menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 15:35
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Granice wolnosci


Przypomnę z pamięci znaną sentencję Voltaire'a. =Przyjacielu, chociaż się z tobą nie zgadzam, to życie bym oddał za to abys mógł głosić swoje poglądy=
I może nieco nowsze powiedzenie: =Moja wolnosć kończy się tam gdzie twoja zaczyna=
Generalnie zgadzam się z tymi sentencjami. Zdarza się jednak współczesnie, że odmiene zdanie lub pogląd od mojego traktowane są jako nieuprawnione do ich wygłaszania albo pod pozorem wulgarnosci lub niepoprawnosci politycznej albo braku konformizmu są arbitralnie zdejmowane z tapety. Zbyt często, panuje wszechobecny, duch homo sovieticus zamykający usta ludziom o innej optyce obyczajowej, nawet takiej która nie narusza czyjegokolwiek dobra. A tutaj zetknęliscie się z takim działaniem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 15:44
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
Przypomnę z pamięci znaną sentencję Voltaire'a. =Przyjacielu, chociaż się z tobą nie zgadzam, to życie bym oddał za to abys mógł głosić swoje poglądy=
I może nieco nowsze powiedzenie: =Moja wolnosć kończy się tam gdzie twoja zaczyna=
Generalnie zgadzam się z tymi sentencjami. Zdarza się jednak współczesnie, że odmiene zdanie lub pogląd od mojego traktowane są jako nieuprawnione do ich wygłaszania albo pod pozorem wulgarnosci lub niepoprawnosci politycznej albo braku konformizmu są arbitralnie zdejmowane z tapety. Zbyt często, panuje wszechobecny, duch homo sovieticus zamykający usta ludziom o innej optyce obyczajowej, nawet takiej która nie narusza czyjegokolwiek dobra. A tutaj zetknęliscie się z takim działaniem?
Zapewne chodzi o wątek "Facet w spódnicy", który byłam zmuszona zamknąć.
Niestety, wielu nie dorosło mentalnie do podejmowania dyskusji o czymś, co nie mieści się w "ich szufladkach" mentalnych.
Wszystko, czego nie rozumieją, sprowadzają do własnego poziomu... Wulgarne fotki, które umieszczono, ośmieszają tych, którzy mają prawo nosić to, co im się podoba...
Dam głowę, że poniższa fotka też zostanie wyśmiana, gdyż nie szuka się przyczyn, lecz krytykuje
odmienność...

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 12-11-2013 o 15:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 16:43
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Bizarku tutaj obleśne i wulgarne teksty są zarezerwowane tylko do wątków religijnych. A jak się chcesz pośmiać to pisz na priw bo tutaj obowiązuje nekrohumor. W tym tonie jest cała ekipa. A w ogóle to ziiiiieeeew nie warto pisać jak się widzi kolejarzy bez rozporków, zakładając jakie wychodki są w pociągach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 16:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Bizarku, facet wrzeszczący zieeeeew,
ma tu prawie 20 tys. postów. Za 2 lata!!!!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 16:51
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Istotnie, może żarty z tematu i kpiny przekroczyły dobry obyczaj. Prezentowane tutaj obejscie zakazu noszenia szortów albo raczej niepisanego nakazu noszenia latem długich spodni, w pracy nie wymagającej reprezentacyjnego kontaktu z klientem, został przez Sztokholmskich kolejarzy wyszydzony z rozgłosem obejmującym cały swiat. Jest to dobra egzemplifikacja sposobu walki o wolnosć i tolerancję w życiu zawodowym. Brawo potomkowie dumnych Wikingów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 17:10
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Dam głowę, że poniższa fotka też zostanie wyśmiana, gdyż nie szuka się przyczyn, lecz krytykuje
odmienność...
===================
Dzisiaj, na Żoliborzu widziałem młodzieńca w kurtce z szerokim kołnierzem uszytej z tkaniny w kolorze czerwonym i guzikami na "damską" stronę. Nie wzbudzał niezdrowej sensacji. A kto po co i kiedy zdefiniował damską i męską stronę zapinania odzieży? Czy to nie jest anachronizm podobnie jak przypisywanie kolorów do płci?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 17:23
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
Dzisiaj, na Żoliborzu widziałem młodzieńca w kurtce z szerokim kołnierzem uszytej z tkaniny w kolorze czerwonym i guzikami na "damską" stronę. Nie wzbudzał niezdrowej sensacji. A kto po co i kiedy zdefiniował damską i męską stronę zapinania odzieży? Czy to nie jest anachronizm podobnie jak przypisywanie kolorów do płci?
Ciekawe ile ważyła?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 00:44
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Bizarku tutaj obleśne i wulgarne teksty są zarezerwowane tylko do wątków religijnych. A jak się chcesz pośmiać to pisz na priw bo tutaj obowiązuje nekrohumor. W tym tonie jest cała ekipa. A w ogóle to ziiiiieeeew nie warto pisać jak się widzi kolejarzy bez rozporków, zakładając jakie wychodki są w pociągach.
=======================
Zajrzałem i przejrzałem kilka wątków religijnych, istotnie poziom i stan swiadomosci wielu interlokutorów przypomina pisma propagandowe z minionej epoki. Jestem skłonny uznać pogląd, że swąd siarki piekielnej zatruł beznadziejnie żołnierzy Belzebuba.
ps. Ubiory kolejarzy może i mało męskie ale wywołały odzew chyba w całym cywilizowany swiecie a o to przecież tej, dyskryminowanej w pewien sposób grupie zawodowej, chodziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 09:34
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Bizarek
Dam głowę, że poniższa fotka też zostanie wyśmiana, gdyż nie szuka się przyczyn, lecz krytykuje
odmienność...
Wyśmiać należy zamknięcie tamtego wątku, bo gdyby chcieć zastosować kryteria jakimi się przy tym kierowano,to trzeba by niezwłocznie zamknąć minimum 70% wszystkich wątków tego forum ze szczególnym uwzględnieniem polityki i religii,gdzie notorycznie lży się i pomawia zarówno całe grupy społeczne jak i jednostki, zarówno te publiczne jak i zupełnie prywatne,a cały internet zaorać i posypać wapnem.
Ktoś tu ma bielmo na oczach czy tylko czarne okulary?

Wrzucając tu na forum seniorów temat męskich spódniczek na co liczyłeś? Śmiem twierdzić, że na to co nastąpiło - humor,zabawę,zgrywę.
To tak jakby któraś z forumowiczek napisała, że nie lubi nosić majteczek i najlepiej się czuje, będąc od spodu bez bielizny,bo........ - i tu mniej lub bardziej sensowne wyjaśnienie - i liczyłaby na poważną dyskusję na temat wyższości gołej pupy nad barchanami i stringami.

Jeśli faktycznie lubisz nosić spódniczki, to Twoja sprawa i nam nic do tego,ale nie nadawajmy takiemu tematowi rangę dyskusji akademickiej. Stroje damskie i męskie ewoluują, ale historia pokazuje,że w kierunku wygody i funkcjonalności i dlatego dziś prawie wszyscy noszą spodnie, bo są najbliższe naszej anatomii i klimatu,a więc wygodne.
Dziwne, dlaczego Japończycy i Japonki, tak przywiązani do swojej kultury i tradycji,zaprzestali noszenia kimon zarówno do pracy jak i biegania po zabytkach świata i powszechnie noszą spodnie?

Żartujmy sobie, ale nie róbmy z siebie idiotów.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 12:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Wyśmiać należy zamknięcie tamtego wątku, bo gdyby chcieć zastosować kryteria jakimi się przy tym kierowano,to trzeba by niezwłocznie zamknąć minimum 70% wszystkich wątków tego forum
Można poprosić Naczelnego Administratora o przywrócenie bezpodstawnie zlikwidowanego wątku, czasem skutkuje. Ale o to musi poprosić autor osobiście. Administrator nie jest takim purytanem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 12:57
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Jarosław II
Można poprosić Naczelnego Administratora o przywrócenie bezpodstawnie zlikwidowanego wątku, czasem skutkuje. Ale o to musi poprosić autor osobiście. Administrator nie jest takim purytanem.
Skoro to miał być poważny wątek, obliczony na kilka tysięcy postów i długie lata żywota, poświęcony dywagacjom co lepiej nosić od pasa w dół ,to może lepiej, że znikł z powierzchni globu.
Nie widziałam ostatnich postów,więc nie wiem co było bezpośrednią przyczyną anihilacji, ale jak pamiętam nikt się tam z nikim nie kłócił,nikt nikogo nie obrażał - czego nie można powiedzieć o wielu innych wątkach - było trochę ślizgania się po tematyce i kilka "gorszących" zdjęć.
Na pewno nasze nastoletnie wnuki mogłyby to poczytać, bo nie takie rzeczy mają w sieci.
Cóż,żyjemy w kraju gdzie nagość - nie mylić z obsceną - jest większym grzechem niż nienawiść.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 13:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Szkoda pisać, bo za chwile i tak przyjedzie caterpillar i wyrwie wszystko.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 13:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Jakie to szczęście, że pamiętam inne forum i innych ludzi.
Czy teraz to byłoby możliwe?

http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-z...tarze-757.html

Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 13:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nie przy tym moderatorze. Gdyby chodziło o gołego księdza to tak. Wtedy wszelkie mity obalone. http://www.wiocha.pl/1016571,Lalki-w-ciazy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 13:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
.....
Dam głowę, że poniższa fotka też zostanie wyśmiana, gdyż nie szuka się przyczyn, lecz krytykuje
odmienność...

Bogdo!
Jeśli chodzi o mnie to zupełnie nie przeszkadza mi zmiana w umundurowaniu tych kolejarzy.
Ale jest cos takiego jak dress cod obowiazujący pracowników.
W końcu nie tylko tradycyjni Szkoci, księża i in. w spódnicach chadzają.
To co w tym szokujacego?
Ale masz chyba racje. Lubimy sobie jako społeczeństwo powydziwiac na ryżych, czarnuchów, żyda znaleźć, czy żółtka.
Na takiego z kolczykiem w nosie czy gdzie indziej. Jakiś czas temu szokiem kulturowym dla "poprawnych" byli ci co nosily kolorowe skarpetki, "bitelsbuty", spodzień dzwon, koszule w kwiaty, włos do ramion i różne takie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 13:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Ja protestuję !
Jedyny babski strój jaki na facecie dopuszczam to kuchenny fartuszek !
No,jestem gotowa na kompromis.
Sam fartuszek,bez spodni !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 14:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ja protestuję !
Jedyny babski strój jaki na facecie dopuszczam to kuchenny fartuszek !
No,jestem gotowa na kompromis.
Sam fartuszek,bez spodni !

Nie bądź taka okrutna.
Może chciaż jakies bokserki, zeby sie przy ostrzeniu noża nie skaleczyć....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 17:28
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

PLUTO37
Jeśli chodzi o mnie to zupełnie nie przeszkadza mi zmiana w umundurowaniu tych kolejarzy.
=================
Jak przegapiłes mini konflikt obyczajowy to wziąłes strój kolejarzy ze Stokholmu na poważnie. Strój był przywdziany dla zaprotestowania przeciwko zakazowi ubierania krótkich spodni latem przez maszynistów kolejowych. Zakazu spódniczek nie było a więc wszyscy bez względu na wiek, ubrali do pracy spódniczki i żart z pracodawcy na 24 fajerki. Żart spotkał się z powszechną życzliwością nie tylko w Szwecji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 17:34
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Bizarek
PLUTO37
Jeśli chodzi o mnie to zupełnie nie przeszkadza mi zmiana w umundurowaniu tych kolejarzy.
=================
Jak przegapiłes mini konflikt obyczajowy to wziąłes strój kolejarzy ze Stokholmu na poważnie. Strój był przywdziany dla zaprotestowania przeciwko zakazowi ubierania krótkich spodni latem przez maszynistów kolejowych. Zakazu spódniczek nie było a więc wszyscy bez względu na wiek, ubrali do pracy spódniczki i żart z pracodawcy na 24 fajerki. Żart spotkał się z powszechną życzliwością nie tylko w Szwecji.

Dobrze,że oni w tych szwedzkich kolejach nie mają moderatorów,bo by już było po nich !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 17:49
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie babski strój?

Cytat:
Napisał Hypatia
Ja protestuję !
Jedyny babski strój jaki na facecie dopuszczam to kuchenny fartuszek !
No,jestem gotowa na kompromis.
Sam fartuszek,bez spodni !
===
A czy tak naprawdę strój musi mieć płeć?
Wydaje mi się, że zamiast płci strój powinien być determinowany wygodą, miejscem i okolicznosciami. Przede wszystkim preferuję strój kompletny. Jak garnitur to krawat albo mucha lub koszula z wułożonym kołnierzykiem a la Słowacki. Nie dopuszczam koszuli bieliżnianej bez marynarki lub innego okrycia. Zadnych koszul bieliźnianych na wypust. Jak koszulka na spodnie to typu bluzka z krótkim rękawem ale o umiarkowanej długsoci odpowiednio wykończona dołem.
Nie toleruję niestety ja też albo nie znoszę pseudospodni z opuszczonym krokiem z wyjątkiem deskorolkowców bo to jest w stylu. Panie niestety wyglądają w czyms takim obscenicznie i zmuszają mężczyzn do odwracania głowy w drugą stronę. Jak spódniczka zarówno dla pań jak i dla panów to przy kosmatych nogach albo pończochy albo rajstopy lub leginsy. Przy braku owłosienia dopuszczam gołe nogi.
Jak spodnie to estetyczne, różnie z tym bywa szczególnie u starszych panów; czesto zaplamione, fuj powycierane i obrzydliwie eksponujące przerosty anatomiczne i mankameny zdrowia typu przepuklina. Zdecydowanie wolałbym widzieć panów, zwłaszcza starszych, w spódniczkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Granice tolerancji cz IV nutaDo Społeczeństwo 2705 22-10-2023 18:25
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.