menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 23:16
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Do E-As

Chomika otwieram z linku: http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=I-woman , który otrzymałem za pomocą GG.
A to jest zrzut ekranu, (na FF - jak widać), to samo masz z linku.



Odpowiadam na pytania:
- strona otwiera się z elementami, normalna
- pod: "Pliki w folderze I-woman" jest "prywatny filmik ", "Kolacja...
A w nim trójkącik, czyli "play". Klikam na niego, otwiera się większe, niebieskie okno pt. "Chomik video", w nim biały trójkącik w środku.
Klikam na niego, kręci się białe kółko (gwiazdka). Po minucie przestaje - i nic!. Żadnego komunikatu nie ma!.
- na dole w pasku stanu, nad Start, jest "Zakończono".

PS. Piszę to w FF. Następnym razem będzie przez IE. Dobranoc. Pozdrawiam. S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 23:51
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie E-Asystent.com

Jeszcze raz przyjrzałem się Twojemu pytaniu:
Jak to "blokuje wklejanie obrazka"? Możesz opisać jak? Jest jakiś komunikat? Jeśli klikniesz w ten pasek to wtedy uruchomią się wszystkie skrypty na stronie. Kliknęłaś? Po prostu Twój akcept je odblokuje. I wtedy już możesz bez problemu wklejać obrazki. Możesz spróbować? I opisz efekty!

Inną sprawą jest, że ten "pasek", a raczej zabepieczenia kompa są po to, żeby chronić Twój sprzęt. Może więc klikanie i akceptowanie warte jest świeczki? Ja też klikam i to o ironio stronę domową E-ASYSTENTA, która na stronie głównej też ma skrypt, a vista jej nie lubi

Wyjaśniam: kiedy pisząc post, chcę wkleić obrazek, klikam w "Wstaw obrazek". Zamiast okna "Moje obrazy" wyskakuje mi Zółty pasek pod paskiem menu z komunikatem: "W tej witrynie sieci web, w celu uzyskiwania informacji od użytkownika jest używane okno inicjowane przez skrypt. Jeśli ufasz tej witrynie kliknij tutaj, aby zezwolić na wyświetlanie okien inicjowanych przez skrypt". Kiedy klikam w ten pasek pokazuje się informacja " Tymczasowo zezwalaj na okna inicjowane przez skrypty". Po kliknięciu tej opcji "tymczsowo zezwalaj na okna inicjowane przez skrypty, znika żółty pasek i po kliknięciu ponownie w "Wstaw obrazek"pokazuje się okienko "Monit użytkownika eksploratora" z treścią: "Monit skryptu":
Wstaw adres obrazka, oraz miejsce na wpis adresu obrazka i dwie zakładki "OK" i "Anuluj".

Czy ten żółty pasek musi wyskakiwać i za każdym razem mam "tymczasowo zezwalać na okna inicjowane przez skrypty?" Czy dobrze zrozumiałam, taka jest prawidłowość?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 00:00
E-ASYSTENT.COM's Avatar
E-ASYSTENT.COM E-ASYSTENT.COM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Piszę to w FF. Następnym razem będzie przez IE.

To ja poczekam na IE!
Widzę, że masz AdBlock i nieuruchomione wszystkie skrypty... Przewidywałem to... Stąd moja prośba o IE. Dochodzić do ustawień FF będziemy sto lat.

Jutro ktoś od nas zajrzy tu na pewno i postara się rozwiązać ten problem. A więc dobranoc wszystkim i do jutra!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 00:11
E-ASYSTENT.COM's Avatar
E-ASYSTENT.COM E-ASYSTENT.COM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Czy ten żółty pasek musi wyskakiwać i za każdym razem mam "tymczasowo zezwalać na okna inicjowane przez skrypty?" Czy dobrze zrozumiałam, taka jest prawidłowość?

Niestety tak... Jak Ci to bardzo przeszkadza to może go wyłącz, w poście 39 piszę jak to zrobić. Mam nadzieję, że był tu kiedyś jakiś wątek o bezpieczeństwie w sieci i tak mniej więcej wiesz czego unikać i jak się zabezpieczać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 00:12
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie E-Asystent.com

Cytat:
Napisał E-ASYSTENT.COM
Witaj!

Wgrać, czyli przenieść z czegoś na komputer? Dla precyzji opisz

I jeszcze jedna kwestia z czego: z aparatu, komórki, ze strony internetowej, z papierowego zdjęcia?
Odpowiedz, to i my odpowiemy

Odpowiadam:

1)Jak przenieść do komputera papierowe zdjęcie?
2)Jak przenieść do komputera zdjęcie z komórki?
Serdeczne dzięki.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 02:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Weronika-wklejanie obrazka

Jeszcze tak "skołowany" nie byłem. Ale uśmiechnij się bo to nie jest wytyk. Wiesz że postaram się pomóc. Zupełnie nie rozumiem jak chcesz ten obrazek wstawiać. Przecież chyba nie metodą "przenieś i upuść" z folderu "moje obrazy?

No dobrze: kliknij w ten link, otworzy się "pomogę każdemu cz.1" http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge35-2808.html
Jadąc kółeczkiem na tej stronie znajdziesz mój post #515.
Tam są podane strony do różnych porad, ale ponieważ o obrazki teraz chodzi to masz tu bez szukania: Obrazki str 27 #404 #405 tu jest I.S. #407 bez obrazka [haczyk zdjąć]-to ten sam wątek oczywiście.

To najpierw klik w czerwony link. Potem na tym wątku "jedź" do str. 27 i zaczynasz czytanie od postu #404. Na #407 się kończy metoda wklejania przez ImageShack. Dalsze metody (jest więcej) na razie sobie daruj.
Na #405 jest nad obrazkiem link do potrzebnego Ci programu ImageShack. To jak klikniesz to dodaj do "ulubione"-będzie "pod ręką" i ikonkę ma ładną to ją zawsze poznasz. Tam robisz "upload" (czekać trzeba nawet ponad minutę) po skopiowaniu linijki-wstawiasz w post.

Ale o tym nie potrzebnie już tu piszę, bo na tych postach które podałem-dokładnie wyjaśniłem wraz z obrazkami. Szybko Ci się uda i krzykniesz: huuurrraaaa!!! Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 02:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Odpowiadam:

1)Jak przenieść do komputera papierowe zdjęcie?
2)Jak przenieść do komputera zdjęcie z komórki?
Serdeczne dzięki.
Chyba się nie pogniewają "E" jak odpowiem na tym wątku (są pomocni i to wszyscy lubimy)

1) Musisz mieć skaner aby zamienić fotkę na cyfrową postać. Na pewno widziałaś jak robią ksero. Wkładają Twój dokument, zamykają "wieko" i wypada kopia ale też na papierze. Skaner działa podobnie ale nie "wypluwa" papieru "A4" lecz zapisuje to w formie cyfrowej i przesyła do komputera. Potem masz to do wykorzystania i przesyłania na tutejsze forum (ale po użyciu wcześniej ImageShack) -jak wklejać obrazki.
Skaner jest rzadko używany więc go nie posiadam. Nawet fotkę na mój profil skanowałem u sąsiada. On ma córkę już mgr. ale na studiach jej to było potrzebne-tylko dlatego wtedy kupił.

2) Zdjęcie z komórki: musisz mieć do tego kabelek, z jednego końca wtyczka do komórki, a druga strona to wtyk USB. Nie wiem czy wiesz co to USB i gdzie to masz w Twoim PC. Mam nadzieję że jak piszę dokładnie (łopatologia) to się nie obrazisz.

Problem w tym, że ten kabelek zazwyczaj kupuje się osobno. Czyli jak sprzedawca nie powiedział i nie kupiłaś-to trzeba dokupić. I tak to jest płatne osobno. Do tego kabelka dołączona jest płytka CD z programem, który należy zainstalować, aby ten kabelek mógł przenieść fotki z komórki na komputer. Ja mam właśnie dokładnie tak. Kupiłem kabelek i tą płytkę razem z komórką, ale zapłacić musiałem więcej bo to dodatkowe akcesoria.

Następny problem (my wszyscy zawsze pomocni) to jak ustawić to wszystko-jakość (mniej foto) czy ilość. Ale tak naprawdę to się sporadycznie używa, bo aparat od tego mam. Czasem komórka może się przydać-foto pirata drogowego gdy ucieka-to tylko przykład.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 14:49
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Uśmiech Kaziczku - uśmiecham się

Cytat:
Napisał Kazik
Jeszcze tak "skołowany" nie byłem. Ale uśmiechnij się bo to nie jest wytyk. Wiesz że postaram się pomóc. Zupełnie nie rozumiem jak chcesz ten obrazek wstawiać. Przecież chyba nie metodą "przenieś i upuść" z folderu "moje obrazy?

No dobrze: kliknij w ten link, otworzy się "pomogę każdemu cz.1" http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge35-2808.html
Jadąc kółeczkiem na tej stronie znajdziesz mój post #515.
Tam są podane strony do różnych porad, ale ponieważ o obrazki teraz chodzi to masz tu bez szukania: Obrazki str 27 #404 #405 tu jest I.S. #407 bez obrazka [haczyk zdjąć]-to ten sam wątek oczywiście.

To najpierw klik w czerwony link. Potem na tym wątku "jedź" do str. 27 i zaczynasz czytanie od postu #404. Na #407 się kończy metoda wklejania przez ImageShack. Dalsze metody (jest więcej) na razie sobie daruj.
Na #405 jest nad obrazkiem link do potrzebnego Ci programu ImageShack. To jak klikniesz to dodaj do "ulubione"-będzie "pod ręką" i ikonkę ma ładną to ją zawsze poznasz. Tam robisz "upload" (czekać trzeba nawet ponad minutę) po skopiowaniu linijki-wstawiasz w post.

Ale o tym nie potrzebnie już tu piszę, bo na tych postach które podałem-dokładnie wyjaśniłem wraz z obrazkami. Szybko Ci się uda i krzykniesz: huuurrraaaa!!! Powodzenia.

bo poszukiwanie rozwiązań i różnych metod jest dla mnie wspaniałą zabawą i nauką. W poście 33 i 34 pisałam, że narazie wklejam obrazki przez "Image schack". To już opanowałam.
Natomiast sadziłam, że należy korzystać z kliknięcia w "Wstaw obrazek" w oknie nad edycją i to mi nie wychodziło. Ponieważ jestem "dociekliwa", to chciałam wiedzieć dlaczego. Jednak pozostanę przy "Image Schack" jak mi radzisz, dopóki nie poznam głębiej internetu.

Jeżeli chodzi o zdjęcia to faktycznie, też dla mnie za wcześnie. Nie mam skanera i nie wiem jak wygląda, tylko drukarkę i też nie umiem się jeszcze z nią obchodzić. Od czasu, kiedy zostałam połajana na forum za pytanie, odpuściłam sobie naukę 'tą metodą". Jestem bardzo wdzięczna za zainteresowanie i pomoc.

PS. Użyłam zdrobnienia Kaziczku" z przyzwyczjenia. Myślę, że się nie pogniewasz
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 14-01-2009 o 00:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 23-01-2009, 16:52
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Bardzo mi się podoba kurs dla początkujących,czekam na dalsze lekcje.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 23-01-2009, 23:20
E-ASYSTENT.COM's Avatar
E-ASYSTENT.COM E-ASYSTENT.COM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 48
Domyślnie kurs

Bardzo dziękujemy! czekamy na Wasze uwagi - korygujemy i zmieniamy treść kursu także dzięki Waszej czujności!

Pozdrawiamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 24-01-2009, 14:11
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Sporo już wiem, ale powtarzanie jest matką nauki. Czekam na dalsze lekcje. Zdobywałam wiedzę metodą prób i błędów to teoria jest dla mnie dziedziną nieznaną. A tu mam połączenie. Dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 28-01-2009, 20:52
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A jak posprzątać na tym dysku C, kiedy większość programów działa tylko wtedy, kiedy są na nim zapisane. A ja nie wiem co mogę wyrzucić żeby nie spowodować katastrofy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 00:30
Mirka125's Avatar
Mirka125 Mirka125 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Starachowice
Posty: 61
Domyślnie

Jaki program do otwierania" pps" tworzonych w "microsoft office power point"
( chodzi mi o program darmowy)?
__________________
Czasami o byle cień,
człowiek ma żal do człowieka.
A życie jak cień ucieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 00:56
E-ASYSTENT.COM's Avatar
E-ASYSTENT.COM E-ASYSTENT.COM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirka125
Jaki program do otwierania" pps" tworzonych w "microsoft office power point"
( chodzi mi o program darmowy)?

Proszę

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Tu jest darmowy Viewer, czyli ... hmmm... "podgladacz" hehe. Za jego pomocą ZOBACZYSZ sobie prezentację.
Trzeba go zainstalować. Jeśli nie wiesz jak się instaluje to daj znać. Zresztą do końca tygodnia powinniśmy dotrzeć z kursem do tego etapu.

Pozdrawiamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 07:49
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Nie mogę zapisywać obrazów i gifów ruchomych. Nie ruchome i owszem zapisuję, wklejam itd, ale ruchomych nie potrafię, albo nie mam odpowiedniego programu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 08:28
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Aktualny PP V

Cytat:
Napisał Mirka125
Jaki program do otwierania" pps" tworzonych w "microsoft office power point"
( chodzi mi o program darmowy)?

Mirko
Tu masz aktualny PowerPoint Viewer 2007:

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=pl

w wersji polskiej. Pozdrawiam. Stefan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 10:25
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
Nie mogę zapisywać obrazów i gifów ruchomych. Nie ruchome i owszem zapisuję, wklejam itd, ale ruchomych nie potrafię, albo nie mam odpowiedniego programu

Może w tym miejscu masz źle zaznaczone przy zapisywaniu?
Tak powinno być przy zapisywaniu gifów:

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 10:45
E-ASYSTENT.COM's Avatar
E-ASYSTENT.COM E-ASYSTENT.COM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Mirko
Tu masz aktualny PowerPoint Viewer 2007:

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=pl

w wersji polskiej.

O! To i my sobie skopiujemy adres! Bo troszkę mamy nieaktualne dane Dzięki Stafan za czujność!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 11:23
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

emka46 - w drugim okienku mam inaczej ale nie jestem w stanie tego zmienić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 14:09
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
emka46 - w drugim okienku mam inaczej ale nie jestem w stanie tego zmienić

Aniu,po naciśnięciu w ten mały odwrócony trójkącik pokazują się różne opcje,trzeba zatwierdzić właściwą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Jestem po lekturze i chętnie udostępnię araukaria eSenior 38 04-08-2007 18:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.