menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 19:09
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Dokładnie tak, biorą dlatego, że komuś pomogło bez postawionej diagnozy. Tryptan usmierzy ból i można sądzić, że sprawa załatwiona, a w tym czasie rozwija się jakieś paskudztwo w mózgu. Konsultacja neurologiczna jest niezbędna, tylko ona może wykluczć inne bardzo poważne schorzenia i zdiagnozowac migrenę, a potem oczywiście można już brać to co lekarz przepisze. Też apeluję do wszystkich o nie zażywanie leków bez konsultacji na zasadzie, że znajomej pomogło, to może skończyć się na cmentarzu. Nie wolno lekceważyć bólu głowy i należy bezwzględnie zasięgnąć opinii neurologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 21:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak Maju, w zwiazku z tym ze działa na nzczynia wewnatrzmózgowe, może powodowac ich zwężenie, i objawy przemijajacego noedokrwienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 04-04-2009, 20:14
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

anna, ile ten Triptagram kosztuje?? bo ja bym chciala to kupic jesli jest tanszy ale musze przeliczyc..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-04-2009, 20:23
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwa_60
anna, ile ten Triptagram kosztuje?? bo ja bym chciala to kupic jesli jest tanszy ale musze przeliczyc..
Daję ci linka do bardzo taniej apteki internetowej tam może sprawdzić wszystkie leki i ich ceny
http://www.doz.pl/apteka/s0-Szukaj
50 mg ok. 17 zł
100 mg ok. 23 zł
W każdym przypadku za dwie tabletki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 19:51
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

oo, dziękuję ci bardzo, maju!! faktycznie, taniej niż w aptece. i oni potem po zapłacie te leki do domu przyślą? kupowałaś tak kiedyś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 19:59
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Witaj, wybierasz sobie z wykazu aptekę najbliższą twojego domu, zaznaczasz, że do niej mają przysłać lek. Odbierasz i przesłanie nic nie kosztuje. Ja tak zamawiam do apteki w Krakowie, do której mam blisko. Jak naciśniesz wybierz aptekę i miasto, to wyświetlą ci sie wszystkie apteki w twoim mieście, które mają podpisaną umowę o dostawę przez internet, wbierasz stając kursorem na tej, która ci pasuje. Potem jej adres wyświetli ci się przy potwierdzieniu zamówienia. Taka dostawa nic więcej nie kosztuje. Życzę powodzenia i oczywiście zdrowia, napisz jak ci poszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 19:09
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

Pomocy!Jestem tu nowa.
Głowa peka mi z bólu od soboty,byłam u lekarza ogólnego, odesłała do okulisty,bo oko z bólu łzawi, czerwone, daje podobneobjawy jak przy zapaleniu zatoki,,,,,,,,,,,,a bolą naczyna w lewej skroni juz enty raz,to powraca w różnych sytuacjach.Okulista dał jakieś krople i kazała sobie kupić apap i paracetamol. Do tego wszystkiego mam jakieś duszności.Szukam teraz tak w internecie , objawy pasują do zapalenia tętnicy skroniowej/bo to zawsze lewa skroń/, ból,potem łzotok,wysięk z nosa też.Przy tym mam alergie na różności,mogło się skojarzyć, ale nie moge znależć ani odpowiedniego lekarza, ani też chociaż skutecznego środka p.bólowego. Może ktoś miał podobne problemy,prosze o kontakt.Pozdrawiam stałych bywalców.Vika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 19:31
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Viko , takie objawy i niesamowity ból głowy(przeważnie nocny)miał mój maż kilkanaście lat temu....to własnie dlatego nie mogąc patrzec na jego męczarnie "poszłam w medycynę naturalną"( nie pomagały leki, pogotowie, szpital, zaprzyjaźniona neurolog...nic....nie mogłam w to uwierzyć i nie mogłąm patrzec jak wielki chłop płacze z bólu)pracowalismy nad tym z mężem latami(akupresura stóp z uwzglednieniem duzego palca, masaż karku i głowy z uwzględnieniem kilku waznych punktów)daliśmy sobie radę , od dobrych paru lat nie ma ataków, czasem czuje pulsowanie w tętnicy skroniowej wtedy od razu rozmasowuję mu określone punkty.Najwazniejsze, zeby ulżyc nie dopuszczając do "rozbujania sie" bólu(moze masz w poblizu jakiegoś naturoterapeutę sprawdzonego od lat?Ale najpierw tzreba porobić wszystkie ważne badania zlecone pzrez neurologa wykluczające rózne choroby....(u mojego męża były to tzn Hortonowskie bóle głowy- rodzaj którejś tam migreny.....) powodzenia życzę Ci serdecznie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 20:40
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

Malwinko
!
Serdeczne dzięki, takie też bóle u siebie podejrzewam,właśnie Hortona.Najczęściej zdarzają się u mężczyzn,ale nie omija ta przypadłość również kobiet.Wiem o tym z lektury, ale lekarze nie wierzą,a zdiagnozować też jakoś się im nie chce.Migrena,o tak ,to najłatwiej..
Niestety,nie znam nikogo od refleksoterapii,sama probowałam masować stopy wg.tej mapki,ale bez skutku.Jestem już bezsilna.Za dużo tego,a czuję się jak na bezludnej wyspie.Duże miasto,a nie ma gdzie szukać pomocy.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 21:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Horton raczej nie, wydaje sie , że jednak migrena- tym bardziej że jestes alergikiem. Spróbuj Mefacit- ale może przepisac lekarz- czasami daje poprawe. wszystkie bóle o ktorych piszecie słabo sie lecza farmakologicznie i nie to, ze lekarzom nie chce sie badan robic, po prostu efekty leczenia kiepskie- nie ma co ukrywac.Ale w kazdym przypadku napadowych bolów głowy z wysadzaniem gałki ocznej powinno byc zrobione badanie naczyniowe mozgu.W przypadku Viki dgn raczej łatwe i potrzebne tylko ew. TK glowy.Tych migrenowych bolow jest kilkanascie i bol Viki pasuje mi do tzw CIP syndrom- leczenie rowniez kiepskie- raczej szukajcie metod paramedycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 21:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Viko napisałam sie do Ciebie szerzej, ale nie poszło , bo nie odbierasz- napisz mi skąd pochodzisz, moze jakies adresy Ci podrzucę......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 22:05
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Horton raczej nie, wydaje sie , że jednak migrena- tym bardziej że jestes alergikiem. Spróbuj Mefacit- ale może przepisac lekarz- czasami daje poprawe. wszystkie bóle o ktorych piszecie słabo sie lecza farmakologicznie i nie to, ze lekarzom nie chce sie badan robic, po prostu efekty leczenia kiepskie- nie ma co ukrywac.Ale w kazdym przypadku napadowych bolów głowy z wysadzaniem gałki ocznej powinno byc zrobione badanie naczyniowe mozgu.W przypadku Viki dgn raczej łatwe i potrzebne tylko ew. TK glowy.Tych migrenowych bolow jest kilkanascie i bol Viki pasuje mi do tzw CIP syndrom- leczenie rowniez kiepskie- raczej szukajcie metod paramedycznych
No to mnie raczej nie pocieszyłas skarbie.
Mefacit nigdy mi nie pomagał. Migreny z całą ta aurą,czaaasem miewam,ale rzadko teraz.
Natomiast,ten lewostronny ból ,męczy mnie od kilku lat, jedyne badana jakie miałam to tomograf głowy i usg naczyń szyjnych.
NIC NIE UŚMIERZA TEGO BÓLU.
Dziś sprawił mi ulgę (!!!) kompres z liścia kapusty na skroń

Nie wiem baciela jak wyglada to badanie naczyniowe?
I co oznacza,chodzi może o EEG?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 22:11
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie, u Ciebie naczyniowe badanie jest niepotrzebne- tak jak pisalam dgn pewne ale leczenie do d....(sorry). Ja czesto daje połączenie propranololu z pramolanem- to taka stara metoda, ale czasami skutkuje. tak jak prosiłam , szukaj paramedycyny- czasami skutkuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 06-04-2009, 23:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Mnie pomogła jontoforeza trascelebralna/ nie wiem czy poprawnie napisałam /z nowokainą/25 zabiegow/ plus tak jak babciela podaje tableteczki propranololu z pramolanem.Było to 20 lat temu,ale do dzisiaj nie miewam migrenowzych bólów głowy,czasami lekkie bóle przy zmianach pogody lub podwyższonym cisnieniu.Pozdrawiam cieplutko i zycze zycia bez bólu.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-04-2009, 02:17
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

wg.zalecenia lekarza wziełam Ibuprofen-2 tabl. i Allertec,
duszę się,nie mogę oddychać, boli mnie serce.(:
A, i jeszcze Bioprazol.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 14-04-2009, 19:39
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Smutny bóle głowy i nie tylko

Cytat:
Napisał Anielka
Mnie pomogła jontoforeza trascelebralna/ nie wiem czy poprawnie napisałam /z nowokainą/

Anielko, byłam u mojej pani doktor i...nie wie co to takiego,
inna rzecz ,że to lekarz rodzinny. Wspomniała tylko,że trzeba udac się z taką prośbą do neurologa.
Jeśli możesz,napisz blizej na czym takie zabiegi polegają,na jaka okolicę ciała-bo przecież nie na głowę? ,choć to tego bólu dotyczy. Bardzo cierpię.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 14-04-2009, 20:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jontofotera transcerebralna jest to podanie odpowiedniego środka w okolice tętnic skroniowych- to juz musi zadecydowac Twój neurolog- droga - jakby to powiedziec - elektrolizy - nie wiem dokladnie. metoda jest bardzo bezpieczna,no i spróbuj propranololu a 10 mg 2razy 1 tabletka prus pramolan 2razy 1)2 tabletki. To jest dobra metoda- stara- ale dobra- nie mam przekonania do nowych lekóm. Pamiętaj przy propranololu o oslonie żoładka poleczm Controloc 20 mg rano na czczo. Czekam na dobre wuadomości...Ale leczenie ustawia neurolog, ja ustawiam pacjent ow na bardzo malych dawkach, każdy ma swoje metody. Anielko bardzo się ucieszyłam, że piszesz o mojej metodzie jako skutecznej, pisalam to bez przekonania, bo kazdy Polak jest przede wszystkim lekarzem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 14-04-2009, 22:41
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam.Babcielu i Viki. Mnie te zabiegi robiono kładąc na zamkniętę oczy nasączone novokaina opatrunki ,na nie elektrody i "pod prąd"/bez obawy lekkie natężenie prądu/Kazdy zabieg trwał 25 minut.Po zabiegu trzeba było poleżeć 20 minut.Skierował mnie lekarz neurolog.I tak Babciela pisze leki jw.Może to i stara metoda ale jak dla mnie bardzo skuteczna. Przedtem kładałam sie z bólem głowy,budziłam sie z bólem głowy,traciłam przytomność z bólu głowy i ....szkoda mówic.Od tamtej pory bardzo rzadko mam lekkie pobolewanie głowy,najczęśćiej przy zmianie pogody.Pozdrawiam i powodzenia Tobie Viki zyczę.A Tobie Babcielu powodzenia w leczeniu.Oby takich lekarzy jak Ty i moja neurolog bylo więcej.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 15-04-2009, 21:12
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

Babcielu kochana,to ja póki jeszcze dycham, pojadę do ciebie,albo mnie zawiozą. Dziś ledwo ze sklepów wróciłam.Jestem coraz słabsza.Moja neurolog leczy mnie już kilka lat wyłącznie medylamentami, czasem zleca zabiegi,a nie wszystkie toleruję. Z kolei z tym propranololem i pramolanem;przeważnie mam b.niskie ciśnienie, te leki dodatkowo obniżają ciśnienie, w kazdym razie pramolan znany mi z leczenia depresji tak na mnie działa.
Żołądek- cały czas mam jakieś leki,chociaż p.bólowo biorę tylko i wyłącznie na bóle głowy,inne staram się jakoś znosić,smaruję ,rozgrzewam,wszelkie sposoby byle nie prochy.
Strasznie bolą mnie ostatnio kości,dosłownie palący ból jak zmiażdżone.Przepraszam,że tak się żalę,ale mimo sporej rodziny jestem z tymi problemami zupełnie sama.
Dzięki za rady,pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 15-04-2009, 21:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

kochana, spróbuj antydepresanty, bo cos mi się wydaję, że pomogłyby. Dobry Coaxil, Asertin. mała dawka propranololu nie obniza RR normalizuje je..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.