menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-01-2013, 16:12
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie


Cytat:
Napisał Jarosław II
.. czy tu może są jakie syfrażystki albo i feministki?
Sy(u???)frażystki wywalczyły dla kobiet prawa wyborcze, którego kobiece kobietki nie potrzebuja .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-01-2013, 17:04
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Sy(u???)frażystki wywalczyły dla kobiet prawa wyborcze, którego kobiece kobietki nie potrzebuja .

Och Koalo czepialska jesteś - nie widzisz, że to zwykła literówka?
Y i U są obok siebie i łatwo o maleńki klik w nie ten klawisz
co trzeba.
Oczywiście, że potrzebujemy praw wyborczych wywalczonych przez
SUFRAŻYSTKI i chwała im za to. Mało tego, staramy się korzystać z nich
jak najlepiej potrafimy. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-01-2013, 17:43
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Och Koalo czepialska jesteś - nie widzisz, że to zwykła literówka?
Y i U są obok siebie i łatwo o maleńki klik w nie ten klawisz
co trzeba.
Oczywiście, że potrzebujemy praw wyborczych wywalczonych przez
SUFRAŻYSTKI i chwała im za to. Mało tego, staramy się korzystać z nich
jak najlepiej potrafimy. - Cz
Masz dobre serduszko Czesiu , bez urazy ale poproszę autora tekstu o sprostowanie, coś mi się wydaje, że to nie była literówka, fenimistki w dalszym tekście na to wskazują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-01-2013, 18:01
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
coś mi się wydaje, że to nie była literówka, fenimistki w dalszym tekście na to wskazują.

Przeczytaj proszę tytuł wątku, nie kontrolujemy tu wpisów,
Jarosław napisał tak z premedytacją, czy bez nie ma dla nas wpływu.....jego sprawa.
Natomiast poco niektórym kobietom prawa wyborcze, gdy nie potrafią z nich korzystać.
Albo nie głosują, albo oddają głos na niebieskookiego lub wysokiego,
a głośno mówią,że ich polityka nie interesuje.
Nigdy nie czułam się dyskryminowana z racji płci, a i powiem,
że wcale nie chcę rezygnować z szarmanckości męskiej.
Co chciałam to osiągnęłam zawodowo i czuję się spełniona,
nie przeżywam z tego powodu żadnych frustracji.
Niejednej kobiecie równouprawnienie "bokiem wyszło"....
każdy człowiek powinien żyć zgodnie z prawami natury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 16:53
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Witam. Muszem się najsampierw zorientować o czym przystoi a czego nie należy tu mówić, to trochę potrwa czy tu może są jakie syfrażystki albo i feministki?

Zastanawiałam się, czy to ma być przyjazne czy prowokacyjne? A może dowcipne? To chyba jedynie sam autor czegoś takiego może wie ... albo i nie. To może chociaż się domyśla. Ikonka na końcu zdania wskazuje, że autor jest zachwycony i chyba rozbawiony swoim tekstem.
Nie tylko ja miałam w tym względzie wątpliwości. Reakcja nastąpiła ... również dziwna.

#28 - Koala cyt. "Sy(u ???)frażystki wywalczyły dla kobiet prawa wyborcze ..."

#29 - Mimoza cyt. "Och Koalo czepialska jesteś - nie widzisz (??), że to zwykła literówka?"

#30 - Koala cyt. "... poproszę autora tekstu o sprostowanie, ... się wydaje, że to nie była literówka, feministki w dalszym tekście na to wskazują".

#31 - Ada33 (do Koali)cyt. "Przeczytaj ... tytuł wątku, nie kontrolujemy tu wpisów, Jarosław napisał tak z premedytacją czy bez nie ma dla nas wpływu ... jego sprawa (uśmiech)"

Ada33 wypowiadaj się za siebie a nie za wszystkich. To będzie uczciwsze. Dla jakiejś części czytających tekst z #24 jest nie tylko niesympatyczny ale prowokacyjny. Jakże można swoje uczestnictwo w wątku głośno rozważać, uzależniając od obecności w wątku syfrażystek czy feministek. Przecież tego rodzaju wątpliwości należałoby nie na publicznym forum i nowym wątku, ale we własnych myślach rozważać. Nie napiszę, że to nieeleganckie ale że paskudne.
Po reakcji Mimozy i Ady33 można się zniechęcić do pisania na tym wątku, a założycielce chyba nie o to chodziło.

Ado33 zauważ dość istotną różnicę pomiędzy odniesieniem się piszącego do wypowiedzi innych osób tu piszących, co jest normalnością na forum a kontrolowaniem wpisów. Te kontrolują admin i moderatorzy vel kontrolerzy. Gdy taki dotknie cudzego postu, to dziwnym trafem leci on w kosmos. Zamiast pouczeń to może pozwól ludziom mieć własne odrębne zdanie i spojrzenie. I nie tylko tym wyróżnionym, z którymi (#63) cyt. "... można się pięknie różnić", szczególnie gdy mają takie samo zdanie jak Twoje i możecie sobie równie pięknie potakiwać, przytakiwać i bywać na tych samych wątkach. Jak to się nazywa? Aaa, spijać miód z dzióbków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 17:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bolcia
....
Bolcia, ja już wyrosłem z krótkich majtek, kręconych loków też już nie mam, abym się musiał ze wszystkiego tłumaczyć co napiszę czy co myślę, a poza tym jeśli się świadomie to cytuje, to psu na budę moje ewentualne tłumaczenie czy sprostowanie. To "pierwsze primo" a "drugie primo" przez dwa lata nikt nigdy na tym forum mnie nie nie przeprosił to ja też nie zamiaruję. Starajmy się żyć obok siebie w separacji, choć bywało przyjemnie albo mnie się zdaje. Autor wie co napisał i wie również czy to było zamierzone czy nie ale autor już nic nie zmieni. Nie chce już mówić co można smarować miodem zamiast spijać z dziobków bo to nie przystoi w dobrym towarzystwie.
Dużo zdrowia życzę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 28-01-2013 o 17:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 18:25
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bolcia
Ada33 wypowiadaj się za siebie a nie za wszystkich. To będzie uczciwsze. (..._)
Zamiast pouczeń to może pozwól ludziom mieć własne odrębne zdanie i spojrzenie.

Zgadzam się z Tobą tylko w przypadku mojej wypowiedzi
w liczbie mnogiej, co świadczyłoby,że mam upoważnienie
wystąpienia w imieniu innych.
Niestety nie miałam i nie chciałabym mieć, bo chcę się wypowiadać tylko i wyłącznie w swoim imieniu.
Dlatego spróbuję edytować mój post i poprawić.

Natomiast co do pouczeń, odpowiem tylko tyle:
vice versa.
Bardzo chętnie będę z Tobą wymieniała poglądy na
zaproponowany temat, ale nigdy w zakresie oceny
tu piszących tu osób.

Cytat:
Napisała Lulka:
Postrzegasz działania altruistyczne wyłącznie w sferze materialnej. A przecież tak nie jest.
Można pomagać na różne sposoby, niekoniecznie potrząsając sakiewką.

Każda praca, którą wykonujemy ma wymiar materialny,
choć za nią nie otrzymujemy wynagrodzenia //stąd wolontariat/.
Niekoniecznie trzeba mieć pieniądze, aby pomagać, bo pracując
na czyjąś rzecz - to też wymiar materialny, ale niepotrzebne tu
są fundusze.
Inna sprawa, gdy pomoc ma charakter instytucjonalny, wówczas ta działalność wymaga funduszy.

Dopisuję:
Przykro mi Bolciu, ale nie mogę już poprawić swego tekstu /w poście 31/, mam nadzieję,że to
sprostowanie musi wystarczyć.

Ostatnio edytowane przez Ada 33 : 28-01-2013 o 18:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 19:05
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
...

Dopisuję:
Przykro mi Bolciu, ale nie mogę już poprawić swego tekstu /w poście 31/, mam nadzieję,że to
sprostowanie musi wystarczyć.

Ado ja z kolei nie zamierzam nikogoprzepraszać, bo nie widzę żadnego racjonalnego powodu - tym bardziej, że mój post skierowany byl do Koali,
i tylko do Niej. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 19:30
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
nie zamierzam nikogoprzepraszać, bo nie widzę żadnego racjonalnego powodu - tym bardziej, że mój post skierowany byl do Koali,
i tylko do Niej. - Cz

Przecież ja nie oczekiwałam żadnych przeprosin. Za długo jestem na forum aby wiedzieć kogo na takowe stać. Przytoczyłam tylko Wasze wypowiedzi i wyraziłam wyłącznie swój pogląd na sprawę. Natomiast co do Koali, to bardzo byłoby wskazane. To też moje odrębne zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 19:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

A ja bym Bolci był bardzo wdzięczny, jak ma coś do mnie to proszę do mnie a nie mieszać innych userów do tłumaczenia się ze swoich wypowiedzi związanych z moją osobą. Proszę uprzejmie. Mnie na forum było dane trzy razy przeprosić i do dziś nie mogę sobie tego wydarować, tylko pogłębiło i tak niezdrową sytuację.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 19:49
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A ja bym Bolci był bardzo wdzięczny, jak ma coś do mnie to proszę do mnie a nie mieszać innych userów do tłumaczenia się ze swoich wypowiedzi związanych z moją osobą. Proszę uprzejmie. Mnie na forum było dane trzy razy przeprosić i do dziś nie mogę sobie tego wydarować, tylko pogłębiło i tak niezdrową sytuację.


Człowiecze, przecież ja nie mam z Tobą żadnych relacji. A tym bardziej nic osobistego, bo nawet nie wymieniliśmy ze sobą ani jednego zdania. Jest wątek, są posty. Są różne reakcje. I ja właśnie na temat postu i tych reakcji się wypowiedziałam. Moje prawo. Jako niezaangażowana postarałam się być obiektywna. I tyle. A wnioski proszę sobie wyciągać wg własnego uznania. Ja przecież nie oczekuję żadnych przeprosin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 20:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bolcia
Człowiecze, przecież ja nie mam z Tobą żadnych relacji. A tym bardziej nic osobistego, bo nawet nie wymieniliśmy ze sobą ani jednego zdania. Jest wątek, są posty. Są różne reakcje. I ja właśnie na temat postu i tych reakcji się wypowiedziałam. Moje prawo. Jako niezaangażowana postarałam się być obiektywna. I tyle. A wnioski proszę sobie wyciągać wg własnego uznania. Ja przecież nie oczekuję żadnych przeprosin.
Wydaje mi się, że Twoja ocena była jednak subiektywna ale do takiej też, jak każdy masz prawo. Proponuję jednak zakończyć tą dyskusję polegającą na ocenie mojej osoby.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 20:21
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wydaje mi się, że Twoja ocena była jednak subiektywna ale do takiej też, jak każdy masz prawo. Proponuję jednak zakończyć tą dyskusję polegającą na ocenie mojej osoby.


Do licha! Czy naprawdę tak trudno zauważyć, że odniosłam się do Twojego POSTU i reakcji na ten post innych userów, a nie oceny Twojej osoby? Wypowiedziałam się i skończyłam a Ty drążysz i drążysz i drążysz ... już trudno dociec co.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 20:23
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Bolciu taki urok tego Pana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 20:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bolcia
Do licha! Czy naprawdę tak trudno zauważyć, że odniosłam się do Twojego POSTU i reakcji na ten post innych userów, a nie oceny Twojej osoby? Wypowiedziałam się i skończyłam a Ty drążysz i drążysz i drążysz ... już trudno dociec co.
Aaaa, to już wiem, chodziło o sufrażystki? Takie walczące emancypantki.



__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-01-2013, 21:32
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Witam. Muszem się najsampierw zorientować o czym przystoi a czego nie należy tu mówić, to trochę potrwa czy tu może są jakie syfrażystki albo i feministki?
Sufrażystek to już chyba nie ma. (zrobiły swoje). A feministki, to sól tej ziemi i mam nadzieję, że jest nas więcej..!!
Rozumiem , że faceci nie lubią feministek... ale są usprawiedliwieni, wszak niektóre panie , też nie chca być do nich zaliczane...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-01-2013, 21:41
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Aaaa, to już wiem, chodziło o sufrażystki? Takie walczące emancypantki.



Jarosław jak zwykle wali na oślep. Panie na jego fotce to nie sufrażystki, ani feministki ani nawet emancypantki. To ofiary (wymyślonej przez facetów)...wojny. Ktoś musiał produkować amunicję dla wojska w czasie, kiedy faceci byli na froncie.
Czyli nie "Feminizm" ale "Szowinizm"....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-01-2013, 09:23
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Do Bolci! Ten ptaszek jest śliczny i on osładza cały wątek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-01-2013, 10:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Do administracji. Ponieważ ja na wątku Koali nie pisałem, wobec powyższego proszę o usuniecie moich wpisów Ja ich nie autoryzuję w tym miejscu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-01-2013, 10:26
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Do administracji. Ponieważ ja na wątku Koali nie pisałem, wobec powyższego proszę o usuniecie moich wpisów Ja ich nie autoryzuję w tym miejscu.
I za to cię lubię (odrobinkę)
Jakie posty usunąć- skoro nie pisałeś..? Naucz nie tej sztuczki..!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Feministki Bajadera07 Społeczeństwo - wątki archiwalne 472 04-06-2008 09:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.