menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 14:58
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Kłamstwa.......


" No i wyszło szydłó z worka " jak mówi przysłowie....
W dniu dzisiejszym tj.15.4.08r pan Wasserman w radiu RFM potwierdził fakt
zagłuszania telefonów komórkowych ,pielgniarek w strajku z lata ubiegłego
roku przez pana Jarosława Kaczyńskiego ...
Osoby z nim współpracujące tj. pp. SCzepińska Gosiewski..stwierdziły,że nic o tym nie wiedziały i słyszały...przecież te sprawy dotyczyły bezpieceństwa Państwa....a oni nic nie wiedziały o tym incydencie..przecież to jest
skandal i brak odpowiedzialności....Teraz jednoznacznie widać jak nami
pragną manipolować....Trzeba być bezdennie nie mądrym aby wierzyć w te
bajki...Teraz widać jak obłuda i kłamstwo PIS-u na każdym kroku pokazuje
swe oblicze...Wstyd i hańba........
Szkoda tych pielęgniarek,które były całowane po rączkach pana Jarosława
aby potem zdradziecko i bez skrupułów wyłaczać im telefony...gdzie jest
kultura osobista expremiera Kaczyńskiego....Bez komentarza.......
  #2  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 23:05
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Gdzie była kultura pielęgniarek? Gdybym wpuścił kogoś do domu i te osoby nie chciały wyjść, to albo bym siłą wyrzucił, a mając możliwość zagłuszania na niewielka, kilku metrową odległość-zrobiłbym to. One nie były u siebie. A premier-tak. A jak by to wyglądało w Rosji? No a w USA też nawet by nie weszły, a jeżeli już, to by je wyrzucono siłą. Proszę mi dać przykład kraju, gdzie coś takiego się zdarzyło. Kultura obowiązuje obie strony. Pielęgniarki dostawały darmowe posiłki-skarżyły się tym na dole, że za mało witamin dają, czyli owocków! Czy to nie była bezczelność pielęgniarek? A teraz PO zamiast coś robić, odgrzewa stary kotlet [taka zbrodnia zagłuszania], a w tym czasie ewakuuje się kilka szpitali, ale o tym cisza, mało ich to obchodzi, lepiej pojeździć we Włoszech na nartach. Gdyby w analogicznej sytuacji wyjechał Kaczyński, nie zostawiono by na nim suchej nitki.
  #3  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 23:37
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Zdzisławie

chociaż bardzo Ciebie lubię przyznaję rację Kazikowi /mam nadzieję, że nie podpadnę?/.
  #4  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 23:44
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Basiu nie podpadniesz przynajmiej u mnie,mimo,iz Kaczynskich nie darzę sypatią.
__________________
  #5  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 23:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Skandal ...i jeszcze raz skandal ..
O Matko Boska Częstochowska ,jak jestem oburzona..
No bo sami popatrzcie.Dostały biedaczki kanapki i herbatę,miały dostęp do telefonu stacjonarnego,wtargnęły na cudzy teren i nikt ich za loki nie wyprowadził..
A one własnie chciały sobie posiedzieć i pogadać przez komórki,bo jeden telefon to było stanowczo za mało.

W ciągu tych ośmiu dni,gdzie mdlały z głodu i braku podpasek ze skrzydełkami,udzieliły kilkanaście czy kilkadziesiąt wywiadów,a jeszcze były całowane w rękę ,zamiast wyprowadzone pod rączkę przez BOR ?

Faktycznie,oburzające...

A może pamiętacie ,jak wychodziły po tym strajku ? I jak na czele szła ta od futra z norek ?
Uważam,że cała służba zdrowia jest chora,ale został utworzony precedens i obecnie jaśnie pielęgniarki okupują gabinet dyrektora szpitala w Biłgoraju,uniemożliwiając mu pracę..oraz zupełnie lekceważąc pacjentów.


No ,ale wszystkiemu winien PiS.Że za chwilę wszystko pieprznie,że sejm i senat urlopują na czele z premierem,że za chwilę wszyscy jadą na rekolekcje ,olewając państwo...winien PiS..

''Tak, religijność naszego premiera bardzo ciekawie ewoluowała przez ostatnie lata. Nie tyle pod wpływem Ojca Świętego, co politycznych kalkulacji. Dziś jest w sam raz: do moherowej babci Tuskowi daleko, ale dzięki wyskoczeniu raz na jakiś czas do kościoła nie można go też posądzać o antykatolicyzm czy antyklerykalizm''...
  #6  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:18
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Widze i czytam,ze o klamstwach tez dyskutujecie.
Warto wiec zwrocic uwage na to kto w Polsce klamie.Podobno na pierwszym miejscu sa pod tym wzgledem dziennikarze polscy i to klamia za pieniadze !
Co innego szeregowy czlonek partii,ten klamie gdy mu na to pozwalaja liderzy partyjni.
Jak sie ma sprawa klamstw w Kosciele ,tam klamia czy nie,mam na mysli nie tylko przywodcow Kosciola ale wszystkich chrzescijan,tym jest klamstwo odpuszczane przy spowiedzi ale dziennikarzom ktos odpuszcza ?
  #7  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Przyjacielu...jasne.Dziennikarz idzie do spowiedzi i kłamstwo zostaje mu wybaczone..
Wiesz jakie kolejki dziennikarzy są przed Wielkanocą do konfesjonałów ? Podobno jeden z kościołów warszawskich ( nie napiszę jaki,bo nie chcę siać plotek ) został wynajęty w Wielkim Tygodniu przez TVN,dla pracowników.

Wyborcza posunęła się dalej.Wykupiła karnety w kościele,synagodze i cerkwii..Wszystko po to,aby ich dziennikarze z czystym sumieniem przysiedli sobie jajka - wielkanocne poniekąd.
  #8  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:45
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Dobre !
Nawet moja zona Anka sie dzisiaj po raz pierwszy usmiechnela czytajac o tych "jajkach wielkanocnych",chyba czegos jej brakuje,mimo,ze wrocilismy z polskiego autentycznego wesela i jestesmy najedzeni na caly tydzien.
Przy okazji Pozdrawia dowcipne seniorki !

ps.Prosze sie nie dziwic weselami w poscie ale to bylo slubowanie przed urzednikiem panstwowym,po czym oczywiscie poczestunek - Ameryka to nie Polska aby az sie tak umartwiac.
  #9  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 14:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Właśnie jakiś z PO [20 min temu], w dyskusji tłumaczył że PiS nie był "socjalny", bo dał tylko becikowe i to nawet nie z własnej inicjatywy. Jaki pr. TV nie wiem-wpadłem na chwilę do drugiego pokoju. A o tym że waloryzacja emerytur jest i będzie co rok [uchwała PiS] to nie powiedział. Lewica rewaloryzację robiła co kilka lat. Facet mówiąc "tylko becikowe" kłamał, bo jako dyskutant [to chyba był poseł]-myślę że znał fakty. No i ciągle o tym jaki był PiS, zamiast jakie dobre jest PO. No ale jak nie ma o czym mówić....
  #10  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:24
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Po doświadczeniach jakie przeszliśmy kiedy dziadek byl szpitalu moge stwierdzić jedno. Nie powiem, ze to super praca ale bez przesady, zawód mozna zmienic. Na dzień dzisiejszy jedno co dobrze robia to strajkują. Szkoda tylko, ze zapomnieli wszyscy jaki jest cel ich pracy. Pacjent to zło konieczne a przeciez bez chorych to oni sa niepotrzebni. Moze czas juz zabrac sie do pracy? W jakies audycji radiowej sie dowiedzialam, nie sluchalam od poczatku bo mnie to juz meczy, ze dostali lekarze po 11 tyś. ale było im mało. Ja musze byc w pracy dyspozycyjna i dostaje robote do domu, pracuje za 900 na reke i jakos nie strajkuje. Nie wylewam zali na kientach, którzy nic mi nie zrobili tylko na szefie. Poniewaz mi sie ulało i mam dosc to szukam innej roboty a nie robie sobie zimowiska. Gdyby im płacono za uczciwość, kompetencje i troske to by poszli pod most.
  #11  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 20:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Chickitko kochana-istotnie bardzo duże podwyzki dostali lekarze w szpitalach,w przychodniach nie mamy nawet podpisanych kontraktow-pracujemy-nie wiedząc czy dostaniemy pieniadze.W szpitalach lekarze dostali od 6 do 10 tysiecy-wiec darujcie sobie prosze już te koperty-bo mnie cholera bierze jak se pisze o tym ile trzeba dac-sami jesteście sobie winni.Pielegniarki zostaly oszukane dostały g... to wcale nie znaczy żę nie majaopiekowac nie chorymi.
  #12  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 20:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

przywiez dziadka do mnie-zobaczysz jak pracują lekarze w mojej przychodni
  #13  
Nieprzeczytane 04-03-2008, 21:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Elu

Cytat:
Napisał babciela
przywiez dziadka do mnie-zobaczysz jak pracują lekarze w mojej przychodni
dziadek Ani zmarł killka dni temu.
  #14  
Nieprzeczytane 07-03-2008, 12:50
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Czy kłamstwo zawsze jest złe?

Witam prawdomówiących i tych co kłamią! Temat stary jak świat. Wydaje mi się, że nie ma człowieka który choć raz w życiu nie skłamał. U polityków to się nazywa mijaniem się z prawdą, inni mają taki styl życia. Ubarwiamy szarość niewinnymi kłamstwami. Jedni chcą być okłamywani, inni mówią że tylko prawda nas wyzwoli. Kłamstwa ubieramy w piękne słowa i tak wiarygodnie mówimy, że wydają się prawdą. Są też sytuacje, że prawda może wyrządzić komuś krzywdę co wtedy zrobić ? A jaki byłby świat bez kłamst i kłamstewek ?
  #15  
Nieprzeczytane 07-03-2008, 14:54
przyjaciel przyjaciel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 145
Domyślnie

Osobiscie uwazam,ze klamstwa tyle sobie wiekow licza co religie na swiecie i wszelkie wierzenia.
Nam mlodym (moje pokolenie w sile wieku) klamano roznie i nadal sie nas oklamuje.Juz w dziecinstwie straszono nas roznymi diablami i zmorami jak bedziemy niegrzeczni.Dzisiaj dla przykladu oklamuje sie dzieci nadal sw.Mikolajem lub jakims gwiazdorem. Nawet w kosciele strasza nas pieklem ,czysccem i wszelkim bytowaniem.Warto sie jednak gdzie jest granica miedzy prawda a klamstwem,bo zarowno jedno jak i drugie cieszy,boli i smuci,czesto prowadzi do tragedii.
Wspolczesne klamstwa sa naprawde doskonale,prawda ginie w ich mroku.
Gdzie szukac prawdy,bo klamstwa sa widoczne.
  #16  
Nieprzeczytane 07-03-2008, 17:19
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

A co to jest prawda, jaka definicja ją wyznacza. Prawda jest subiektywna. Dla jednych prawda, nawet na ten sam temat jest zgoła inna. Prawdę wyznaczają też ludzie: historycy, dokumentaliści itp. Kłamstwo to przeciwieństwo prawdy. Czy niewinne kłamstwo, że przyjdzie Mikołaj i przyniesie prezent dla dziecka to kłamstwo, czy tradycja. Moralność też ma różne oblicza. Masz rację przyjacielu, że kłamstwo może doprowadzić do tragedii ale i prawda może zabić. Myślę, że nie będzie problemów jeżeli nasze życie będzie opierało się na dekalogu, ale tak prawdziwie i to wystarczy.
  #17  
Nieprzeczytane 07-03-2008, 18:23
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Gaduła

Naga prawda w polowie nie fascynuje tak ludzi, jak osnute mgielka tajemnicy polprawdy - Jean Coctean -
  #18  
Nieprzeczytane 07-03-2008, 18:29
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

No cóż Weroniko, całkowicie się z Tobą zgadzam bo napewno jesteś młodą osobą. W moim wieku to nawet nie kłamstwa ale zwyczajne ploty, a to już nie jest tak fascynujące
  #19  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 07:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Klamali,klamia i beda klamac ci,ktorzy maja w tym swoj interes.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.