menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-10-2006, 18:40
Rycho's Avatar
Rycho Rycho jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 1
Domyślnie

Witam! Jestem po raz pierwszy na tej stronie i bardzo się cieszę,że taka jest dla seniorów. Serdecznie pozdrawiam Wszystkich!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 24-10-2006, 19:47
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
OK

My również serdecznie witamy (mam nadziję że nikt się nie obrazi że ja tak w imieniu...) i zapraszamy do rozmowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 25-10-2006, 11:45
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie jak seniorzy uczą się w siecci

Cytat:
Napisał Basia
:lol: Nie zgadzam się, że tylko dla młodzieży. Niestety większość seniorów do komputera podchodzi jak do jeża, a szkoda.
Ja byłam zmuszona nauczyć się pisania,tabel, kosztorysowania, a teraz krok po kroczku w internecie - to wspaniała rzecz podyskutować na takim jak ten forum, a nie na czacie małolatów i dewiatów - pozdrawiam seniorów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 26-10-2006, 15:35
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Swięta racja, jak czytam nieraz posty na przypadkowo znalezionych grupach dyskusyjnych, to podejrzewam że piszą małolaty albo tzw."psychole".Szkoda na to czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 26-10-2006, 22:10
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie

Witam wszystkich seniorów
Jestem leciwą babcią, jak poznałam co to komputer (a jeszcze bardziej internet) - wpadłam w zachwyt. Mój mąż już krzywo patrzy, że za dużo czasu poświęcam, a tyle tu ciekawych rzeczy.
szalona babcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 29-10-2006, 11:29
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić "z polskiego na nasze".Korzystam z neostrady-128kb/s tj 7 gigabajtów chyba miesięcznie. W tabeli ,gdy rozłączam internet ukazuje się okno i w nim np.wysłano-205000bajtów, odebrano-850000bajtów.Co to znaczy czy ja wciąż przekraczam jakieś normy.Pierwszy raz mam doczynienia z tymi jednostkami.Ile 1 gigabajt ma megabajtów.Będę wdzięczna za odpowiedż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 29-10-2006, 21:42
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał urszula-kol
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić "z polskiego na nasze".Korzystam z neostrady-128kb/s tj 7 gigabajtów chyba miesięcznie. W tabeli ,gdy rozłączam internet ukazuje się okno i w nim np.wysłano-205000bajtów, odebrano-850000bajtów.Co to znaczy czy ja wciąż przekraczam jakieś normy.Pierwszy raz mam doczynienia z tymi jednostkami.Ile 1 gigabajt ma megabajtów.Będę wdzięczna za odpowiedż.

Witam,
Jednostki w komputerach podaje sie w bajtach i tak:

kilobajt (kB) 10^3 (10*10*10)
megabajt (MB) 10^6
gigabajt (GB) 10^9

I tak łatwo obliczyć, że łącznie podczas jednego razu zużywasz (205000 + 850000 bajtów) czyli zaokraglajac 1000000 = okolo 1 MB (10^6). Podsumowujac nie masz sie co martwić, że przekroczysz limity . W razię wątpliwości - pytaj, sluże pomocą.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 30-10-2006, 07:24
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Dzięki Bates , że znów mi pomogłeś.Teraz mi się rozjaśniło w tych komputerowych sprawach i wiem na czym stoję.Sprawdziłam na stronie neostrady swój transfer- jak to zrobić wiem z nr.20 "Komputer Swiat" i wiem napewno, że do przekroczenia normy /7GB/ jeszcze mi dużo brakuje,a miesiąc już się kończy.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 31-10-2006, 21:51
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Witam i pozdrawiam seniorów. Z dobrodziejstwa internetu korzystam dopiero od 2 lat, ale "lubię" to narzędzie, które stwarza morze możliwości. Tutaj znajdzie każdy coś dla siebie.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-11-2006, 13:27
bazyljanna bazyljanna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 1
Domyślnie

Witam! Jestem "nowa" , cudownie , ze znalazlam to miejsce !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-11-2006, 18:08
ruda ruda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 2
Domyślnie

wszystkim bardzo zazdroszczę ja muszę sama do wszystkiego dojśc i idzie mi to kiepsko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 08-11-2006, 10:00
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Ruda.... życzę wytrwałości. Ja też sama krok po kroku dochodziłam do wszystkich niuansów (i tak dalej niewiele umiem) ale głowa do góry.... przecież "nie od razu Kraków zbudowano". Pozdrawiam
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 09-11-2006, 15:05
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał ruda
wszystkim bardzo zazdroszczę ja muszę sama do wszystkiego dojśc i idzie mi to kiepsko
Jeśli masz wątpliwości, to pytaj między innymi po to jest to forum .

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 15-11-2006, 15:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Senior w sieci

Ja też do wszystkiego doszłam sama i teraz nie wyobrażam sobie życia bez komputera i internetu. Większość spraw załatwiam przez internet to jest cudowny "wynalazek. Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 15-11-2006, 15:43
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ja też sama poznaję wiedzę "komputerową".Dużo pomogły mi książki, bo byłam zupełnie "zielona" w tych sprawach. Np. cieszę się z tego, że udało mi się dzisiaj umieścić awatar obok nicku - sikorkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 19-11-2006, 12:45
kristof 1970 kristof 1970 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 6
Domyślnie

nie każdy!!! ma prawo do wszystkiego wiek neistotny
mam 35 a uwielbiam rozmowy i nie tylko ze starszymi duuzo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 23-11-2006, 09:05
krucaFuks krucaFuks jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 1
Domyślnie

Witam!

Niesamowicie ucieszył mnie ten wątek... tak się składa, że od pewnego czasu próbuję przekonać kilka osób zaangażowanych w rozwój oprogramowania open source, że szukając nowych osób do różnorakich projektów, dobrze byłoby wyjść nieco poza stereotyp młody/mężczyzna/informatyk lub webmaster. Jak do tej pory ta propozycja spotykała się w najlepszym wypadku z powątpiewaniem. Treść tego wątku utwierdziła mnie w przekonaniu, że co najmniej warto spróbować (o:

Sam biore udział m.in. w lokalizacju (w skrócie: w spolszczaniu) nowej, opartej na Firefoxie przeglądarki, Flocka (http://flock.com/), która jest całkiem fajną propozycją, szczególnie dla osób zaangażowanych w różnego typu sieciowe społeczności.

Z wielką chęcia powitałbym w naszym "zespole" kilka odważnych dusz, które mogłyby wspomóc nas nie tylko przy pracy nad Flockiem, ale także wskazać jakie bariery napotykają osoby włączające sie w takie projekty.

Jakich cech i umiejętności szukamy? przede wszystkim:

- mnóstwa dobrych chęci i odwagi

- gotowości do poświęcenia szczypty własnego czasu (nawet godzina na tydzień/miesiąc to już coś ;-) i do uczenia się nowych rzeczy

- chęci pomagania innym, wspólnego z nimi przezwyciężania ew. trudności (co nie znaczy, że przewiduję ich dużo

- bardzo wskazane, choć niekonieczne - znajomości ortografii na poziomie lepszym, niż przeciętny obecny maturzysta / lub znajomości technologii internetowych i dobra znajomość komputerów.

- pogoda ducha także wskazana ;-)

Moim marzeniem jest, żeby - o ile ten projekt sie powiedzie - rozszerzyć działania na inne projekty oraz popracować nad likwidacją "barier cyfrowych". Co z tego wyniknie? zobaczymy... mam nadzieje, że mnóstwo dobrego.

ps. zapomniałem dodać, ale praca przy takich aferach to cała masa czystej, niczym nie zmąconej frajdy

kontakt do mnie - przez forum, lub na mejla:
marcin.wasowski [małpa] gmail.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 24-11-2006, 17:05
ekrystyna ekrystyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 4
Mruga oczkiem (żart) święta racja w sprawie emerytów i komputerów.

W pełni zgadzam sie z "seniorem w sieci" gdyż mając więcej czasu aniżeli w poprzednim okresie życia powinniśmy przynajmniej w ten sposób włączyć w ten pędzący nurt jakim jest w tych czasach życie. Ponadto internet nierzadko jest jednym z nielicznych powierników i towarzyszem w samotności.Bezsprzecznie komputer w dużym stopniu ułatwia życie a internet je usprawnia. Pozdrawiam wszystkich "praktykujących" i niezdecydowanych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 25-11-2006, 18:23
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie babcie też interesuje komputer

Nie masz racji - jestem babcia staruszka uwielbiam poszperać w internecie, czasu mam mało (chociaż na emeryturze) trzeba troszkę popracować przy wnukach. Ja np. zaczęłam od komputerowego pisania (z konieczności) , a teraz poznaję arkana internetu. Pozdrawia babcia staruszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 25-11-2006, 22:54
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witaj krucaFuks na naszej stronce no widze , że masz szczytne cele więc życzę Ci powodzenia . Materiały które Cię interesują znajdziesz w postach umieszczonych w poszczególnych kategoriach miłej lektury
PS ale ta Twoja "afera" to trochę niezbyt miło się czyta i nie wiem czy ktoś z nas będzie się pakował w aferę. No widzisz taki jest mój tok rozumowania.
Pozdrawiam Cię Himalaya
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.