menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-11-2011, 09:45
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie 6 weidera - ćwiczenia


Cytat:
Charakterystyka ćwiczeń A6W
Poniżej prezentujemy dokładny opis poszczególnych ćwiczeń wchodzących w skład treningu Aerobicznej 6 Weidera. Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczeń tych jest sześć. Trzeba wykonywać poszczególne elementy treningu bez przerw na rozluźnienie mięśni. Najbardziej istotne jest to, aby zatrzymać dany ruch na trzy sekundy w momencie największego naprężenia mięśni brzucha. Należy także pamiętać, że wszystkie z ćwiczeń powinno się wykonywać na płaskim podłożu. Dla wygody, możemy położyć się na dywanie, ręczniku lub specjalnej macie. Praktykowanie treningu nie wymaga posiadania żadnego specjalistycznego sprzętu.



http://www.6weidera.com/cwiczenia.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-12-2011, 14:17
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

ZESTAW ĆWICZEŃ DLA SENIORÓW

UWAGI:

1.Ćwicz w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu.
2.Ćwicz w stroju gimnastycznym.
3.Poszczególne ruchy wykonywać wolno, zachowując kolejność.
4.Ćwiczenia oddechowe wykonywać szczególnie starannie.


ZALECENIA:
1.Spać na równym podłożu, w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu.
2.Unikać wykonywania czynności zbytnio obciążających kręgosłup jak dżwiganie, skakanie, długie siedzenie zwłaszcza w pozycji pochylonej, oglądanie telewizji.
3.Wykonując czynności codzienne starać się nie obciążać kręgosłupa.
4.Stosować w ciągu dnia przerwy wypoczynkowe w pozycji leżącej.
5.Zwracać uwagę na utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
W prawidłowej postawie ciała oglądając człowieka z profilu głowa nie powinna być zbyt wysunięta do przodu, lecz znajdować się nad kręgosłupem, barki cofnięte, łopatki nie odstają, brzuch lekko wciągnięty.


LĘŻENIE TYŁEM /NA PLECACH/:
1.Rozciąganie-wyciągnąć PR prostą za głowę, ciągnąć R do tyłu, LN lekko unieść nad podłoże, mocno wypchnąć piętę, to samo powtórzyć LR i PN.
2.NN zgięte, unieść biodra do góry, wdech, opuścić, wydech.
3.NN zgięte w lekkim rozkroku. Przyciągnąć RR między kolana, wytrzymać.
4.NN proste, RR splecione na karku. Przyciągnąć prawe kolano do lewego łokcia /drugi łokieć oparty na materacu/, to samo powtórzyć drugimi KK.
5.RR splecione na karku. Wznosimy PN do pionu, przełożyć stopę za kolano LN. Powrót do pionu, opuścić N, to samo powtórzyć LN.
6.RR i NN wyprostowane. Przyciągnąć prawe kolano do brzucha, złapać RR za kolano, przyciągnąć czoło, puścić, wyprost N. To samo powtórzyć LN.
7.NN proste. Przyciągnąć dwa kolana do brzucha, złapać RR za kolana, przyciągnąć czoło, powrót do leżenia.
8.NN proste. Unieść głowę, spojrzeć na zgięte grzbietowo stopy, wytrzymać 3 sekundy, powrót do leżenia.
9.RR wzdłuż ciała, NN do „rowerka”.
10.RR wzdłuż ciała, NN zgięte, unoszenie bioder do góry.
11.RR splecione na karku NN zgięte. Przenoszenie złączonych kolan w prawo i w lewo/stopy oparte na materacu/.
UWAGA-każde ćwiczenie przeplatamy ćwiczeniem oddechowym. Wznosimy RR przodem w górę, wdech, opuszczamy, wydech.

LEŻENIE PRZODEM /NA BRZUCHU/:
12.Rozciąganie PR i LN jak w ćwiczeniu 1.
13.RR spleść pod czołem. Unieść głowę na dłoniach do góry, wytrzymać, powrót do leżenia.
14.RR pod brodą. Przyciągnąć prawe kolano płasko po materacu do prawego łokcia/jak przy pływaniu żabką/. To samo powtórzyć LN.
15.Głowa na dłoniach NN zgięte. Unieść PN nad materac, opuścić, to samo powtórzyć LN.
16.NN proste, RR splecione na pośladkach, ściągnąć łopatki, powrót do leżenia.
17.NN proste, RR w bok. Unosimy T i RR nad podłogę naśladując startujący samolot, powrót do leżenia.

KLĘK PODPARTY:
18.Przyciągnąć prawe kolano do lewej dłoni. To samo powtórzyć LN.
19.Dłonie ustawione palcami do siebie. Koci grzbiet.

SIAD SKRZYŻNY /PO TURECKU/:
20.RR na kolanach. Unieść wysoko RR w gorę, a następnie połóż RR daleko przed sobą na podłodze. Powrót dłoni na kolana.
21.RR na kolanach. Unieść wysoko RR w górę do sufitu-rozciągnąć się.


SIAD NA PIĘTACH:
22.RR na kark, ściąganie łopatek.
UWAGA-każde ćwiczenie przeplatamy ćwiczenie oddechowym.
W leżeniu przodem-głowa leży oparta na dłoniach. Unieść głowę wdech, położyć czołem na dłoniach wydech. W klęku podpartym i siadzie po turecku i na piętach, podnosimy RR przodem w górę, wdech, opuszczamy bokiem, wydech.
W celu poprawy postawy w pozycji stojącej należy-lekko wciągnąć brzuch, cofnąć barki bez nadmiernego podnoszenia ich ku górze, brodę przyciągnąć w kierunku szyi, szczyt głowy wypchnąć ku górze.
SKRÓTY:
NN- nogi, RR- ręce, L- lewa, P-prawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-12-2011, 14:36
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Scarlett, bardzo dziękuję za przedstawiony zestaw ćwiczeń.
Sporo z nich wykonuję prawie codziennie.
Bardzo dużo z nich nie znam, nie wszystkie pewnie
w moim przypadku będę mogła wykonywać. Bo zauważyłam,
że nawet te co wykonuję od dużo,
dużo lat, dziś sprawiają już trudność, a kilka nawet zaprzestałam.
Jednak, gdyby nie w miarę systematyczne ćwiczenia, (część przez siebie wymyślone),
nie była bym w wieku 75 i przy tak bardzo zaawansowanych chorobach stawów i kręgosłupa. Dziękuję i pozdrawiam.
Dziękuję Ci i pozdrawiam.
,tak sprawna jak jestem.
Polecam i zachęcam wszystkich do ćwiczeń, nawet tych najprostszych
i stopniowo podnosić poprzeczkę w miarę możliwości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-12-2011, 14:46
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jolino i o to chodzi
A jak jesteśmy same, możemy też potańczyć przy miłej dla ucha muzyce

Cytat:
Fat burning to połączenie tańca i fitness, połączenie które w krótkim czasie pozwoli ci spalić zbędne kilogramy. Zwykłe ćwiczenia odchudzające mogą po czasie stać się nudne, szczególnie gry wykonujemy je same w zaciszu swojego domu. Fat burning nigdy się nie nudzi, bo istnieje całe mnóstwo piosenek, do których można ułożyć specjalne kroki, łączące w sobie różne ćwiczenia fitness. Fat burning to odchudzanie poprzez zabawę, które na pewno wam się spodoba.

Nie każda kobieta lubi wykonywać ćwiczenia odchudzające, ale prawie każda kobieta lubi taniec. Dlaczego więc tego nie połączyć? Fat burning to właśnie połączenie tańca i fitness, dzięki któremu już po tygodniu możesz zgubić co najmniej 1kg. Fat burning opiera się o układy choreograficzne, które wykorzystują specjalnie przygotowane ćwiczenia fitness. Fat burning to jednak nie to samo co dance aerobic, czy zumba, o czym się przekonacie, jak tylko wypróbujecie te ćwiczenia odchudzające.

Fat burning to ćwiczenia odchudzające, które cieszą się popularnością na całym świecie. Ich skuteczne działanie zostało udowodnione przez wielu specjalistów. Więcej na temat fat burning przeczytacie w jednym z artykułów, które publikowaliśmy na naszym portalu jakiś czas temu. Artykuł znajdziecie tutaj -> fat burning. Teraz już zapraszam do ćwiczenia razem z nami. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji ćwiczeń fat burning. Powodzenia!!!
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=zOpUQBx3PZs
http://www.youtube.com/watch?v=rRDUG...layer_embedded

http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-o...udnij-tanczac/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-12-2011, 15:23
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

A żebyś wiedziała, że od czasu do czasu to robię.
Kiedyś wnuczka śmiała się, że jak sąsiad podpatrzy
przez okno to będzie obciach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-12-2011, 12:17
Stefcia Stefcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Polska
Posty: 17
Domyślnie

o jej! moja wnuczka to cwiczy
to bardzo trudne cwiczenia sa, dla kulturystow chyba :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-02-2012, 13:49
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Ćwiczenia są bardzo ciężkie przynajmnie na początku gdy ktoś wogóle nie ćwiczył i nagle zaczyna takie cieżkie ćwiczenia.
Po ćwiczeniach efekt jest naprawde fajny, ale trzeba byc bardzo systematycznym
__________________
Odzież 4 care dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-02-2012, 08:09
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Qrcze, tak ciężko się zmobilizować do ćwiczeń ... ale muszę zacząć ćwiczyć, ponieważ mam we wrześniu wesele córki i chcę jakoś fajnie wyglądać. Motywacja więc jest, jeszcze tylko chęci...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-02-2012, 13:22
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Nawet proste, wymyślone ćwiczenia, praktykowane systematycznie utrzymują nas w formie. Ja to stosuję od kilku lat, dzięki czemu nic mnie nie boli i jestem sprawna. Polecam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-02-2012, 12:41
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

ćwiczenia na pewno się przydadzą, dziękuję za pokazanie
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 11:29
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Dobrze że jest taki wątek to można zacząć ćwiczyć napewno nie będzie łatwo ale bez wychodzenia z domu można się usprawniać.Ania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-02-2012, 12:03
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

kiedyś próbowałam, ale byłam mokra jak szczur po pierwszej serii!! wytrzymałam tak z 8 dni, uczucie było nieprzyjemne strasznie, jeszcze wtedy miałam te napady potów i uderzenia gorąca...

dałam sobie spokój, ale po jakimś czasie wróciłam i okazało się, że było łatwiej, ale stwierdziłam, zę nie będę się katować, nie potrzeba mi w moim wieku "kaloryferka", robię sobie po dwie serie ćwiczeń z dłuuugą przerwą pomiędzy ;P ale naprawdę pomaga na plecy i jakoś łatwiej się schylać teraz. Grunt to się zabrać do tego
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tańce I ćwiczenia Dla Każdego!!!!! Alex2011 Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 09-10-2011 22:14
Taniec, ćwiczenia, relaks Alex2011 Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 28-01-2011 22:20
Taniec, ćwiczenia, relaks Alex2011 Zaproszenia 0 23-01-2011 19:25
Męcząca dieta i ćwiczenia Mela Gibsona - komentarze Zdzisia Ogólny 7 14-08-2009 13:37
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.