menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 14:27
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie L.Kaczyński patronem Muzeum Powstania Warszawskiego


W Wyborczej podali informację że jest propozycja aby patronem Muzeum Powstania Warszawskiego był Lech Kaczyński.Nie wiem śmiać się czy płakać?Muzeum to hołd dla walczących i mieszkańców tamtych czasów.Ludzie opamiętajcie się bo jeszcze trochę a Lecha wyniosą na ołtarze,żyjemy w Polsce a nie w Kaczogrodzie
  #2  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 15:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lech Kaczyński nie jest moim idolem, ale co do powstania Muzeum Powstania Warszawskiego widoczne było Jego zaangażowanie i być może należy się ten patronat w tym miejscu dla Lecha.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...awskiego_.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac

Ostatnio edytowane przez tadeusz50 : 30-07-2010 o 16:16.
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 15:56
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał szunaj
W Wyborczej podali informację że jest propozycja aby patronem Muzeum Powstania Warszawskiego był Lech Kaczyński.Nie wiem śmiać się czy płakać?Muzeum to hołd dla walczących i mieszkańców tamtych czasów.Ludzie opamiętajcie się bo jeszcze trochę a Lecha wyniosą na ołtarze,żyjemy w Polsce a nie w Kaczogrodzie
Niewykluczone,niewykluczone,moim zdaniem, że go wyniosą. Przecież, ponoć zginął za nas śmiercią męczeńską i to na "nieludzkiej ziemi".
  #4  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 16:20
krystynast's Avatar
krystynast krystynast jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Słupsk
Posty: 313
Domyślnie

Hm.... wg mnie Kaczyński Lech nie zrobił nic dla Polski..... Z góry przepraszam jego fanów....
  #5  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 20:16
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Patronem Muzeum Powstania Warszawskiego jak najbardziej . Właściwy człowiek na właściwym miejscu.Jako Wielkopolanin dopowiem, Powstanie nieudane , jaki... . Eee! Lepiej będzie jeśli nie dokończę .
  #6  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 21:35
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

A to sobie patrona znaleźli!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 21:42
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

To ma być informacja na wesoło, czy na poważnie.
  #8  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 12:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Niewykluczone,niewykluczone,moim zdaniem, że go wyniosą. Przecież, ponoć zginął za nas śmiercią męczeńską i to na "nieludzkiej ziemi".

Chodza sluchy, ze "czarni" przygotowuja specjalna teczke z dokumentami na wlaczenie go do oficjalnej listy meczennikow ludzkosci...nastepny etap - beatyfikacja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #9  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 12:57
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

stanley47
wiemy- wiemy że jedyne powstanie które nam sie powiodło
to powstanie wielkopolskie
ale w tym wypadku trzeba byc Poznaniakiem!
  #10  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 20:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
stanley47
wiemy- wiemy że jedyne powstanie które nam sie powiodło
to powstanie wielkopolskie
ale w tym wypadku trzeba byc Poznaniakiem!

Sukcesem zakonczylo sie tez III Powstanie Slaskie. A toczylo sie ono w trudniejszych warunkach niz Wielkopolskie.
I nad oboma warto sie pochylac z jednakowa atencja.
Pamietajac przy tym, ze to juz prawie stuletnia historia.
  #11  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 22:05
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lech Kaczyński nie jest moim idolem, ale co do powstania Muzeum Powstania Warszawskiego widoczne było Jego zaangażowanie i być może należy się ten patronat w tym miejscu dla Lecha.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...awskiego_.html

Nareszcie sprawiedliwy i mądry głos.
Dodam może jeszcze iż rodzice Jadwiga i Rajmund Kaczyńscy
walczyli w czasie II wojny światowej w Powstaniu Warszawskim.
Matka - filolog polski, przez kilka lat nauczycielka w warszawskich liceach, pracownik Instytutu Badań Literackich w czasie wojny była sanitariuszką w Szarych Szeregach. Ojciec – inżynier, pracownik Biura Projektów, wykładowca na Politechnice Warszawskiej był żołnierzem AK i uczestnikiem Powstania Warszawskiego w pułku "Baszta" (odznaczony Krzyżem Walecznych i Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari).

Przykro czytać lekceważące wypowiedzi i ignorancję historii.

Jeśli ktoś nawet nie zna,nie wie nic, przecież z różnych rodzin pochodzimy, to wystarczy zajrzeć do wyszukiwarki,poczytać
zanim zabierze się do oceny, czy powstanie miało sens,czy też nie. Nikt wtedy na szczęście nie myślał w takich kategoriach.Liczyła się Polska,liczyła się wolność za którą zapłacili najwyższą cenę,dlatego że kolejny raz zdradzono.
Piękna i smutna zarazem jest ta nasza historia,
a tym smutniejsza że powtarza się bzdury zamiast zapoznać się z dokumentami, zamiast rozmawiać z ludżmi,którzy to piekło przeszli.

Zamiast tego nienawiść , sarkazm i pogarda.

Mnie uczyła j.polskiego w szkole podstawowej uczestniczka Powstania Warszawskiego. Ona nie bała się przekazywac nam prawdy,uczyć piosenek z powstania i sięgać do literatury klasyków,która nawet dziś wielu osobom jest znana cząstkowo lub wcale.
A przecież wtedy jeszcze nie wolno było.
Teraz wolno, to się nie chce prawdy dojść,poznać.
Najlepiej iść na łatwiznę i gonić sensację, ośmieszać,ubliżać .
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
  #12  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 22:49
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Vika juz wiemy, ze z tym udzialem w Powstaniu Warszawskim

Pani Jadwigi to mala manipulacja

Cytat:
Napisał Vika
Nareszcie sprawiedliwy i mądry głos.
Dodam może jeszcze iż rodzice Jadwiga i Rajmund Kaczyńscy
walczyli w czasie II wojny światowej w Powstaniu Warszawskim.

Jadwiga wchodzi w powstańczą rolę

W uroczystych obchodach rocznicy powstania w 2004 r., organizowanych pod patronatem prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego, to Jadwiga Kaczyńska pełniła rolę bohaterki powstańczych walk. W środkach komunikacji miejskiej rozlepiono wówczas plakaty z powstańczymi wierszami. Biuro prezydenta miasta informowało, że wyboru wierszy dokonali powstańcy warszawscy – między innymi Jadwiga Kaczyńska. Polska Agencja Prasowa, podając informację o tym, że „Życie Warszawy” przyznało Jadwidze Kaczyńskiej tytuł Człowieka Roku, szeroko opisywało jej zasługi. Donosiło, że matka Braci „walczyła w Powstaniu Warszawskim, była sanitariuszką Szarych Szeregów, ratowała rannych powstańców”. Tymczasem jeszcze przed wybuchem wojny rodzice Jadwigi wysłali ją wraz z siostrą do rodziny matki – do Starachowic. – Ojciec Jadwigi był chory na gruźlicę, obawiał się, że i ona może się zarazić – mówi Barbara Winklowa, wieloletnia przyjaciółka Kaczyńskiej.


http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...czynskich.read


Jeszcze przed wybuchem wojny rodzice wysłali Jadwigę i jej starszą siostrę Marię do Starachowic, gdzie mieszkała rodzina matki, Stefanii. - Ojciec Jadwigi był chory na gruźlicę, obawiał się, że i ona może się zarazić - mówi Barbara Winklowa, wieloletnia przyjaciółka Kaczyńskiej. Rodzice dołączyli do córek po wybuchu wojny.

W 1941 r. Jadwiga wstąpiła do Szarych Szeregów, gdzie otrzymała pseudonim "Bratek". Po przyspieszonym kursie medycznym zaczęła pracę w starachowickim szpitalu, do którego trafiali żołnierze ranni w akcji "Burza". - My, dziewczyny, miałyśmy za zadanie ratować chłopców z lasu. Do dziś pamiętam robactwo, jakie wyciągałyśmy z ich ran. Straszne - wspominała Jadwiga Kaczyńska. - Czasami musiałyśmy wynosić ciała zmarłych.


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75402,7655744,P...#ixzz0vIJwX6JL


http://www.vivapoland.com/index.php/...h-wierzyl.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #13  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 23:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie re:Vika

Viko! Ale to zdaje sie, ze nie Lech Kaczynski wojowal w Powstaniu. Jego ojciec -wyciagniety z reszta z pod ognia przez ciotke Komorowskiego.
Te odznaczenia wojenne zdobyl w walce RAJMUND Kaczynski, a nie Lech i Jaroslaw.
Potem to ...juz sama mozesz poszukac. W kazdym razie kariere zrobil nietypowa jesli idzie o AK-owcow. Znalem takich co za zaslugi bojowe dla Ojczyzny ladowali w kazamatach, a nie na posadach oferowanych przez komunistow i szeptem Ci powiem, ze nie wyciagali rak po legitymacje komunistycznej partii.
Powiem tez Ci to na ucho, ze jak sie dobrze rozejrzysz po parcownikach "ukulturalniajacych" etatowo miasto Kielce od wielu lat, to znajdziesz takie postaci, ktorych przodkowie w Legionach, wojnie ukrainskiej, bolszewickiej, powstaniu slaskim, AK, NSZ i Kampanii Wrzesniowej brali udzial. Wiec moga sie pochwalic "lepszymi" mundurami niepodleglosciowymi, niz ten o ktorego czesc lzy rozlewasz.
Przypomne, ze my o prezydenturze i jej stylu gaworzymy, a nie zaletach nieboszczyka w zaciszu domowym. I dobrze byloby zebys oba watki rodzielala.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 01-08-2010 o 00:03.
  #14  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 11:50
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Viko i Tadeuszu, nie przesadzacie aby?
W budowę Muzeum zaangażowanych było wiele osób.
http://www.1944.pl/o_muzeum/o_nas/hi...budowy_muzeum/

Muzeum Wojska Polskiego powstało w r. 1920 powołane dekretem Józefa Piłsudskiego. Czy to znaczy, że powinno mieć Marszałka jako patrona?
Mnie, warszawianki, nie przekonuje Wasze tłumaczenie. Przeżyłam Powstanie Warszawskie i jestem przekonana, że pieczę nad Muzeum mają cienie poległych w nim.
Lech Kaczyński był jednym z inicjatorów wybudowania Muzeum, nikt tego nie kwestionuje. I niech tak zostanie.
  #15  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 12:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Alsko
Znów pouczanie
Cytat:
Viko i Tadeuszu, nie przesadzacie aby?

Ja napisałem
Cytat:
Lech Kaczyński nie jest moim idolem, ale co do powstania Muzeum Powstania Warszawskiego widoczne było Jego zaangażowanie i być może należy się ten patronat w tym miejscu dla Lecha.

i szkoda, że nie podkreśliłem tego być może, gdzie wyrażam sam swoją wątpliwość. Nie napisałem "należy mu się jak psu micha". Teraz jest jasno czy też pozostają wątpliwości???
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #16  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 12:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 149
Domyślnie

Cytat:
Znów pouczanie
Cytat:
Viko i Tadeuszu, nie przesadzacie aby?
Ja bym tego nie nazwała pouczaniem, tutaj też widzę tylko wątpliwość, podobnie jak u Ciebie
Cytat:
szkoda, że nie podkreśliłem tego być może, gdzie wyrażam sam swoją wątpliwość. Nie napisałem "należy mu się jak psu micha". Teraz jest jasno czy też pozostają wątpliwości???

To jak, jedni mogą mieć wątpliwość a inni nie?
  #17  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 12:14
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Alsko
Znów pouczanie
Moje pytanie jest pouczaniem?
Wiesz co, Tadeusz? Każda wypowiedź w każdej formie nie zgadzająca się z Twoim zdaniem będzie tak przez Ciebie odbierana, bo tak postanowiłeś.
Cytat:
Teraz jest jasno czy też pozostają wątpliwości???
Owszem, bardzo jasno
  #18  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 17:22
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Mnie już nie chodzi o samo kwestię,kto będzie patronem Muzeum,ale o ton wypowiedzi, zresztą w wielu wątkach się to przewija.

Każdy z nas oczekuje szacunku, tolerancji dla swoich ułomności,w końcu nikt nie jest doskonały ,prawda?

Jesteśmy z różnych opcji politycznych,różnych sfer społecznych, różnych wyznań, czy to powód żeby wzajemnie obrzucać się obelgami? Ja np.jestem wierząca i razi mnie ,gdy ktoś wyzywa księży od "czarnych", mamy także dobrych lekarzy-padają niewybredne epitety,,,, ś.p. Lech KACZYŃSKI był tak ośmieszany z powodu wyglądu, nie wymienię tu jakiej nazwy nieraz używano. A i teraz padają czasem absurdalne zarzuty, jakby rzeczywiście ten człowiek nic nie był wart, jakby wszyscy poprzednicy byli bez skazy i dokonali wspaniałych rzeczy. Trzeba trochę ważyć słowa, zanim się wyleje na kogoś pomyje.
Wielu tutaj powodzi się świetnie, a jakoś nie widzę słów;burżuj ,krwiopijca,wyzyskiwacz....a można by znależć przykładów na potwierdzenie tych paskudnych okresleń,cech.

Ktoś bardzo wdzięcznie mi odpisał;
"my sobie tu tak gaworzymy"............,
no,kochani,tak , a może nieco łagodniej /tyle że wulgaryzmy/gwarzą sobie pod monopolowym.
A tutaj przecie inny poziom prawda?

Napiszę w stylu Tadeusza;
Jestem tolerancyjna.....bądż i ty.
I w duchu mojej wiary;Szanuj bliżniego swego jak siebie samego.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
  #19  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 18:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Każdy z nas oczekuje szacunku, tolerancji dla swoich ułomności,w końcu nikt nie jest doskonały ,prawda?
Jesteśmy z różnych opcji politycznych,różnych sfer społecznych, różnych wyznań, czy to powód żeby wzajemnie obrzucać się obelgami? A i teraz padają czasem absurdalne zarzuty, jakby rzeczywiście ten człowiek nic nie był wart, jakby wszyscy poprzednicy byli bez skazy i dokonali wspaniałych rzeczy. Trzeba trochę ważyć słowa, zanim się wyleje na kogoś pomyje.
Szanuj bliżniego swego jak siebie samego.[/b]
Masz wiele racji, ale , ale nie możesz mieć bliźniemu swemu za złe, że widzi prezydenturę Kaczyńskiego inaczej niż Ty, że widzi ją jako nie ciekawą, jako sprzyjaniem jednej partii, jako dzielącą, jako nie ciekawą na zewnątrz - wg mnie taka nie ciekawa, poniżej przeciętnej była to prezydentura, prezydent wymagający za każde duperele przeprosin, nadęty jednak, no i zrobienie z takiego prezydenta godnego Wawelu, prawie świętego.... uważasz, że nie jest to ośmieszanie albo pycha niektórych, albo wykorzystanie śmierci brata? ja tak uważam i nikt mi uważania takiego nie zabroni, bo to samodzielne uważanie....
Dla mnie dobry mąż czy syn, czy dziadek nie jest równoznaczne z dobrym prezydentem.......
A mówisz jeszcze o szacunku... ja mam trochę inne zdanie, bo dla mnie nie jest właśnie szacunkiem pchanie się do władzy po trupie brata, o ile dla kogoś taką boleścią jest brata śmierć to mam takie odczucie, że powinie dać sobie spokój z tak intensywną działalnością polityczną i nie tylko......
A jeszcze o szanowaniu bliźniego, tak się zastanawiam czy to jest to, że są prawdziwi i inni Polacy, patrioci i pozostali, Polska "A" i "B"...?
  #20  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 19:42
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A mnie, córkę wysiedlonej po Powstaniu Warszawianki i siostrzenicę powstańca boli i razi to, że pojawiła się nowa ideologia, krzewiona również przez muzeum, że to Powstanie Polacy wygrali. Młodzi ludzie wsłuchują się w głos kombatantów, piszę nowe piosenki o Powstaniu i coraz częściej słyszę, że Powstanie wygraliśmy, taka jest siła oddziaływania.
Szanowni Państwo, Powstanie przegraliśmy, Polska zapłaciłą za nie hekatombą ofiar, zginęło dwieście tysięcy Warszawian, pozostali zostali skazani na dramat obozów zaczynając od Pruszkowa na Oświęcimu kończąc, poległo wspaniałe miasto, spłonęły biblioteki, pałace, zabytki i kamienice. Ludzie, czy nikt o tym nie pamięta?
Należy czcić bezprzykładne bohaterstwo walczących nastolatków, opłakiwać śmierć i cierpienie mieszkańców, ale potępiać decyzję i wskazywac palcem na winnych, po nazwisku. Niech nikt nie wmawia młodzieży, że Powstanie to był sukces, to była bezprzykładna klęska, kwiat młodzież, ich równieśników, zginął i kto został w Warszawie po wojnie??
Opłakujmy bohaterów, ale mówmy prawdę, całą prawdę, romantyczne powstania, klęska za klęską, polska specjalność, takie jak listopadowe i styczniowe, o tamtych już nikt nie chce pamiętać, a dlaczego? Jak się skończyły?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
J.Kaczyński – marsz ku władzy Karol Polityka - wątki archiwalne 4022 13-06-2012 11:39
Co nieco historii powstania PRLu,okres stalinowski,zbrodnie itp. wibi Polityka - wątki archiwalne 3 08-02-2010 00:58
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Muzeum II wojny światowej z centrum Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 21-05-2009 14:35
64 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 220 18-08-2008 22:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.