menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 10:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Aga ma rację...
Te przemalowane buzie są widokiem bardzo częstym u kobiet po 50-tce.
Małgoś ,ja Ci dam receptę ,a Aga jako profesjonalistka nieco skoryguje.
Ja u siebie stosuję zasadę - make up no make up..
Podkład to podstawa.A ponieważ ''leży ''cały dzień na twarzy ,musi być w doskonałej jakości.Ja używam Absolue Lancoma ,ale są dobre także L'Oreala dla pań w naszym wieku.Bo nie może on być ten sam ,co dla naszych córek..
Reszta - jak komu dobrze ,tylko skąpo...bardzo skąpo.Jak cień,to w kolorze skóry.Jak tusz ,to nie wydłużający i pogrubiający.
No i dobra pomadka ,jasna najlepiej ..I dobre perfumy..i finito..

Aga ,jako wisażystka - doradź.Ja całe życie długowłosa,od 10 lat kocham krótkie włosy.Takie ...wash and go..
Rodzina mnie krytykuje i wyciąga moje zdjęcia ,jak to mi pięknie było w we włosach do ramion,nie biorąc pod uwagę ,że to było dawno..Kto ma rację,ja czy oni ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 11:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No to tak mw robię L'Oreala używam i dalej jak w przepisie .Wlosy -widzialaś .Teraz trochę skrocilam i jest lepiej -dluższe -albo trzeba mieć uczesane -nienawidzę ,albo wygląda się "pieron w mietę strzelil" co może być u naszych córek i to też nie zawsze...więc równiez prefruję wersję "wash and go"bo nie robi ciotki klotki i jest porządna
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 14:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie hihi

wash and go dla mnie to podstawa... tylko ze ja to jeszcze musze ..dry bo za dlugie aby je trzymac takie wet.. Potem w ogon i go
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 14:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Im wiek dojrzalszy,tym "tapeta"delikatniejsza...umiar pożądany jak we wszystkich innych dziedzinach życia.Poza tym wiadomo-inny makijaz na dzień,inny na wieczorowe wyjście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 18:45
aga27 aga27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: woj.podlaskie
Posty: 34
Domyślnie

Drogie o to kilka moich rad.
Na noc krem bezwarunkowo , musi być ,skóra po ... niestety sama sie nie nawilzy i nie odżywi,straciła elastycznośc samoistnie.Niektórym wystarczy zwykły krem niwea a innym potrezbna jest silniejsza i bardziej konkretny krem (tzn nie tak tłusty i lzejszy) bardzo suche skóry sa najtrudniejsze w pielegnacji.I jesli skóra jest w ten sposób pieszczona to za dnia będziesz wyglądac 50 % lepiej bo nie będzie szara i sucha a na takiej skórze najlepszy podkład wygląda jak maska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 18:50
aga27 aga27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: woj.podlaskie
Posty: 34
Domyślnie

Potem jesli zastosujesz podkład płynny lub w kamieniu w zaleznosi od upodobań i potrzeby ( jeśli w kamieniu to kładziem go pędzlem wtedy nie mamy na buzi kolejnej maski.) Makijaz oczu któraś zpań napisała jak najdelikatniejszy i zgadzam sie z tym w zupełności.Oczko może byc podkreslone ale nie za mocno , tusz i pomadka bardzo nawilzająca - bo wy sie tak często juz nie całujecie jak my i dlatego macie wysuszone i z deka sine.Polecam całowanie pobudza krew i usta staja sie bardziej kolorowe i wieksze - powaga!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 18:52
aga27 aga27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: woj.podlaskie
Posty: 34
Domyślnie

jesli ktos uwielbia siebie soft tzn bez makijazu to tez dobrze ale buzia bez kremu to grzech ciężki przeciw twarzy .Jesli mamy cieżki łuk brwiowy radze odwiedzać kosmetyczke wtedy zadbany łuk brwiowy i krótkie włoski nadaja wigoru , odmładzają .Ale to wszystko kwestia urody , upodobań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 18:54
aga27 aga27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: woj.podlaskie
Posty: 34
Domyślnie

Ja muszę sie przyznac że zawsze miałam włosy długie badz póldługie , ściełam teraz na krótki i ponoć ta fryzurka nadała mi charakteru , i odmłodniałam wyglądam na 23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 18:57
aga27 aga27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: woj.podlaskie
Posty: 34
Domyślnie

Firm żadnych nie polecam , bo tu kwestia zalzy od finansów , znam tańsze i droższe kosmetyki i jedne i drugie są równie dobre. Choć najistotniejszy w tym wszystkim jest krem i podkład .jeśli stosujecie podkład płynny to weżcie go na wewnetrzne dłonie potrzyjcie i dopiero wtedy wklepcie podkład bedzie duzo delikatniejszy i nie będzie efektu maski , a cienie zapomniałam wspomnieć oby nie perłowe bo w nich uwidacznia sie każda zmarszczka i rowek.Wiec matowe , delikatne pastele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 19:01
aga27 aga27 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: woj.podlaskie
Posty: 34
Domyślnie

To tyle tak po krótce.Jeśli pomogłam to cieszę sie bardzo jesli nie to trudno ale intencje miałam bardzo szczere i od serca napisałam co stosuje sama w pracy i w zyciu.Pozdrawiam ciepło kobitki , pamietajcie że to wszystko musimy robic dla siebie nie dla kogos ito bo inaczej to nie bedzie miało sensu.Patrząc w lustro usmiechnijcie sie do siebie i powiedzcie "fajna ze mnie babka" i pomyslcie że wnuki i dzieci będą sie cieszyc z klawych zadbanych babc , mam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 22:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dziękuję ci aga bardzo oczywiscie ,że pomoglaś.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 23:49
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Droga Ago 27, to nie ja a Ty musisz czytać uważniej.
Ja nie pisałam o malowaniu się tylko o mężczyznach pachnących inaczej.
Pozdrawiam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 00:58
Spacja's Avatar
Spacja Spacja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 67
Domyślnie

Mnie osobiście rybaczki wydają się ponadwiekowe i wszystko zależy kto jak w nich wygląda bez względu na wiek. Osoba młoda z pewnymi defektami, źle będzie wyglądać w rybaczkach, a osoba starsza bardzo korzystnie.
Ja z kolei uwielbiam strój sportowy, swobodny. Gdy wypada ubrać się odświętnie, jakoś to przeżywam, ale nie mogę się wtedy doczekać, kiedy wskoczę np. w spodnie moro czy bojówki i na ...rower. Czuję się zdecydowanie swobodniej w wydaniu sportowym. Po domu nigdy nie chodzę przygotowana jak do wyjścia na imprezę ( chyba, że oczekuję gości ). Dla mnie dom to taki azyl, w którym chcę się dobrze czuć sama ze sobą. Czyli ponownie: coś swobodnego - na sportowo.
I jak tu poruszano już: atrakcyjność i elegancja to dwie odmienne cechy. Atrakcyjność związana jest z wyglądem ciała, zapachem, tembrem głosu, zachowaniem, wyraźnie pociągająca dla innych.W związku z tym równie dobrze atrakcyjny może być strój sportowy, jeśli będzie tak noszony, iż przyciągnie czyjąś uwagę. Dlatego wcale nie uważam się za nieatrakcyjną siedząc sobie w fikuśnym dresiku
we własnym domu.
Elegancja wg mnie to umiejętność ubrania się zgodnie z sytuacją, a także umiejętność odpowiedniego zachowania się. Nawet najlepiej skrojony (i dobrany) garnitur nie jest w stanie zatuszować faktu braku savoir vivre'u - znów, zależnego od sytuacji.
__________________
Życie najmniej pieści rozpieszczonych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 10:45
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Spacjo...i tu trafiłaś w 10-tkę, trudno żeby w domu chodzić w stroju wieczorowym czy wizytowym, w domu powinien każdy czuć się swobodnie i na ludzie, co nie oznacza, że ma być zaniedbany, ale tak jak mówisz, fikuśny dresik czy coś podobnego i jest o.k., a na wyjścia inny strój, ale też preferuję wygodę i sportowe ubranie. Ubranie ma pewien wpływ na atrakcyjność, ale to tylko jeden z elementów tej całej układanki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 11:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

atrakcyjnosć jest w nas, lub jej nie ma a coś szykownego na wierzch nie zaszkodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 15:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Malwino

Cytat:
Napisał malwina
atrakcyjnosć jest w nas, lub jej nie ma a coś szykownego na wierzch nie zaszkodzi
i to jest właśnie to, kiedy w człowieku nie ma atrakcyjności to nie pomoże najpiękniejszy ciuszek i profesjonalny makijaż wykonany przy pomocy najlepszych kosmetyków ....... co najwyżej będzie się wtedy nieatrakcyjnym, bardzo zadbanym osobnikiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 15:24
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

o......świetnie to ujęłas w drugiej części
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 15:31
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Malwino

Cytat:
Napisał malwina
o......świetnie to ujęłas w drugiej części
dodam jeszcze, że atrakcyjność to nie uroda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 15:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To oczywiste to ten wewnętrzny blask, który sie widzi, albo nie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 15:44
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Współczuję tym, którzy dają się skusić opakowaniem...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.