menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 18:05
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Niefortunny "wyjazd do Kijowa"


Jestem bardzo zawiedzony „występami „ pana J.Kaczyńskiego w Kijowie.Pokazał światu swe prawdziwe oblicze . Pokazał wszystkim,że popiera wolność i niepodległość Ukrainy w barwach banderowskich „rizunów”…Czy przypadkiem były spotkania z ludżmi o zapatrywaniach banderowsko-faszystowskich i jeszcze te słowa ,które były banderowskim zawołaniem…Pan prezes ma w swych zapatrywaniach zabarwienia skrajnie narodowe . To jest grożne czego dowodem były te wystąpienia. Pytam dlaczego pan Kaczyński nie rozmawiał z Kliczką,który jest prawdziwym liderem a „przymilal się do banderowskich nacjonalistów. Jest to znamienne i niepokojące.Coś w tym jest..
Istotnie mam uraz do Ukrainców gdyż nas wysiedlili ze Lwowa,ale banderowskie zamysły tkwią w ludziach i tego się nie zmieni gdzie we Lwowie są place i ulice o banderowskich nazwach a to boli. Dlatego mam żal do Kaczyńskiego,że w myśl jego pokrętnych interesów miesza w Polsce..
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 00:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

A dlaczegoż to taki jesteś zawiedziony, skoro wszyscy tam pielgrzymują,
także poseł umiłowanej partii, którego tata ''rezał Lachiw'',

http://www.express.olsztyn.pl/artyku...bilitowac-ojca

..a Polska pozwala, aby pomniki UPA były na jej terytorium.

Cytat:
Chodzi o nielegalny pomnik ku czci OUN/UPA znajdujący się od 1994 roku na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach w powiecie przemyskim. Obiekt w kształcie łuku chwały z godłem Ukrainy w centrum zawiera napis „Chwała bohaterom UPA, bojownikom o wolną Ukrainę”. Fragmenty kamienne i tablice z brązu zostały przywiezione ze Lwowa, a na zbudowanym przez siebie cokole umieścił je mieszkaniec Hruszowic, były członek UPA.

Wyższa polityka podobno.
Mam nadzieję, że się nie wyrżną, co umieją doskonale, tylko co najwyżej podzielą.

ps. a jak wyglądało to przymilanie, bo mi coś umknęło?
Powiesił się na banderowskiej szyi, czy może głaskał czerep banderowski? Przecież obok był jasny Protasiewicz,
na pewno by go oderwał od wrażych pieszczot?

Pozdrawianki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 15:12
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

To nie są żarty..Wiele na to wskazuję,że pan J.K. rozmawiał z nacjonalistami ukraińskimi aby........??
Jest mi wstyd,że ten człowiek kuma się z nacjonalistami i szuka tam poparcia ? W tym coś jest niestety.
Wiem,że w pewnych kręgach jest idolem ale zaczyna opowiadać bajki gdzie w Cieszynie oznajmił,że ma możmość znależć bilion zł. dla Polski. "Ciemny lud to kupi"
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 15:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
To nie są żarty..Wiele na to wskazuję,że pan J.K. rozmawiał z nacjonalistami ukraińskimi aby........??
Jest mi wstyd,że ten człowiek kuma się z nacjonalistami i szuka tam poparcia ? W tym coś jest niestety.
Wiem,że w pewnych kręgach jest idolem ale zaczyna opowiadać bajki gdzie w Cieszynie oznajmił,że ma możmość znależć bilion zł. dla Polski. "Ciemny lud to kupi"
Nie pierwszy to raz. Była odezwa do braci Moskali, potem krytykował bardzo mocno Ślązaków a niedługo będzie odezwa do braci Ślązaków, po drodze epatował zauroczeniem do Gierka to czemuż by nie do Banderowców którzy mają o nim dobre zdanie.
- Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami – powiedział specjalnym wysłannikom Onetu na Ukrainie Ołeh Tiahnybok, szef partii "Swoboda", którego niedawno ksiądz Isakowicz-Zaleski nazwał "banderowcem".
To wszystko zależy co się dosypie do herbaty, wtedy są zwidy i wszyscy to Prawdziwi Polacy, nawet ZOMO. To trzeba przetrzymać, tego się nie leczy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 20:28
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jak taka bezwolna kukła, gdzie go postawili, tam stał. Dziwi tylko,że tyle ludzi go popiera, człowieka, który jak widać nie bardzo wie co robi.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 20:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Jak taka bezwolna kukła, gdzie go postawili, tam stał. Dziwi tylko,że tyle ludzi go popiera, człowieka, który jak widać nie bardzo wie co robi.

Bardzo dużo ludzi. Coraz więcej. Ot, zdziwko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-12-2013, 20:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie pierwszy to raz. Była odezwa do braci Moskali, potem krytykował bardzo mocno Ślązaków a niedługo będzie odezwa do braci Ślązaków, po drodze epatował zauroczeniem do Gierka to czemuż by nie do Banderowców którzy mają o nim dobre zdanie.
- Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami – powiedział specjalnym wysłannikom Onetu na Ukrainie Ołeh Tiahnybok, szef partii "Swoboda", którego niedawno ksiądz Isakowicz-Zaleski nazwał "banderowcem".
To wszystko zależy co się dosypie do herbaty, wtedy są zwidy i wszyscy to Prawdziwi Polacy, nawet ZOMO. To trzeba przetrzymać, tego się nie leczy.


Masz tu odezwy swojaków.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tlum...-polakom/rjz4z

Tego się nie leczy.

ps. przypominam jeszcze raz hipokryzję.
Sycz z PO, to syn banderowca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 20:16
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

# Jarosław II - Nie dziwi nic. To nie pierwszy i nie ostatni zwód Kaczyńskiego. Zmienia się retoryka i przebrania, ale zawsze cel ma ten sam, też widoczny jak brodawka na dłoni:Byle omamić jak najwięcej "ciemnego narodu który wszystko kupi" przed kolejnymi wyborami. Pocieszmy się, że nigdy długo w tym nie wytrwał wracając do swojej prawdziwej postaci i sprawa się rypie. Car Samozwaniec,- a prostoduszni mu wierzą...

Zadziwia tylko fakt, że tylu naszych współbraci tego nie pamięta i gotowi są bezrefleksyjnie na wszystko dla niego.
Najgorsze to konkluzja, że takiemu paranoikowi politycznemu wszystko wolno i miesza legalnie wybranemu rządowi nie patrząc na polską rację stanu. Dlaczego nie uzgodnił swojego wystąpienia z MSZ-tem a nawet pozwalał sobie na żądania, że Minister spr.Zagr ma natychmiast tam być na placu obok niego!
Dla równowagi od "Naszego dziennika" warto wejść
na http://studioopinii.pl/. Tam piszą mądrzy i doświadczeni dziennikarze / na pewno nie mniej ciekawe teksty niż Lila na tym Forum/ co też się dziwią i komentują wybryki J.Kaczyńskiego.
Co się w tej Polsce wyrabia! Dwa rządy, dwie Polski i dwa narody: Prawdziwi i nieprawdziwi Polacy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 20:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
# Jarosław II - Nie dziwi nic. To nie pierwszy i nie ostatni zwód Kaczyńskiego. Zmienia się retoryka i przebrania, ale zawsze cel ma ten sam, też widoczny jak brodawka na dłoni:Byle omamić jak najwięcej "ciemnego narodu który wszystko kupi" przed kolejnymi wyborami. Pocieszmy się, że nigdy długo w tym nie wytrwał wracając do swojej prawdziwej postaci i sprawa się rypie. Car Samozwaniec,- a prostoduszni mu wierzą...

Zadziwia tylko fakt, że tylu naszych współbraci tego nie pamięta i gotowi są bezrefleksyjnie na wszystko dla niego.
Najgorsze to konkluzja, że takiemu paranoikowi politycznemu
wszystko wolno i miesza legalnie wybranemu rządowi nie patrząc na polską rację stanu. Dlaczego nie uzgodnił swojego wystąpienia z MSZ-tem a nawet pozwalał sobie na żądania, że Minister spr.Zagr ma natychmiast tam być na placu obok niego!
Dla równowagi od "Naszego dziennika" warto wejść
na http://studioopinii.pl/. Tam piszą mądrzy i doświadczeni dziennikarze / na pewno nie mniej ciekawe teksty niż Lila na tym Forum/ co też się dziwią i komentują wybryki J.Kaczyńskiego.
Co się w tej Polsce wyrabia! Dwa rządy, dwie Polski i dwa narody: Prawdziwi i nieprawdziwi Polacy.

Dziękując, że te moje bidne tekściny porównujesz do pisania rasowych dziennikarzy,
na co stanowczo nie zasługują,
bardzo proszę, abyś nie obrażał jednak polityka.
Paranoja jest chorobą. Jeśli nie masz dowodu, lepiej nie pomawiać.
Lepiej dla swojego postu, a także dla swojego image,
jako życzliwego wszystkim usera.

Jednocześnie przypominam, że właśnie minister spraw zagranicznych wywołał prawie skandal,
pisząc o dziewictwie Julii Tymoszenko.
Bez urazy; jaki minister, taki szacunek do niego.

ps. mniemam, iż masz wiedzę, skąd się wzięli ''prawdziwi Polacy''?
Zresztą po co pytam. Na pewno masz.

Ostatnio edytowane przez Lila : 11-12-2013 o 21:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 21:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
Zadziwia tylko fakt, że tylu naszych współbraci tego nie pamięta i gotowi są bezrefleksyjnie na wszystko dla niego.
Najgorsze to konkluzja, że takiemu paranoikowi politycznemu wszystko wolno i miesza legalnie wybranemu rządowi nie patrząc na polską rację stanu.
Co się w tej Polsce wyrabia! Dwa rządy, dwie Polski i dwa narody: Prawdziwi i nieprawdziwi Polacy.
Napisałem, już kiedyś, to trzeba przetrzymać, tego się nie leczy. Niedawno na tym forum była wypowiedź bardzo zdesperowanej kobiety, która ma męża alkoholika, i druga jej powiedziała "ja też tak miałam, trzeba było przetrzymać, bo tacy po pięćdziesiątce mają wylew albo zawał i mój tak miał i nie wezwałam pogotowia,"bo on nie chciał"" Coś za coś.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 21:20
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Paranoja polityczna nie jest jednostką chorobową co dokładnie wyjaśnili lepsi od nas autorzy omawianej w innym wątku książki i recenzje komentatorów -w tym- naukowców. Więcej; Politycy celowo indukują w licznych grupach społecznych stany paranoi politycznej. W nas też Lileczko....Proszę więc; popraw wytłuszczenie na pełne a nie wybiórcze. No chyba że to obraża Twoje uczucia religijne...albo przeczytaj co tam napisali recenzenci książki o tym tytule i na pewno podamy sobie ręce..

--Co do "bąka" o Julii T.- masz rację; Sikorski dał plamę.
--Nie wiem skąd. Wiem tylko że ci "prawdziwi" takich jak ja zaliczyli do nieprawdziwych chociaż od lat 70 do 90go dostawałem od PRLu w kość za postawę, przekonania i działanie znacznie przekraczające śpiewy w kościele z V-ką na dwa palce - co potwierdza w swoich dokumentach IPN. Wiem o czym mówię i dlatego szkoda mi zaprzepaścić to o co nadstawiałem karku dla ambicyjek paranoika Politycznego. Chciałbym mieć o nim lepsze zdanie bo nie głupi i sprawny, ale wypaczony. Na starość przekroczył wszelkie granice prywatnych ambicji kosztem racji stanu Państwa i Narodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 21:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Ho ho...z tej beczki zaczynamy?
Uczucia religijne?
Tak się składa, że nie mam żadnych, ale to nikogo nie powinno obchodzić.

Poprawiłam, abyś był zadowolony, niemniej gdybyś do mnie wystartował z takim komplementem, na pewno tych rąk byśmy sobie nie podali.
Wiesz, ja jestem dociekliwa, i czytałam recenzję.
Nie interesuje mnie osobowość Hitlera czy Pol Pota,
ale zalecam ostrożność, daleko idącą w tej materii. Bo w każdej chwili, każdy mógłby pokusić się o udowodnienie, że takim paranoikiem politycznym jest Tusk lub Sikorski, tylko opierając się dogłębnej analizie tez i antytez owej książki.
Ot, prawidła dialektyki.

Lepiej nie testować cierpliwości admina, czyż nie?

Co do prawdziwych Polaków, to niestety wymysł niejakiej Kolendy- Zalewskiej.

http://www.blogpress.pl/node/6045

Poza tym, jeśli Twój kark był nadstawiany, co musiało być bolesne,
skąd wniosek, że był on tak dręczony -ów kark- dla ambicji tego akurat polityka? Nie widzę związku, dalibóg, między karkiem a Kaczyńskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 22:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

"Ostatni wyjazd Kaczyńskiego, towarzystwo, w którym się znalazł na Majdanie, wreszcie banderowski okrzyk na zakończenie – ten sam, którym pozdrawiali się ukraińscy mordercy 150 tys. Polaków w czasie II wojny światowej – to żadna »wpadka«, żaden »wypadek przy pracy«. To prowadzona z premedytacją kontynuacja fatalnej polityki prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - pisze na swoim blogu w Onecie Robert Winnicki. "Jarosław Kaczyński tę obłędną politykę kontynuuje" - dodaje.
Może i młodzi wiedzą co mówią, kto wie?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 22:35
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

#12: Lila
Dałaś odpowiedź błyskawicznie. Obawiam się, że nie miałaś czasu przeczytać do końca i dokładnie opracowania http://www.inepan.waw.pl/pliki/studi...rzeniowski.pdf
Tam wszystko stoi jak wół i wielkość i poczucie oblężonej twierdzy,misyjność a nawet to, że jest ona daleka od demokracji i skłania się do jej marginesowej postaci. To tak pod koniec tego tekstu.
Usiłowałem wyjaśnić Tobie dlaczego nie jest mi obojętne dzisiaj co dzieje się z Polską.
A to że kark obrywał w PRLu to dzisiaj dla mnie zaszczyt, bo się opłaciło. Nie poszło na marne. Żyję w moim Państwie.
Adminem mnie nie strasz, bo nie wiszę kurczowo u klamki tego forum. Jest sporo innych gdzie mam kontakt z nie mniej ciekawymi Usherami . Może tylko z troszkę większym dystansem do niepodważalności swoich racji i nieco mniej drażliwych.

Jeśli tak bardzo przeszkadzam Tobie w Twojej misji , to od zaraz mogę sam się wyautować. Bardzo Tobie mieszam ?
Dla mnie- żadna strata.
Nie walczę o prymat i sianie zwątpienia w jedyne "prawdy" głoszone przez forumowe Walkirie . Pa pa. Chyba, że straszyłaś tak trochę na wszelki wypadek za oponowanie.
Dużo zdrówka i pogody ducha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-12-2013, 22:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Posłuchaj mój miły.
Jestem tu prawie 7 lat, więc o jakiej misji piszesz, szczególnie iż target mało rozwojowy.
Jestem bardzo szybka; recenzja była krótka a i nie namyślam się nad odpowiedzią.
Adminem nie straszę, tylko akurat przeleciał z mieczem ognistym na Polityce,
po co się mamy stresować? I może nie wiesz, ale ja Polityki nie moderuję. Lecę solidarnie w kosmos lotem koszącym.

Wydawało mi się, że będzie możliwa dyskusja na argumenty, ale to mi się wydawało.
Za to straszliwe podejrzenie - przepraszam. Roboty nie miałbyś za dużo, bo pisowskie Walkirie reprezentowane są tu bardzo ubogo liczebnie , ale oczywiście, jeśli nie czujesz się na siłach, zrobisz co zechcesz.

To, że jestem zdania przeciwnego, nie oznacza automatycznie,
że jestem Ci wrogiem a jeśli jednak widzisz we mnie wroga,
to pokuszę się o diagnozę z Twojej ulubionej książki.

Cytat:
W życiu politycznym przekonanie o istnieniu przeciwnika, pełni centralną funkcję.
Kiedy jednak rywal przemienia się we wroga zaczyna się paranoja.



Sam widzisz. Każdy, dosłownie każdy pasuje.

Dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 03:16
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Adminem nie straszę, tylko akurat przeleciał z mieczem ognistym na Polityce, po co się mamy stresować? Ja go nie zauważyłem.Kogo tym mieczem przeleciał?
To, że jestem zdania przeciwnego, nie oznacza automatycznie, że jestem Ci wrogiem a jeśli jednak widzisz we mnie wroga, to pokuszę się o diagnozę z Twojej ulubionej książki.
Sam widzisz. Każdy, dosłownie każdy pasuje.

Dobranoc.

Lila-wyluzuj. Będzie lepiej i bardziej normalnie.
Z syntezy naszych polemik wynika że przeżywasz głęboki dysonans poznawczy bo ktoś ma negatywne zdanie o polityku którego Ty wyraźnie i bez reszty akceptujesz i masz za idola. Tak to odbieram.
Chyba nie chodzi Tobie o reakcję w stylu "jak on śmiał" bo była by to reakcja klasycznej dominy /niewielu w takich gustuje w dyskusjach/.
Trzeba się czasem pogodzić z faktami innej oceny naszych pupilów. Przecież to nie tylko ja.Wszystkich przelecisz tym mieczem dokąd nie osiągniesz stylu polemiki że wszyscy się z Tobą zgadzają? To by było gaworzenie w klasztorku sióstr Kapucynek do przeoryszy,a co najmniej kilku Usherów nie chcą do klasztoru choćby i za ogrodnika..

A teraz chyba coś istotniejszego bo wracam do Kijowa:
Nie wykluczam że Janukowycz przestraszył się zdecydowanej postawy Jarosława Kaczyńskiego /gdy już wspiął swoją osobę na mównicę i stanął obok nacjonalisty/.Jednak inni donoszą o bardzo prawdopodobnej przyczynie. Poczytajmy:http://www.tvn24.pl/oligarchowie-pow...,378911,s.html
Jak zwykle "many many many many....." /z filmu Kabaret ze wspaniała kobietą/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 13:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Wydaje mi się miły Norando, że kto jak kto, ale ja to już całkiem jestem wyluzowana,
bo inaczej nie mogłabym tu egzystować.
Sam widzisz, że specjalnie nie spieszyło mi się do odpowiedzi.

Cytat:
Z syntezy naszych polemik wynika że przeżywasz głęboki dysonans poznawczy bo ktoś ma negatywne zdanie o polityku którego Ty wyraźnie i bez reszty akceptujesz i masz za idola. Tak to odbieram.

Wszelako cała trudność owej syntezy polega na zakresie denotacji.
Nazwanie lidera partii, którą popieram - idolem, świadczy o zupełnym niezrozumieniu. Wszak on mi nie pierwszy i....nie ostatni.
Natomiast czym innym jest zdanie negatywne,
a zupełnie czym innym napisanie o kimś, że jest paranoikiem. Niezależnie czy politycznym, czy jakimś innym.
Cytat:
Trzeba się czasem pogodzić z faktami innej oceny naszych pupilów.

Jakbyś oddał się z większą namiętnością lekturze wątku ''A to Polska...'' wiedziałbyś, że tam są ludzie niepogodzeni z moim odbiorem tych śmisznych ludzików, kręcącym ruchem posuwisto- zwrotnym sterami władzy.
Zdanie podobnie to twojego przeważa i zdążyłam przywyknąć.
Nie traktuję swoich oponentów jako wrogów,
tylko zwyczajnie - symetrycznie ukazuję, jak można boleśnie przypiąć łatkę ich wybrańcom.
A to ciężki chleb do pogryzienia.

Cytat:
a.Wszystkich przelecisz tym mieczem dokąd nie osiągniesz stylu polemiki że wszyscy się z Tobą zgadzają? To by było gaworzenie w klasztorku sióstr Kapucynek do przeoryszy,a co najmniej kilku Usherów nie chcą do klasztoru choćby i za ogrodnika..


Jeszcze raz i powoli. Od lewej do prawej poczytaj wątki Polityki.
Nie kumasz, że nie idzie o polemikę, ale o obrażanie , i to próbuje zmienić administracja.
Cytat:
Nie wykluczam że Janukowycz przestraszył się zdecydowanej postawy Jarosława Kaczyńskiego /gdy już wspiął swoją osobę na mównicę i stanął obok nacjonalisty/

Jakbyś wiedział o czym piszesz, to wpatrzyłbyś się uważnie w zdjęcia, i pewnikiem zobaczyłbyś ważniejszą personę obok nacjonalisty;
przedstawiciela PE i partii rządzącej europosła Zalewskiego.
Dla ułatwienia- jest w kapeluszu.
Być może chciał być nierozpoznany z tytułu kontaktu pierwszego stopnia z nacjonalistą,
choć moim zdaniem zupełnie niepotrzebna obiekcja.
Trudno było posłom robić selekcję na Majdanie.



Mam nadzieję, że udało mi się syntaktyczne uporządkowanie zjawisk tyczących naszej polemiki,
które pozwoli na osiągnięcie harmonii. Oczywiście, może nastąpić dysharmonia, ale na to już nie mam wpływu.
I prawdę powiedziawszy, jest mi to obojętne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 17:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Jestem bardzo zawiedzony „występami „ pana J.Kaczyńskiego w Kijowie.Pokazał światu swe prawdziwe oblicze .

Pokazał wszystkim,że popiera wolność i niepodległość Ukrainy w barwach banderowskich „rizunów”…Czy przypadkiem były spotkania z ludżmi o zapatrywaniach banderowsko-faszystowskich i jeszcze te słowa ,które były banderowskim zawołaniem…Pan prezes ma w swych zapatrywaniach [b]zabarwienia skrajnie narodowe
A jakie oblicze pokazał światu Radek Sikorski? Pokazał takie, że Tusk się go wstydzi i zastanawia dlaczego przy "rekonstrukcji" zapomniał go wywalić. A po jakie licho Tusk go tam wysłał, jeżeli to złe? Może jak Radek był to banderowcy uciekli? A może też tam byli? To po jakie licho szedł po śladach Jarosława?
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 20:27
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Drogi Norandzie- dziękuję Ci za tak obszerną epistołę.
Kraj nasz jest teraz często odmieniamy przez wszystkie media świata a to głównie za sprawą bardzo mądrych wypowiedzi naszego oxfordzisty oraz za sprawą wykrywanych afer przez CBA
i CBŚ
dla mnie mega mistrzem obietnic był i jest Tusk - sprawdź może ilu obietnic dotrzymał

i na koniec lineczka dla przypomnienia
http://forsal.pl/artykuly/702992,pla...na_gddkia.html

aha i jeszcze jedno - dalsze wykorzystywanie funduszy przez samorządy pod wielkim znakiem zapytania, większość jest już tak zadłużona, że żaden bank nie chce rozmawiać o dalszych kredytach ( granica zadłużania samorządów to 60% ich budżetu)
Też pozdrawiam i życzę zdrówka
Grożenie palcem przez Brukselę to pokłosie nagrania przez ABW w 2009 r. rozmów członków zarządów spółek wykonawczych, którzy mieli próbować ustawiać start w przetargach. Przedstawiciele Strabagu i Mostostalu Warszawa używali w rozmowach numerów pokoi hotelowych, które – według śledczych – odpowiadały wysokościom ofert. Ówczesny dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA udzielał informacji o szacowanych kosztorysach. To dla niego dwaj prezesi spółek wykonawczych z Mińska Mazowieckiego i Siedlec zamierzali kupić na imieniny obraz Kossaka; jak ujawnił „Forbes”, kiedy śledczy weszli do domu dyrektora, poczuli się prawie jak w galerii sztuki. Dotychczas w sprawie ustawiania przetargów GDDKiA zatrzymano 13 osób.

Według „Gazety Wyborczej” przy okazji budowy A1 na Kujawach robotnicy dorabiali sobie, asfaltując podjazdy na prywatnych posesjach przy użyciu sprzętu i materiałów wyprowadzonych z budowy. W podsłuchach ABW wykonawcy za łapówkę umawiają się z pracownikami laboratoriów GDDKiA na podmianę próbek.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-12-2013, 21:40
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Zdzisiu-nie odpowiadałem dawniej, bo nie było warto. Dziś wyjątek.

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
To nie są żarty..Wiele na to wskazuję,że pan J.K. rozmawiał z nacjonalistami ukraińskimi aby........??

Jest mi wstyd,że ten człowiek kuma się z nacjonalistami i szuka tam poparcia ? W tym coś jest niestety.
Wiem,że w pewnych kręgach jest idolem ale zaczyna opowiadać bajki gdzie w Cieszynie oznajmił,że ma możmość znależć bilion zł. dla Polski.

"Ciemny lud to kupi"
To dlatego Tusk posłał tam Radka aby się KUMAŁ? Z tymi samymi? Z banderowcami?

Masz jak koń KLAPKI? Widzisz jednego [Jarosława], ale pozostałych to już nie?

No to tnij równo, po Sikorskim, po pani z UE [przewodnicząca dyplomacji [była tam], i innych. Jarosława masz jedynie na oku? No to gratuluję obiektywizmu.

Bilion nakradli z PO [nie jeden] może to jest sposób? No to wysłannik Donka [Radek-obrażający Ukrainę] wysyła się na Ukrainę, kumać z banderowcami?

Skoro tak to o Jarosławie piszesz--to POMYŚL szeroko. A Co z Radkiem?

Bilion [patrz cytat] się znajdzie. CBA już szuka. U Aferałów i złodzieja. Teraz--mimo że peowcy mają ochronę. A znajdą w Szwajcarii ich konta?--raczej nie.

Biliona złotych na Ukrainie dla Polski byś szukał? Szukaj podobnie na przykład w Etiopii. Czy ubogi kraj pomoże zadłużonej Polsce???-pytanie retoryczne.

Czy ty chociaż wiesz co i jak piszesz?
Witamy nauczyciela [starszego ] z Wieliczki.

Wejście SMOKA? Chyba będziesz miał trudno. Wal w Pis równo--to będziesz miał tutaj poklask.

Spadam-Pola dobrze mówi--zmęczony to spać. No i rodzina z Norwegii jest [mało czasu na pisanie] PA,PA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo podkarpackie, powitanie i "lista obecnośći " część druga. gratka podkarpackie 52214 Dzisiaj 11:24
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37
"WAKACJE DLA ZDROWIA" WYJAZD RELAKSACYJNO-ZDROWOTNY WESOŁOWO na Mazurach 26 CZERWCA Pięć Smaków Turystyczne 0 26-05-2010 16:49
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.