menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 00:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
"I do was, mieszkańcy swiata, którzy wierzą w prawdę, sprawiedliwość i zwykłą przyzwoitość,
Stańcie za nami murem, niech wasz potężny głos
Popłynie drogą prawdy, sprawiedliwości i uczciwości.
Pomóżcie nam odzyskać wolność i niepodległość.
Pomóżcie nam robić to, co wybierzemy - w naszym własnym kraju."[/i]

Mówię do siebie: Późno już, a idźże spać kochana! No i co? I trafiam na takie zdania!
I myślę, ile narodów błaga takimi słowami, a Świat jest głuchy, bo nie brzęczy pieniądz.........
  #42  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 00:28
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Małż - skrót od Małżonka: kochanego, cudnego, fantastycznego i "mundurowego". Co prawda kolor munduru granatowy, nieco inny niż Seniorowy, ale gwiazdek więcej; na jedno więc wychodzi, dlatego Senior ma u mnie taryfę ulgową, bo mundurowców znam "na durch"...
Zwierzątka mam różne, ale to temat na inne opowiadanie...
W razie czego - informuję, że właścicielką 7 tygodniowego bernardyna jestem, więc ma mnie kto bronić...
__________________
  #43  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 00:49
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Taki bernardyn byłby dobry jako wkładka do kanapki.
A co do małża, to piękne, że go hodujesz, tak trzymać.
Szkoda, że ja się nie nadaję do hodowli.
  #44  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 01:13
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Hotdoga z mojego futrzaka chcesz zrobić, łakomczuchu? Sierścią się zadławisz, o ile zdążysz, bo o rok starsza panowa Calineczka połknie Cię bez smarowania masłem... Tak czy owak, masz przechlapane. Lepiej z bernardynami się zaprzyjaźnić... moje poliżą w rękę i buzi dadzą. O łapę lepiej nie prosić.
Każde zwierzę da się oswoić i udomowić. I każde można hodować... uważaj więc, bo życie bywa zaskakujące.
Oj, lepiej już spać pójdę... ostatnie dwie synapsy przestają działać...
__________________
  #45  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 01:23
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Hotdoga z mojego futrzaka chcesz zrobić, łakomczuchu? Sierścią się zadławisz, o ile zdążysz, bo o rok starsza panowa Calineczka połknie Cię bez smarowania masłem... Tak czy owak, masz przechlapane. Lepiej z bernardynami się zaprzyjaźnić... moje poliżą w rękę i buzi dadzą. O łapę lepiej nie prosić.
Każde zwierzę da się oswoić i udomowić. I każde można hodować... uważaj więc, bo życie bywa zaskakujące.
Oj, lepiej już spać pójdę... ostatnie dwie synapsy przestają działać...
Ostatnie dwie synapsy...
1. czy masz syna
2. czy syn ma psy
3. co to są synapsy?


Sierścią się nie udławię, jestem drapieżnik i mięsożerca, jem golonko niegolone.
Przyjaźń z bernardynami wskazana, ze względu na baryłkę rumu, co noszą ze sobą.
A propos przechlapania - dzisiaj przechlapałem 10 Żywców.
Co do łapy - utucz toto, później się zgriluje i zje.
  #46  
Nieprzeczytane 15-07-2008, 08:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Oj, Kufa!

I powiedz, dlaczego ja Ciebie lubię, drapieżniku jeden, i cebulę ze słoniną trzymam na Twoją czarną godzinę? Może dlatego, że mi nigdy nie podpadłeś swoim nastawieniem do zwierząt i Natury...

Alunię, Ostatka i Karola przepraszam za meandrowanie na tym wątku. To taka przypadłość, którą trudno powstrzymać
  #47  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 00:32
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Alsko, proszę, nakarm drapieżnika tą słoniną i cebulą, bo szczeniaczka mi zeżre, starszą przekąsi, a rum z beczułki wytrąbi... w trakcie posiłku opowie jeszcze za co i dlaczego bernardyny lubi. Jak myślisz KUFO, dlaczego mój małż lat ...dzieści o nich marzył? Owszem, kolor futra ładny, ale beczułka ważniejsza (w niej nawet piwsko może być)...
Na pytanie nie odpowiem, bo źle postawione. Nie synapsy, a synapsa. Dziś jedna została.
I gwoli sprostowania - małż podglądał wczoraj, więc napisałam tylko pół prawdy: "kochany, cudny, fantastyczny" - tak mówią o nim zwierzaki, ja mówię - "zwyczajny", ale nawet do Oświęcimia ludzie się przyzwyczajali, więc...
Podoba mi się meandrowanie...
__________________
  #48  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 09:05
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
OK No, jeśli lubisz meandrowanie - to normalnaś Ty!

O swoje kruszynki możesz nie drżeć, Kufa nieomylnym instynktem do beczułki trafi i starczy. Chyba...
A Ty, Ostatku, nie postponuj małża, za którym zwierzęta optują. Nie ma lepszej rekomendacji
  #49  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 12:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oswiecim ?
To miasto wielu wspomnien,zamieszkuja go Polacy ,ktorzy znaja jego historie. Dzisaj trudno im sie w tym miescie zyje.
  #50  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 15:24
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Seniorku, a czy ja mówiłam, że mnie łatwo się żyje? lata nie te, w krzyżu strzyka, słyszę tylko to co chcę i mówię też to co chcę, czasami bez sensu. Oświęcim czy Mszana Dolna? Jakie to ma znaczenie? I dlaczego teraz w Oświęcimiu żyje się trudniej? Mało jest miejsc w Polsce, których nie dotknęła historia, o ile w ogóle takie są.
Nie postponuję małża, ale w kolejce z miską nie stoję, więc nie muszę czołem bić... "normalny, zwyczajny" toż to komplement w czasach zamętu i chaosu... a wybieg dyplomatyczny się opłacił, bo małż cały happy.
Apetyt Kufy przestaje być groźny, jeśli do napitku się ogranicza... balonik z winkiem schowany na czarną godzinę; jak nie wystarczy - hufiec koci uzbroję i ... nową "Myszeidę" stworzymy (?) a niedźwiedziorów nie oddam! Moje ci są!
Póki co, idę ćwiczyć cierpliwość... w pokoju obok, na półce mala leży...
__________________
  #51  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 17:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Cwicz mala cwicz....." ,kazde cwiczenie ma swoj cel zarowno ciala jak i umyslu. Inna sprawa z psyche - ta potrzebuje medytacji (nie mylic ze swietoscia).
Mam pytanie;
Kiedy dusza czlowieka jest zmeczona ?
  #52  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 18:16
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny Mala... nie znaczy: "bo ja jestem w twych ramionach taka mala"...

Mala. Prawidłowa odmiana: ćwicz malę. Ale mali nie można ćwiczyć; dlaczego - dowiesz się po sprawdzeniu znaczenia słowa. Ucz się Senior, na naukę nigdy nie jest za późno. I podaj definicję świętości, jeśli możesz i chcesz (bo na pytania nie odpowiadasz). Uzasadnij również dlaczego medytacja nie prowadzi do świętości. O chrześcijańskich mistykach słyszałeś?
Chrześcijaństwo ma wiele wspólnego z buddyzmem. Więcej niż przypuszczasz. Ciekawostka: M. Rerich twierdził, że Jezus był w Tybecie; w jednym z klasztorów buddyjskich znalazł zapiski lamów, w Polsce książka ukazała się pt.: "Ewangelia Issy".
Wielką, starą i mądrą duszę męczy mały, ciasny rozumek i wszystko, co z tego wynika.
__________________
  #53  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 20:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co nas obchodzi los uchodźców z Darfuru,co nas obchodzi łamanie praw czlowieka w Tybecie w blasku Olimpijskiej pompy .Co nas to wszystko obchodzi ...poczekajmy az nam ktos nadepnie na odcisk -wrzeszczeć będziemy w niebogłosy i oburzać się ,że innych to nic nie obchodzi
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 17-07-2008 o 01:40.
  #54  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Widzisz mala tak to jest....",sa swietosci rozne i definicje na nie tez . Ja popieram tych,ktorzy swietych nie uznaja,bo faktycznie skad mozna wiedziec,ze Bog ich uswiecil ?
Przeciez to ludzie wynosza swietych na oltarze.
Stara dusza jeszcze sie rusza i nawet sie przemieszcza w czasie i odleglosciach nawet kosmicznych ,dla niej nie ma nieosiagalnej przestrzeni.
Co do wszelkich ewangielii mam zastrzezenia,wole pamietniki.
  #55  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Seniorze coś strasznie mądry spicz wyglosiłeś ...nic nie rozumiem ...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 17-07-2008 o 01:40.
  #56  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bo u Ciebie juz wieczorowa pora a u mnie przed obiadem,temat zas bardzo powazny.
  #57  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:28
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart) Senior nie czuje, że mu się rymuje?

Przyznam się, że ja też nie rozumiem... post napisany chyba po to, by nic nie powiedzieć, a słowo mieć ostatnie i dowcipem się wykazać... Senior, spokojniej i jaśniej, proszę. Do prostego człowieka mówisz.
Co do czytania pamiętników... masz na myśli własne?
__________________
  #58  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pamietniki kiedys pisalem ale to bylo bardzo dawno temu,dzisiaj wole korzystac z internetu i brac udzial w dyskusjach na forach.
Pisanie sprawia mi przyjemnosc ,czytaja mnie i rozumieja ci co chca .Sa tez tacy co mnie ignoruja a mnie to wcale nie przeszkadza.
Zyje do przodu.
  #59  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 21:47
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Sama prawda i tylko prawda... dyskutant z powołania jesteś i pisać też lubisz... kilku takich gawędziarzy (również w mundurach) spotkałam już w życiu... jakoś przetrzymałam...
__________________
  #60  
Nieprzeczytane 16-07-2008, 22:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To az tak bylo ,ze trzeba bylo przetrzymac ?
Ach ci wojskowi lub inni mundurowi,jak oni kobietom dokuczaja.
To moze dlatego za mundurem panny sznurem ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 90 31-03-2008 11:12
TYBET . Co z olimpiadą w Pekinie ? Lila Polityka - wątki archiwalne 78 30-03-2008 18:40
Polityka społeczna w expose premiera - Donald Tusk o seniorach - komentarze Basia. Ogólny 10 24-11-2007 10:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.