menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > dolnośląskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:16
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Taki sam jak my


Przygoda, może bez znaczenia, ale postanowiłam ją opisać dlatego tylko, że to właśnie takie zwykłe. Do Katedry w niedzielę chodzimy z mężem już prawie 40 lat zawsze na godz.7 rano. Jakie było moje zdziwienie, kiedy koło Katedry zobaczyłam znajomą sylwetkę z telewizji. A że jestem zbyt spontaniczna wyraziłam swoje zdziwienie. Był to pan były Marszałek Sejmu Marek Jurek. Tak inny niż w mediach, taki zwyczajny prawie zażenowany. Oczywiście zagadnęłam go co tu robi ? Okazało się, że jest na konferencji jakiejś tam. Życzyłam mu wszystkiego dobrego. W katedrze znów go zobaczyłam, siedział kilka ławek przed nami, zwyczajny człowiek, bez kamer. Wydaje mi się,że nawet go nie poznano. Tak sobie pomyślałam, że choć nie zgadzam się w 100% z jego poglądami to od wczoraj bardziej go szanuję jako człowieka, skromnego i takiego zwyczajnego.
  #2  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Bogusiu

masz rację, jest to człowiek zasługujący na wielki szacunek. Podobnie jak Ty nie zgadzałam się z nim we wszystkim ale szanuję tego człowieka bo udowodnił, że "stołek" dla niego nic nie znaczy.
  #3  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 11:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Hmmm..jako mąż wnuczki Piłsudskiego jest szanowany przeze mnie.Lecz wyłącznie z tego powodu..

ps.Na J.Górze widziało się i klęczącego przed Marią Panną i Oleksego i wielu...wielu innych.I wyglądali tak zwyczajnie .Tylko co z tego ?
  #4  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:48
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na J.Górze widziało się i klęczącego przed Marią Panną i Oleksego i wielu...wielu innych.I wyglądali tak zwyczajnie .Tylko co z tego ?
Nareszcie w czymś zgadzam się z Lilą...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #5  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Hmmm..jako mąż wnuczki Piłsudskiego jest szanowany przeze mnie.Lecz wyłącznie z tego powodu..

ps.Na J.Górze widziało się i klęczącego przed Marią Panną i Oleksego i wielu...wielu innych.I wyglądali tak zwyczajnie .Tylko co z tego ?
No właśnie, dla mnie to stanowczo za mało szanować kogoś wyłącznie za pochodzenie, za zasługi przodków.
Na szacunek zarabia się wyłącznie samemu: postawą, czynami. Takie są moje kryteria
  #6  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 17:07
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Czy to znaczy, że nie zgadzacie się z lawendą ? Że Marek Jurek nie ma wyrazistych poglądów ? Moim zdaniem, swoją postawą udowodnił, że wyżej ceni SWOJE poglądy, niż czyjekolwiek pochwały. I bez trudu rozstał sie z mandatem poselskim i stołkiem Marszałkowskim.

A we Włoszech, jak podaje teleekspress, zwyciężyła prawica Silvia Berlusconiego.
  #7  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 10:36
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Cytat:
W 1999 wraz z Michałem Kamińskim udał się do Anglii, by prywatnie spotkać się z generałem Augusto Pinochetem, oskarżonym w Hiszpanii o zbrodnie przeciwko ludzkości, zabójstwa i stosowanie tortur i osadzonym w areszcie domowym na podstawie "Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa". W czasie wyjazdu wręczył generałowi pamiątkowy ryngraf z Matką Boską. W wyjeździe brał udział również dziennikarz Tomasz Wołek
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Jurek
Za co tu szacunek
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
  #8  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 15:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Hmm...

Marek Jurek też poślubił wnuczkę Dziadka? Jak Onyszkiewicz? Nie wiedziałam.

Ale i tak mi podpadł. Chciażby stosowanymi metodami wychowawczymi. Wyznał kilkakrotnie przed kamerami, że bez bicia dziecka się nie da wychować.
Potem trochę złagodził słowa. Słowo "bicie" zastąpił słowem "klaps".
  #9  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 16:06
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Nasi politycy - nie wiedzieć dlaczego - boją się pokazywać "ludzką twarz", a szkoda... a może to nasze "środki przekazu" nastawiły się na pokazywanie wyłącznie - często absurdalnych wypowiedzi...bo np. relacje ze spotkań piłkarskich p.Tuska odbieram jako okraszone nutką ironi (a szkoda!).
p.s. a z tymi wnuczkami to co się porobiło? Czyżby nasz historyczny autorytet popełnił gafę? Aż trudno w to uwierzyć!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #10  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 16:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Chciażby stosowanymi metodami wychowawczymi. Wyznał kilkakrotnie przed kamerami, że bez bicia dziecka się nie da wychować.
Potem trochę złagodził słowa. Słowo "bicie" zastąpił słowem "klaps".

Pewnie jego ojciec mu sprawial "lomot" wiec chce to dalej stosowac na innych dzieciach. Paskudne i okrutne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #11  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 20:09
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Jeżeli chodzi o tego pana M.J. to naprawdę zrobił na mnie miłe wrażenie i nie było ani kamer, ani dziennikarzy. A sprawy wychowania dzieci i klapsów to sprawa indywidualna. Moje dziecko nie było klapsowane i jakoś wyrosło na ludzi. Kary wyznaczał sobie sam za przewinienia
  #12  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 20:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
Moje dziecko nie było klapsowane i jakoś wyrosło na ludzi. Kary wyznaczał sobie sam za przewinienia
Zastanawiam się nad doskonałością tego dziecka. Pewnie to bylo tak ;
Mamusiu potargałem spodnie za karę nie będę oglądał bajek przez miesiąc
mamusiu dziś popchnąłem kolegę za karę mam szlaban przez tydzień
itd, itp
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 21:16
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Lawendo proszę ustosunkuj się do mojej wypowidzi. Jestem ciekawa Twojego zdania na temat spotkania pana Marka Jurka z generałem Augusto Pinochetem, oskarżonym w Hiszpanii o zbrodnie przeciwko ludzkości, zabójstwa i stosowanie tortur.
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
  #14  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 21:18
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

TADEUSZU, jak byś przy tym był, a moje dziecko było raczej mało mówiące
  #15  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 22:52
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alladynka
Lawendo proszę ustosunkuj się do mojej wypowidzi. Jestem ciekawa Twojego zdania na temat spotkania pana Marka Jurka z generałem Augusto Pinochetem, oskarżonym w Hiszpanii o zbrodnie przeciwko ludzkości, zabójstwa i stosowanie tortur.
Sądzę, że nie dostaniesz odpowiedzi. Ten fragment życiorysu nijak nie pasuje do spokojnego - "zwyczajnego człowieka"- a cały ten wpis z daleka pachnie agitką. Przypomina mi to wpis P. Słowikowej /parę miesięcy temu/ o walorach intelektualnych Lecha Wałęsy.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #16  
Nieprzeczytane 07-08-2008, 23:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Wstyd się przyznac ale zapomniałam o tym prywatnym spotkaniu Marka Jurka z Augusto Pinochetem. Feliksie, Lawenda napisała to co czuła to nie jest żadna agitka.
  #17  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 06:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
TADEUSZU, jak byś przy tym był, a moje dziecko było raczej mało mówiące
Przepraszam lawendo mój post #12 jest niestosowny do okoliczności o których niestety nie wiedziałem. Po otrzymaniu wiadomości na priv poczułem się bardzo głupio. Przepraszam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #18  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 10:24
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie Do wszystkich piszących

na tym wątku:
Nie sądzi się i nie krytykuje innych ludzi, kiedy samemu jest się pełnym wątpliwości.
Hermann Hesse


żeby dwoje ludzi wymieniało poglądy i zdawało sobie sprawę z ułomności swych narzędzi, z wieloznaczności słów, z niemożliwości naprawdę ścisłego wyrażenia myśli, a więc i z konieczności intensywnych ustępstw, wzajemnej serdecznej uprzejmości i intelektualnej rycerskości - ta fortunna, między istotami myślącymi zdawałoby się oczywista sytuacja zachodzi w praktyce tak żałośnie rzadko, że wszelkie zbliżenie do niej, wszelkie choćby cząstkowe jej urzeczywistnienie witamy z entuzjazmem.
Hermann Hesse
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #19  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 12:28
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie nie ma sprawy

Cytat:
Napisał tadeusz50
Przepraszam lawendo mój post #12 jest niestosowny do okoliczności o których niestety nie wiedziałem. Po otrzymaniu wiadomości na priv poczułem się bardzo głupio. Przepraszam.

Nie ma sprawy - ja też w stosunku do Ciebie dopuściłam się nieświadomie niezręczności. Sprawa nie istnieje.

Pozdrawiam Cię serdecznie
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.