menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 09:47
Melissa Melissa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 43
Post Odwrócona hipoteka już niedługo w Polsce - komentarze


Komentarz do artykułu: Odwrócona hipoteka już niedługo w Polsce
--------------------
50% wartości domu, mieszkania i raty płacone nie do końca życia, tylko do 50% wartości nieruchomości to nie jest korzystna propozycja. Można na temat odwróconej hipoteki poczytać
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-chca-placic-wlascicielom-mieszkan-1474114.html
http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?news_cat_id=19&news_id=3661&layout=1&pag e=text&place=Lead01
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-03-2008, 16:51
marcin84 marcin84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2
Post

badam temat odwróconych kredytów hipotecznych - jestem ciekaw Państwa opinii na temat takich instrumentów:

www.odwroconahipoteka.xt.pl

pozdrawiam

Marcin
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-03-2008, 16:52
marcin84 marcin84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2
Domyślnie

badam temat odwróconych kredytów hipotecznych - jestem ciekaw Państwa opinii na temat takich instrumentów:

www.odwroconahipoteka.xt.pl

pozdrawiam

Marcin
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-03-2008, 17:53
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Post

[url]www.odwroconahipoteka.xt.pl

Rodzice czy dziadkowie wykupując mieszkanie myślą o przekazaniu go dzieciom czy wnukom.
Ja nie zastawiłabym w kredycie odwróconym mieszkania w zamian za wyższą emeryturę, raczej starałabym się aby moje dziecko miało pracę i mogło to mieszkanie utrzymać. No chyba, że kupiłoby sobie własne.
Nie jestem przekonana do tego typu działania banku, bo może się okazać, że nie ma ani mieszkania ani wyższej emerytury
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 12:15
helena6 helena6 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 3
Domyślnie

mieszkam w australii i australijczycy bardzo oddaja swoje domy za pienidze dodatkowe do emeytury ,zyja ,zwiedzaja swiat i twierdza ze jak beda niedolezni to rodzina i przedewszystkim dzieci ich oddadza,do domow opieki i czekac beda zeby szybko dostac dom ,w polsce tez znam wypadki ze matke robia ze jest nie pelno swiadoma i ubezwasnowolnia zeby trzymac majatek ,przykre ale prawdziwe dobrze pomyscie jakie sa dzieci i czy warto dla nich patrzyc przez okno na stare lata i czekac kiedy przyjda i dac im wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 12:22
helena6 helena6 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 3
Domyślnie

dlaczego 50% ,napewno ktos to nie rozumie ,kazdy bank inaczej bedzie placil ,to sa poczatki nie znamy wszystkiego ,w australi jest 70% wartosci twojego domu i zyjesz w nim do smierci,mozesz wziasc ratami albo wiecej na wycieczke ,jak chcesz splacic to tez mozesz ,tj tzw pozyczka na twoj dom,sa rozne obcje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 12:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mnie się ten pomysł podoba

to jest szansa dla ludzi o niskich dochodach /emeryturach/ na godne życie a nie wegetację. Warunek do spełnienia: prawo do zajmowania mieszkania do śmierci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 14:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Pytanie tylko nasuwa sie

po co jest bankom potrzebny twoj dom??? Czy to jest bizness ktorymi banki wogole powinne sie interesowac?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 14:36
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

helena6 mieszkam w australii i australijczycy bardzo oddaja swoje domy za pienidze dodatkowe do emeytury ,zyja ,zwiedzaja swiat i twierdza ze jak beda niedolezni to rodzina i przedewszystkim dzieci ich oddadza,do domow opieki i czekac beda zeby szybko dostac dom ,w polsce tez znam wypadki ze matke robia ze jest nie pelno swiadoma i ubezwasnowolnia zeby trzymac majatek ,przykre ale prawdziwe dobrze pomyscie jakie sa dzieci i czy warto dla nich patrzyc przez okno na stare lata i czekac kiedy przyjda i dac im wszystko



STANISŁAW STASZIC pisał: ...takie właśnie rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie ...
Ta młodzież tak została wychowana - bez miłości i szacunku dla przodków - zachłanna na dobra materialne. Teraz ich "wychowawcy" zbierają żniwo tego "bezstressowego" wychowania.

Ostatnio edytowane przez siekierka : 24-04-2008 o 14:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 18:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tu się kłania to jak wychowaliśmy własne dzieci. Mam nadzieję, że ja je wychowałem właściwie i nie spotka mnie los porzuconego rodzica.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uniwersytety Trzeciego Wieku bardzo popularne w Polsce - komentarze enia60 Uniwersytety Trzeciego Wieku 11 01-03-2021 14:04
Niedługo kolejny "długi majowy weekend". z centrum Hobby, pasje 6 16-05-2008 23:03
Lek na AMD już niedługo w Polsce - komentarze Antoni Mysior Ogólny 3 05-12-2007 20:03
Pierwszy w Polsce szpital dla chorych na Alzheimera - komentarze Alicja60 Ogólny 0 20-10-2007 12:05
Dostęp do Internetu w Polsce - komentarze Nayrouse Ogólny 0 27-03-2007 00:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.