menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 15:03
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Piękne...

...i mądre... Tylko - kto chce dawać miłości czas? Gdybyśmy pamiętali o tej prawdzie, która zawarta jest w bajce Destiny - chyba mniej byłoby rozstań i rozwodów, jak myślicie?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #22  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 16:04
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Spotkałam miłość...

Spotkałam dziś miłość !
PRZEPRASZAŁA,
że nie zawsze trwa do końca.
PŁAKAŁA?
Płakała, bo często rani.
KRZYCZAŁA?
Krzyczała, że nie zawsze jest prawdziwa.
ŚMIAŁA SIĘ?
Śmiała, bo umie z siebie kpić.
ŻAŁOWAŁA CZEGOŚ?
Żałowała, że ludzie nie traktują jej poważnie.
BYŁA ZŁA?
Złościła się, że czasem w nią wątpimy.
CIESZYŁA SIĘ?
Cieszyła, że jej tak często szukamy.
I co Ci powiedziała?
POWIEDZIAŁA, że nie jest dla mnie...
__________________
You never have this day again...
  #23  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 16:22
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Bo miłość jest...ślepa !

Ślepa miłość ...

"Powiadają, że pewnego razu spotkały się na Ziemi wszystkie uczucia i cechy ludzkich istot.
Gdy Znudzenie ostentacyjnie ziewnęło po raz trzeci, Szaleństwo, jak zwykle obłędnie dzikie, zaproponowało:

- Pobawmy się w chowanego!

Intryga, niezmiernie zaintrygowana, uniosła tylko lekko brwi, a Ciekawość, nie mogąc się powstrzymać, spytała z typowym dla siebie zainteresowaniem:

- W chowanego? A co to takiego?

- To zabawa - wyjaśniło żywo Szaleństwo - polegająca na tym, iż ja zakryję sobie oczy i powolutku zacznę liczyć do miliona. W międzyczasie wy wszyscy dobrze się schowacie, a gdy skończę liczyć, moim zadaniem będzie was odnaleźć. Pierwsze z was, na którego kryjówkę trafię, zajmie moje miejsce w następnej kolejce.
Podekscytowany Entuzjazm zaczął tańczyć w towarzystwie Euforii, Radość podskakiwała tak wesolutko, iż udało się jej przekonać do gry Wątpliwość, a nawet Apatię, której nigdy niczym nie dało się zainteresować.
Jednakże nie wszyscy chcieli się przyłączyć. Prawda wolała się nie chować, w końcu i tak zawsze ją odkrywano. Duma stwierdziła, że zabawa jest głupia, ale tak naprawdę w głębi duszy gryzło ją, iż pomysł wyszedł od kogoś innego. Tchórzostwo z kolei nie chciało ryzykować.

- Raz, dwa, trzy - zaczęło liczyć Szaleństwo.

Najszybciej schowało się Lenistwo, osuwając się za pierwszy lepszy napotkany kamień. Wiara pofrunęła do nieba, a Zazdrość ukryła się w cieniu Triumfu, który z kolei wspiął się o własnych siłach hen! Na sam szczyt najwyższego drzewa. Wspaniałomyślność długo nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca, gdyż wszystkie kryjówki wydawały się jej idealne dla przyjaciół: krystalicznie czyste jezioro było wymarzonym miejscem dla Piękności, dziupla - w sam raz dla Nieśmiałości, motyle skrzydła stworzono dla Zmysłowości, powiew wiatru okazał się natomiast najlepszy dla Wolności. W końcu Wspaniałomyślność schowała się za promyczkiem słońca.
Z kolei Egoizm znalazł sobie, jak sądził, wspaniałe miejsce: wygodne i przewiewne, a co najważniejsze - przeznaczone tylko, tylko dla niego. Kłamstwo schowało się na dnie oceanów, a może skłamało i tak naprawdę ukryło się za tęczą? Pasja i Pożądanie w porywie gorących uczuć wskoczyli w sam środek wulkanu. Niestety wyleciało mi z pamięci, gdzie skryło się Zapomnienie, lecz to przecież mało ważne.
Gdy Szaleństwo liczyło dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć, Miłość jeszcze nie zdołała znaleźć sobie odpowiedniego miejsca. W ostatniej chwili odkryła jednak zagajnik dzikich róż i schowała się wśród ich krzaczków.

- Milion - krzyknęło na końcu Szaleństwo i dziarsko zabrało się do szukania.

Od razu, rzecz jasna, odnalazło schowane parę kroków dalej Lenistwo. Chwilę potem usłyszało Wiarę rozmawiającą w niebie z Panem Bogiem. W ryku wulkanów wyczuło natomiast obecność Pasji i pożądania. Następnie, przez przypadek, odnalazło Zazdrość, co szybko doprowadziło je do kryjówki Triumfu. Egoizmu nie trzeba było wcale szukać, gdyż jak z procy wyleciał ze swej kryjówki, kiedy okazało się, iż wpakował się w sam środek gniazda dzikich os.
Trochę zmęczone szukaniem Szaleństwo przysiadło na chwilę nad stawkiem i w ten sposób znalazło Piękność. Jeszcze łatwiejsze okazało się odnalezienie Wątpliwości, która, niestety, nie potrafiła się zdecydować, z której strony płotu najlepiej się ukryć.
W ten sposób wszyscy zostali znalezieni: Talent wśród świeżych ziół, Smutek - w przepastnej jaskini, a Zapomnienie... cóż, już dawno zapomniało, iż bawi się w chowanego.

Do znalezienia pozostała tylko Miłość. Szaleństwo zaglądało za każde drzewko, sprawdzało w każdym strumyczku, a nawet na szczytach gór i już, już miało się poddać, gdy odkryło niewielki różany zagajnik. Patykiem zaczęło odgarniać gałązki... Wtem wszyscy usłyszeli przeraźliwy okrzyk bólu. Stało się prawdziwe nieszczęście! Różane kolce zraniły Miłość w oczy. Szaleństwu zrobiło się niezmiernie przykro, zaczęło prosić, błagać o przebaczenie, aż w końcu poprzysięgło zostać przewodnikiem ślepej z jego winy przyjaciółki. I to właśnie od tamtej pory, od czasu, gdy po raz pierwszy bawiono się na Ziemi w chowanego, Miłość jest ślepa i zawsze towarzyszy jej Szaleństwo"
__________________
You never have this day again...
  #24  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 18:30
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Destiny to bardzo piękna bajka,a właściwie najprawdziwsza prawda,czyż nie?
__________________
  #25  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 18:41
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie I dobrze

Cytat:
Napisał destiny
Ślepa miłość ...

Do znalezienia pozostała tylko Miłość. Szaleństwo zaglądało za każde drzewko, sprawdzało w każdym strumyczku, a nawet na szczytach gór i już, już miało się poddać, gdy odkryło niewielki różany zagajnik. Patykiem zaczęło odgarniać gałązki... Wtem wszyscy usłyszeli przeraźliwy okrzyk bólu. Stało się prawdziwe nieszczęście! Różane kolce zraniły Miłość w oczy. Szaleństwu zrobiło się niezmiernie przykro, zaczęło prosić, błagać o przebaczenie, aż w końcu poprzysięgło zostać przewodnikiem ślepej z jego winy przyjaciółki. I to właśnie od tamtej pory, od czasu, gdy po raz pierwszy bawiono się na Ziemi w chowanego, Miłość jest ślepa i zawsze towarzyszy jej Szaleństwo"
Spasowali się. Gdyby nie szaleństwo, skąd miłość miałaby siłę sto razy upadać i sto pierwszy się podnosić? Co dodawałoby jej wiary, że sto drugi będzie ostatni - zwycięski. Wytrwałość w zespół z cierpliwością dawno by wykorkowały. Może jedynie naiwność, zwana niekiedy głupotą, wykrzesałaby jakąś iskrę, aby rozniecić słabnącą miłość.
  #26  
Nieprzeczytane 14-08-2007, 19:27
Rudzia's Avatar
Rudzia Rudzia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 155
Domyślnie

Bardzo piękna jest ta bajka. Destiny dziękuję, że mogłam ją poznać.
__________________
...przeciw czarom złym, przeciw magii kart, starą bajkę nam, opowiada wiatr...
  #27  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 16:37
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Kobieta...dzieło Pana

Kiedy Pan stworzył kobietę, był to już jego 6 dzień pracy i w dodatku po godzinach... Pojawił się anioł i spytał:
- Czemu tyle czasu Ci to zajmuje?
Pan mu odpowiedział:
- Widziałeś zamówienie? Musi być całkowicie zmywalna, ale nie plastikowa, ma 200 ruchomych części wszystkie wymienne, działa na kawie i resztkach jedzenia, ma łono, w którym się mieści 2 dzieci naraz, ma taki pocałunek, który leczy każda rzecz od startego kolana do złamanego serca.
Anioł starał się powstrzymać Pana:
- To jest za dużo pracy na jeden dzień, lepiej poczekać ze skończeniem do jutra.
- Nie mogę, powiedział Pan. Jestem tak blisko skończenia tego dzieła, które jest tak bliskie memu sercu.
Anioł zbliżył się i dotknął kobiety:
- Ale zrobiłeś ją taką miękką, Panie?
- Ona jest miękka, ale zrobiłem ja także twarda. Nawet nie wiesz ile może znieść lub osiągnąć.
- Będzie myśleć? spytał anioł
Pan odpowiedział:
- Nie tylko będzie myśleć, ale rozumować i negocjować.
Anioł zauważył coś, zbliżył i dotknął policzka kobiety.
- Wydaje się, że ten model ma skazę. Powiedziałem Ci, że starałeś się dać za wiele rzeczy.
- To nie jest skaza - sprzeciwił się Pan - to jest łza.
- A po co są łzy? zapytał anioł.
Pan powiedział:
- Łza to jest forma, która ona wyraża swoja radość, wstyd rozczarowanie, samotność, ból i dumę. Anioł był pod wrażeniem.
- Jesteś Panie geniuszem, pomyślałeś o wszystkim, to prawda, że kobiety są zdumiewające.
- Kobiety maja siłę, która zdumiewa mężczyzn. Maja dzieci, przezwyciężają trudności, dźwigają ciężary, ale obstają przy szczęściu, miłości i radości. Uśmiechają się, kiedy chcą krzyczeć, śpiewają, kiedy chcą płakać, płaczą, kiedy są szczęśliwe i śmieją się, kiedy są zdenerwowane. Walczą o to, w co wierzą, sprzeciwiają się niesprawiedliwości, nie zgadzają się na "nie" jako odpowiedź, kiedy wierzą, że jest lepsze rozwiązanie. Nie kupią sobie nowych butów, ale swoim dzieciom tak... Idą do lekarza z przestraszonym przyjacielem, kochają bezwarunkowo, płaczą, kiedy ich dzieci osiągają sukcesy i cieszą się, kiedy przyjaciele odnoszą sukcesy. Łamie się im serce, kiedy umiera przyjaciel, cierpią, kiedy tracą członka rodziny, ale są silne, kiedy nie ma skąd wziąć siły. Wiedzą, że objęcie i pocałunek może uzdrowić zranione serce. Kobiety są różnych wielkości, kolorów i kształtów. Prowadza, latają, chodzą lub wysyłają ci maile, żeby powiedzieć ci, że cię kochają. Serce kobiety jest tym, co powoduje, że świat się kręci. Kobiety robią więcej niż to, że rodzą. Przynoszą radość i nadzieję, współczucie i ideały. Kobiety maja wiele do powiedzenia i do dania.
Tak,serce kobiety jest zadziwiające ...
__________________
You never have this day again...
  #28  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 16:44
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Basiu ,piękna bajka -nie bajka.Pogłaskałas nas Basiu bardzo ,tyle pięknych przymiotów nam kobietom przypisujac a co z męzczyznami?
__________________
  #29  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 16:57
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No właśnie...

Moja ukochana autorka literatury fantazy - Ursula K. Le Guin powiedziała w jednej ze swoich powieści, że mężczyzna jest jak skorupka orzecha. Gdy go zgniecie życie - nie pozostaje nic... w środku tego mężnego, silnego mężczyzny jest pustka. Korzenie kobiety natomiast sięgają głęboko i żadne klęski nie są w stanie jej zniszczyć...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #30  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 17:16
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Gaduła :P

Cytat:
Napisał tar-ninka
Basiu ,piękna bajka -nie bajka.Pogłaskałas nas Basiu bardzo ,tyle pięknych przymiotów nam kobietom przypisujac a co z męzczyznami?

Tar-ninko - tak na szybko.
Może się narażę Panom ? - Wybaczcie, to tylko...kawał

Dwie kobiety chwalą swoich mężów:
- Mój mąż to anioł - mówi pierwsza.
- Mój też nie mężczyzna.

***

Pogrążony w smutku mąż mówi do żony:
- Rzuciłem papierosy, rzuciłem wódkę, teraz to już chyba kolej na ciebie...

A teraz wracajmy do...bajek
__________________
You never have this day again...
  #31  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 17:18
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Cudowna bajka. O,pardon. To sama najprawdziwsza prawda.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #32  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 21:58
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Desti-Basiu piękne te Twoje opowieści dopiero dziś odkryłam ten wątek i nadrabiam zaległości Pozdrawiam Grażyna
  #33  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 22:26
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Dasti Basiu ....bajka piekna.,.....
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #34  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 23:18
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Puk, puk...to ja Miłość

- Kto tam ... ?
- To ja, miłość...
- Nie znam Cię...
- Otwórz, proszę ...
- Nie otworzę, nie znam Cię...
- Otwórz serce, to mnie poznasz...
- Nie chcę, bo mnie zranisz...
- Nie zranię..., pokażę Ci co to szczęście.
- Jak ?
- Pokażę Ci siebie,poznasz mnie... Pozwolę Ci się pokochać... Dam Ci siebie...
- Za darmo? Nie wierzę Ci,czego chcesz ode mnie?
- Otwórz się serduszko, proszę ... Zaufać mi możesz... Chcę Ci tylko siebie dać ...Potrzebuję Cię ... daj mi szansę ... Otwórz....
- Czemu właśnie ja? Jest milion innych serc... Zapukaj do nich ...
- Pukam do Ciebie, otworzysz... ? Nie dasz nam szansy? Wolisz być sama...
- Boję się... nie chcę znów cierpieć...
- A Twoja samotność to nie cierpienie ? Nie cierpisz z jej powodu ? Samo jesteś szczęśliwe? Zaufaj mi... Zaryzykuj...Daj szansę...
Może to na mnie właśnie czekasz... Może to ja ?
- A może nie Ty...
- Tego nie wiesz dopóki nie spróbujesz.... Puk puk .... Otwórz... To ja miłość... nie bój się ...
- A więc mogę mieć nadzieję... ?
- Może kiedyś... Może kiedyś się otworzę...
__________________
You never have this day again...
  #35  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 23:26
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Kobity na litosc boska skad w was tyle sentymentalizmu??????? To nie zlosliwosc ,to ciekawość?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #36  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 23:35
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie ;D

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Kobity na litosc boska skad w was tyle sentymentalizmu??????? To nie zlosliwosc ,to ciekawość?

Nie wiem jak tam inne seniority, ale ja tak mam...po koniaku
__________________
You never have this day again...
  #37  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 23:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Desti blagam tylko nie popadnij.....Zreszta mamy tu wateczek o alkoholizmie w razie co..WujeK Dobra Rada i Zyczliwa Zuzia wyciagną do ciebie reke jakbys czula,ze toniesz....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #38  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 23:52
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Gosiu...

Jedna lampeczka koniaczku jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz ma zbawienne skutki
Na co dzień jestem beztrunkowa...a dziś Mamuśka postawiła koniaczka z okazji Imienin
No, chyba że będzie to drink z Campari - bo temu to nie umiem się oprzeć
__________________
You never have this day again...
  #39  
Nieprzeczytane 15-08-2007, 23:54
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Małgosiu, a czemu nie możemy być sentymentalne?
Ja jestem bez koniaczku i bez drinka, ale te bajki Desti bardzo mi się podobają.
Nie piłam, bo czekałam na Ciebie, a Ty wędrujesz gdzieś światem, rozczulasz się nad zwierzątkami, a obiecanej wódeczności nie pijesz. Muszę pocieszać się bajkami.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #40  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 01:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Małgosiu, a czemu nie możemy być sentymentalne?
Ja jestem bez koniaczku i bez drinka, ale te bajki Desti bardzo mi się podobają.
Nie piłam, bo czekałam na Ciebie, a Ty wędrujesz gdzieś światem, rozczulasz się nad zwierzątkami, a obiecanej wódeczności nie pijesz. Muszę pocieszać się bajkami.
Alez Wilhelmino -zapytalam sobie tylko.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cholesterol - bajka o dobrym i złym bracie - komentarze Ewa54 Ogólny 62 04-05-2013 16:20
Listy o miłości............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 29 21-02-2012 22:36
Maj-miesiąc miłości Sunshine Miłość, przyjaźń, związki, samotność 367 23-06-2008 17:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.