menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-05-2014, 17:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Cóż, nawet rabina głupota może odwiedzić, wolna jest, hojna, wędruje po świecie i rozdaje swe dobra. Jak nędza.
Ale Wprost cytuje Rzeczpospolita, a ta zapewne w swojej osobie w synagodze nie była. Też zaczerpnęła i to tylko ten fragment, który mógłby rozbudzić uprzedzenia...
Manipulacja, nie informacja.
Ale chwytamy w lot i od razu rozsmakowujemy się w byciu gojem.
Ty możesz znaleźć więcej "przykazań".
http://www.zbawienie.com/talmud.htm
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-05-2014, 17:37
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Jacy wszyscy są do siebie podobni.
A najbardziej do tych, których wyszydzają i potępiają.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-05-2014, 18:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=senesco][quote]

Cytat:
Pan Bartoszewski jest człowiekiem przedwojennej kultury, ale powojenego działania. Nie jest świętym. Jest świadom wagi słowa i pozycji, z której słowo wypowiada.
senesco! To kto jesli nie człowiek z jego zasługami dla RP i jego drogą życiową ma prawo powiedzieć hołocie wyjacej i gwiżdżącej na cmentarzu podczas podniosłej państwowej uroczystości ku czci poległych jego kolegów, że zachowuje się jak bydło?
Cytat:
Pani Pawłowicz uczyła się już świata mediów. Nie ważne, co powie, ważne by było głośno.
Jest prawnikiem, ale choć nie zachowuje tzw. "ostrożności procesowej", jednak dba, by nigdy nie przekroczyć granic prawa.
A fe! Senesco! między przekroczeniem granic prawa, a resztą przestrzeni jest jeszcze kilka szczebli do przekroczenia.
Czyżbyś uważał, że też ich nie przekroczyła? I na dodatek nigdy? Nie wierzę.
Cytat:
Kłopot nie w tym, co mówią oboje, ale w tym, co dodaje echo.
Kłopot w tym, ze starszy pan użył "bydła" w konkretnym przypadku. I do konkretnej grupy niewłaściwie zachowujacych się łobuzów.
A Pawłowicz bez związku z czymkolwiek co jej, bądź jej grupy dotyczyło. Chyba, że wyła na Powązkach.
Cytat:
Nie jestem admiratorem pani Pawłowicz, ale - powtarzam - gdyby ktoś nazwał społeczeństwo bydłem, to epitet pastucha nie jest obraźliwy.
To ile razy jeszcze trzeba ci tłumaczyć, że sprawa dotyczyła tylko dość specyficznej części społeczeństwa. Co w relacji prasowej zacytowanej powyżej mógłbys przeczytać gdybyś chciał. Wydaje mi się, ze zabierasz głos w sprawie z przeszłości w której masz niewielkie rozeznanie
Cytat:
Ponieważ większość polityków traktuje wyborców jako bezmyślne stworzenia, sądzę że pastuchów mamy aż nadto.
Wydaje mi się, ze podejmujesz próbę rozmydlenia sprawy.
Cytat:
Czy wiesz, że media stosowały i stosują pewną formę manipulacji - reklamy emitowane są głośniej, aby trudniej było je wyciszyć i schować przed nimi.
A to ma jakiś związek z opisywanym przypadkiem?
Cytat:
Odwołam się do postu Amelii - kto pamięta, o czym mówił pan Bartoszewski?
Ja akurat pamietam. I powiem ci na ucho, że w sprawach Powstania i okupacji w Warszawie jest uznanym ekspertem, co mógłbys sam stwierdzić przy pomocy własnych zmysłów gdybys zechciał.
Cytat:
Kto pamięta, do czego dążyła pani Pawłowicz?
Czy pani Pawłowicz mogłaby zaistnieć w polityce, gdyby nie miała odwagi rzucania epitetami?
Mogłaby. Jak wiele innych postaci płci obojga. Pani marszalek sejmu, czy pani wicepremier, albo pani rzecznik rządu, czy pani prezydent W-wy i inne panie nie zachowują się jak sterane życiem kobity narożne mimo, ze od ładnych paru lat w polityce egzystują.
Cytat:
Za trzydzieści lat się przekonamy, czy będzie cieszyć się estymą, którą dziś obdarzany jest pan Bartoszewski
A masz jakies wątpliwości?
Czyżbyś sadził, że uczestnik wydarzeń doświadczony przez dwa kataklizmy, powstaniec, historyk, dyplomata itd nie będzie w modzie dla przyszłych pokoleń Polaków?
Wydaje mi się, ze nie doceniasz dzisiejszej i przyszłej młodzieży.
Albo co gorsze chcesz nam powiedzieć, ze wzorcem osobowym dla tych co za 30 lat będą kontestowac polskie dzieje będzie Krystyna Pawłowicz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-05-2014, 18:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

W temacie zabrał głos ekspert ten co stał gdzie wtedy, a inni tam gdzie ZOMO
Cytat:
- To nie jest nasz styl. Pani profesor jest takim Korwinem-Mikke Prawa i Sprawiedliwości. My chcemy naprawić polskie życie publiczne i wyeliminować tego rodzaju styl - mówił prezes PiS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 12:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cóż, można już podsumować epizod;
- Misiek Kamiński doradzający Platformie ani chybi robi za Wallenroda. Spot z wyciągniętym paluchem w stronę widza,
należącym do abiturienta z kabaretowym tytułem ''profesor'' do tego stopnia wkurzył internautów,
że profesor Pawłowicz dostaje owacje za coś, o czym należałoby jak najszybciej zapomnieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 13:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie odnoszę się do innych, równie "wdzięcznych" osobistości, chce tylko zgłosić moja opinie o pani Pawłowicz, bo wątek jej dotyczy, długo żyję ale dawno nie widziałam takiego prostaka żeby gorzej nie określić. Można mieć odmienne poglądy, można się do bólu trzewi nie zgadzać ale będąc posłem nie wolno zachowywać się tak jak pani Pawłowicz. Zawołał kiedyś śp. pan Leppera w Sejmie, że Wersal się już skończył ale nie wierzę żeby zwolennikom PiSu to nie przeszkadzało. No nie wierzę i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 14:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Nie widziałaś? Nie wierzę. A Palikot z wypatroszeniem Kaczyńskiego nie złożył podwalin pod ten język? A Niesiołowski?
A sam ''profesor''?

Na tego ostatniego słowa nie powiem, bo jego paluch wycelowany w widzów, zrobił niezłą robotę, na moje oko.

Na prawie 1500 opinii, procent pozytywnych dla niego opinii jest naprawdę znikomy.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...2b66&_ticrsn=3

I tak jest wszędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 15:10
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Żadnego knajackiego zachowania nie pochwalam, brzydzę się chamstwem. Wszystko jedno kim jest knajak, np. panią Pawłowicz, panem Niesiołowskim, panem Brudzińskim. Ten wątek jej dotyczy i odniesienie do innych chamów nie znosi jej prostactwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 15:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Wątek jej dotyczy, niemniej warto przypomnieć genezę tego języka w naszej polityce.
On jest od bardzo niedawna i niestety, będzie jeszcze gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 15:32
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wątek jej dotyczy, niemniej warto przypomnieć genezę tego języka w naszej polityce.
On jest od bardzo niedawna i niestety, będzie jeszcze gorzej.
Zgadzam się i tu jest nasza rola, wybrać tych, którzy knajactwem się brzydzą. Ale czy to aby nie społeczeństwo w większości takim językiem się porozumiewa? Jako kaleka o kuli słyszę różne takie grzeczne uwagi kierowane od młodzi pobierającej nauki w królewskim mieście. Żal odwłok ściska. Bez k.. nie da się jednego zdania zacząć i skończyć. Kiedyś ktoś mądry powiedział, że takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie. Nie wiem skąd spotkana przeze mnie młodzież się wzięła, ale do niej należy przyszłość w tym kultury politycznej również. Będzie gorzej to oczywista oczywistość, szczególnie jak z uniwersyteckiej katedry usłyszą język knajaka, to będzie legitymizować ich język .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 17:49
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Tak jak z większością poglądów p.Pawłowicz fundamentalnie się nie zgadzam,tak nie rozumiem i nie zgadzam się z prowadzoną -pod wpływem wiodących mediów - nagonką na nią.
Czym,jakimi konkretnie słowy obraziła/naruszyła ona godność p.Bartoszewskiego?
Czy wiek i wojenna przeszłość człowieka to wystarczająca legitymacja upoważniająca go do prawienia impertynencji politycznym przeciwnikom?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 17:55
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czy poza atakiem na pana Bartoszewskiego nie zauważyłeś innych impertynencji pani Pawłowicz???? Nie pisałam ani słowa o Bartoszewskim ani o unijnej szmacie ani o innych celnych wypowiedziach. Co do nagonki to byłabym ostrożna, nie ten goni co zwraca uwagę ale ten co niby zwierzyną łowną jest.
PS
Pastuch na krześle elektrycznym to jest zwyczajowe określenie pana Bartoszewskiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 18:06
olaala's Avatar
olaala olaala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Iwiny.Dolny Śląsk.Polska
Posty: 1
Nie

Ta Pani Profesor to , jak dla mnie zwykłe dno .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 18:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Czy poza atakiem na pana Bartoszewskiego nie zauważyłeś innych impertynencji pani Pawłowicz???? Nie pisałam ani słowa o Bartoszewskim ani o unijnej szmacie ani o innych celnych wypowiedziach. Co do nagonki to byłabym ostrożna, nie ten goni co zwraca uwagę ale ten co niby zwierzyną łowną jest.
PS
Pastuch na krześle elektrycznym to jest zwyczajowe określenie pana Bartoszewskiego?

Może się opamięta, że nie uchodzi legalnie wybranych władz nazywać bydłem, bo niestety sprowokował do rewanżu.
''Mowa nienawiści'' i ''przemysł pogardy'' to stosunkowo nowy wymysł. Jak tu było napisane ( z okazji morderstwa Rosiaka co znamionuje poziom debaty) kto sieje wiatr, zbiera burzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 19:00
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Problem w tym co przyjmuje się za punkt zerowy.Jedni umieszczają go przy słowach pastuch i krzesło elektr.Mający lepszą pamięć - przy dyplomatołkach i bydle.I jak tu się dogadać?
Flaga unijna,to tylko sztuka materiału.Nie ma powodów by go fetyszyzować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 19:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Problem w tym co przyjmuje się za punkt zerowy.Jedni umieszczają go przy słowach pastuch i krzesło elektr.Mający lepszą pamięć - przy dyplomatołkach i bydle.I jak tu się dogadać?
Flaga unijna,to tylko sztuka materiału.Nie ma powodów by go fetyszyzować.

A może za punkt zerowy przyjmiemy dewianta?
Ja na przykład stwierdzam, że na tym fotelu siedział dewiant z paluchem celującym mi w oko.
Obraźliwe?
Wcale nie, bo wg. definicji profesora
Cytat:
A jakaż to była obelga? Dewiant? Dewiant to nie jest obelga, to jest ubolewanie. To odchylenie od pewnej normy postępowania. Negatywne odchylenie. To może być towarzyskie postępowanie. To może być społeczne postępowanie. To może być naplucie komuś w talerz. To może być chamskie potraktowanie kobiety nawet. A może być zupełnie co innego. A każdy się domyśla, czego chce i co mu w duszy gra.
- dewiant nie jest obrazą.

http://wladyslawbartoszewski.blox.pl...21.html?310704

I tu zacytuję słowa Pawła Lisickiego tyczące właśnie tego uroczego powiedzonka;


Cytat:
'' Jest to autokompromitacja autorytetu, bo autorytet używa argumentów,
a nie obelg".

Taki to właśnie autorytet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 20:10
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ponieważ pan Bartoszewski nie jest autorytetem, a jest nim pani Pawłowicz to tejże wolno wszystko. Każdy z nas inaczej widzi przyczyny zbydlęcenia wszelkich dyskusji, dla mnie zbydlęcenie zaczęło się w dniu kiedy się dowiedziałam, że stoję tam gdzie ZOMO, potem poleciało z górki.
I tak będziemy się przerzucać kto co kiedy powiedział i kto ma więcej minusów na koncie. Z jakiej by strony nie patrzeć to pani Pawłowicz jest prostakiem i choćby żyła wśród 99% prostaków to jako profesorowi i posłance na Sejm jej nie uchodzi, ale pewnie nie rozumie takiego określenia.
Najwyższy czas iść sobie precz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 20:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Ponieważ pan Bartoszewski nie jest autorytetem, a jest nim pani Pawłowicz to tejże wolno wszystko. Każdy z nas inaczej widzi przyczyny zbydlęcenia wszelkich dyskusji, dla mnie zbydlęcenie zaczęło się w dniu kiedy się dowiedziałam, że stoję tam gdzie ZOMO, potem poleciało z górki.
I tak będziemy się przerzucać kto co kiedy powiedział i kto ma więcej minusów na koncie. Z jakiej by strony nie patrzeć to pani Pawłowicz jest prostakiem i choćby żyła wśród 99% prostaków to jako profesorowi i posłance na Sejm jej nie uchodzi, ale pewnie nie rozumie takiego określenia.
Najwyższy czas iść sobie precz


To Ty stwierdzasz, że Bartoszewski nie jest autorytetem, a nigdzie nie znajdziesz mojego stwierdzenia, że jest nim pani profesor ( bez cudzysłowu) Pawłowicz.
Jasne, że nie uchodzi, ale dobrze, że wreszcie dostało się panu Bartoszewskiemu.
Ja sparafrazuję jego słowa i zobacz, jakby to wyglądało, gdyby one padły w przestrzeni publicznej.

Są jednak granice milczenia. Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.
W kraju za rządów Donalda Tuska działo się coraz gorzej. Koszmarna koalicja Platformy i PSL przynosiła skandal za skandalem.
Polityczne wiarołomstwo stało się normą.
Kolejne obietnice wyborcze Donalda Tuska rozwiewały się w pył.
Stało się dla mnie jasne, że jego wizja budowy lepszej Polski, której zaufały miliony Polaków, okazała się jednym wielkim oszustwem.
Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i - jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków - "przestać uważać bydło za niebydło"."


Czujesz to?

Nie ma dla Bartoszewskiego żadnego usprawiedliwienia. Wypowiedział pod adresem rodaków słowa haniebne i nigdy się z nich nie wycofał.
Czas przestać uważać pastuchów za niepastuchów. I widzisz, nikt tu się nie zachwyca profesor Pawłowicz, ale wtedy gdy ten staruch pluł na swoich przeciwników politycznych, rozlegał się rechot. Fani pieli z zachwytu także na tym forum.
I ten rechot pani Pawłowicz wtłoczyła w gardło plwaczowi.
Sorry, takie czasy przyszły.

Co do ZOMO, nie sądzę, abyś była dzieckiem resortu rządzącym mediami i gospodarką.

Ps. możemy się nie przerzucać, tym bardziej, że jako bydło mam ewentualne przeprosiny profesora w nosie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 21:23
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Byłby niekonsekwentny gdyby przeprosił. Nigdy bym mu tego nie wybaczył. Bydło nigdy nie awansuje na pastucha. To jednak przepaść. Stek z bydła to nie stek z pastucha, chociaż dla pisu to jedno, uważają, że za pan brat świnia z pastuchem, do czasu aż pastuch się okaże wykształciuchem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 12-05-2014, 21:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Byłby niekonsekwentny gdyby przeprosił. Nigdy bym mu tego nie wybaczył. Bydło nigdy nie awansuje na pastucha. To jednak przepaść. Stek z bydła to nie stek z pastucha, chociaż dla pisu to jedno, uważają, że za pan brat świnia z pastuchem, do czasu aż pastuch się okaże wykształciuchem.

W inkryminowanym przypadku pastuch jest zaledwie maturzystą, a przedstawicielka bydła - profesorem.
Masz iście pastuszą pogardę niczym nie uzasadnioną, poza prostactwem wspólnym z Bartoszewskim, któremu wybaczysz w takim razie przeproszenie Niemców za wypędzenia.

Myślę, że jako mięso wyborcze, jesteś także w pogardzie u ''profesora''.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
Pani ....Pawlowicz.. zdzislaw.bedrylo Polityka 11 20-01-2014 15:45
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.