menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-06-2008, 20:04
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Egzaminy


Dziś ogłoszono wyniki egzaminów na koniec gimnazjum. Wyniki są bardzo kiepskie i wcale mnie to nie dziwi. I tak wszyscy pójdą do liceum płatnego lub nie. Znam przypadki, gdzie przyjmowano do liceum absolwentów szkoły zawodowej specjalnej. Co z tego, że dziecko to nie dawało rady? Chłopak skończył liceum ze średnią 2. na moje pytanie-jak sobie radził, odpowiedział, że nie liczyła się wiedza, tylko obecności i czesne.
No, wybaczcie, a gdzie etyka nauczycieli? Gdzie ich honor?
Przecież dziecko upośledzone umysłowo nie jest w stanie opanować wiedzy przewidzianej dla liceum, po co więc robić złudne nadzieje tym dzieciom? Tylko niewielu potrafi wytrwać w takiej sytuacji, gdzie widać istotną różnicę w wiadomościach kolegów i brnąć mimo to dalej po papierek.
Wracając jednak do egzaminów gimnazjalnych, to pierwotny, słuszny zresztą zamysł był taki, że egzamin po gimnazjum da odpowiedź, który uczeń powinien iść do liceum, który do odpowiedniego technikum, a który do szkoły zawodowej. Jak pokazuje życie nic z tego nie zostało. Nie jest ważny wynik egzaminu, ważne aby do niego przystąpić.
Jeśli chodzi o egzaminy i Centralną Komisję Egzaminacyjną, to chciałbym podkreślić, że jest to instytucja, która w sposób ewidentny przedstawia fałszywy obraz wyników egzaminów kwalifikacyjnych.
Chodzi tu o egzaminy na koniec szkoły zawodowej. Pomijam już fakt, że uczniowie upośledzeni umysłowo zdają ten sam egzamin, co uczniowie z normą intelektualną, ale to problem wymagajmy szerszych wyjaśnień.
Chodzi jednak o wyniki. Przyjmijmy, że klasę III szkoły zawodowej kończy 10 piekarzy, do egzaminy przystąpił 1, zdał jeden, wynik 100% zdanych egzaminów. To przecież ewidentna bzdura. Inny przykład: 10 absolwentów klasy stolarzy, do egzaminu przystąpiło 2, zdał 1, zdawalność 50%. To też bzdura, bo łatwo policzyć, że zdało 10% i tak się fałszuje wyniki.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 21:45
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

A ja spotkałam się z przypadkiem odwrotnym.Dziecko miało pójść do zerówki w prywatnej szkole podstawowej.I co?Mimo dużych pieniędzy rodziców,nie zostało przyjęte,gdyż nie zostało zakwalifikowane podczas rozmowy.Przyznaję,że pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-06-2008, 23:26
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Uczyłam w takiej szkole ,prywatnej gdzie do podstawówki odbywaly się egzaminy ..nie wydaje mi się to zbyt sensowne ..i nie byl to konkurs wysokości kont -zdarzalo się ,ze nie przyjmowano np .brata czy siostry ucznia -paranoja moim zdaniem a czesne było naprawdę wysokie....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-06-2008, 18:13
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Uczyłam w takiej szkole ,prywatnej gdzie do podstawówki odbywaly się egzaminy ..nie wydaje mi się to zbyt sensowne ..i nie byl to konkurs wysokości kont -zdarzalo się ,ze nie przyjmowano np .brata czy siostry ucznia -paranoja moim zdaniem a czesne było naprawdę wysokie....

A ja pomyślałam,że w tej szkole chodzi o to,aby pieniądze nie decydowały o przyjęciu.Pieniądze dzisiaj pochodzą z różnych zródeł i z powodu pieniędzy uczeń może przysparzać sporo kłopotów nauczycielom,a oni tego nie chcą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-06-2008, 00:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ale tam wszyscy mieli pieniądze ...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 11:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie smutna refleksja...

Od kilku lat pracuję w komisji egzaminacyjnej.Z przykrością i smutkiem stwierdzam,że poziom prac jest coraz słabszy-fatalna polszczyzna,sztampowe myslenie, nieznajomość lektur...aż żal serce ściska!Coraz częściej uczniowie piszą tak,jak mówią na co dzień-kolokwializmy na porządku dziennym...nawet maturzyści swobodnie umieszczają je w swych wypracowaniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 12:42
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie niski poziom egzaminów

moim zdaniem wynika z tego,że nadal w naszych szkołach/mimo tylu zmian programowych/ kładzie się większy nacisk na wiadomości niż wiedzę i umiejętności !
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 13:48
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 027
Domyślnie

Wszystkim Nauczycielkom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom

Szalonych wakacji, a przede wszystkim odpoczynku od spraw zawodowych i oświatowych

życzy B. Gratka z wnukami
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 13:51
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

W imieniu własnym, dzięki Babko G a szczególnie dzięki wnuczkom Babki i Wam życze odpoczynku od nauczycieli ,szkoly i wszelkiego innego obowiązku.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 14:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dzieki za życzonka..ja od roku mam już ciągłe wakacje, niestety...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.