menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-05-2009, 14:47
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A guzik prawda, ja mam pacjentke (20- letnia) której wypadnięte jądro miażdzyste samo sie wchłonęlo- ale to pierwszy taki przypadek. Prosze czytac uwaznie moje posty- pisałam o tym,że cały bisnes polega na maksymalnym wzmocnieniu m. przykręgoslupowych i m,brzucha, aby one częsciowo przejęly czynnosc kregoslupa.

Przyznaję, że dzięki codziennym ćwiczeniom kręgosłupa i m.brzucha od kilku lat, na leżąco - po przebudzeniu, nie mam żadnych bóli kręgosłupa, choć mam spore zmiany, również w biodrze i zaawansowaną osteoporozę.
Naprawdę warto ćwiczyć, choć parę minut (jak ja).
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 14:53
baszka25 baszka25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: mazury
Posty: 6
Domyślnie

Ja mialam takie same dolegliwości na odcinku szyjnym.Doszło do tego,ze mialam niewladną prawą ręke.Szybko zdecydowalam się na poerację.I nie żaluje podjetej decyzji.Dwa miesiące po zabiegu wrocilam do pracy.Częste przyjmowanie środków typu NIMESIL moze doprowadzić do upośledzenia pracy przewodu pokarmowego.Często lekarze odradzają operacje.Ja natrafilam na takiego,który od razu po obejrzeniu zdjęć z rezonansu zaproponowal operacje.I ciesze sie z podjętej decyzji.Komfort życia poprawił mi się zdecydowanie.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 15:24
baszka25 baszka25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: mazury
Posty: 6
Domyślnie

Jetem początkująca wiec najpierw poczytalam komentarze i mam prośbę do margolci i hesperdyny,czy mogły by napisać co się z ich dolegliwosciami dzieje .Miną już rok od ich wpisów ciekawa jestem .pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 07:57
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

ja juz nie mam siły Jezdze po lekarzch wydaje pieniadze i nic z te4go nie wynika Stwierdzono u mnie dyskopoatie Powiedziano ze jesli jadro rdzenia nie wroci na miejsce mam miec opreracje Kazano lezec Leze juz ponad tydz Bol nie mija Promieniuje strasznie na lewa noge Myslalam o kreglarzu ale boje sie słyszalam ze ludzie czekaja na operacje ponad rok Jak z tym zyc Nie wiem kiedys przechodzilo samo a teraz KLAPA Moze jakies cwiczenia.... Jestem załamana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 09:23
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Pocztaj stronę:
http://resmedica.pl/archiwum/zdart7015.html
Zyczę powrotu do zdrowia.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 20:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

W okresie ostrym żadne cwiczenia- leżenie w pozycji najwygodniejszej- tzn nie ma bolec. Niestety leki z osłona na zoładek- dopiero potem cwiczenia-uważajcie na stope nogi gdzie jest zapalenie n kulszowego, czy korzeni, bardzo mozliwa operacja, jeżeli stopa opada, a bezwzględnym wskazaniem do operacji jest zaburzenie w oddawaniu moczu i stolca( bezwiedne)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 21:05
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

bylam na basenie Musialam wyjsc po 20 min
Nie dalam rady Boze...Rozmawialam z masazysta o wieloletnim stazu-kolegą Powiedzial ze jesli to jadro wyszloto sie to miejsce zasklepiło i mam nie wierzyc w cuda ze tylko operacja mi pomoze Rozesmialsie ironicznie jak usłyszał ze lezenie ma byc powrotem do zdrowia Faktycznie lezałam cały tydzien Dom zarastał brudem a ja tkwiłam w pozycji jaka mi zalecono Nie gotowałam i wstawałam tylko do wc i NIC Wyprostowac sie nadal nie moge Nie mam opadajacej stopy ale b promieniuje na lewa noge i biodro Masazysta powiedzial mi ze dalszym tego efektem jest zwyrodnienie np stawu biodrpwego i nieodwracalne sktzywienie ktore sama wtwołuje chcac uninac bolu Powiedzial ze by nie brac mydolal bo rozwala watrobe Jestem na zastrzykach i czopkacj aby odciazyc zoładek ale przeciez to tylko pomoc dorazna Nie moge pracowac i funkcjonowac a lekarze i leki kosztuja fotune Boze jak zyc...?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 21:27
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

DZIEKUJE WERONIKO PRZECZYTAŁAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 00:38
lucyna-60's Avatar
lucyna-60 lucyna-60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 19
Domyślnie

Do Kaśka ..
Przegladając ten wątek,natrafiłam na Twój post, w ktorym piszesz, że kupilaś płytę DWD z kpl.ćwiczeń .,też mam dyskopatię,cierpię od wielu lat ,i jestem zainteresowana ćwiczeniami.Prosze o bliższe dane o tej płycie.
Pozdrawiam....LZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 07:28
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

no ja tez jestem zainteresowana ta płyta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 13:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

mariolamonika64
Czytam Twoje posty i zastanawiam się kto ma większą wiedzę, lekarz prowadzący -każący leżeć, baciela również lekarz, czy jakiś masażysta? No i upór babski na złość mamie odmrożę sobie uszy i pójdę na basen. Skoro tydzień nie pomógł należy leżeć dalej. Tyle mojego wtrącania się. "Działaj" dalej
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 16:01
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

no wiem Zebrałam juz reprimendy od córki ktora przebywa na obczyznie Fakt w tym ze to nie o upor babski chodzi tylko sprawy nat.przyziemniej jestem bez pracy Zwolnienie mi juz nie przysluguje a zasiłek rechabilitacyjny jest w trakcie załatwiania Poki co jestem 2 mies bez jakichkolwiek pieniedzy Miałam załozyc własna pracownie artystyczna ale kłody pod nogi...choroba mnie obaliła Działałam tak sobie na własna reke robiac bizuterie z ceramiki Jazdziłam po rynkach i jakos koniec z końcem dało sie zwiazac a teraz klapa Tak na marginesie ja juz jezdziłam pewnie z ta przepuklina zaczym zostałam zdjagnozowana kilka lat sie mecze Pierw pomadały naswietlania i leki-bol przechodzil Za rok sie odnawiał ii tak z tym zyłam Myslałam ze teraz tez tam rade Jak tak dalej pojdzie umre smiercia głodowa Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 17:23
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

ale Babciella tez napisała w swoim poście ze zna tylko jeden taki przypadek ,ze jadro sie samo wchłoneło....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 18:52
mariolamonika64 mariolamonika64 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 8
Post

Mam jeszcze jedno pytanie (cos czesto bywam na forum ostatnio) do Babcielli Jak dlugo moge brac te leki Biore juz od 2 mies Pierw wiecej Teraz staram sie jedna tabletke lub zastrzyk ewentualn czopekraz dziennie Boje sie ze 6 ta seria zastrzykow to juz przesada a bez nich nie dam rade w nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 10:37
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

jako początkujący forumowicz widzę, że zapłaciłem frycowe Mój wczorajszy post o kręgosłupie chyba powinny się znaleźć w tym wątku a nie w w wątku o zwyrodnieniu kręgosłupa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 28-08-2009, 18:20
AkademiaCiała AkademiaCiała jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1
Post

Zapraszam do Akademii Ciała!
Oferta Akademii Ciała:
1. Indywidualny trening ciała
Korzystając z tej opcji, otrzymujesz:
a) diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) serię treningów modelujących ciało prowadzących do osiągnięcia wymiarów 90x60x90
c) ćwiczenia wyszczuplające uda, talię i brzuch
d) ćwiczenia ujędrniające piersi, pośladki
e) ćwiczenia podnoszące piersi
f) ćwiczenia poprawiające kondycję
Czas trwania: miesiąc do półtora miesiąca, częstotliwość spotkań 2-3 razy w tygodniu.
Koszt: 150 zł za pierwszy trening (obejmuje diagnozę kręgosłupa) i 100 zł za każdy kolejny.
2. Diagnoza schorzenia kręgosłupa
Koszt: 80 złotych
Czas trwania: 15 minut
3. Rehabilitacja kręgosłupa
Korzystając z tej opcji, otrzymujesz:
a) Diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) Serię treningów korekcyjnych prowadzących do rehabilitacji schorzeń kręgosłupa
c) Wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa i całego układu kostnego
d) Możliwość wyleczenia takich schorzeń jak: dyskopatia, lordoza lędźwiowa, hiperkyfoza i innych.
Koszt: 80 zł/ trening
Czas trwania uzależniony jest od stanu kręgosłupa, stadium zaawansowania schorzenia, częstotliwości i intensywności ćwiczeń. Minimalny czas trwania to 1 miesiąc.
W razie jakichkolwiek pytań lub chęci zapisania się proszę o kontakt:
gg- 12288677
e-mail- Kasia.akademiaciala@gmail.com
tel- 793 788 408
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 28-08-2009, 18:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał AkademiaCiała
Zapraszam do Akademii Ciała!
Oferta Akademii Ciała:
1. Indywidualny trening ciała
Korzystając z tej opcji, otrzymujesz:
a) diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) serię treningów modelujących ciało prowadzących do osiągnięcia wymiarów 90x60x90
c) ćwiczenia wyszczuplające uda, talię i brzuch
d) ćwiczenia ujędrniające piersi, pośladki
e) ćwiczenia podnoszące piersi
f) ćwiczenia poprawiające kondycję
Czas trwania: miesiąc do półtora miesiąca, częstotliwość spotkań 2-3 razy w tygodniu.
Koszt: 150 zł za pierwszy trening (obejmuje diagnozę kręgosłupa) i 100 zł za każdy kolejny.
2. Diagnoza schorzenia kręgosłupa
Koszt: 80 złotych
Czas trwania: 15 minut
3. Rehabilitacja kręgosłupa
Korzystając z tej opcji, otrzymujesz:
a) Diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) Serię treningów korekcyjnych prowadzących do rehabilitacji schorzeń kręgosłupa
c) Wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa i całego układu kostnego
d) Możliwość wyleczenia takich schorzeń jak: dyskopatia, lordoza lędźwiowa, hiperkyfoza i innych.
Koszt: 80 zł/ trening
Czas trwania uzależniony jest od stanu kręgosłupa, stadium zaawansowania schorzenia, częstotliwości i intensywności ćwiczeń. Minimalny czas trwania to 1 miesiąc.
W razie jakichkolwiek pytań lub chęci zapisania się proszę o kontakt:
gg- 12288677
e-mail- Kasia.akademiaciala@gmail.com
tel- 793 788 408


Czy dziś jest 1 kwiecień i "prima aprilis" cenki w sam raz dla przeciętnego emeryta ale najbardziej ubawił mnie
Cytat:
b) serię treningów modelujących ciało prowadzących do osiągnięcia wymiarów 90x60x90

toż seniorki same modelki w wieku nastolatek będą. Nastolatki pewnie by skakały z radochy mając takie wymiary.
Idę sobie bo mi się oberwie za krytykę
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 13:44
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie Uważajcie na tę "akademię ciała"

powinna się chyba nazywac "TAJNA akademia ciała" - żadnych namiarów poza komórką... pachnie mi naciąganiem. Zresztą, patrząc na tę ofertę, to muszę dodac, że tylko baaardzo naiwni mogą im zawierzyc swoje zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 15:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja napisalam, że tylko w okresie ostrym jest reżim łóżkowy-ja myslę , że trochę sterydów przydałoby sie, aby mina ostry bół- może byc blokadaterydowa,z fizykoterapii jedynie jontoforeza srodkiem p/ zapalnym, delikatny masaż klasyczny- NIE PLYWANIE.Ja mysle ,ze w Twojej sytuacji, kiedy masz kłopoty z praca , lekarz powinien włączyc jakiś antydepresant. Nic się nie zasklepia w wypadniętym dysku- co za bzdury- przy zaniedbanej chorobie okołokorzeniowo powstaja zrosty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 15:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

to, co podala p. Kasia nie jest glupie , ale rehabilitacja w przewlekly stanie trwa całe życie- więc???- pieniadze b. duże
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.