menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 16:15
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Puszcza Kozienicka - podobno piękna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 16:48
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał duszka07
Puszcza Kozienicka - podobno piękna...
Wiesz chyba każdy las, lasek ma w sobie szalenie dużo szalonego piękna i to o każdej porze roku, ale masz rację puszcza to puszcza, chociaż my też w naszym niezbyt puszczowym lasku spotykamy różne fajne stworzenia, i różne anioły też można spotkać, takie jak te zielone Bieszczadzkie.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 21:55
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Chodzę, co prawda niecodziennie ku mojemu żalowi, ale brakuje czasu. Znalazłam odpowiedni dla mnie teren, płaski pokryty trawą, tak żeby nie urazić kręgosłupa. I mówię wszystkim,pomaga! Czuję się silniejsza, sprawniejsza i prawie nie obolała. Zakwasy były, a jakże ale sukcesywnie mniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 27-12-2009, 20:18
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Hi, hi, a ja dzisiaj widziałam małżeństwo tak koło sześćdziesiątki. Szli z kijkami i tak ona je wlokła za sobą. On chyba bardziej energiczny szedł i kijki można powiedzieć pionowo trzymał w rękach. Uśmiałam się w duchu serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 27-12-2009, 20:32
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

Myślałam już kiedyś o jakimkolwiek lekkim sporcie i do teraz jestem niezdecydowana czy wogóle co robić??

Wiem że mam stanowczo za mało ruchu i szybko z tego powodu się męcze nawet odkurzanie pokoju to dla mnie horror.Kiedyś tylko ledwo się obróciłam juz było zrobione to co zaplanowałam.
Sama się nad tym głowie.Zaczęłabym chodzenie z kijkami ale sama to by na mnie na wsi patrzyli:Ta stara zgłupiała itp.odzywki, więc nie robie nic i powoli ale stanowczo trzyma mnie leń.A zrób to jutro,a jutro pojedziesz,a zadzwonisz kiedy indziej itd.Wiem że to jest żle.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 27-12-2009, 20:47
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Myślałam już kiedyś o jakimkolwiek lekkim sporcie i do teraz jestem niezdecydowana czy wogóle co robić??

Wiem że mam stanowczo za mało ruchu i szybko z tego powodu się męcze nawet odkurzanie pokoju to dla mnie horror.Kiedyś tylko ledwo się obróciłam juz było zrobione to co zaplanowałam.
Sama się nad tym głowie.Zaczęłabym chodzenie z kijkami ale sama to by na mnie na wsi patrzyli:Ta stara zgłupiała itp.odzywki, więc nie robie nic i powoli ale stanowczo trzyma mnie leń.A zrób to jutro,a jutro pojedziesz,a zadzwonisz kiedy indziej itd.Wiem że to jest żle.
Ewuniu poprostu musisz ludzi przyzwyczaić do tego widoku,ja też jak zaczęłam chodzić z kijkami często słyszałam komentarze w rodzaju: "a narty gdzie?" Mieszkam w mieście i też takie były reakcje ale teraz już wiedzą że chodzimy z kijkami i dają spokój.Ewuniu odwagi życzę a naprawdę świetna sprawa taki spacer z kijkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 27-12-2009, 21:12
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Ewa, powiedz że Ci lekarz zalecił.
Zaraz inni po tobie spapugują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 18-04-2012, 14:59
marek2215 marek2215 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Post

Oczywiście, że warto uprawiać nordic walking. Po pierwsze jest pretekst aby wyjść z domu na spacer co samo w sobie jest już zdrowe. Jest też aspekt społeczny- mieszkamy w bloku i z większością sąsiadów kontakty ograniczały się do mówienia sobie dzień dobry. Od chwili gdy okazało się, ze mamy wspólne hobby jesteśmy zaprzyjaźnieni z kilkoma rodzinami z naszego osiedla. Do NW potrzebujemy niewiele; własną wolę, dobre kije do nordic walking, i wygodne buty do nordic walking lub po prostu wygodne buty. Kije radzę kupić w wyspecjalizowanym sklepie. Możemy być pewni, że będą to kije do nordic walking a nie np. kije trekkingowi. Jakie kije wybrać do nordic walking - tu porady http://www.nartybiegowe.biz.pl/page13.php
Dobre kije do nordic walking muszą być lekkie a więc zrobione całkowicie z włókna węglowego (100 % carbon). Rękojęść musi by korkowa aby nie było obtarć ręki, rękawica o regulowanej wielkości z oddychającej siatki. Rękawica powinna się łatwo zapinać i dopinać od rękojeści. Polecam kije Leki – to solidna niemiecka marka. Cóż, że kosztują 220-400 zł – jakość ma swoją cenę.

Warto zacząć z instruktorem. Wystarczy się rozejrzeć aby znależć w okolicy zorganziowanę grupę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.