menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Niko

Cytat:
Napisał nika
Brawo,tak trzeba trzymać!Z narzekania nic dobrego nie wyniknie.Dla mnie to idiotyczne,że single są nieco szykanowane w towarzystwie mężatek.Mam dwie takie koleżanki i nie widzę żadnego problemu.Wierzę swojemu facetowi..im też.
mam identycznie nie wyobrażam sobie siebie w roli "strażniczki" swojego faceta. Gdyby okazało się, że nie można mieć do niego zaufania natychmiast przestałby być moim facetem. Izolowanie singli jest dla mnie niemądre i niezrozumiałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 19:36
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Widzę ,że zrozumienie znalazłam u niektórych dziewczynek.Pytałam się jak sobie radzicie bez bratniej duszy a spadł na mnie grad rad w stylu " poszukaj sobie faceta,jesteś natrętem, singlem, który zabierze męża". Nie o to mi chodziło.Nie pytałam się o radę jak znaleźć faceta.Poszłabym do "mirtowej gałązki". Chciałam tylko poradzić się jak sobie radzicie gdy koleżanka ,którą uważałyście za bardzo bliską osobę(znamy się od piaskownicy , a ona jest po ślubie 10 latek) zaczęła się dziwnie zachowywać co bardzo boli. Nie wciskam się na siłę, nie widzę różnicy między nieużytymi mężatkami i nieużytymi singlami. Mam swoje bardzo ciekawe zajęcia.Chciałabym uczęszczać na wykłady takiego uniwersytetu, ale raz,że u nas jest typowo katolicki a dwa nie przyjmują osób pracujących tylko jak to określili "nieczynnych zawodowo". Aannaa235 moze coś źle napisałam ale ja mam towarzystwo znajomych,spotykamy się w różnych resteuracyjkach, w pracy też jetem lubiana,lgną do mnie młode dziewczyny , dla których służę rada i uśmiechem.Moja praca polega między innymi na kontaktach z pracownikami i wtedy czuję się jak ryba w wodzie, koleżanki zwierzają mi się z sekretów a także proszą o pomoc, a wiadomo,jak człowiek ma coś załatwić dla kogoś innego nie dla siebie to jest odważniejszy.Jednak mimo tego,że się nie nudzę,mam towarzystwo, potrafię zagospodarować sobie czas, lubię też poleniuchować- czuję pewien niedosyt. Ale korzystając z niektórych podpowiedzi wezmę się za siebie. coś wymyślę i napiszę jak mi idzie wyjście do ludzi. Może zrobie jakieś spotkanko w domu no i coś fajnego do jedzenia i ściągnę te bździungwy do siebie.No to pa ,lecę na kurnik pograć w literaki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 20:22
elusia's Avatar
elusia elusia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Gdańsk
Posty: 390
Domyślnie

Alinko,
nie jestes sama w takiej sytuacji.Jeszcze pracujesz i masz obowiazki.
Ja jestem singlem niedlugo i tez zdziwilo mnie, ze moje towarzystwo sie zmienilo.
Trudno nie lubia samotnych,moze panie czuja zagrozenie?Doswiadczam tego samego.
Nielatwo jest znalezc towarzystwo w tym wieku.Trzeba zyc i byc pozytywnie nastawionym,choc to nielatwe.
Pozdrawiam.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:31
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Elusiu

Cytat:
Napisał elusia
Alinko,
nie jestes sama w takiej sytuacji.Jeszcze pracujesz i masz obowiazki.
Ja jestem singlem niedlugo i tez zdziwilo mnie, ze moje towarzystwo sie zmienilo.
Trudno nie lubia samotnych,moze panie czuja zagrozenie?Doswiadczam tego samego.
Nielatwo jest znalezc towarzystwo w tym wieku.Trzeba zyc i byc pozytywnie nastawionym,choc to nielatwe.
Pozdrawiam.


zobaczysz, że znajdziesz nowe, super towarzystwo wszystko przed Tobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 22:00
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie podziękowanie

Dzięki bardzo za mile słowa. Już mi lepiej,że nie jestem sama w takiej sytuacji.I troszkę wygrałam dziś na literkach, nie jest źle. I tym przyjemnym akcentem................... pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 20:44
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

"lecę na kurnik , pograć w literki'.....co to jest?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 21:12
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Uśmiech

Malwinko proszę

http://www.kurnik.pl/

miłej zabawy
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 21:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

O kurczę ( o kurnik hihi) dzieki Largetto...nie wiedziałam ,ż e takie coś istnieje, myślałam ,że to to taki slang babciny hihi...Boze, jakby jeszcze w to grać , to skąd czas brać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:44
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Jest piosenka, którą znamy z ognisk, przy których śpiewaliśmy wspólnie z przyjaciółmi, właśnie to też jest sposób na skupianie wokół siebie ludzi przyjaznych:

Ogniska już dogasa blask,
braterski splećmy krąg.
W wieczornej ciszy w świetle gwiazd
ostatni uścisk rąk.
ref.
Kto raz przyjaźni poznał moc,
nie będzie trwonił słów.
Przy innym ogniu, w inną noc
do zobaczenia znów.

Nie zgaśnie tej przyjaźni żar,
co połączyła nas,
nie pozwolimy by ją starł
nieubłagany czas.

ref
Kto raz...
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 17:05
60lotos 60lotos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 4
OK Po raz pierwszy piszę w Klubie Seniora.

Przeczytałam list (post) i kilka komentarzy i zaczęłam się zastanawiać czy naprawdę ta osoba nie ma problemu,tak jak
to komentują inni,czy też post napisany jest celowo w takiej
tonacji aby nie robić z siebie "ofiary losu". I w tym momencie
przechodzę do setna sprawy. Zgadzam się z autorem postu,że dzisiaj znacznie trudniej o prawdziwą przyjaźń niż kilkanaście
lat temu.Powodów jest dużo,ba nawet bardzo dużo,a szczególnie jeśli o przyjaźń zabiega kobieta samotna. Przykład z własnego podwórka. Kończyłam pół wieku życia i postanowiłam to uczcić z przyjaciółmi i znajomymi. Przyjaciele
to dwa małżeństwa,z którymi poznałam się wraz z mężem w
pierwszych latach naszego związku.Po 18-tu latach moje
małżeństwo się rozpadło,przyjaciele zgodnym chórem przyznali
mi rację,ale w późniejszym okresie kontakty były rozluźnione.
Po spotkaniu urodzinowym odżyły wspomnienia,było miło,sympatycznie,zapewnienia o potrzebie utrzymywania kontaktów aż do momentu gdy zaproponowałam koleżance
(żonie jednego z kolegów) abyśmy obie poszły do kina.Wówczas usłyszałam od pana męża,że jego żona ma mężczyznę więc ma z kim pójść do kina!!! Przyznam,że z lekka
zgłupiałam,ale to tylko dla mnie sytuacja wydała się anormalna chociaż wcześniej koleżanka żaliła się,że od bardzo dawna nie była nigdzie,a w kinie to już nie pamięta kiedy i na czym. Kobieta,która wtedy miała za sobą ok.22 letni staż małżeński,pracowała,zarabiała,obsługiwała męża i dwóch synów
nie skomentowała wypowiedzi swojego pana i nie odezwała się do dnia dzisiejszego,a minęło wiele lat.
Przykładów takich i podobnych mogłabym podać wiele.Nie doświadczyłam ich sama ale jestem w kontakcie z paniami
samotnymi,które mają swoje bardzo różne przeżycia, a o których rozmawiamy bez skrępowania,bo to nie my jesteśmy winne tej "chorej" sytuacji,ale osoby,które są ze sobą w związku przez wiele,wiele lat i nie mają do siebie zaufania.
Dla mnie "chorymi" związkami są te wszystkie,w których ludzie przez wiele lat mieszkania pod wspólnym dachem nie zdążyli się ZAPRZYJAŹNIĆ !!! Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 20:19
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie przyjazń

Alinap. Jedna uwaga mi się nasuwa, chcesz do ludzi, a przecież wchodząc w ten wątek jesteś wśród nich. Uzyskałaś wiele porad czy z nich skorzystasz? UTW jest pewnym rozwiązaniem. mam tego rodzaju doświadczenie, ale to nie jest droga do prawdziwej przyjazni. Ludzie spotykają się, pogadają i siedząc przy stoliku w kawiarni wśród grona koleżanek widzisz i słyszysz jak dwie z nich szepczą na twój temat. To nie jest to. A czy miałaś kiedykolwiek, np. w młodości prawdziwą przyjaciółkę nie tylko taką, której możesz zwierzyc swoje sekrety, ale taką która pospieszyłaby Ci z pomocą w każdej sytuacji. Nie mam przekonania, że teraz, kiedy jesteśmy już starsze i bardziej krytyczne wobec otoczenia byłybyśmy zdolne do zawarcia prawdziwej przyjazni. Jeszcze jedno wiem, że UTW jest dla nieczynnych zawodowo. Wiele z moich koleżanek pracuje jeszcze, dorabiając sobie do emerytury lub nawet na umowę. Nikt o tym nie wie. Czy dla Ciebie to nie jest jakaś wskazówka. Ciekawa jestem jak Ci się wiedzie. Do następnego razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 10:22
czarna48's Avatar
czarna48 czarna48 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Londyn
Posty: 687
Domyślnie

witaj.stawiam pierwsze kroki na tym blogu.i doskonale rozumiem co to jest samotnosc a jest ona dla mnie okrutna .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 12:24
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 147
Domyślnie

Witaj czarna.....samotność jest zawsze okrutna, ale tyle jest ludzi samotnych, że wystarczy się nawet tylko z nimi spotykać i już nikt nie będzie samotny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 15:49
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie samotnośc

Witajcie.

Wiecie jaki jest sposób na karaluchy - polubic.

I tak jest ze samotnością (sama doświadczam) trzeba ją polubic.
Wtedy tylko czasem doskwiera np. w Swięta.

-------------------------------------
Samotnośc jest łaską /Glenn Gould/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 11:22
60lotos 60lotos jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 4
Gaduła Przyjaźń ? Pojęcie względne.

Mam w domu komputer,ale przez długi czas służył tylko i wyłącznie do załatwiania pilnych spraw,najczęściej opłat.
Teraz próbuję "wydobyć" z niego coś więcej i mizernym skutkiem,co oczywiście mnie zniechęca do udziału w dyskusji.
Któregoś dnia czytałam wypowiedzi na temat seriali telewizyjnych i chciałabym podzielić się swoją opinią.
Od lat wielu śledzę losy rodziny Lubiczów w KLANIE.
Według mojej oceny jest to jeden serial,w którym mogę oglądać takie znakomitości sceny jak: Agnieszkę Kotulankę, Barbarę Bursztynowicz (polecam piękny tekst w "PANI"-styczeń 2009),Joannę Żółkowską,Jej córkę - Paulinę Holtz,
Laurę Łącz, Zofię Merle,Tomasza Stockingera, Andrzeja Strzeleckiego,Andrzeja Grabarczyka,Jacka Borkowskiego i wielu,wielu innych wspaniałych,wykształconych,kulturalnych
artystów.Kochani-dzięki WAM za to,że jesteście,że chcecie
grać,a przy okazji pokazujecie różne strony naszego życia.
Serial M jak miłość zachęcił do oglądania chyba z racji tytułu.
Ja go nie oglądam,nie znam treści,ale wiem,że nie byłabym
w stanie ogladać Mroczków,Muchy,przesłodzonych Cichopków itp.Trafili do serialu z "łapanki" i zarabiają,ale to nie wszystko
żeby oczarować ludzi,bo nie mają czym.
Pozdrawiam Klubowiczów i życzę wielu wspaniałych kontaktów
w NOWYM ROKU-2009.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 12:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał 60lotos
Mam w domu komputer,ale przez długi czas służył tylko i wyłącznie do załatwiania pilnych spraw,najczęściej opłat.
Teraz próbuję "wydobyć" z niego coś więcej i mizernym skutkiem,co oczywiście mnie zniechęca do udziału w dyskusji.
Któregoś dnia czytałam wypowiedzi na temat seriali telewizyjnych i chciałabym podzielić się swoją opinią.
Od lat wielu śledzę losy rodziny Lubiczów w KLANIE.
Według mojej oceny jest to jeden serial,w którym mogę oglądać takie znakomitości sceny jak: Agnieszkę Kotulankę, Barbarę Bursztynowicz (polecam piękny tekst w "PANI"-styczeń 2009),Joannę Żółkowską,Jej córkę - Paulinę Holtz,
Laurę Łącz, Zofię Merle,Tomasza Stockingera, Andrzeja Strzeleckiego,Andrzeja Grabarczyka,Jacka Borkowskiego i wielu,wielu innych wspaniałych,wykształconych,kulturalnych
artystów.Kochani-dzięki WAM za to,że jesteście,że chcecie
grać,a przy okazji pokazujecie różne strony naszego życia.
Serial M jak miłość zachęcił do oglądania chyba z racji tytułu.
Ja go nie oglądam,nie znam treści,ale wiem,że nie byłabym
w stanie ogladać Mroczków,Muchy,przesłodzonych Cichopków itp.Trafili do serialu z "łapanki" i zarabiają,ale to nie wszystko
żeby oczarować ludzi,bo nie mają czym.
Pozdrawiam Klubowiczów i życzę wielu wspaniałych kontaktów
w NOWYM ROKU-2009.
Seriali nie oglądam, telewizora prawie też, ale do pisania się nie zniechęcaj, do dyskusji też, znajdziesz wątek, który Ci leży i powoli się rozkręcisz, będziesz musiał drugi komputer kupić bo jeden będzie za mało. Każdy kiedyś zaczynał, też się wkurzał, że .... Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 13:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 147
Domyślnie

Lotos...nie zniechęcaj się, wystarczy że umiesz pisać i poruszać się po klubiku, reszta przyjdzie z czasem jak u każdego, nikt na początku nie był mistrzem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 13:36
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie pierwsze koty za płoty

Witajcie.

Jestem też początkująca. Komputer mam od niedawna. Musiałam sama sobie zadac wiele trudu by pokonac opór materii. Wiele mam jeszcze do pokonania, ale nie zrażam się. Dzięki Wam mam jednak kontakt z innymi ludzmi i nie zrażam się, że na niektórych wątkach wrze jak w ulu. To dobrze to znaczy że jeszcze żyjemy, to dobrze że nam się jeszcze chce. Nie mam poczucia humoru tak wysublimowanego jak niektórzy uczestnicy, mam go na pewno ale trochę dalej ukrywa się pod grubszą skórą. Co do seriali i ja oglądam Klan też, denerwuje mnie jednak wymuszona przez ramy serialu gra aktorów, chociaż jest ona na pewno lepsza niż w innych serialach. Wychowana jestem na teatrze TV jak wielu z nas i mam trochę większe wymagania co do gry aktorów nieprzygotowywanej z odcinka na odcinek. Chyba mne rozumiesz. Klan odzwierciedla naszą rzeczywistośc, ale uciekam od niej, wolę świat daleki od naszych realiów, pokazany w Modzie na Sukces. Wiem że niewiele osób przyznaje się do oglądania tego serialu by nie byc posądzonym o niewybredny gust, no cóż ale o gustach trudno dyskutowac.

Znajdziesz czas na zabawę z komputerem, na bycie chociaż naskórkowe z innymi ludzmi. Bądz z nami.

Czarna odzywaj się do nas od czasu do czasu, to pomaga na samotnośc. Serdecznie Was pozdrawiam i życzę Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zdrowia, szczęścia, pomyślności, bliskości z innymi ludzmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 15:11
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał alinap
Brakuje mi koleżanki z którą mogłabym pogadać od serca, taką abyśmy milczeć mogły i nie nudzić się.

Alinko, dużo słów padło po Twojej wypowiedzi i uważam, że całkiem niepotrzebnie. Według mnie najistotniejszy problem odzwierciedla zdanie, które cytuję. Nie potrzebujesz kontaktów z ludźmi, bo je masz. Za facetem też nie tęsknisz. Masz kochającą rodzinę, która jest "blisko". Tylko brakuje tego małego "czegoś". Rozumiem Cię doskonale, bo ja jeszcze do niedawna odczuwałam dokładnie to samo. Mam męża, koleżanki, nie jestem samotna, ale marzyłam o takiej osobie, z którą można sobie "pomilczeć" i która będzie blisko, gdy bedzie mi źle.
Wszyscy mi całe życie mówią, że jestem dobrym materiałem na przyjaciółkę, bo umiem słuchać i szybko biegnę z pomocą. Ale ja też chciałam, żeby mnie czasami ktoś wysłuchał. Niestety, takiej osoby nie było. Teraz już jest kilka. Połączył nas internet i wreszcie mam przyjaciół. Ale to wymagało jakiegoś czasu...kilku lat.
Może i Tobie się uda, czego Ci życzę z całego serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 15:32
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Komputer mam od paru miesięcy i zupełnie nie potrafiłam poruszać się w internecie. Jeśli chodzi o nasze forum to wszystko czego do tej pory zdołałam nauczyć się, zawdzięczam baaardzo sympatycznym seniorkom. Zadne moje pytanie dotyczące jakiegoś problemu związanego z komputerem czy z forum nie pozostało bez odpowiedzi. Tak więc jeśli macie jakiś problem to pytajcie najlepiej na e.pomoc a zawsze otrzymacie dobre rady. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chcę Ci ofiarować...(wątek o przyjaźni) destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 372 07-07-2011 11:03
;;;;;;;Definicja szczęścia;;;;;;;;;;; nektarynka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 210 09-05-2010 10:43
A może o przyjaźni? Bianka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 92 06-09-2009 22:06
Do szczęścia potrzebni liczni przyjaciele? - komentarze Ludgarda Ogólny 44 28-07-2009 14:50
Wolna Polska - brak opozycji ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 0 11-01-2008 15:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.