki takiej jakiej dotyczy i nie zmienie tematu mojej pracy poniewaz otrzymalam stypendium na ten a nie inny projekt.

Jak mam adresowac pytania na temat stosunku do maila do grupy wiekowej 55+ ? Jak zadawac pytania zeby nikt nie czul sie urazony a ja dostala odpowiedz?


Planuje internetowa ankiete, ktora ma miec pare czesci.
1. Komputer podstawy- jak dlugo korzystasz/gdzie korzystasz/do czego, jak sie nauczylas/les, co robisz gdy masz problem
2. Email podstawy- jak dlugo korzystasz/gdzie/ do czego nadaje sie mail a do czego wolalabys/wolalbys telefon albo rozmowe twarza w twarz/ jak czesto sprawdzasz poczte/korzystarz z klienta pocztowego (Outlook) czy tez odbierasz swoje maile na stronie/ ile masz wiadomosci w swojej skrzynce/ ile dziennie wysylasz maili/ jakie funkcje maila sa dla Ciebie niezbedne/ bez ktorych mozesz spokojnie zyc,

3. Stosunek do maila- czego oczekujesz jak wyslesz maila/jak sie czujesz gdy nie otrzymasz odpowiedzi/ czy forma ma dla Ciebie znaczenie/ jakie maile sa dla Ciebie najwazniejsze/czy czytasz maile w kolejnosci otrzymywania czy tez wedlug rangi waznosci, jak priorytezujesz

Chcialabym porownac wyniki tej ankiety dla ludzi 20+ i 60+ i pokazac ze stosunek jest taki sam. A zjawisko gapy pokoleniowej w przyswajaniu imiejetnosci komputerowych juz wkrotce bedzie nieobecne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 13:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał ma4
/.../
Jak mam adresowac pytania na temat stosunku do maila do grupy wiekowej 55+ ? Jak zadawac pytania zeby nikt nie czul sie urazony a ja dostala odpowiedz?

Planuje internetowa ankiete, ktora ma miec pare czesci.
1. Komputer podstawy- jak dlugo korzystasz/gdzie korzystasz/do czego, jak sie nauczylas/les, co robisz gdy masz problem
2. Email podstawy- jak dlugo korzystasz/gdzie/ do czego nadaje sie mail a do czego wolalabys/wolalbys telefon albo rozmowe twarza w twarz/ jak czesto sprawdzasz poczte/korzystarz z klienta pocztowego (Outlook) czy tez odbierasz swoje maile na stronie/ ile masz wiadomosci w swojej skrzynce/ ile dziennie wysylasz maili/ jakie funkcje maila sa dla Ciebie niezbedne/ bez ktorych mozesz spokojnie zyc,

3. Stosunek do maila- czego oczekujesz jak wyslesz maila/jak sie czujesz gdy nie otrzymasz odpowiedzi/ czy forma ma dla Ciebie znaczenie/ jakie maile sa dla Ciebie najwazniejsze/czy czytasz maile w kolejnosci otrzymywania czy tez wedlug rangi waznosci, jak priorytezujesz

Chcialabym porownac wyniki tej ankiety dla ludzi 20+ i 60+ i pokazac ze stosunek jest taki sam. A zjawisko gapy pokoleniowej w przyswajaniu imiejetnosci komputerowych juz wkrotce bedzie nieobecne.
Marto, jeśli zrobisz ankietę tu lub zostawisz tu linka do niej - znajdą ją ci, którzy zechcą Ci pomóc, i wypełnią ją.
Było tu już wiele ankiet i próśb studentów o pomoc. O ile pamiętam - nikt nie odszedł zawiedziony.
Poświęć trochę czasu na opracowanie ankiety, żeby było tam wszystko, co Tobie potrzebne, i już.
Nie przejmuj się tak różnymi uwagami, żartownisiów ci u nas dostatek. I przeróżnych nadwrażliwców też.

A prawdę mówiąc, to nie Ty powinnaś przepraszać
Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.