menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 23:49
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
.....................
Ha,i czy nie dochodzimy do sedna ?
.....................

Lilu! Przestań! Przestań, bo się w Tobie zakocham. Potrzebne mi to na stare lata. Skandal będzie i plotki.

Nic sobie kobita nie robi z poprawności politycznej. A Mosud(?) - izraelska agencja wywiadowcza to czyta.
(Prawie już wielbiciel)
  #42  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 23:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Eeee tam.Toćżes mój rówieśnik...

Czemu mam prawdy nie pisać ? Jak przyjdzie kolej na ''szmalcowników '' to też napiszę.Bo tym razem ,MÓJ naród się nie popisał.
  #43  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 23:55
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Post

Wiele zła wyrządziły "Protokoły Mędrców Syjonu",które zostały sfabrykowane przez carską Ochranę na podstawie pamfletu Maurycego Joly'ego a dotyczyły rządów Napoleona III. W tymże pamflecie dialog prowadzili: Monteskiusz i Machiavelli. Poglądy tego ostatniego w "Protokołach..." są wygłaszane przez jednego z mędrców Syjonu, a 25 dialogów zamieniono na 24 protokoły.Z 2560 wierszy pamfletu Joly'ego aż 1040 zostało przepisanych do protokołów bez żadnych zmian.Tako rzecze znany historyk prof. zw. dr hab. członek PAN Janusz Tazbir . I nie tylko on. Ale taka wiedza jest szczególnie nieprzydatna ludziom, którzy zło widzą w innych, tylko nie w sobie. W przypadku całych narodów skutki są tragiczne.
  #44  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 23:56
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Odpowiedż dobrze znam, jednak nie mogę jej udzielić. Nie na publicznym forum. Prywatnie, w realu, bez świadków - tak. Poprawność polityczna. Taka jest ta nasza demokracja i tolerancja. Nic złego o Żydach, bo to Populus a Deo electus - naród wybrany przez Boga.
Vetus, ja już nic nie muszę; nawet poprawna politycznie nie muszę być, bo emerytury od tego mi nie przybędzie, ani nie ubędzie. Nie lubię wysiłku bez sensu, dlatego piszę prawdę; tak myślę, choć wiem, że nie jest to pogląd popularny.
Powiadasz, prywatnie, w realu... Pomorska 18 - kafejka tam jest... i do źródeł blisko...
Pozdrawiam.
__________________
  #45  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 00:17
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Pomorska 18 - kafejka tam jest... i do źródeł blisko...
Pozdrawiam.

To my są krajany? Nie wiedziałem. O Adonai! Jesteś wielki! W moim wieku dostać propozycję spotkania od kobitki....W najśmielszych marzeniach... To my się jeszcze spotkamy. Co się odwlecze... Im póżniej tym większy rajc będzie...
Również pozdrawiam.
  #46  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 00:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Ostatku tak trzymaj......

Prawda zawsze się obroni sama .Tak zawsze mówiłam i robiłam.. i ....wychowałam syna na kłamczucha wielkiego.
Klęska.
Idę spać.
  #47  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 00:28
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

Oczywiście,że fakty z historii znać i pamiętać trzeba ,ale nie... r o z p a m i ę t y w a ć...
Wydaje mi się ,że trwanie w tym stanie uwstecznia.
Tam,wśród nich ,spotkałam sie z wielką serdecznością i otwartością.Oni pamietają,ale nie noszą nienawiści w sercach (może uogólniam,ale tak to odczułam )
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
  #48  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 00:37
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Prawda zawsze się obroni sama .Tak zawsze mówiłam i robiłam.. i ....wychowałam syna na kłamczucha wielkiego. Klęska.
Ech, Lila, toś mnie "ubrała"... nie bardzo wierzę w samoobronę prawdy, choć czasami się zdarza. W moim wieku pamięć szwankuje, więc nie obciążam jej zapamiętywaniem własnych kłamstw... Dobranoc, miłych snów życzę...
Do Vetusa - wzywasz imienia etc... Prościej było napisać, że interlokutorka złośliwa była - Pomorska 18, siedziba Gminy Żydowskiej. Knajpka i kawiarenka koszerne; biblioteka jest, ale większość woluminów po hebrajsku albo w jidysz, po naszemu - mało...
Krajany to my już nie są, bom na wieś zabitą dechami się wyniosła, bernardyny i daglezje hoduję i naprawdę, nic nie muszę...
__________________
  #49  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 00:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marion
Oczywiście,że fakty z historii znać i pamiętać trzeba ,ale nie... r o z p a m i ę t y w a ć...
Wydaje mi się ,że trwanie w tym stanie uwstecznia.
Tam,wśród nich ,spotkałam sie z wielką serdecznością i otwartością.Oni pamietają,ale nie noszą nienawiści w sercach (może uogólniam,ale tak to odczułam )

Oni do nas nie mają prawa nosić nienawiści w sercach.
A swoje krzywdy r o z p a m i ę t u j ą wybitnie .Ja też tam byłam,w bardzo miłym kibucu . Dość dawno temu.I wiem co mówię.

Dobranoc już ostatecznie.To znaczy do jutra.
  #50  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 00:57
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

no to rozpamiętujcie ludzie ,rozpamietujcie...
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
  #51  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 08:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marion
no to rozpamiętujcie ludzie ,rozpamietujcie...

W imieniu swoim oraz tych obdarzonych nadmierną pamięcią,dziękuję Ci Marion za pozwolenie.

Qrna,wzruszyłam się...bo wiesz,mam za sobą taki okres w życiu,że nie pamiętałam nawet co zdarzyło się pod Grunwaldem.
  #52  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 09:08
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Bogdo, ja podobnie jak Ty jestem narodowości polskiej z dziada pradziada, a klimaty żydowskie też bardzo lubię.
Nie lubię dwa razy oglądać tego samego filmu, ale " Skrzypka na dachu " mogłabym oglądać co miesiąc.
Uwielbiam piosenki żydowskie. A szczególnie podobają mi się w wykonaniu Justyny Steczkowskiej.

Polecam książke na podstawie , której powstał film Dzieje Tewji Mleczarza . Autor Szolem Rabinowicz . Sama nie wiem co jest lepsze książka czy film .

Napisała Bogda Bogda...zajrzałam na Twój blog, świetnie to opisałaś i mam wrażenie, że ten cały antysemityzm wywodzi się z czystej zazdrości, że tak wielu wspaniałych i mądrych ludzi było Żydami, poza tym trzeba dodać, że mają oni głowę również do wszelkich interesów....
Coś wtym jest ,wiele ludzi ma to im za złe .

Nie jedna osoba przepełniona nienawiścią do żydów i tego co żydowskie szła do ślubu w rytm Marsza Weselnego Feliksa Mendelssohna . Był do żyd z dziada pradziada , którego rodzina przyjęła chrześcijaństwo .
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.

Ostatnio edytowane przez Alladynka : 19-09-2008 o 12:32.
  #53  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 10:10
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Wychowałam się w dolnośląskim mieście, gdzie była mieszanina wszystkich narodowosci, chodziłam do szkoły Żydami, Niemcami,którzy pozostali po wojnie,póżniej było dużo Greków,całe hektary miasta zajęte przez Rosjanów,każda narodowość miała swoją ciekawą kulturę, mieszane małżeństwa, gdzie w rodzinach szanowano tradycje obu małżonków i gdzie moje koleżanki w wieku pełnoletności wybierały same religię, w każdej kulturze kluby, dostępne dla wszystkich, wspaniałe wieczorki taneczne, pokazy filmów,jeżeli ktoś chciał mógł się uczyc ich języka,w takim środowisku spędziłam swoją młodość, nie wiedziałam,że jest różnica między moją przyjaciółką Żydówko Rosjanką /ojciec Żyd matka Rosjanka, ona urodzona w 1945 w Polsce/ najwspanialsi ludzie jakich w swoim życiu spotkałam.Grecy wygonieni ze swojej ojczyzny, biedni, zagubieni, darzyłam ich wielką przyjażnią, to w ich klubie nauczyłam się radości życia, poznałam przepiękne pieśni,chodziłam do rosyjskiego klubu gdzie poznałam piękne filmy, dzięki temu biegle władam tym językiem,tam poznałam prawdziwych, tęskniących za domem młodych żołnierzy rosyjskich skazanych na ciężką służbę u nas /jakże inaczej dostrzegani byli przez naszych rodaków/ a jak oni pięknie śpiewali te swoje ballady,ileż w nich było romantyzmu przecież to byli jeszcze chłopcy 18 letni.A te obchody świąt żydowskich, ich kolacje i te pieśni, które wciąż gdzieś w duszy słyszę.. Po co dzielić ludzi? Wszyscy są jednakowi, tacy, którzy nie mają w sobie zawiści, nie rozpamiętują tego złego co jakiemuś narodowi złego zrobiono, a na co my nie mieliśmy wpływu, kochają ludzi za to że są dobrzy, takich na których można liczyć, to czy to ważne gdzie są jego korzenie? przecież wszyscy wh biblii pochodzimy od Adama i Ewy, a gdzie był ten raj? może w Palestynie?A może w obecnym Iraku czy w Indiach.I wtedy każdego z nas korzenie sięgną do tych kultur i religii.Więc kochajmy ludzi za ich duszę i charakter, bo to jest najważniejsze,
  #54  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 10:17
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
W imieniu swoim oraz tych obdarzonych nadmierną pamięcią,dziękuję Ci Marion za pozwolenie.

Qrna,wzruszyłam się...bo wiesz,mam za sobą taki okres w życiu,że nie pamiętałam nawet co zdarzyło się pod Grunwaldem.
Lilu, za to ja pamietam co się zdarzyło pod Grunwaldem, zupełnie jakby to było wczoraj. Nie pamietam za to co mam dzisiaj kupić na obiad, kartka gdzie przepadła buuuuu.
  #55  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 10:26
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Jakempa też jestem z Dolnego Śląska, może mieszkałyśmy niedaleko siebie? W moim mieście również było dużo mieszkańców napływowych jak to na tzw. Ziemiach Odzyskanych (przekrojowo, jeśli chodzi o ludność tak jak u Ciebie) z tą tylko różnicą, że wojska radzieckie były w miastach ościennych, za to u nas w Wałbrzychu było również dużo repatriantów z Francji i Belgii. Tak jak Ty chodziłam do szkoły z dziećmi różnych narodowości. Mam przyjaciół - dzisiaj niestety daleko (Niemcy, Izrael). Nie czuję nienawiści do żadnej nacji, szanuję cudze uczucia. Życie jest zbyt krótkie aby "zaraza" jaką jest brak tolerancji i zrozumienia, przysłaniało nam to co dobre w każdym człowieku, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Cz
  #56  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 10:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

O Matko Przenajświętsza..
Przeca temat jest o miłości nie o tolerancji.
Tolerancja jest wyrozumiałością ,nie miłością.Czyż nie ?
Tolerować to ja mogę nawet pryszcza na nosie.Ale z pokochaniem go ,może być trudniej.
  #57  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 12:19
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Lilu własnie Jakempa napisala na temat , i to bardzo ładnie
Czy musimy stale pamietac co złe a jezeli ,to dlaczego tylko zydom .
A niemcy ,ktorzy uwazaja się za nadludzi, czy oni nam nic nie zrobili..
a inne narody zawsze były w stosunku do nas w porzadku?
A czy my byliśmy też w porzadku do innych ?
Ale i od nich wszystkich nie samo zło nas spotkało..
I chętnie cieszymy się muzyką , sztuką, "naszych nieprzyjaciól"
http://www.voila.pl/033/8db0w/?1
Posłuchajmy pieknej piesni .. Ewenu Szalom Alechem......Przynosimy pokój wszystkim.
__________________
  #58  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 12:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Tarninko,nie do mnie to orędzie ,dobrze ?
Czy ja personalnie coś uwłaczam Żydom ?
Uwłaczam,nie powiem ,Ukraińcom i innej swołoczy.I uwłaczać będę ,dopóki nie padnie słowo - przepraszamy.

ps.z Niemcami sprawa jest przynajmniej jasna.

ps.2.Pieśń piękna jest,dzięki . Hmmm...pokój przynosimy wszystkim.Ty w to wierzysz ,Tarninko ?
Ba,żeby to zaśpiewał Dalaj -Lama,to co innego.
  #59  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 13:04
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Bardzo lubię ich muzykę, literature ,poezje , mam koleżankę tej narodowości u której nigdy nie zauważyłam przywar przypisywanych tej nacji .
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #60  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 13:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Nie kocham żadnej nacji

natomiast lubię ludzi przedstawicieli różnych nacji. Lubienie człowieka ma się nijak do lubienia całego narodu, podoba mi się muzyka żydowska, kultura żydowska, nie podoba mi się jęczenie bezustanne o holocauście /wiem, to brzmi okropnie/ skoro mamy nie pamiętać krzywd to niech to obowiązuje wszystkich. Mówienie o holocauście jest cacy /odnoszę wrażenie jakby obwiniało się o to Polaków/ ale mówienie o zbrodniach wysokich funcjonariuszy UB pochodzenia żydowskiego już jest be /a one mialy miejsce/. Nie wiem czy stosunek Żydów do Palestyńczyków jest taki jak należy .... moim skromnym zdaniem nie jest /ale ja się nie czuję tak pewnie w klimatach politycznych jak niektórzy koledzy z forum/ być może czegoś nie wiem.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 19-09-2008 o 13:39.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
Pomóż wnukowi pokochać książki - komentarze czort Ogólny 6 24-05-2007 09:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.