menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 14:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Elu, petycja nie jest potrzebna, władze zrobiły już wszystko uchwalając właściwe prawo, nie sądzę, aby dręczyciele zmienili się pod wpływem petycji. Nasza rola polega na codziennej obserwacji, na nie pozostawianiu zauważonych zachowań bez rekacji, to tyle i aż tyle. Każdy może zadzownić do swojego, lokalnego Inspektoratu Weterynarii i zgłosić to co nas niepokoi. Proszę zostawić fachowcom dalsze postępowanie, ale trzeba informować bo Inspektorat nie wie o większości przestępstw. Jest to tak szalchetny i szczytny cel, że nie widze podstaw do zaniechania. To tylko jeden telefon, w Internecie jest cały wykaz 310 Powiatowych Inspektoratów i 16 Wojewódzkich Inspektoratów w Polsce i każdy z nas może zawiadomić ten, który działa na jego terenie. Możemy rzeczywiście pomóc zwierzetom, do tego właśnie zachęcam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 14:26
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

oki, ściągnę numery telefonów i roześlę do znajomych, tych wrażliwszych, a niewrażliwym będę nadal opowiadała o biednym mięsku
pozdrawiam
elka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 14:48
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
Maju , może stwórzmy jakąs petycje żądającą nagłośnienia cierpienia zwierząt w TV ,bo obraz najbardziej przemawia do odbiorcy, zamiast jakiejś reklamy króciutkiego filmu w celu uwrażliwienia ludzi na nędzę zwierząt. w miastach temat jest obcy, na wsi tak oswojony,że nikt nie zwraca uwagi, a hodowcy,transport, ubojnie- cały łańcuch przetwórstwa jest praktycznie bezkarny.
jest prawo, ale czy żywe, czy też trafi do lamusa martwych przepisów?
w obecnych czasach ludźmi nikt się specjalnie nie przejmuja,a co dopiero zwierzętami.
I tu masz rację problem zwierząt i to może nie... a jednak maltretowanych jest widoczny szczególnie na wsiach. Sam się z tym spotkałem kupując u sadownika jabłka, gospodarstwo bogate, pies przy bu.. to nie była buda to coś skleconego z desek przykryte blachą, pies bez wody, bez cienia, bezduszny gospodarz. Trudno mu było pokazać, że postępuje źle, dopiero po kilku rozmowach i ostrzejszym postawieniu sprawy budę lepszą zrobił a psa przeniósł do cienia, ale jabłka już były z gorszego sortu. Niestety taka jest większość wsi, pies to pies, kot to kot, świnia to świnia i żeby zmieniła się mentalność dużo czasu upłynie. Ale próbować trzeba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 15:04
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Byt kształtuje w sposób piorunujący świadomość, jak gospodarzowi ubędzie parę setek, a czasem i tysięcy złotych z pomocy za niewłaściwe traktowanie zwierząt to możecie mi wierzyc, że poprawi się błyskawicznie. Nic tak nie przemawia do rozumu jak strata pieniędzy, szczególnie na wsi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 21:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Tylko ja się obawiam, że po zapłaceniu tych paru setek ów gospodarz zechce sobie ową stratę odrobić. A przecież nie ustawi się strażników przy każdym gospodarstwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 21:27
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Tylko ja się obawiam, że po zapłaceniu tych paru setek ów gospodarz zechce sobie ową stratę odrobić. A przecież nie ustawi się strażników przy każdym gospodarstwie.
Jeżeli myślisz, że się zemści na zwierzętach to raczej nie, z bitego zwierzęcia nie będzie pożytku, a i nie sprzeda się go za dobra cenę. Rolnicy świetnie umieją liczyć, jeżeli będzie w tym interes to i zwierzęta będą żyły godnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 09:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

A ja bym do tego wątku dorzucił jeszcze pytanie dla jaroszy. Czy rośliny to też żywe stworzenia, czy nie? Czyli cokolwiek jemy, jemy coś co żyło, zostało zabite i pożarte prze zwierzęta, ludzi ale i także rośliny. Napisałem tak ponieważ jestem całym sercem za humanitarnym traktowanie zwierząt ale i całej przyrody. Natomiast nie może być przesady typu nie bo nie. Nie unikniemy uboju zwierząt, czy zabijania roślin, świat tak jest urządzony ale róbmy to tak aby zwierzęta jak najmniej cierpiały.
Radził bym popatrzeć też na zaśmiecone lasy, brzegi dróg, jeziora, rzeki, ekologiczne szamba, ekologiczne pojemniki na śmieci (ekologiczne bo nie musi płacić za wywóz, wypuszcza do rowu, do ziemi, wyrzuca do lasu, spala itd itp)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 14:39
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A ja bym do tego wątku dorzucił jeszcze pytanie dla jaroszy. Czy rośliny to też żywe stworzenia, czy nie? Czyli cokolwiek jemy, jemy coś co żyło, zostało zabite i pożarte prze zwierzęta, ludzi ale i także rośliny. Napisałem tak ponieważ jestem całym sercem za humanitarnym traktowanie zwierząt ale i całej przyrody. Natomiast nie może być przesady typu nie bo nie. Nie unikniemy uboju zwierząt, czy zabijania roślin, świat tak jest urządzony ale róbmy to tak aby zwierzęta jak najmniej cierpiały.
Jestem mięsożercą.
Śmiem twierdzić, że rośliny też czują,
jak inaczej wytłumaczyć takie zjawisko?
Jest taka roślina, nazywana mimozą, lub czułkiem (Mimosa pudica)
http://www.atlas-roslin.com/mimoza.html
Po dotknięciu dowolnej części tej rośliny, po paru sekundach, wszystkie liście się zwijają.
Soki komórkowe w tak krótkim czasie nie dojdą do najdalszej części rośliny,
musi mieć ona coś w rodzaju systemy nerwowego.
Wnioskuję, że ochronę przed cierpieniem należy rozciągnąć też na wszelkie rośliny (a stosowanie herbicydów?),
co zahacza o paranoję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 15:08
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Jestem mięsożercą.
Śmiem twierdzić, że rośliny też czują,
jak inaczej wytłumaczyć takie zjawisko?
Jest taka roślina, nazywana mimozą, lub czułkiem (Mimosa pudica)
http://www.atlas-roslin.com/mimoza.html
Po dotknięciu dowolnej części tej rośliny, po paru sekundach, wszystkie liście się zwijają.
Soki komórkowe w tak krótkim czasie nie dojdą do najdalszej części rośliny,
musi mieć ona coś w rodzaju systemy nerwowego.
Wnioskuję, że ochronę przed cierpieniem należy rozciągnąć też na wszelkie rośliny (a stosowanie herbicydów?),
co zahacza o paranoję.
No właśnie masz rację, nie możemy doprowadzać do paranoi więc myślmy ale nie wariujmy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 16:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No właśnie masz rację, nie możemy doprowadzać do paranoi więc myślmy ale nie wariujmy...
Nie wpadajmy w paranoje, chodzi o humanitarne traktowanie zwierzęcia w czasie jego życia i w rzeźni, to tyle. Naszym ludzkim obowiązkiem jest przeciwdziałać okrucieństwu, barbarzyństwu, mówi się zezwierzęceniu obrażając zwierzęta. Zwierzęta zabiają aby zjeść, nie żeby zadać cierpienie i w większości przypadków zabijają tyle ile wystarczy na posiłek. Człowiek może brać przykład ze zwierząt .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 17:21
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Zwierzęta zabiają aby zjeść, nie żeby zadać cierpienie i w większości przypadków zabijają tyle ile wystarczy na posiłek. Człowiek może brać przykład ze zwierząt .
ad1. niektóre zwierzęta pożerają inne żywcem, czy to jest humanitarne?
ad2. to z czego żyłyby ścierwojady?
ad3. szerszenie azjatyckie zabijają całe pszczele rodziny i ich nie jedzą, czy człowiek ma z tych zwierząt brać przykład?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 17:32
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
ad1. niektóre zwierzęta pożerają inne żywcem, czy to jest humanitarne?
ad2. to z czego żyłyby ścierwojady?
ad3. szerszenie azjatyckie zabijają całe pszczele rodziny i ich nie jedzą, czy człowiek ma z tych zwierząt brać przykład?
1.Zwierzęta pożerają sie na wzajem żywcem i to się nazywa prawo naturalne, niestety nie poznały jeszcze zasad bezbolesnego ogłuszania.
2. Ścierwojady, jak sama nazwa wskazuje, żywią się ścierwem czyli martwymi już osobnikami. Sposób uśmiercenia z ogłuszeniem lub bez nie ma dla nich większego znaczenia.
3. Szerszenie zabijają również człowieka i go nie jedzą, taką już mają urodę. Należy zgodnie z zasadami prawa naturalnego nie dać się zabić przez szerszenie, a raczej je szybko wytłuc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 17:44
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Należy zgodnie z zasadami prawa naturalnego nie dać się zabić przez szerszenie, a raczej je szybko wytłuc.
I ty, orędowniczka humanitaryzmu, chcesz zabijać niewinne szerszenie?
One ludzi nie atakują, ewentualnie się bronią,
poza tym pomyliłaś naszego Vespa crabro z azjatyckim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:37
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
I ty, orędowniczka humanitaryzmu, chcesz zabijać niewinne szerszenie?
One ludzi nie atakują, ewentualnie się bronią,
poza tym pomyliłaś naszego Vespa crabro z azjatyckim.

Tak, tak, wydało się, ja jestem taka paskudna, że chcę zabijać niewinne, "nasze" szerszenie, które dla mnie mają moc podobna do azjatyckiego Vespa crabro, albowiem jestem uczulona na jad. Padam martwym bykiem, nawiązując do zasad prawa naturalnego, jak nie zdążę walnąć ścierą to po mnie.
Jednocześnie uprzejmie informuję, że w podobny sposób jestem uczulona na jad pszczeli, kiedyś nawet byłam zwolniona, na kierunkowych studiach, z przedmiotu hodowla pszczół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Z wszystkiego można paranoję zrobić, więc jeszcze raz myślmy i postępujmy godnie i humanitarnie ale nie idiotycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:42
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Wnioskuję o humanitarne postępowanie przy niszczeniu pajęczyn,
to też zwierzęta, choć Arachnideae
a ich sieci to arcydzieła architektury i techniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 18:45
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Tak, tak, wydało się, ja jestem taka paskudna, że chcę zabijać niewinne, "nasze" szerszenie, które dla mnie mają moc podobna do azjatyckiego Vespa crabro, kiedyś nawet byłam zwolniona, na kierunkowych studiach, z przedmiotu hodowla pszczół.
Widać (zaliczenie skąd, łapówka dla dr Gałuszki?),
azjatycki to Vespa mandarina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 19:14
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Też jadam mięso. Lubię przyznam szczerze te kotleciki, sosiki, zraziki, ale to nie znaczy, że nie jest mi przykro gdy widzę w mediach katowane konie, tuczone na siłę gęsi lub przemysłowy chów kurczaków. A przed Wigilią noszenie żywego karpia w siatce żeby po przyjściu do domu był martwy. Uczciwiej jest po wyjęciu z wody dać rybce w łeb, ale niektórzy nie mogą na to patrzeć. Ja bym chciała, aby zwierzęta były zabijane bez zbędnego cierpienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 19:20
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Proponuję zakładać na koniec szpadla nakładki gumowe, żeby nie przecinać biednych dżdżownic na pół, przy przekopywaniu działki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 19:50
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Pójdę dalej w żądaniach,
zakładanie obroży przeciw pchłom jest niehumanitarne, jak te biedne pchły pchły trute chemią się meczą!!!
Jak w Auschwitz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nadwaga epidemi take wród zwierzt - jak dba o swojego pupila? - komentarze szarotka Ogólny 7 15-07-2010 20:21
Zatrzymaj mękę zwierząt w cyrku-podpisz petycję! al-ka Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 04-04-2008 14:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.