menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 13:40
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Jakim prawem Ty szkalujesz Wałęsę i kwestionujesz jego i uprawnienia i to co robił, pokaż może swoje osiągnięcia ale te osiągnięcia oprócz pisania zgodnie z instrukcją na forum. Do krytyki trzeba mieć prawo a nie tylko instrukcję partyjną. Do krytyki uprawnienia ma w jakimś sensie Walentynowicz, a jak to robi to już inna sprawa, albo jej ktoś wierzy albo nie, ale ona ma prawo bo w tamtym czasie w tym tyglu była. A Ty gdzie wtedy byłeś? Może opowiedz. Może byłeś pełnym elektrykiem?
O instrukcji dla PO ja napisałem, a teraz się tego uczepiłeś. Na taki genialny pomysł tylko oni wpadli-[PO]
A co dyskutować z ignorantem o pracy L.W. Pewnie nawet nie wiesz że on pracował przy wózkach akumulatorowych. Opis pracy zawodowej dałem, a zasług mu nie umniejszałem w działalności związkowej itd. Ale jak mam to wytłumaczyć komuś kto myli pojęcia, wrzucając wszystko do jednego worka? Nie jestem pewien czy to zrozumiesz-ale mniejsza z tym.
  #42  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 13:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

SB miała sporo wtyczek na "wierchuszce". Kto miał kamerę " w guziku"- na zamkniętym zebraniu w Bydgoszczy? SB miała ich tyle-jak babka świąteczna rodzynek. Tylko Marian Jurczyk się przyznał, bo podobno grożono, że "załatwią" mu rodzinę. Przyznał się i powtórnie go wybrano w Szczecinie. Ludzie mogą wybaczyć-ale nie tym którzy nie mają odwagi się przyznać.
  #43  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 13:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
SB miała sporo wtyczek na "wierchuszce". Kto miał kamerę " w guziku"- na zamkniętym zebraniu w Bydgoszczy? SB miała ich tyle-jak babka świąteczna rodzynek. Tylko Marian Jurczyk się przyznał, bo podobno grożono, że "załatwią" mu rodzinę. Przyznał się i powtórnie go wybrano w Szczecinie. Ludzie mogą wybaczyć-ale nie tym którzy nie mają odwagi się przyznać.
To pón kota obróciył drugóm stónom i zaś się pyto:
-A to?
Sobuś poźroł dokładniej.
-Ej, kotka , panie
I tak wysło na Sobkowe, ze od zadku i od przodku i od przodka do zadku to nie to samo.
  #44  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 17:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"jip" !
Jaki to ma zwiazek z urodzinami Lecha walesy ?
  #45  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 17:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"jip" !
Jaki to ma zwiazek z urodzinami Lecha walesy ?
Co nie powiesz to tak i tak widzą inaczej raz kota a raz kotkę, zależy od tego co im wygodniej.
  #46  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 17:35
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"jip" !
Jaki to ma Związek z urodzinami Lecha walesy ?
Wałęsa urodził się 29 września. Teraz obchodzi 25 lecie otrzymania Nobla. A przy okazji sprostuję Twój post [jakieś kilkanaście sztuk postów do tyłu-może nie na tym wątku] Nagrodę pokojową [taką dostał] przyznaje w Norwegii [Oslo] Wszystkie pozostałe -w Szwecji.
  #47  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 17:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Niezrozumienie.
Pytanie bylo do "jip-a" o "odwracaniu" i mieszaniu do tego nawet ksiedza.
  #48  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 19:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Niezrozumienie.
Pytanie bylo do "jip-a" o "odwracaniu" i mieszaniu do tego nawet ksiedza.
No i widzisz to nie to samo kot i Wałęsa a do tyłu kilkanaście wątków, może było to samo sam nie wiem. A ksiądz, bo to ksiądz filozof i wpisy Kazika tylko on mógł by rozszyfrować, ale linków nie zna, i niestety już nie żyje, a był to jeden z najporządniejszych i najmądrzejszych i wśród księży i wśród ludzi.
  #49  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 19:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No i widzisz to nie to samo kot i Wałęsa a do tyłu kilkanaście wątków, może było to samo sam nie wiem. A ksiądz, bo to ksiądz filozof i wpisy Kazika tylko on mógł by rozszyfrować, ale linków nie zna, i niestety już nie żyje, a był to jeden z najporządniejszych i najmądrzejszych i wśród księży i wśród ludzi.

Jip ,zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
  #50  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 19:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jip ,zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
Szkoda, że tylko w tym temacie.
  #51  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 19:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Szkoda, że tylko w tym temacie.

Jip.Uśmiechnij się.To tylko forum.Mamy się nie zgadzać ,bo dyskusja umrze.

ps .W realu to ja anioł jestem.Mówię Ci.Anioł !!!
  #52  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 20:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jip.Uśmiechnij się.To tylko forum.Mamy się nie zgadzać ,bo dyskusja umrze.

ps .W realu to ja anioł jestem.Mówię Ci.Anioł !!!
No dobra bo nawet mówisz, że mąż się Ciebie nie boi, wierzę Ci ale.. nie do końca może to jak z tym kotem od zadka i od przodka to nie to samo?
  #53  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 20:19
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A niech sobie pan Wałęsa żyje. Niech obchodzi urodziny, imieniny, rocznice komunijne i jubileusze jakie tylko chce, ale trochę ciszej.
  #54  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 20:37
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Niezrozumienie.
Pytanie bylo do "jip-a" o "odwracaniu" i mieszaniu do tego nawet ksiedza.
Racja to było głownie do niego jako odp. na kilka postów. Do Ciebie tylko ostatnia część ta o Oslo. Namieszałem troszkę w tym. Sorki.
  #55  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 12:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A pewno ,ze niech sobie Walesa zyje ,tylko niech troche mniej sie pyszni.
  #56  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 14:19
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Słuchałam dziś wypowiedzi Dalaj Lamy (i nie tylko), później zajrzałam w temat... poczytałam wpisy i mam pytanie: o ile ego sierżanta jest większe od ego generała? Inni doceniają... a my? Chcemy Wałęsę pod dywan zamieść?
Ech, broniłam Niesiołowskiego, na tej samej zasadzie - mogę bronić Wałęsę (laureat wiele razy podkreślał, że nagroda była dla Solidarności i Polaków)... każdy kraj byłby dumny z otrzymania takiej nagrody, ale nie my... bo my jesteśmy: lepsi, mądrzejsi, bardziej wykształceni, myślący, skromni, etc... nam tylko czegoś zabrakło, może charyzmy, może się nam nie chciało, może nie wierzyliśmy... ech, trzymajcie się ciepło...
__________________
  #57  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 14:22
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Słuchałam dziś wypowiedzi Dalaj Lamy (i nie tylko), później zajrzałam w temat... poczytałam wpisy i mam pytanie: o ile ego sierżanta jest większe od ego generała? Inni doceniają... a my? Chcemy Wałęsę pod dywan zamieść?
Ech, broniłam Niesiołowskiego, na tej samej zasadzie - mogę bronić Wałęsę (laureat wiele razy podkreślał, że nagroda była dla Solidarności i Polaków)... każdy kraj byłby dumny z otrzymania takiej nagrody, ale nie my... bo my jesteśmy: lepsi, mądrzejsi, bardziej wykształceni, myślący, skromni, etc... nam tylko czegoś zabrakło, może charyzmy, może się nam nie chciało, może nie wierzyliśmy... ech, trzymajcie się ciepło...
Co więcej tu powiedzieć, chyba, że przykro patrzeć na niektóre zachowania, że niektórzy ludzie naprawdę nie dorastają do stanowisk, że........
  #58  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 14:34
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Roznica miedzy generalem a sierzantem jest taka jak miedzy Lechem Kaczynskim a Lechem Walesa .
Czlowieka nie da sie pod dywan nie tylko zamiesc ale i schowac chocby go zrolowal !
Historycy wiedza co robia.
Faktycznie przykro bylo nie patrzec a sluchac jak Dalajlama rozmawial z Walesa a sytuacje ratowali tlumacze.
  #59  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 14:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Pamiętacie jak byliśmy dumni,gdy Danuta Wałęsowa odbierała tę nagrodę ?
Serce rosło.
Coś się jednak zmieniło .Tylko co ,u licha ?
  #60  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 14:37
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Słuchałam dziś wypowiedzi Dalaj Lamy (i nie tylko), później zajrzałam w temat... poczytałam wpisy i mam pytanie: o ile ego sierżanta jest większe od ego generała? Inni doceniają... a my? Chcemy Wałęsę pod dywan zamieść?
Ech, broniłam Niesiołowskiego, na tej samej zasadzie - mogę bronić Wałęsę (laureat wiele razy podkreślał, że nagroda była dla Solidarności i Polaków)... każdy kraj byłby dumny z otrzymania takiej nagrody, ale nie my... bo my jesteśmy: lepsi, mądrzejsi, bardziej wykształceni, myślący, skromni, etc... nam tylko czegoś zabrakło, może charyzmy, może się nam nie chciało, może nie wierzyliśmy... ech, trzymajcie się ciepło...
Jakiego sierżanta masz na myśli? Wałęsa jest kapralem. Awansował go ktoś ostatnio? Nie wiem o kim jest pisane "sierżant". Nagroda była dla Solidarności-ile zatrzymał dla siebie, tylko on wie. Za film, który nie został zrobiony, wziął kasę $1 mln. Podatek "zapłaciłem"-pokazywał do kamery jakiś papier. Nie zapłacił. Sprawa się przedawniła. Ale czy kłamca powinien startować w takich wyborach? Wybaczyć można w USA kłamstwo z Moniczką. Ale też lekko nie było. Pieniężne sprawy [kłamstwo] by tam nie wybaczyli.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Urodziny znanych i lubianych - cz.II jolita Różności - wątki archiwalne 110 17-08-2008 22:33
Jak obchodzimy urodziny,imieniny... ignesja Ogólny 65 03-08-2008 09:46
Urodziny znanych i lubianych jolita Różności - wątki archiwalne 499 29-01-2008 00:38
Stanisława Celińska obchodzi 60. urodziny - komentarze Basia. Ogólny 7 03-05-2007 09:32
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.