menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 21:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Maju i Jipie, bądźcie sprawiedliwi!
Zwróćcie uwagę na te słowa Bianki, zanim jej zarzucicie odmowę patriotyzmu współczesnej młodzieży oraz apoteozę ideologii pięknego umierania za ojczyznę:
Wiesz czemu tak poleciałem, mam dość nawoływania do budowy pomników, obelisków, muzeum, dzielenia na Polaków i Niepolaków, pochówków i obrażania się na reklamy na i pod Wawelem, męczenników typu Lech Kaczyński, patriotów i niepatriotów.... mam też dość takich obrońców krzyża a wśród nich posłów PIS, mam dość Jarosława Kaczyńskiego i jego niepogodzenia się z przegraną i jeszcze wielu rzeczy mam dość, ....... może lepiej popróbować to wszystko posklejać do kupy, może wtedy nie będzie różnicy między Polską "B" i "A",....ale to nie może się udać......i to mnie najwięcej wk..wia
  #82  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 21:34
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
mam dość nawoływania, dzielenia, obrażania się, ...patriotów i niepatriotów, obrońców krzyża, niepogodzenia się z przegraną i jeszcze wielu rzeczy mam dość, .....
Przeciez ja też!!!
I myślę, że Bianka też i dlatego się wcięłam
  #83  
Nieprzeczytane 05-08-2010, 22:01
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A ja mam dość KSC, pewnie nagromadzenie nietolerancji jest większe w innych miejscach, ale mnie to miejsce wystarczy.
  #84  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 04:11
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

No dobrze, ale wracając do tematu to 5 sierpnia Niemcy skasowali 40 tysięcy mieszkańców Woli. To teraz sobie radośnie zaśpiewajmy: Pałacyk Muhla, Żytnia, Wola bronią jej chłopcy spod Parasola. Jesooo, jak patriotycznie, wamać....
__________________
  #85  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 09:57
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Przeciez ja też!!!
I myślę, że Bianka też i dlatego się wcięłam

Cytat:
Maja A ja mam dość KSC, pewnie nagromadzenie nietolerancji jest większe w innych miejscach, ale mnie to miejsce wystarczy.
Maju tak musi być, jeden musi być nietolerancyjny, żeby inny mógł to tolerować i przestań się wygłupiać, bo gdzieś i tak musimy się tolerancyjnie nie tolerować, powkurzaj się, ale wyluzuj....
  #86  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 10:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Wiesz czemu tak poleciałem, mam dość nawoływania do budowy pomników, obelisków, muzeum, dzielenia na Polaków i Niepolaków, pochówków i obrażania się na reklamy na i pod Wawelem, męczenników typu Lech Kaczyński, patriotów i niepatriotów.... mam też dość takich obrońców krzyża a wśród nich posłów PIS, mam dość Jarosława Kaczyńskiego i jego niepogodzenia się z przegraną i jeszcze wielu rzeczy mam dość, ....... może lepiej popróbować to wszystko posklejać do kupy, może wtedy nie będzie różnicy między Polską "B" i "A",....ale to nie może się udać......i to mnie najwięcej wk..wia

Nie jestes udosobniony, wielu Polakow sie wk...wia. Kiedy odwiedzam Polske zabraniam surowo w moim otoczeniu jakichkolwiek dyskusji religijnych i politycznych. Wystaczy, ze czytam prase i ogladam TV (czesto zamykam) i jestem przerazona nienawiscia jaka panuje w podzielonym kraju. Tego nigdy nie bylo - dla mnie zupelnie nowe zjawisko - psychoza - choroba. Sami sie nie szanujemy a chcemy aby swiat patrzyl na nas "powaznym okiem".

Malenka probke "Polski" mamy na KSC - czasami przerazajace.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #87  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 10:54
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Żałoba po Lechu Kaczyńskim zjednoczyła nas na bardzo krótko, i potem wybory nas podzieliły.
Stało się dlatego tak, że Jarosław startował w wyborach, który skłócił naród katastrofą smoleńską, a teraz to już będzie trwało,
Chyba że znów coś p..... e i wówczas wszyscy przetrą oczy.
  #88  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 12:19
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie

jip,ma sz racje zupelna ,wystarczy talko zobaczyc wczorajsze wiadomosci na onecie(OBRONCY KRZYZA); TO TEZ POWSTANIE ! Moim zdaniem to uraga POLAKOM myslacym jasno i z kultura.Caly swiat sie smieje z Polski przez tych z "WIARA,PATRIOTYZMEM I OJCZYZNA"na ustach.Rzad poprostu niechcialby urazic ani jednych ,ani drugich. Moim zdaniem powinien powiedziec -Polska jest dla wszystkich a nie tylko wybranej religji. Ikoniec kropka . Kosciol -kosciolem i i krzyze tam sie powinny znalesc, anie tam gdzie przyjezdzaja delegacje innych panstw i widza ten cyrk.Jest to na reke kosciolowi ,sam biskup nawolywal do walki(NIE WIEM NAZWISKA TEGO WSPANIALEGO PRZEWODNIKA KOSCIOLA): Ale pokazal jak im spieszno do zupelnej wladzy.
  #89  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 12:21
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie

Marabelo , brawo jestem tego samego zdania.
  #90  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 13:12
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Łatwo dzisiejszej młodzieży odmawiasz patriotyzmu... a może oni uważają, że patriotyzm dzisiaj to coś innego, , że patriotyzm to normalna służba Polsce, Polakom, że patriotyzm to ciężka praca i dla siebie i dla rodziny, że patriotyzm to nie idiotyczna obrona krzyża, że patriotyzm to nie nastawianie wiaderka na niepotrzebnie przelewaną krew, że patriotyzm to nie muzea , to nie pomniki, to w końcu nie wizyty gdzie trzeba pokazać, iż kule moskali nam nie groźne, że patriotyzm to nie obeliski, tablice, pochówki na Wawelu....
Ale mnie pies podpuściłeś, dawno tak nie pojechaliśmy, ale trudno my też tak myślimy, bo teraz nie trzeba krwi przelewać a teraz , żeby być patriotą trza normalnie tyrać....
Jipie, nie można porównywać młodzieży żyjącej obecnej z tą, żyjąca w latach okupacji, bo warunki były inne. I to miałam na myśli. Ciężka praca dla siebie i dla rodziny - to potrzebne, a nawet konieczne teraz. W latach 39-45 - nie myślało się o gromadzeniu dóbr, chodziło o zwykłe przetrwanie.
Co do muzeów, obelisków, krypt, cyrku pod Pałacem Prezydenckim - zgadzam się z Tobą.
Pogłaszcz ode mnie psa
Maju, ja nie rozliczam Powstania, tylko napisałam o atmosferze, jaka wtedy panowała wśród ludzi.
Serdeczne pozdrowienia dla Alska i Karola XII Chyba z Wami rozumiemy się w tej kwestii najlepiej.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #91  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 13:15
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Przeciez ja też!!!
I myślę, że Bianka też i dlatego się wcięłam
Tak jest. Ja też.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #92  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 16:19
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Jipie,
Pogłaszcz ode mnie psa
.
Dobra, wiem, że za ostro poleciałem, psa pogłaskałem, a na dodatek lżej mi na duszy bo dzisiaj Święto, które mi się podoba i jeszcze prezydent ma podobne do mojego zdanie też widzi patriotyzm w robocie i w trudzie z nią związanym a nie w pomnikach... a tak na boku muzea też lubię ale nie mogą być podstawą bycia narodu, pozdrawiamy
  #93  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 20:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Chyba że znów coś p..... e i wówczas wszyscy przetrą oczy.

"Oj! Wykrakalas,wykrakalas!
I sprawdzilo sie co do joty"...
Wzial i p.......l ale nie wszyscy przecieraja oczy. Wiekszosc juz sie poznala na wyczynach wlasciciela zwierzecia futerkowego. Teraz to chyba zwierzeciu jest niespecjalnie, bo tez moze zostac wielbicielem WSI, albo co gorsza zapaterysta
  #94  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 20:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
No dobrze, ale wracając do tematu to 5 sierpnia Niemcy skasowali 40 tysięcy mieszkańców Woli. To teraz sobie radośnie zaśpiewajmy: Pałacyk Muhla, Żytnia, Wola bronią jej chłopcy spod Parasola. Jesooo, jak patriotycznie, wamać....

Stalinie1 A wez wspomnij scene barowa z Popiolu i Diamentu, gdzie maciek zapal spiryt w szklenicach ku pamieci tych co zgineli i opowiada, ze mimo tych wszystkich okropienstw....fajnie bylo.
To dzis ma inna wymowe i dosc makabrycznie brzmi, ale jak sie jeszcze niedano posluchalo 'chlopakow z lasu", czy powstancow, to takie teksty mozna bylo uslyszec.
Nasza rola jest pamietac, zapalic swiece i .....zyc poki nas konduktor nie wywali z autobusu.
  #95  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 00:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
"Oj! Wykrakalas,wykrakalas!
I sprawdzilo sie co do joty"...
Wzial i p.......l ale nie wszyscy przecieraja oczy. Wiekszosc juz sie poznala na wyczynach wlasciciela zwierzecia futerkowego. Teraz to chyba zwierzeciu jest niespecjalnie, bo tez moze zostac wielbicielem WSI, albo co gorsza zapaterysta

Wątek o muzeum Powstania, pluto o Jarosławie.

Naprawdę, nerwicę natręctw podobno się leczy.
We wtorek nasze częstochowskie spotkanie, może babciela -choć nie psychiatra- będzie mogła ci zapisać jakieś tabsy,
kochanie ty moje.
  #96  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 00:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wątek o muzeum Powstania, pluto o Jarosławie.

Naprawdę, nerwicę natręctw podobno się leczy.
We wtorek nasze częstochowskie spotkanie, może babciela -choć nie psychiatra- będzie mogła ci zapisać jakieś tabsy,
kochanie ty moje.

Lilu Droga!
To podrzuccie cus" Jaroslawowi.
Oni biedaczek w potrzebie. Moze Jawinia zle go tuli, bo cos biedactwo ma klopoty z rownowaga
Najlepiej -jak juz -smy[] przy muzeum i to Powstania, to Jaroslawa jako eksponat -zywy.
Z fasza zimnego Lecha w dloni na frontonie ustawic. Niech wita gosci i snuje opowiesci o wlasnych przewagach nad wrogiem.
I SERDECZNE wszystkiego NAJLEPSZEGO uczestnikom poniedzialkowego spotkania.
Sciskam WAS mocno.
Bez wzgledu na to, czy lubicie oszalalego zalobnika, czy moze wrecz przeciwnie
  #97  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 00:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
No dobrze, ale wracając do tematu to 5 sierpnia Niemcy skasowali 40 tysięcy mieszkańców Woli. To teraz sobie radośnie zaśpiewajmy: Pałacyk Muhla, Żytnia, Wola bronią jej chłopcy spod Parasola. Jesooo, jak patriotycznie, wamać....

Wamać, coś ci nadmienię.

W rocznicę powstania, wskoczyłam sobie na portał młodzieżowy, z ciekawości co myślą o tym wydarzeniu.
Była tam sonda pt. czy jak żyłbyś w czasach Powstania, to wziąłbyś w nim udział..

Ups...no ja tylko mogłabym barykady sprzątać,
z przetworów niemieckich - niewekowanych -po pancerfaustach.
Ale zadałam sobie pytanie, czy chciałabym aby moje dzieci poszły na te barykady.

Kliknęłam - NIE.!!

Sonda wykazała 74 % ZA !

I bądź tu mądry, Ziutek.
  #98  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 00:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ups...no ja tylko mogłabym barykady sprzątać,
z przetworów niemieckich - niewekowanych -po pancerfaustach.
.

Lilu! Nie wierze, zebys mogla.
Ludzie tak dlugo nie zyja
  #99  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 00:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Lilu! Nie wierze, zebys mogla.
Ludzie tak dlugo nie zyja

Ach nie. Ja z czasów UNRRy jestem.

Wyobraziłam sobie siebie aktualnie na barykadzie.

Do czego bym się nadawała.
  #100  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 05:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ach nie. Ja z czasów UNRRy jestem.
To imperialistycznym darom Cie zawdzieczamy?
Nie mowilas, ze z importu
Cytat:
Wyobraziłam sobie siebie aktualnie na barykadzie.
A wiesz! Gdyby tak jeszcze Kossak jakis zyl, albo choc BYK Starowieyski. Ale teraz to Ci chyba jedynie Nieznalska zostala, zeby takie marzenia uwiecznic.. na wzor postaci Polonii, albo innej Marianny ... made in France.
Cytat:
Do czego bym się nadawała.
Szczegolnie w roli pancerfausta, haubicy, armaty typu ppanc,
a juz na 110% jako miedzykontynentalna rakieta wieloglowicowa.
W kazdym razie mam nadzieje, ze wyobrazenia Ci sie spelnia i tego Ci serdecznie zycze
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
J.Kaczyński – marsz ku władzy Karol Polityka - wątki archiwalne 4022 13-06-2012 11:39
Co nieco historii powstania PRLu,okres stalinowski,zbrodnie itp. wibi Polityka - wątki archiwalne 3 08-02-2010 00:58
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Muzeum II wojny światowej z centrum Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 21-05-2009 14:35
64 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 220 18-08-2008 22:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.