menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 12:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

No proszę i wszystko jasne !
Nareszcie !


''Ludzi nie tyle poglądy dzielą,znacznie bardziej dzieli ich mentalność.''
Cynikos Młodszy
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 13:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No proszę i wszystko jasne !
Nareszcie !


''Ludzi nie tyle poglądy dzielą,znacznie bardziej dzieli ich mentalność.''
Cynikos Młodszy

Dla ciebie, która byś zagryzła za inne poglądy, nic nie jest jasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 14:30
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Ponieważ przywołano tu różne tezy i "dokumenty" (komisja Burdenki) to ja z kolei przytoczę jeszcze jeden argument, nie wiem czy istotny ale wart zastanowienia.Otóż jak wiemy Katyń nie był jedynym obozem bo było ich jeszcze kilka a nawet miejsca są przypuszczalnie znane.Jeśli już "Memoriał" tak bardzo chciał odtajnić wszelkie sprawy związane z obozami to dlaczego dostarczył dokumenty TYLKO dotyczące Katynia, w których nic co wcześniej było ogólnie znane nie ujawniono? Czemu w tych "tajnych" dokumentach jest tylko Katyń? Ja byłem zawiedziony przyznaję tym co w tych dokumentach się znalazło i myślę, że nie tylko ja bo i wielu innych których bliscy w sowieckiej niewoli się znalazło.Dlaczego w Norymberdze praktycznie odrzucono próbę dogłębnego wyjaśnienia tej sprawy a wszelkie inne "śledztwa" jakoś szerzej tej sprawy nie drążyły?A może (co właściwie jest pewnikiem) chodziło o inne sprawy,właśnie polityczne co biorąc po uwagę "Aliantów" i to, że w sprawie Niemiec ustaleń z Jałty nie dotrzymali? szykując się do dalszej rozprawy z ZSRR?(to niedotrzymanie ustaleń z Jałty dotyczy podziału Niemiec na kilka odrębnych państw a Zachód szybciutko swoje strefy połączył). Warto o tym pomyśleć bo po to człowiek ma mózg żeby myśleć a nie tylko używać go do klepania innych poglądów, przyjmując a'priori wszystko co nawet głupsi od niego potrafią "wymyślić" mając zapewne swój ukryty cel lub inne ograniczenia w tym i umysłowe.Dla jasności podam, że nie miałem na myśli nikogo z tego forum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 15:17
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

W Katyniu nie było obozu polskich jeńców. Katyń ,a ściśle Las Katyński ,to miejsce kaźni ,gdzie Rosjanie wymordowali tysiące polskich jeńców za to tylko ,że byli Polakami,polską inteligencją . Obozy których jeńcy stali się ofiarami mordu ,były głównie w Kozielsku,Ostaszkowie,Starobielsku i Charkowie i jeszcze kilku innych miejscach.
Jak się bierzesz za dywagacje historyczne,to starannie,bo mówisz o ofiarach masowego mordu,a nie o wykopaliskach naczyń kultury łużyckiej !
Nie mam zamiaru przekonywać Cię jak było faktycznie ,bo to strata czasu,więc tylko małe sprostowanie ,abyś takich bredni nie rozsiewał.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 15:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
.....
Nie mam zamiaru przekonywać Cię jak było faktycznie ,bo to strata czasu,więc tylko małe sprostowanie ,abyś takich bredni nie rozsiewał.
I słusznie czynisz.
Czytając te prawdy winnas pamietać, że już w biblii napisano, ze komunista to nie profesja, czy umiejetności nabyte.
To charakter, który nie tylko wibiemu za sprawą Matki Natury się przytrafił.
Zeby długo nie szukać powiem ........JARUZELSKI.

Tylko o Broniewskim Słonimski pisał, że "Władek nie jest komunista gdy na stole wódka czysta."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 15:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
W Katyniu nie było obozu polskich jeńców. Katyń ,a ściśle Las Katyński ,to miejsce kaźni ,gdzie Rosjanie wymordowali tysiące polskich jeńców za to tylko ,że byli Polakami,polską inteligencją . Obozy których jeńcy stali się ofiarami mordu ,były głównie w Kozielsku,Ostaszkowie,Starobielsku i Charkowie i jeszcze kilku innych miejscach.
Jak się bierzesz za dywagacje historyczne,to starannie,bo mówisz o ofiarach masowego mordu,a nie o wykopaliskach naczyń kultury łużyckiej !
Nie mam zamiaru przekonywać Cię jak było faktycznie ,bo to strata czasu,więc tylko małe sprostowanie ,abyś takich bredni nie rozsiewał.
Jakich bredni, jakich bredni, przecież w Rosji ludzie taką mają rządową, oficjalną wersję jak podaje Wibi. Sprawdź co mówi oficjalnie Żyrinowski. Tak samo jak rezydent Wibi, popierany przez pisowską prawicę tego forum. Katyń to ciekawa sprawa, to oficerowie Polscy sami się rozstrzeliwali wzajemnie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 16:18
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Hypatia
Tak właśnie powstają mity i plotki którymi karmi się gawiedź.Jeśli Ty nie odróżniasz "skrótu" Katyń i usiłujesz mnie naprowadzać na właściwą "drogę" to powiem tylko, że źle myślisz. Ja tą kwestią zajmuję się już wiele lat i dokładnie wiem co piszę i mówię i wierz mi, że jestem dość dobrze zorientowany w temacie. Dla Twojej ciekawości podam, że nie tak dawno Minister Spraw Zagranicznych Sikorski ujawnił co następuje :" Premier Tusk na spotkaniu w cztery oczy z Prezydentem Putinem dowiedział się, że zbrodni dokonali sowieci". Jeśli więc nasz Minister wie co w "cztery oczy Prezydent Putin mówił Premierowi Tuskowi" to to coś znaczy a przynajmniej dla mnie bo o takich rozmowach raczej się nie rozmawia,nawet ze swoimi ministrami. A że tak powiedział to znaczy, że jakieś wątpliwości istnieją nadal i tyle z mojej strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 16:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Amen.
Komunista to faktycznie charakter. Choć jeśli na ten przykłąd wzięło się w ręce młody egzemplarz,
i dysponowało się siłą rażenia lat 18-tu, to z egzemplarza czerwonego można było całkiem łatwo zrobić biało- czerwony, po uprzednim wysłaniu poganina do chrztu i Komunii św. narażając się na wstępie teściowi- prominentowi z Lasów Kabackich.

Wibi, nie dąsaj się. Zostań Ty sobie do końca wierny swym przekonaniom, ale nie dziw się, że w obecnych czasach, będziesz budził zaciekawienie i zaniepokojenie wiernością takim ideałom.

Nie wiem czy Tobie czasem Katyń nie pomylił się z Chatyniem?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chaty%C5%84
Na pewno nie?

ps. w miejscu, gdzie Kwaśniewski dostał choroby goleni i gdyby nie Miller, skompromitowałby Polskę, jest ktoś bliski z mojej rodziny.
Ci co znają moje nazwisko panieńskie ( są tu tacy) z łatwością mogą go odnaleźć. Major rezerwy.
Nie był głupi, ale brał udział w wyprawie kijowskiej Piłsudskiego. Musiał zginąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 18:18
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Oj Lila,Lila
Co to znaczy " Komunista to faktycznie charakter"? bo, że to nie ja to wiem ale nie wiem o kogo chodzi. A tak w ogóle to co dla Ciebie słowa "Komunista" znaczy? Może to co kiedyś uważano za komunizm czyli życie w komunie? wspólne kobiety i cudze dzieci?brak Boga i grzechu? Jestem raczej pragmatykiem ceniącym prawdę i dowody, ale intuicja i inne stany ducha też nie są mi obce, chociaż na tym już się zdążyłem oparzyć.
Rozróżniam też Katyń z Chatyniem (mniejszym niż Wołyń i Ruskim ale ci sami oprawcy)
Nie musiał zginąć a na pewno nie z przyczyny wyprawy na Kijów, po prostu była wojna a giną również cywile. Przypomnę też, że z tych którzy nie byli (ogólnie) w Katyniu stworzono dwie Polskie Armie które jeszcze trochę Niemców "poturbowały"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 18:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

On nie był cywilem, został zmobilizowany jako major rezerwy z przydziału.
Miejscowość kresowa z której pochodził była polska od końca XV wieku i tam też miała miejsce rzeź Polaków w 1944.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 18:57
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Mówiąc o "cywilach" miałem na myśli tych prawdziwych,czy to mieszkańców Warszawy,Drezna czy Stalingradu. Po prostu wojna to ofiary w każdym wypadku niewinne.
Armia Andersa liczyła ponad 40 tys.żołnierzy a cywili którzy razem z nią przeszli do Iranu było ok.75 tys. pewnie Sowieci nie zdążyli "rozprawić się" ze wszystkimi w Katyniu? Widzisz więc, że to jeszcze jeden powód wątpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 19:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

A wywieziono prawie 2 miliony!
Głównie inteligencję , właścicieli ziemskich, osadników-piłsudczyków, kombatantów wojny 1920 roku, nauczycieli, urzędników, leśników a później także bogatszych rolników i robotników wykwalifikowanych.
Dawano im po kilka albo kilkanaście minut na spakowanie się!

Cytat:
Ujawniło się, ze ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (...) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na lup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.

Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-"Grot", 25 września 1941 r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 20:16
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@ Lila
Naprawdę,ręce opadają.Tak rodzą się PLOTKI i BAJKI.A skąd ich mieli wziąć? Tam nawet tylu rdzennych Polaków nie mieszkało a na pewno tych mieszkających i na dodatek określanych przez Ciebie nie było więcej jak 500 tys.Zdajesz sobie sprawę czym trzeba ich było wywieźć? i jaka to była poważna operacja? ile na to trzeba by pieniędzy i czasu, ile ludzi do tego trzeba by zatrudnić? no i przede wszystkim dlaczego mieli by to robić? Żeby żydzi mogli zająć ich miejsce? bo naprawdę jestem porażony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 20:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Oj wibi, wibi..

Cytat:
Ludność Polski w 1939 roku liczyła 35 100 000. Na terenie 8 kresowych województw mieszkało 13 021 300 osób (wg spisu z 1931 roku). A więc 1/3 ludności całego kraju mieszkała na Kresach.
Posługujących się językiem polskim było 5 597 600 .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 21:13
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Zapytam prosto.Czy ludność pochodzenia Ukraińskiego,Białoruskiego,Semickiego i Litewskiego zamieszkująca 8 kresowych województw miała obywatelstwo Polskie? czy jakieś inne.Może również wskażesz procentowy udział poszczególnych nacji. Odpowiedź jest jasna więc nadal PROSZĘ, nie siej PLOTEK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 21:56
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wibi,zapewne można z pomocą matematyki coś tam obalić,ale czy Tobie to się udało?
Każdy punkt protokołu,któy przytoczyłeś,wyjaśnia dlaczego został utajniony.Jeśli nie pojmujesz jego przesłania to Twój problem,nie mam zamieru zawracać sobie tym głowy.
Jakie znaczenie,w odniesieniu do akt katyńskich,ma alkoholizm Jelcyna?Chcesz powiedzieć,że on je w pijanym widzie sam sporządzał?
W 2010 r.Miedwiediew,ponoć zdaklarowany abstynent, dostarczył Polsce kolejnych,blisko 70 tomów akt odnoszących się do Katynia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 22:18
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@ drzazga
Pisałem nie tylko o Jelcynie ale również o organizacji finansowanej przez Amerykański fundusz " Human Right" o nazwie "Memoriał" jak również i o tym, że dostarczone dokumenty nie wniosły nic nowego ponad to co już było dobrze znane.Organizacja "Human Right" czyli Prawa Człowieka bardzo wspiera pobudzanie nienawiści Polaków do Rosjan natomiast gdy chodzi o rzeczywiste prawa (np. referendum na Krymie lub działania w Serbii i Kosowie albo nawet w IRAKU czy Syrii) już taka "obrotna" nie jest. Nie wiem czy to ciekawe czy nie ale na pewno zastanawiające.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 22:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Zapytam prosto.Czy ludność pochodzenia Ukraińskiego,Białoruskiego,Semickiego i Litewskiego zamieszkująca 8 kresowych województw miała obywatelstwo Polskie? czy jakieś inne.Może również wskażesz procentowy udział poszczególnych nacji. Odpowiedź jest jasna więc nadal PROSZĘ, nie siej PLOTEK

Powoli i po polsku.
Nie mam zwyczaju zajmować się plotkami, a jeśli chodzi o Kresy Polskie, nawet ujęcie w ten sposób danych, które przytaczam w pewnym sensie jest obraźliwe dla wszystkich Polaków stamtąd.

Polacy na Kresach;
w województwie białostockim stanowili 66,9%, w wileńskim 59%, w lwowskim 57,7%, w nowogródzkim 52,4%, w tarnopolskim 49,3%, w stanisławowskim 22,4%, w wołyńskim 16,6%, poleskim 14,5% mieszkańców.

Na Kresach działała Metropolia wileńska, w skład której wchodziły: archidiecezja wileńska, diecezje łomżyńska i pińska (614 parafii, 1051 kapłanów) oraz metropolia lwowska obejmująca archidiecezję lwowską, diecezję przemyską oraz łucką (935 parafii i 1666 kapłanów w 1937 roku


Jak wyglądał IV rozbiór Polski po 17 września 1939 roku?

Niemcy zabrały 186 000 km2 z ludnością liczącą 21 800 000 osób

ZSRR 202 000 km2 z ludnością liczącą 13 400 000 osób

czyli Niemcy 47,9% obszaru Polski zamieszkałego przez 61,9% ludności

ZSRR 52, l % obszaru Polski zamieszkałego przez 38,1% ludności.


Aha, te grupy ludności, które wymieniłeś, miały oczywiście polskie obywatelstwo.
Ci co mordowali na Wołyniu, także. Przed wojną, jasna rzecz..Dlatego Bandera to Polak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 22:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Bezcenne zbiory muzeów kresowych przepadły bezpowrotnie;

W 8 kresowych województwach w 1939 roku działały 62 muzea publiczne
(w białostockim 5, w wileńskim 6 - w tym 4 w Wilnie,
w nowogródzkim 3,
poleskim l, wołyńskim 5, lwowskim 33 - w tym 17 we Lwowie, w stanisławowskim 3, w tarnopolskim 6).


Przepadły bezpowrotnie zbiory bibliotek polskich.


W 8 województwach działało w 1939 roku 14 121 szkół różnego typu.
Założyć można, iż jest to liczba bibliotek szkolnych, ponieważ wg Rocznika Statystycznego działały one w 98% placówek nauczania.
Ponadto funkcjonowało 7 szkół wyższych ze szczególnie bogatymi zbiorami - zwłaszcza Uniwersytet Lwowski i Wileński.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 23:13
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Lila
To wszystko co wyżej napisałaś w dwóch postach jest prawda,podaje to Wikipedia i czytałem ale....gdzie te 2 miliony wywiezionych Polaków bo to jest PLOTKA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazdy z nas chodzi na targ.... Mar-Basia Fotografia 504 12-01-2023 17:31
O co chodzi w Halloween? - komentarze 99.85.36.xxx Ogólny 41 06-12-2016 12:06
Zaduszki - o co chodzi? - komentarze 89.229.45.xxx Ogólny 0 05-11-2013 22:33
Prezydent Rosji Władimir Putin bierze rozwód - komentarze 89.74.53.xxx Ogólny 1 07-07-2013 06:58
Gérard Depardieu z obywatelstwem Rosji - komentarze zoska103 Ogólny 32 13-02-2013 22:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.