menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 14:04
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Okruszku w odpowiedzi, a jakże. Myślę, że ten wątek pozostanie ostoją spokoju i kulturalnej dyskusji, na poziomie naszej tu bytności.

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=SazKoBEvkVU
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 14:12
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Opowiem wobec tego co przeżyłam, będąc młodą kobietką, matką pierwszego dziecka. Kiedyś wyglądam przez okno,za dzieckiem i na podwórku rzucił mi się w oczy podejrzany mężczyzna z rozchylonym rozporkiem. Nic tylko telefon i dzwonie na policję. Zadziałali szybko i sprawnie.Faceta wsadzili do suki i myślałam, że jest po kłopocie. Minęło trochę czasu, a ja dostaję wezwanie na kolegium, jako świadek. Nie było to przyjemne, bo dawne kolegia, to była cała komisja siedzących ludzi i słuchających co miałam do powiedzenia. Po tym doświadczeniu, kiedy widziałam coś nagannego, owszem reagowałam, ale nie były to tak skrajne sytuacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 14:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Ja przez pewien dośc długi czas cwiczyłam nastolatków jak powinni zachowywać się tramwaju. Naturalnie jak starsza osoba stoi przy siedzacej młodej, to młoda wstaje. Zawstydzałam ich i doprowadzałam do tego, ze wstawali. Opowiadałam, to w domu przy 28- letnim synie. Powiedzieł, że jeżeli chcę dostać po gębie , mam tak dalej robić. Naturalnie w autobusie czy w tramwaju nikt poza mną sie nie odezwał. Dlatego czują się bezkarnie, ponieważ reszta pasażerów nie reaguje.
Co prawda już tą historyjką w podobnym temacie pochwaliłem się. Seniorzy walnijmy się w piersi. Jak było? Do autobusu wchodzi seniorka z wnukiem na oko około lat 6. Brak chętnych do ustąpienia miejsca. Seniorka pewnie trochę starsza niż ja. Wstaję. Proszę by usiadła. Ona do wnusia siadaj i sama dalej stoi. Cóż krew się we mnie zagotowała i gówniarza wyrzuciłem z siedzenia. Oj co się działo, byłem chamem, gburem i czym tam jeszcze. Spokojnie odpowiedziałem Miejsce było dla babci a nie dla pętaka.
Co do słownictwa nastolatków? Mieszkam na przeciwko szkół gimnazjalnych, licealnych. Młodzieży i jej słownictwa nasłucham się do woli. Uszy starego górnika zwijają się w ruloniki. Reagować? Zareagowałem na słownictwo? dziewczynek co im ledwie piersi zaczęły rosnąć i dostało mi sie tak, że nie wiedziałem jak odpowiedzieć. Walka z wiatrakami.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 14:20
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Masz rację Tadeuszu, że nasza dzisiejsza młodzież to punkt zapalny. Wiem z opowiadań, że praca psychologów w gimnazjach to walka z wiatrakami. Jest to praca, której efektów nigdy nikt nie zobaczy, bo jeśli jedno dziecko wyciągnie się z dna i wyprowadzi na prostą, to z tyłu są następne dziesiątki, którymi trzeba się zająć. Najczęściej są to dzieciaki z biednych i patologicznych rodzin, które poprzez wagary, papierochy i inne używki, chcą na siebie zwrócić uwagę rówieśników i prowadzić prym w swoim klanie, a nauka pozostaje na szarym końcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 16:31
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Piszecie o języku używanym przez młodzież a wystarczy poskakć po wątkach naszego forum i okazuje się, że język niektórych seniorów nie jest wcale lepszy....
Dobrze, że adminka nad wszystkim czuwa i kasuje wiele postów których słownictwo woła o pomste do nieba...
Ja w takie wątki nie wchodze....chowam głowe w piasek....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 16:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jadziu ja nie jestem bez winy i mięskiem też czasem rzucam. Bywa, że inaczej się nie da.
Pomimo to wulgaryzmów w domu nie używałem i nie używam jak to pewna "święta' userka usiłowała mi wmówić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 16:52
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Miejsce było dla babci a nie dla pętaka.

Tadeusz w całości popieram, starsze osoby jeżdzace z wnukami niestety tak postępują, ja też się wściekam tak iak TY i mówię takiej babci, że może za chwilę przy takim wychowaniu wnuk czy wnuczka jej odpłacą. Ale problem jest nie w tym, że jednostki tak się zachowują, problem w tym ,że nie masz poparcia innych ludzi, którzy to widzą. Myślę ,że jaby cały autobus stanąl za Tobą i potępił zachowanie tej babci następnym razem zastanowiła się czy tak postąpić. Wiesz,że siła tkwi w tłumie, a nie w jednostce.
Ludzie jakby zamknęli się w sobie, nie wiem czy ze strachu, czy z wygody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 17:05
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Dzisiejsza młodzież

Dzisiejsza młodzież myślę,że nie jest gorsza od naszego pokolenie, kiedy to my byliśmy młodzi. Problem tkwi w tym, że w czasach, naszej młodości dziewczyna czy chłopak zachowujący sę nagannie dostawał wilczy bilet i nie miał możliwości nauki w innej szkole. Teraz dzieciaki mogą iść do innej prywatnej szkoły, gdzie nikt za mamonę, którą płacą rodzice nie będzie pytał dlaczego usunięto go z poprzedniej. Poza tym młodzież podjeżdza pod szkołę takimi brykami, że nauczyciel który ma studia nigdy nie kupi, bo go nie będzie stać, a tatuś z podstawówką ma takie trzy. Mamona, mamona rządzi tym światem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 17:08
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Luizko a może też byłby dobry temat " Nasza służba zdrowia.", bo to co dzieje, jak marnotrawią nasze pieniądze to horror. Pomyśl?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 19:31
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Temat bardzo ciekawy..... ale świata nie zmienimy a tym bardziej mentalności osób, które zachowują się karygodnie.
Od pewnego czasu, chowam głowę w piasek ponieważ poniosłam zbyt dotkliwe szkody finansowe po takich reakcjach.
Miałam odcięte przewody telefoniczne po reakcji na bite nocą małe dziecko przez pijanego tatusia - w mieszkaniu pode mną.
druga moja reakcja skończyła się jeszcze gorzej - rozerżniętym błotnikiem w samochodzie.
I po co mi to było?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 20:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Temat bardzo ciekawy..... ale świata nie zmienimy a tym bardziej mentalności osób, które zachowują się karygodnie.
Od pewnego czasu, chowam głowę w piasek ponieważ poniosłam zbyt dotkliwe szkody finansowe po takich reakcjach.
Miałam odcięte przewody telefoniczne po reakcji na bite nocą małe dziecko przez pijanego tatusia - w mieszkaniu pode mną.
druga moja reakcja skończyła się jeszcze gorzej - rozerżniętym błotnikiem w samochodzie.
I po co mi to było?
Współczuję za zniszczenia. W moim domu nie spotkałem się z taką sytuacją (nie mieszkam w blokowisku).
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 20:19
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Myślę, że reakcje męzczyzn na niewłaściwe zachowanie innych są skuteczniejsze - niż takie same reakcje ze strony kobiet.
Może sama postura i siła fizyczna robią większe wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 20:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jadziu ja nie jestem bez winy i mięskiem też czasem rzucam.

Tadeuszu pisząc o wulgaryzmach na naszym seniorku nawet przez moment nie pomyślałam o Tobie....przykre to, że są to kobiety....niby inteligentne, ale....
Po blisko trzyletniej (wirtualnej) znajomości z Tobą mogę powiedzieć, że Ty nie sięgasz jej (im) nawet do pięt ....myślę o używaniu wulgaryzmów ....

Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 07-11-2010 o 08:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 22:47
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Piękna piosenka Okruszku. Bardzo ją lubię.
Moja historia. Nie schowałam głowy w piasek, co dało mi ogromną satysfakcję.
Cztery lata temu, godzina 23 cia, szykuję się do spania. W mieszkaniu cicho. Zgasiłam tv, córka już spała. Mieszkam w czteropiętrowym bloku. Nagle słyszę ciche wołanie kobiety "ratunku , na pomoc". Nasłuchuję. I znowu "ludzie, pomocy".
Doszłam do wniosku, że głos dochodzi z dołu. Ja mieszkam na drugim piętrze.
Rozpaczliwe wołanie o pomoc powtarzało się.
Stałam pod drzwiami i nasłuchiwałam, zastanawiając się co zrobić. Na klatce ciemno, bałam się wyjść.
Zadzwoniłam telefonem do sąsiada na przeciwko i poprosiłam, aby wyszedł na klatkę, bo ktoś wzywa pomocy. Wyszedł niechętnie. Razem zaczęliśmy schodzić i doszliśmy do parteru.W jednym z mieszkań, pod własnymi drzwiami, leżała kobieta, która dostała udaru. Doczołgała się pod próg
i krzyczała. Zadzwoniliśmy do sąsiadów obok, ponoć nic nie słyszeli. Potem wyważanie drzwi i policja, oraz pogotowie. Kobieta żyje i wróciła do zdrowia. Być może dzięki mnie?

Następnym razem opiszę sytuację, wręcz odwrotną...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 22:48
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=FWZNF4F1r7Y

To piosenka, którą podarował nam Okruszek...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 23:25
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Na tym wątku mogłabym przytaczać nieskończoną ilość przypadków agresji, wobec której jesteśmy bezsilni.Wiele lat przepracowałam w sądzie będąc kuratorem do spraw rodzinnych i ręce opadały podczas komunikowania się z ludźmi.Uznawałam zasadę godnego traktowania każdego człowieka,bo za jego złymi czynami kryła się jakaś przyczyna,dotyczyło to szczególnie ludzi młodych,zaniedbanych przez dom, nawet "ten dobry",ale ciśnienie rosło,gdy rozmawiając z człowiekiem,który zgwałcił 8 letnią pasierbicę usłyszałam,że nadziała się sama ,bo wierciła się na kolanach.On dostał zasłużoną karę, ale dziecko zostało okaleczone psychicznie na całe życie.To mały fragment zła jakie nas otacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 10:12
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie dzień dobry

witam w niedzielny poranek ,dziękuję za miły akcent z trafioną piosenką ,ale słuchając ją nasuwają się proste pytania; Dlaczego nie mówimy otwarcie co nas boli;patrzymy na przemoc ,która leje się strumieniami ,a my udajemy ,że nie słyszymy ,nic nie widzimy i nie reagujemy.W tramwaju ,w mieszkaniu obok,przykładów można by mnożyć,ale tu dała przykład Astra ,że należy reagować bo komuś dzieje się krzywda,reagujmy proszę ,na zło które się dzieje- jeśli nie samemu to prośmy o to osoby obok.Nie ma większej satysfakcji z tego ,że pomogliśmy drugiej osobie.( znam to z autopsji) życie , nie po to jest żeby brać ,ale po to żeby dawać coś od siebie.

Wszystkim tu odwiedzającym życzę słonecznego dnia oraz słoneczka w naszych sercach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 16:04
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał okruszek999
witam w niedzielny poranek ,życie , nie po to jest żeby brać ,ale po to żeby dawać coś od siebie.

Wszystkim tu odwiedzającym życzę słonecznego dnia oraz słoneczka w naszych sercach.
Ja jeszcze raz wklejam tą piosenkę-słowa które wypowiada Sojka-to sama prawda.
http://www.youtube.com/watch?v=FWZNF4F1r7Y
Boimy się interweniować-jeżeli każdy będzie myślał tylko o sobie,ale bądźmy optymistami. Każdą niezręczną sytuację z obawą o siebie załatwimy, ale uśmiechając się . Coś wiem na ten temat z autopsji.Życzę wszystkim uśmiechu
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 16:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

ewikomega
Cytat:
Boimy się interweniować-jeżeli każdy będzie myślał tylko o sobie,ale bądźmy optymistami
.
Z ta obawą bywa różnie. Policjant po służbie interweniował kilka miesięcy temu w Warszawie i został zadźgany przez bandytów. Dawno temu dwóch kolegów interweniowało gdy mąż tłukł żonę. Jeden został zadźgany na miejscu, drugi ledwo uszedł z życiem. To było dziesiątki lat temu, koledzy do ułomków nie zaliczali się, raczej byli dość rośli.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 16:19
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Musicie sami przyznać,że te nasze Prawo jest kulawe.
Bandyci są,chronieni przez urzędowych Adwokatów a nie jeden poszkodowany nie ma wystarczającej pomocy,aby po Ataku zebrać siły do dalszego życia.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łamanie głowy Alunia Profilaktyka i zdrowy styl życia 538 12-12-2018 23:58
Nieprzyjemne zawroty głowy Gocha60 Choroby, badania, terapie 28 22-03-2010 09:49
Guz głowy trzustki... agusia Choroby, badania, terapie 6 26-04-2009 15:23
Po rozum do głowy? chickita Różności - wątki archiwalne 84 08-03-2008 14:57
Cenzura czy chowanie głowy w piasek? Basia. Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2007 18:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.